Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 marca 2018 r.
20:25

Podrzucone narkotyki, romans i dyktafon. Policjanci z Lublina fabrykowali dowody?

583 64 A A

Czy policjanci z Lublina fabrykowali dowody przeciwko mężczyźnie, z którym związana była znajoma jednego z funkcjonariuszy? Sprawa wyszła na jaw, bo poszkodowany nagrał kompromitującą rozmowę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pokrzywdzony w sprawie to 34-letni pan Krzysztof z Lublina. Od wiosny 2016 r. wspólnie z Agnieszką Ł. wychowywał dziecko. Już w maju pana Krzysztofa odwiedzili policjanci z jednego z komisariatów w Lublinie. Kryminalni – C. i W. – znaleźli w jego domu ok. 6 gramów marihuany.

– To nie było moje, ale na komisariacie się przyznałem. Policjanci powiedzieli mi, co mam napisać w zeznaniu. Niby że zobaczyłem dwa krzaki w lesie, zerwałem i ususzyłem na własny użytek – mówi pan Krzysztof. – Dostałem pół roku prac społecznych.

Po pewnym czasie 34-latek zorientował się, że jego partnerka spotyka się z C., który przeszukiwał jego dom. W marcu ubiegłego roku policjanci ponownie weszli do jego domu.

– Znów znaleźli narkotyki, w tym samym miejscu co poprzednio – wspomina pan Krzysztof.

Po wpłaceniu poręczenia 34-latek wyszedł na wolność. Ale wtedy sprawdził nagranie z dyktafonu, który dzień przed przeszukaniem zostawił w mieszkaniu.

– Z nagrań jasno wynikało, że Agnieszka i policjant C. doskonale się znają, a narkotyki zostały mi podrzucone. To była ustawka. Wcześniej, na komisariacie, nagrałem również, jak ten policjant dzwoni do niej i dokładnie informuje o całej akcji – wyjaśnia pan Krzysztof.

Z nagraniami poszedł do policyjnego Biura Spraw Wewnętrznych i z podejrzanego stał się pokrzywdzonym. Prokuratura Rejonowa w Lublinie umorzyła postępowanie przeciwko niemu. Śledczy uznali, że nie popełnił przestępstwa. Do podrzucenia narkotyków przyznała się jego partnerka Agnieszka Ł. Z jej zeznań wynika, że kupiła je od nieznajomego mężczyzny.

Ale to nie koniec sprawy, bo w kwietniu ubiegłego roku prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez policjantów oraz fałszowania dowodów. Zawieszono je, bo śledczy czekali na opinię biegłego, który badał nagrania dostarczone przez 34-latka.

Ekspertyza niedawno dotarła do prokuratury. W marcu śledztwo zostało wznowione. Nie wiadomo, jakie są ustalenia biegłego. Prokuratura nie udziela informacji na ten temat. Obaj policjanci nadal są w czynnej służbie.

– Śledztwo jest w toku. Obecnie jedyną podejrzaną jest Agnieszka Ł. – mówi Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Jednocześnie prowadzimy czynności, które mają wyjaśnić ewentualny udział policjantów w sprawie. Ustalamy, czy przekroczyli swoje uprawnienia.

>>>

Kontakt z Działem Reklamy: http://www.dziennikwschodni.pl/reklama/

Zobacz także: 28-latek odpowie za włamanie do bankomatu

Komentarze 64

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 marca 2018 o 17:43
To one jeszcze nie we więzieniu???
Avatar
Gość / 13 marca 2018 o 16:11
Wyje..... z firmy i tyle jeżeli to prawda.
Avatar
Gość / 13 marca 2018 o 13:49
Widać niewiele wiesz a zwrot pała odnosi się do przestępców, nie do policjantów.
Avatar
Gość / 13 marca 2018 o 12:35
Jestem przeciętnym obywatelem, ale wiem jedno - ktoś, kto używa sformułowania "pała" na pewno ma wiele na sumieniu i kieruje swoją nieuświadomioną agresję na policjantów za swoje ułomności....
Avatar
Gość / 13 marca 2018 o 08:36
"Groźby karalne wobec funkcjonariuszy" - ha ha ha, gdzie to przeczytałeś ty PAŁO ?
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 12:44
a ja wam powiem jedno.. kojarzę te dwie osoby. o agnieszce Ł. nie będę się wypowiadać bo każdy wie co to za numer. większość z tych komentarzy opisujących krzysztofa jako damskiego boksera, jakiegoś koksa z dyskotek i bandyte to pisze ona bo już nie ma pomysłów jak się zemścić. niestety pomysł z narkotykami nie wyszedł. sprawa wyszła na jaw i jesteś w czarnej ***. sporo pewnie na tym stracisz. a jeśli chodzi o krzyśka to trzymam kciuki aby ta sprawa jak najszybciej się wyjaśniła. masz chłopie niesamowite szczęście z takiego obrotu sprawy. wiem że masz ogromne wsparcie a teraz jeszcze większe po tym jak ukazał się ten artykuł. i życzę powodzenia na nowej drodze życia! p.s. coraz więcej jest takich pustaków co łapią facetów na dziecko a później wychodzą przeróżne akcje. ale to coŚ już nieźle pojechało po bandzie.
a ja wam powiem jedno.. kojarzę te dwie osoby. o agnieszce Ł. nie będę się wypowiadać bo każdy wie co to za numer. większość z tych komentarzy opisujących krzysztofa jako damskiego boksera, jakiegoś koksa z dyskotek i bandyte to pisze ona bo już nie ma pomysłów jak się zemścić. niestety pomysł z narkotykami nie wyszedł. sprawa wyszła na jaw i jesteś w czarnej ***. sporo pewnie na tym stracisz. a jeśli chodzi o krzyśka to trzymam kciuki aby ta sprawa jak najszybciej się wyjaśniła. masz chłopie niesamowite szczęście z takiego obrotu sprawy. wi... rozwiń
Avatar
ja / 12 marca 2018 o 06:32
Czlowieku grozisz funkcjonariuszom? jesteś tym sławnym krzysztofem czy jego kolegą?
Avatar
Antyfałsz / 12 marca 2018 o 06:32
Przyznał się do trawy choć nie była jego... Haha.. Uprzejmie mówiąc.. Dureń jakich mało! 
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 06:25
Do Xyz. Nie jestem policjantem ale Twoj komentarz wiele mówi jaki z ciebie człowiek bez moralności - żeby publicznie kierować groźby karalne wobec funkcjonariuszy? grubo.
Avatar
Xyz / 12 marca 2018 o 01:01
Do pał: prokuratura co powiedziała? wycofała zarzuty czy nie? dyktafon był sprawdzany przez biegłego czy nie, jest funkcja aktywacji nagrywania gdy dźwięk przerwie ciszę czy nie ma takiej funkcji. Pały, wy wiecie najlepiej jakie z was cwaniaki i przestępcy. Przyjdzie czas na was wszystkich, jeśli macie coś za uszami. Prokuratorzy sami już zrają i nie będą was więcej kryć. Ziobro jest, jaki  jest ale głupi nie jest. Ostatnio w Lublinie kilku waszych wszarzy poszło kiblować i czas na kolejnych. Dobra rada: mordy w kubeł i sumiennie pilnować krawężników, żeby byłe czyste, bo w po niedzieli szfy będą was ciągnąć, obiecuje wam to. Kozak w necie pi*da w świecie
Do pał: prokuratura co powiedziała? wycofała zarzuty czy nie? dyktafon był sprawdzany przez biegłego czy nie, jest funkcja aktywacji nagrywania gdy dźwięk przerwie ciszę czy nie ma takiej funkcji. Pały, wy wiecie najlepiej jakie z was cwaniaki i przestępcy. Przyjdzie czas na was wszystkich, jeśli macie coś za uszami. Prokuratorzy sami już zrają i nie będą was więcej kryć. Ziobro jest, jaki  jest ale głupi nie jest. Ostatnio w Lublinie kilku waszych wszarzy poszło kiblować i czas na kolejnych. Dobra rada: mordy w kubeł i sumiennie pilnować kr... rozwiń
Avatar
Gość / 14 marca 2018 o 17:43
To one jeszcze nie we więzieniu???
Avatar
Gość / 13 marca 2018 o 16:11
Wyje..... z firmy i tyle jeżeli to prawda.
Avatar
Gość / 13 marca 2018 o 13:49
Widać niewiele wiesz a zwrot pała odnosi się do przestępców, nie do policjantów.
Avatar
Gość / 13 marca 2018 o 12:35
Jestem przeciętnym obywatelem, ale wiem jedno - ktoś, kto używa sformułowania "pała" na pewno ma wiele na sumieniu i kieruje swoją nieuświadomioną agresję na policjantów za swoje ułomności....
Avatar
Gość / 13 marca 2018 o 08:36
"Groźby karalne wobec funkcjonariuszy" - ha ha ha, gdzie to przeczytałeś ty PAŁO ?
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 12:44
a ja wam powiem jedno.. kojarzę te dwie osoby. o agnieszce Ł. nie będę się wypowiadać bo każdy wie co to za numer. większość z tych komentarzy opisujących krzysztofa jako damskiego boksera, jakiegoś koksa z dyskotek i bandyte to pisze ona bo już nie ma pomysłów jak się zemścić. niestety pomysł z narkotykami nie wyszedł. sprawa wyszła na jaw i jesteś w czarnej ***. sporo pewnie na tym stracisz. a jeśli chodzi o krzyśka to trzymam kciuki aby ta sprawa jak najszybciej się wyjaśniła. masz chłopie niesamowite szczęście z takiego obrotu sprawy. wiem że masz ogromne wsparcie a teraz jeszcze większe po tym jak ukazał się ten artykuł. i życzę powodzenia na nowej drodze życia! p.s. coraz więcej jest takich pustaków co łapią facetów na dziecko a później wychodzą przeróżne akcje. ale to coŚ już nieźle pojechało po bandzie.
a ja wam powiem jedno.. kojarzę te dwie osoby. o agnieszce Ł. nie będę się wypowiadać bo każdy wie co to za numer. większość z tych komentarzy opisujących krzysztofa jako damskiego boksera, jakiegoś koksa z dyskotek i bandyte to pisze ona bo już nie ma pomysłów jak się zemścić. niestety pomysł z narkotykami nie wyszedł. sprawa wyszła na jaw i jesteś w czarnej ***. sporo pewnie na tym stracisz. a jeśli chodzi o krzyśka to trzymam kciuki aby ta sprawa jak najszybciej się wyjaśniła. masz chłopie niesamowite szczęście z takiego obrotu sprawy. wi... rozwiń
Avatar
ja / 12 marca 2018 o 06:32
Czlowieku grozisz funkcjonariuszom? jesteś tym sławnym krzysztofem czy jego kolegą?
Avatar
Antyfałsz / 12 marca 2018 o 06:32
Przyznał się do trawy choć nie była jego... Haha.. Uprzejmie mówiąc.. Dureń jakich mało! 
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 06:25
Do Xyz. Nie jestem policjantem ale Twoj komentarz wiele mówi jaki z ciebie człowiek bez moralności - żeby publicznie kierować groźby karalne wobec funkcjonariuszy? grubo.
Avatar
Xyz / 12 marca 2018 o 01:01
Do pał: prokuratura co powiedziała? wycofała zarzuty czy nie? dyktafon był sprawdzany przez biegłego czy nie, jest funkcja aktywacji nagrywania gdy dźwięk przerwie ciszę czy nie ma takiej funkcji. Pały, wy wiecie najlepiej jakie z was cwaniaki i przestępcy. Przyjdzie czas na was wszystkich, jeśli macie coś za uszami. Prokuratorzy sami już zrają i nie będą was więcej kryć. Ziobro jest, jaki  jest ale głupi nie jest. Ostatnio w Lublinie kilku waszych wszarzy poszło kiblować i czas na kolejnych. Dobra rada: mordy w kubeł i sumiennie pilnować krawężników, żeby byłe czyste, bo w po niedzieli szfy będą was ciągnąć, obiecuje wam to. Kozak w necie pi*da w świecie
Do pał: prokuratura co powiedziała? wycofała zarzuty czy nie? dyktafon był sprawdzany przez biegłego czy nie, jest funkcja aktywacji nagrywania gdy dźwięk przerwie ciszę czy nie ma takiej funkcji. Pały, wy wiecie najlepiej jakie z was cwaniaki i przestępcy. Przyjdzie czas na was wszystkich, jeśli macie coś za uszami. Prokuratorzy sami już zrają i nie będą was więcej kryć. Ziobro jest, jaki  jest ale głupi nie jest. Ostatnio w Lublinie kilku waszych wszarzy poszło kiblować i czas na kolejnych. Dobra rada: mordy w kubeł i sumiennie pilnować kr... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 64

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Partyzant uratowany. Wojewoda zmienił zdanie. Pomnik nie zostanie usunięty

Partyzant uratowany. Wojewoda zmienił zdanie. Pomnik nie zostanie usunięty 0 0

Pomnik Partyzanta nie zostanie usunięty. Wojewoda zmienił zdanie

Zasnął za kierownicą. Uderzył w drzewo i ogrodzenie. Trafił do szpitala
galeria

Zasnął za kierownicą. Uderzył w drzewo i ogrodzenie. Trafił do szpitala 0 0

Kierowca zasnął za kierownicą. Jazdę skończył na ogrodzeniu.

IV liga: Michał Zuber i Karol Bujak w Górniku? Nowy trener Kryształu

IV liga: Michał Zuber i Karol Bujak w Górniku? Nowy trener Kryształu 0 0

To może być trudne lato dla kibiców w Lubartowie. Zanosi się na to, że Lewart straci trzech najlepszych strzelców z poprzednich rozgrywek. Michał Zuber i Karol Bujak próbują swoich sił w... Górniku Łęczna

Dzisiaj otwiera się Rollmania. Pierwszy dzień jazdy za darmo

Dzisiaj otwiera się Rollmania. Pierwszy dzień jazdy za darmo 0 0

Hala do jazdy na wrotkach i rolkach będzie działać od dzisiaj w miejscu lodowiska Icemania przy Al. Zygmuntowskich. We wszystkie dni tygodnia ma być czynna od godz. 11 do 21.

Ruszają mistrzostwa Polski w kolarstwie. O medale Mostostalu Puławy będzie trudno

Ruszają mistrzostwa Polski w kolarstwie. O medale Mostostalu Puławy będzie trudno 0 0

W piątek rozpoczynają się mistrzostwa Polski w kolarstwie. Bazą zawodów będzie Grunwald i Ostróda

Burze: W woj. lubelskim bez większych szkód

Burze: W woj. lubelskim bez większych szkód 0 3

Czwartkowe burze nie spowodowały większych szkód w woj. lubelskim

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [22-24.06]
22 czerwca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [22-24.06] 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek do lubelskich kin trafią zbierający znakomite recenzje horror Hereditary oraz kontynuacja kultowej już serii kryminalnej - Ocean's 8, tym razem w wersji kobiecej. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pomnik Marii i Lecha Kaczyńskich zamiast placu zabaw? Pierwsze przymiarki
galeria

Pomnik Marii i Lecha Kaczyńskich zamiast placu zabaw? Pierwsze przymiarki 0 25

Jeszcze w czerwcu możemy poznać reguły konkursu na projekt pomnika Marii i Lecha Kaczyńskich, który miałby stanąć w centrum miasta. Prezydent Lublina i jego podwładni nie będą mieli wpływu na konkurs. Teoretycznie może go wygrać projekt stworzony przez miejską radną PiS

340 tys. uczniów z Lubelskiego zaczyna wakacje. Jak wypadł pierwszy szkolny rok po reformie?

340 tys. uczniów z Lubelskiego zaczyna wakacje. Jak wypadł pierwszy szkolny rok po reformie? 0 9

Ponad 340 tys. uczniów z całej Lubelszczyzny odbiera dziś świadectwa i zaczyna wakacje. Władza chwali reformę, ale nauczyciele i rodzice z niepokojem patrzą w przyszłość

MUNDIAL 2018 Argentyna – Chorwacja 0:3. Totalna demolka

MUNDIAL 2018 Argentyna – Chorwacja 0:3. Totalna demolka 2 1

MUNDIAL 2018 Po niezwykle emocjonującym meczu w Niżnym Nowogrodzie Chorwacja zdeklasowała Argentynę wygrywając 3:0 i zapewniła sobie wyjście z grupy. Z kolei Leo Messi i spółka są o krok od pożegnania się z turniejem w Rosji

"Wrota do piekieł" i inne filmy w kinie Perła w Lublinie [program na weekend]
22 czerwca 2018, 21:00

"Wrota do piekieł" i inne filmy w kinie Perła w Lublinie [program na weekend] 2 1

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejny weekend z plenerowym Kinem Perła. W najbliższym czasie zobaczymy m.in. horror Wrota do piekieł i dramat Belgica.

Złota Setka 2017. Nagrodziliśmy najlepsze firmy z Lubelszczyzny [zdjęcia]
Uroczysta gala
galeria

Złota Setka 2017. Nagrodziliśmy najlepsze firmy z Lubelszczyzny [zdjęcia] 8 8

To już 22. edycja Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny „Złota Setka 2017”. W czwartek wieczorem podczas uroczystej gali w Dworze Anna w Jakubowicach Konińskich nagrodziliśmy zwycięskie firmy. Był czas na gratulacje i okolicznościowe toasty.

Komitet Krzysztofa Żuka. Kto pójdzie do wyborów z prezydentem?

Komitet Krzysztofa Żuka. Kto pójdzie do wyborów z prezydentem? 3 43

Rozmowy w sprawie zawiązania komitetu, którego twarzą byłby urzędujący prezydent Lublina, trwały od kilku miesięcy. W czwartek w obecności dziennikarzy przedstawiciele poszczególnych ugrupowań podpisali porozumienie programowe

Sprawa prof. Starosławskiej wraca do prokuratury. Tak zdecydował sąd

Sprawa prof. Starosławskiej wraca do prokuratury. Tak zdecydował sąd 10 7

W czwartek sąd rejonowy uchylił postanowienie prokuratury o umorzeniu śledztwa dotyczącego prof. Elżbiety Starosławskiej, byłej dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Rozstrzygnięcie jest prawomocne.

Puławy: Szukają miejsca pod nowe targowisko

Puławy: Szukają miejsca pod nowe targowisko 9 13

Puławscy urzędnicy prowadzą rozmowy z właścicielami działek, na których jeszcze w tym roku może powstać nowe miejskie targowisko. Opcje są dwie: tymczasowy, tańszy obiekt na cudzej ziemi lub pozyskanie gruntu i budowa tego docelowego z pełnym wyposażeniem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!