środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Podzielił nas kopiec

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 czerwca 2003, 17:48
Autor: Mariusz Mróz

Niech budują kopiec. Będzie to uwiecznienie głupoty rządzących – mówią ironicznie niektórzy lublinianie. A może właśnie kopiec ożywi miasto – oponują inni. Pomysł budowy symbolu dwóch unii: lubelskiej i europejskiej, różni coraz więcej osób, również z kręgów władzy.

Nie wiadomo jeszcze, ile miałaby kosztować budowa kopca. – Nawet jeśli znaleźliby się sponsorzy wolałbym, aby pieniądze poszły na bardziej potrzebne rzeczy np. rozwój Muzeum Wsi Lubelskiej – twierdzi Ryszard Setnik, radny SLD. – Kopcomania jest zbędna, a energię można spożytkować bardziej efektywnie.
Innego zdania jest radny Porozumienia Lubelskiego Dariusz Piątek. – Jeżeli ktoś chce budować i ma na to pieniądze, ale nie z miejskiej kasy, niech to robi. Ale miasto nie powinno przeznaczać na tę inwestycję zbyt intratnych działek – zastrzega radny.
Ale grono przeciwników budowy kopca wydaje się być większe niż zwolenników. Przy okazji wiele osób zarzuca władzom miasta za małą aktywność w poprawianiu kondycji MPK czy opieszałość w budowie ścieżek rowerowych. – Trzeba robić to co będzie służyć mieszkańcom, a nie realizować ambicjonalne pomysły – mówi nasza Czytelniczka. – Tylko patrzeć jak niebawem pojawi się pomysł budowy w Lublinie drugiej wieży Eiffla.
W podobnym tonie wypowiadają się też lubelscy radni z lewicy. – Należy najpierw zająć się łataniem dziur w jezdniach, a dopiero potem budować kopce– przekonuje Kamil Zińczuk z SLD.
Na czyje poparcie może liczyć Społeczny Komitet Budowy Kopca i jego przewodniczący Zbigniew Wojciechowski?
– Jeżeli będzie to akcja społeczna, a myślę że tak się stanie, jestem za – tłumaczy Zbigniew Targoński z PiR. – Taka mobilizacja społeczeństwa może być bardzo cenna.
Niektórzy lublinianie także dostrzegają szanse związane z budową kopca. – Może powstałyby dodatkowe miejsca pracy, pojawili się nowi inwestorzy? – zastanawia się zapytana przez nas na ulicy pani Barbara.
Jak do sprawy podchodzą lubelscy przedsiębiorcy? – Może nawet wsparłbym to przedsięwzięcie, ale nie teraz. Czekam na ruch w interesie – tłumaczy jeden z regionalnych dystrybutorów materiałów budowlanych. – Myślę, że z tej propozycji skorzystałyby duże firmy. Mogłaby je skusić np. wieczna reklama w postaci wmurowanej w kopiec tabliczki z ich nazwą.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!