wtorek, 30 maja 2017 r.

Lublin

Podłożyli biały proszek

Dodano: 30 grudnia 2002, 20:19

Dwieście kilogramów heroiny, którą w piątek znaleźli lubuscy celnicy schowanych było w ładunku segregatorów z firmy Resta z podlubelskiego Garbowa.

Zbigniew Czmuda, właściciel Resty i szef lubelskiej loży Business Centre Club twierdzi, że nic nie wiedział o ładunku. – O sprawie dowiedziałem się w nocy z piątku na sobotę – mówi. – Do firmy przyjechało kilkunastu funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego.
Przez całą noc przeszukiwali pomieszczenia. Na miejscu byli także antyterroryści i pies tropiący. Niczego nie znaleźli.
Resta od miesiąca znajdowała się na „czarnej liście” celników. Wszystko przez incydent z papierosami w połowie grudnia. – W ciężarówce wiozącej nasze segregatory do Anglii ujawniono 50 tys. paczek papierosów – mówi właściciel Resty. – Podobnie jak narkotyki, papierosy zostały podłożone. Nikomu nie postawiono zarzutów.
Piątkowy transport – z narkotykami – wykonywała firma z okolic Zielonej Góry. Z Garbowa wyjechały 3 tiry. Według Z. Czmudy nie było możliwości załadowania na miejscu trefnego towaru. – Segregatory były pakowane maszynowo. Wyjechały zaplombowane. Za transport, który wyjeżdża poza bramę, odpowiada spedytor.
Segregatory jechały do Anglii. – Przesłuchaliśmy już kilkadziesiąt osób – mówi podinsp. Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy lubuskiej policji. – Nic więcej nie mogę powiedzieć.
Niewiele więcej dowiedzieliśmy się w lubelskiej delegaturze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
– Nie prowadzimy postępowania w tej sprawie – powiedział por. Jacek Górny, oficer prasowy.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!