sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Podwójnie odwołany

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 grudnia 2001, 22:06
Autor: (step)

Wojewoda odwołał wczoraj Mirosława Starzyńskiego, wojewódzkiego inspektora sanitarnego w Lublinie – już raz odwołanego przez Pawła Policzkiewicza, byłego głównego inspektora kraju. Dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej będzie Leszek Krakowiak, szef powiatowego sanepidu.
Wojewoda Andrzej Kurowski nie czekał na orzeczenie Naczelnego Sądu Administracyjnego, do którego Starzyński, dyrektor WSSE w Lublinie, zaskarżył decyzję Policzkiewicza. Zamieszanie zaczęło się w lipcu tego roku. W całym kraju zabrakło szczepionek przeciw polio. Starzyński poprosił Policzkiewicza o zaległe 2 tys. szczepionek przeciw tej chorobie. Ten zaœ stwierdził, że lubelski sanepid Ÿle gospodaruje szczepionkami, skoro ich nie ma. Zamiast szczepionek przysłał kontrolę. A wkrótce po niej – we wrzeœniu – odwołanie, uzasadniając je niegospodarnoœcią i brakiem instrukcji do obsługi magazynu w razie braku energii elektrycznej.
– Opinia kontrolerów była raczej pozytywna dla nas – przypomina sobie Starzyński. – Nie stwierdzono uchybień oprócz braku instrukcji do obsługi magazynu ze szczepionkami w razie awarii prądu.
W normalnym trybie inspektora powołuje i odwołuje wojewoda. Główny inspektor sanitarny może to uczynić tylko w przypadku rażących zaniedbań. A o takich – zdaniem Starzyńskiego – nie było tu mowy. Odwołał się więc do NSA. Mówi się, że Policzkiewicz, spodziewając się rychłego odwołania przez nowy rząd, szykował sobie posadę dyrektora lubelskiego sanepidu. A był nim już w połowie lat 90. Wojewoda wybrał jednak innego człowieka.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!