sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Tylko dwie osoby z zatrudnionych w tym roku w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa mają umowę o pracę
na czas nieokreślony. Obie są zastępcami dyrektora w lubelskim oddziale agencji. Jedną z nich jest Krzysztof Podkański, syn posła Zdzisława Podkańskiego (PSL). Pozostałe mają umowę na czas określony lub okres próbny.

Polityka przyjmowania nowych pracowników do agencji polegała dotychczas na zatrudnieniu ich najpierw na umowie próbnej na 3 miesiące. Kolejna była na pół roku, a dopiero trzecia na czas nieokreślony. – Ale zdarzają się wyjątki – mówi Dariusz Panasiuk, rzecznik prasowy ARiMR. – Jeśli ktoś był osobą, do której nie było zastrzeżeń, to po trzymiesięcznym okresie próbnym otrzymał umowę na czas nieokreślony.
Takich osób przyjętych do pracy w tym roku było dwie. Obie z lubelskiego oddziału. Pierwsza to K. Podkański. Drugą jest Barbara Mazurek, zastępca dyrektora lubelskiego oddziału ARiMR, członek Zarządu Wojewódzkiego PSL.
– Tak naprawdę poseł Podkański zadbał tylko o syna – mówią pracownicy Urzędu Marszałkowskiego zatrudnieni z poparcia PSL. – Jeśli władzę w urzędzie przejmie Samoobrona i SLD zostaniemy bez pracy.
Sam Krzysztof Podkański twierdzi, że nawet nie wiedział, iż oprócz niego tylko jedna osoba otrzymała takie same warunki pracy. – Sam o to zabiegałem. Zwróciłem się do prezesa Aleksandra Bendkowskiego na piśmie o umowę na czas nieokreślony. Poparł moją prośbę dyrektor oddziału Zbigniew Kozaczuk. Pracodawca miał takie prawo, by mnie zatrudnić i jestem z tego zadowolony – dodaje. Twierdzi także, że na pewno nie było poparcia ojca w tej sprawie.
– Nie będę się wypowiadał na temat swoich dzieci – ucina rozmowę Zdzisław Podkański, poseł PSL.
Krzysztof Podkański jako świeżo upieczony historyk po UMCS został zatrudniony w Urzędzie Wojewódzkim przez ówczesnego wojewodę Edwarda Hunka (PSL). W 1999 roku przeszedł do powstającego Urzędu Marszałkowskiego, gdzie objął stanowisko zastępcy dyrektora Wydziału Polityki Regionalnej. Zajmował się przedsiębiorczością i promocją województwa. Obecnie – jak twierdzi – skończył studia podyplomowe.
7 sierpnia br. złożył w kadrach urzędu podanie o bezpłatne urlopowanie z pracy do 4 listopada br. W pierwszej połowie sierpnia Krzysztof Podkański objął stanowisko zastępcy dyrektora ds. SAPARD oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Na początku listopada, tuż po wstępnych wynikach wyborów do Sejmiku Wojewódzkiego, złożył podanie o rozwiązanie umowy o pracę z Urzędem Marszałkowskim za porozumieniem stron. Otrzymał wówczas możliwość zatrudnienia w agencji na czas nieokreślony.
Łącznie w 2002 roku w lubelskim oddziale agencji zatrudniono 141 osób. Na umowie na czas określony pracuje 35 osób, a na umowie na czas próbny 104.

Co to jest ARiMR?

ARiMR jest instytucją rządową, która działa od 1990 roku
pod nadzorem Ministerstwa Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. Została powołana do wspierania inwestycji i tworzenia nowych miejsc pracy w rolnictwie, przetwórstwie rolno-spożywczym i usługach dla rolnictwa. Udziela gwarancji i poręczeń kredytowych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!