środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Portal Study in Lublin: Przyszli studenci pytają o miasto

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 września 2011, 16:31

Portal, który można odwiedzić pod adresem www.study.lublin.eu zawiera podstawowe informacje o oferci
Portal, który można odwiedzić pod adresem www.study.lublin.eu zawiera podstawowe informacje o oferci

Najbardziej interesują ich ciekawe miejsce spotkań, oferta kulturalna miasta i lokalna kuchnia. W ciągu miesiąca działania portalu promującego naukę w Lublinie przyszli studenci zadali ponad 3 tysiące pytań o nasze miasto.

– Portal Study in Lublin ruszył w lipcu, jest prowadzony w czterech językach – polskim, rosyjskim, ukraińskim i angielskim. Skupiamy się na promowaniu go przede wszystkim na portalach społecznościowych – facebook, i vkontakt, który jest ukraińskim odpowiednikiem "naszej-klasy” – mówi Bartosz Sobotka z Wydziału Strategii i Planowania UM Lublin.

Portal, który można odwiedzić pod adresem www.study.lublin.eu zawiera podstawowe informacje o ofercie 8 lubelskich uczelni, publicznych i prywatnych. Można dowiedzieć się np., jakie procedury czekają przed obcokrajowcami, którzy chcą tutaj studiować, gdzie i jak można zdobyć stypendium.

Na portalu facebook profil "Study in Lublin” istnieje od początku sierpnia. – W tym czasie dostaliśmy ponad trzy tysiące pytań dotyczących różnych aspektów studiowania i życia w mieście – mówi Wiktora Herun, która prowadzi portal.

O co najczęściej pytali użytkownicy facebooka? – Najczęściej pytano o ciekawe miejsca spotkań w Lublinie, o życie kulturalne i imprezy oraz o kuchnię lokalną. Pytania dotyczące możliwości studiowania tutaj i procedur z tym związanych były znikome.

O wiele bardziej dokładne były osoby zza wschodniej granicy, które zadawały pytania za pomocą portalu vkontakt, tych jednak było mniej, bo jedynie 81 osób. Najwięcej pytań dotyczyło kosztów studiowania, życia w Lublinie, szans na znalezienie pracy po studiach, czy uzyskania Karty Polaka. Co ciekawe dwie osoby pytały o sprawy związane z łapówkami.

Uczelnie w Lublinie starają się przyciągnąć coraz więcej studentów zagranicznych.

Najlepszym przykładem jest na to Uniwersytet Medyczny, gdzie w tym roku może uczyć się nawet 1000 obcokrajowców.

UMCS w październiku chce zakończyć rozmowy o utworzeniu swojej filii w Nowym Jorku. – Sfinansuje to polonia amerykańska – mówi prof. Andrzej Dąbrowski, rektor UMCS. – Zrobiliśmy rekonesans po Ukrainie i Białorusi, mamy chętnych na studia na naszej uczelni, na studiach drugiego stopnia – zauważa prof. Marek Opielak, rektor Politechniki Lubelskiej.

Katolicki Uniwersytet Lubelski przygotowuje się do wymiany z uczelnią z Chin. Uniwersytet Przyrodniczy szykuje się do wprowadzanie nauki na Weterynarii i Ogrodnictwie po angielsku. – Liczymy, że studia ruszą w przyszłym roku, kadra naukowa jest już przygotowana do prowadzenia zajęć – zauważa prof. Krzysztof Gołacki, prorektor ds. Studenckich i Dydaktyki UP.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
gosc
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gosc
gosc (5 września 2011 o 23:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
POLECAM!!!!!
polskawita.pl/?pwid=9e0cdc0bc45f4c469acac89f2972f2e0
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!