Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 czerwca 2017 r.
19:02

Poseł Kulesza wnioskuje do NIK o kontrolę w COZL. "To klasyczny przykład błędnej inwestycji"

39 26 A A
(fot. Grzegorz Rekiel)

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej to klasyczny przykład błędnej inwestycji – ocenił poseł Jakub Kulesza z Kukiz’15. Skierował też wniosek o wszczęcie kontroli przez NIK.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O opóźnieniach w rozbudowie COZL pisaliśmy przed tygodniem. Wiele wskazuje na to, że może się ona skończyć dopiero w 2019 roku. Na przełomie 2017 i 2018 r. ma zostać ogłoszony przetarg, który wyłoni nowego wykonawcę. W październiku 2016 r. z budowy wycofało się bowiem polsko-czeskie konsorcjum Block i JP Contracting.

W poniedziałek przed nieukończonym gmachem Centrum poseł Kulesza spotkał się z dziennikarzami. Poinformował, że skierował wniosek do NIK o wszczęcie kontroli ws. zaniedbań przy budowie. – Zrobiłem to dla dobra pacjentów i samego COZL. Oczekuję też wyjaśnienia, kto odpowiada za zaniedbania – powiedział.

Kulesza nazwał COZL „klasycznym przykładem błędnej inwestycji”. Skrytykował również sposób funkcjonowania polskiej służby zdrowia. – Jej bolączką jest niewydajność. Z kolei pomysł rządu, żeby kontrakt z NFZ-em zastąpić ryczałtem, uważam za nietrafiony – dodał.

Poseł zastanawiał się także nad przyszłością rozbudowy COZL. – Chyba należałoby zadać sobie pytanie, czy wycofać się z niej, czy ją kontynuować? – stwierdził.

– Nie chciałbym komentować słów posła Kuleszy – mówi Paweł Smajkiewicz, dyrektor Departamentu Mienia i Inwestycji w Urzędzie Marszałkowskim, który nadzoruje budowę szpitala.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dud / 6 czerwca 2017 o 20:42
no Smajkiewicz wyksztalcony jest b.dobrze, a politycznie nie jest zwiazany zadna partią, co w tym otoczeniu mu sie chwali, wiec jest nadzieja.
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 17:31
Z 20 mln wnioskowanych na rozbudowę przez ówczesną Dyrektor dzisiaj mamy powiększony dlug,40 mln plus procenty i to w parabankach gdzie nikt rozsądny nie pożycza pieniędzy! Centrum chyli się ku upadkowi, ludzi straszy się zwolnieniami i obniżką płac gdy etatów dyrektorskich z jednego utworzono pięć ! To jest ta kontrolowana restrukturyzacja ?! Skompletowanie zespołu/obsady zajmuje lata a w tej chwili większość lekarzy odchodzi albo czeka na pretekst by to zrobić.Nadrobienie tego stanu rzeczy zajmie lata bo jak ktoś zmienia pracę i idzie gdzie dają mu lepsze warunki to się wyprowadza.Często sprzedaje mieszkanie i pali mosty.Ściągnięcie go z powrotem nie jest już takie proste.Jedym słowem-zaprzepaszczono wieloletni wysiłek wielu osób którym dobro pacjenta nie było obojętne.Bezpowrotnie i w imię osobistych interesów.To podłe .Oby odpowiedzialni za ten stan rzeczy pociągnięci zostali do odpowiedzialności.Gumofilce z PSL-wstydźcie się.Do zobaczenia na onkologii.Wtedy Wam do śmiechu nie będzie.
Z 20 mln wnioskowanych na rozbudowę przez ówczesną Dyrektor dzisiaj mamy powiększony dlug,40 mln plus procenty i to w parabankach gdzie nikt rozsądny nie pożycza pieniędzy! Centrum chyli się ku upadkowi, ludzi straszy się zwolnieniami i obniżką płac gdy etatów dyrektorskich z jednego utworzono pięć ! To jest ta kontrolowana restrukturyzacja ?! Skompletowanie zespołu/obsady zajmuje lata a w tej chwili większość lekarzy odchodzi albo czeka na pretekst by to zrobić.Nadrobienie tego stanu rzeczy zajmie lata bo jak ktoś zmienia pracę i idzie gdz... rozwiń
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 17:16
Gdyby Profesor Starosławska była dalej dyrektorem to dzisiaj przecinano by wstęgę. Taka prawda.Ale Zamośc ma u gumofilców pierwszeństwo.Czemu?a to już pytanie -temat dla dziennikarzy o ile takich jeszcze mamy w Lublinie.
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 15:52
Jaka propaganda partyjna? Chodzi o marnotrawienie pieniędzy publicznych!!! Czy to w Lublinie czy w Puławach nie ma znaczenia trzeba tępić tego typu zaniedbania inwestycyjne. Skoro był przetarg, zaczęto budowę i po jakimś czasie wszystko stanęło, bez inwentaryzacji, protokołów itp. to o czym mowa?! Wydano grube miliony a obiekt nie spełnia swojej funkcji. Nie chodzi o to żeby zamknąć placówkę bo takowa jest potrzebna. Kwestia tylko i wyłącznie wymuszenia konkretnych decyzji w sprawie szpitala oraz pociągnięcia do odpowiedzialności tych, którzy doprowadzili do zaniedbań przy realizacji projektu. Bez tego typu działania każda duża inwestycja będzie narażona na taki "finał". Niegospodarność urzędników, braki w dokumentacji, dokumenty przetargowe, umowy to trzeba sprawdzić tak czy inaczej. Ci co krzyczą o poselskim larum i chęci zyskania rozgłosu poczekajcie na wyniki z NIK'u. Zobaczycie o co dokładnie chodzi i dlaczego Wasz szpital dalej jest jednym wielkim placem budowy... Wtedy swój lincz będziecie mogli skierować w odpowiednią stronę;) Kojarzy ktoś Bike Park na janowskiej? inwestycja warta ok 4mln stoi od kilku lat zamknięta bo doszło do zaniedbań i zaczęło się wszystko rozsypywać. Śledztwo umorzono pomimo tego że Mosir nie przykładał się do pielęgnacji obiektu i oczywiście nie ma winnych. Wydano wasze grube miliony, zarobił kto miał zarobić i święty spokój. Prokuratura nic nie da jeśli nie będzie konkretnej eksporterzy. Kontrola z NIK'u to podstawa...
Jaka propaganda partyjna? Chodzi o marnotrawienie pieniędzy publicznych!!! Czy to w Lublinie czy w Puławach nie ma znaczenia trzeba tępić tego typu zaniedbania inwestycyjne. Skoro był przetarg, zaczęto budowę i po jakimś czasie wszystko stanęło, bez inwentaryzacji, protokołów itp. to o czym mowa?! Wydano grube miliony a obiekt nie spełnia swojej funkcji. Nie chodzi o to żeby zamknąć placówkę bo takowa jest potrzebna. Kwestia tylko i wyłącznie wymuszenia konkretnych decyzji w sprawie szpitala oraz pociągnięcia do odpowiedzialności tych, któ... rozwiń
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 15:07
Niech on się zajmie Puławami jak się z niego taki samorządowiec zrobił a nie miesza się w sprawy Lublina bo to nie jego miasto i jego sprawa
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 14:14
... chyba, ze faktycznie dałoby się przenieść tam jakieś oddziały ze Staszica,. Ale się nie da, bo to inne podmioty, wiec rozbudowy szpitala w zabytkowym centrum nikt nie powstrzyma. Ot, będzie wsamraśnie.
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 14:12
No i pan poseł ma rację. Szpital jest za duży, będzie generował straty, w żaden sposób nie stanie się centrum, bo przecież choćby szpital uniwersytecki wybudował właśnie swoją onkologię (i to gdzie!). Nie wiem, czy można zmienić projekt tak, by wystarczyło to, co już jest, ale jeśli tak, to chyba jedyne słuszne wyjście. Inaczej niedługo wszystkie szpitale połączą się z COZL, by je ratować....
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 14:08
a pomysl z budowa onkologii na Staszica jest PORONIONY !!!!!
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 14:07
no co za du..ek ... w koncu moze byc w Lublinie centrum leczenia nowotworow z prawdziwego zdarzenia a tym kukizom tylko we lbach wlasna promocja swojej popapranej partyjki
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 12:42
Trzeba pilnie zająć się planami rozbudowy szpitala przy ulicy Staszica. To jest moim zdaniem nie trafiony pomysł i marnotrawstwo pieniędzy podatników. Rozbudowa szpitala w ścisłym centrum miasta, gdzie nie ma dróg dojazdowych i brak miejsc parkingowych to dopioero pomysł ludzi bez wyobrażni. Ten szpital trzeba przenieść może do COZL, a teren oddać władzom miasta Lublina w celu zagospodarowania na potrzeby mieszkańców.
Avatar
dud / 6 czerwca 2017 o 20:42
no Smajkiewicz wyksztalcony jest b.dobrze, a politycznie nie jest zwiazany zadna partią, co w tym otoczeniu mu sie chwali, wiec jest nadzieja.
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 17:31
Z 20 mln wnioskowanych na rozbudowę przez ówczesną Dyrektor dzisiaj mamy powiększony dlug,40 mln plus procenty i to w parabankach gdzie nikt rozsądny nie pożycza pieniędzy! Centrum chyli się ku upadkowi, ludzi straszy się zwolnieniami i obniżką płac gdy etatów dyrektorskich z jednego utworzono pięć ! To jest ta kontrolowana restrukturyzacja ?! Skompletowanie zespołu/obsady zajmuje lata a w tej chwili większość lekarzy odchodzi albo czeka na pretekst by to zrobić.Nadrobienie tego stanu rzeczy zajmie lata bo jak ktoś zmienia pracę i idzie gdzie dają mu lepsze warunki to się wyprowadza.Często sprzedaje mieszkanie i pali mosty.Ściągnięcie go z powrotem nie jest już takie proste.Jedym słowem-zaprzepaszczono wieloletni wysiłek wielu osób którym dobro pacjenta nie było obojętne.Bezpowrotnie i w imię osobistych interesów.To podłe .Oby odpowiedzialni za ten stan rzeczy pociągnięci zostali do odpowiedzialności.Gumofilce z PSL-wstydźcie się.Do zobaczenia na onkologii.Wtedy Wam do śmiechu nie będzie.
Z 20 mln wnioskowanych na rozbudowę przez ówczesną Dyrektor dzisiaj mamy powiększony dlug,40 mln plus procenty i to w parabankach gdzie nikt rozsądny nie pożycza pieniędzy! Centrum chyli się ku upadkowi, ludzi straszy się zwolnieniami i obniżką płac gdy etatów dyrektorskich z jednego utworzono pięć ! To jest ta kontrolowana restrukturyzacja ?! Skompletowanie zespołu/obsady zajmuje lata a w tej chwili większość lekarzy odchodzi albo czeka na pretekst by to zrobić.Nadrobienie tego stanu rzeczy zajmie lata bo jak ktoś zmienia pracę i idzie gdz... rozwiń
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 17:16
Gdyby Profesor Starosławska była dalej dyrektorem to dzisiaj przecinano by wstęgę. Taka prawda.Ale Zamośc ma u gumofilców pierwszeństwo.Czemu?a to już pytanie -temat dla dziennikarzy o ile takich jeszcze mamy w Lublinie.
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 15:52
Jaka propaganda partyjna? Chodzi o marnotrawienie pieniędzy publicznych!!! Czy to w Lublinie czy w Puławach nie ma znaczenia trzeba tępić tego typu zaniedbania inwestycyjne. Skoro był przetarg, zaczęto budowę i po jakimś czasie wszystko stanęło, bez inwentaryzacji, protokołów itp. to o czym mowa?! Wydano grube miliony a obiekt nie spełnia swojej funkcji. Nie chodzi o to żeby zamknąć placówkę bo takowa jest potrzebna. Kwestia tylko i wyłącznie wymuszenia konkretnych decyzji w sprawie szpitala oraz pociągnięcia do odpowiedzialności tych, którzy doprowadzili do zaniedbań przy realizacji projektu. Bez tego typu działania każda duża inwestycja będzie narażona na taki "finał". Niegospodarność urzędników, braki w dokumentacji, dokumenty przetargowe, umowy to trzeba sprawdzić tak czy inaczej. Ci co krzyczą o poselskim larum i chęci zyskania rozgłosu poczekajcie na wyniki z NIK'u. Zobaczycie o co dokładnie chodzi i dlaczego Wasz szpital dalej jest jednym wielkim placem budowy... Wtedy swój lincz będziecie mogli skierować w odpowiednią stronę;) Kojarzy ktoś Bike Park na janowskiej? inwestycja warta ok 4mln stoi od kilku lat zamknięta bo doszło do zaniedbań i zaczęło się wszystko rozsypywać. Śledztwo umorzono pomimo tego że Mosir nie przykładał się do pielęgnacji obiektu i oczywiście nie ma winnych. Wydano wasze grube miliony, zarobił kto miał zarobić i święty spokój. Prokuratura nic nie da jeśli nie będzie konkretnej eksporterzy. Kontrola z NIK'u to podstawa...
Jaka propaganda partyjna? Chodzi o marnotrawienie pieniędzy publicznych!!! Czy to w Lublinie czy w Puławach nie ma znaczenia trzeba tępić tego typu zaniedbania inwestycyjne. Skoro był przetarg, zaczęto budowę i po jakimś czasie wszystko stanęło, bez inwentaryzacji, protokołów itp. to o czym mowa?! Wydano grube miliony a obiekt nie spełnia swojej funkcji. Nie chodzi o to żeby zamknąć placówkę bo takowa jest potrzebna. Kwestia tylko i wyłącznie wymuszenia konkretnych decyzji w sprawie szpitala oraz pociągnięcia do odpowiedzialności tych, któ... rozwiń
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 15:07
Niech on się zajmie Puławami jak się z niego taki samorządowiec zrobił a nie miesza się w sprawy Lublina bo to nie jego miasto i jego sprawa
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 14:14
... chyba, ze faktycznie dałoby się przenieść tam jakieś oddziały ze Staszica,. Ale się nie da, bo to inne podmioty, wiec rozbudowy szpitala w zabytkowym centrum nikt nie powstrzyma. Ot, będzie wsamraśnie.
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 14:12
No i pan poseł ma rację. Szpital jest za duży, będzie generował straty, w żaden sposób nie stanie się centrum, bo przecież choćby szpital uniwersytecki wybudował właśnie swoją onkologię (i to gdzie!). Nie wiem, czy można zmienić projekt tak, by wystarczyło to, co już jest, ale jeśli tak, to chyba jedyne słuszne wyjście. Inaczej niedługo wszystkie szpitale połączą się z COZL, by je ratować....
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 14:08
a pomysl z budowa onkologii na Staszica jest PORONIONY !!!!!
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 14:07
no co za du..ek ... w koncu moze byc w Lublinie centrum leczenia nowotworow z prawdziwego zdarzenia a tym kukizom tylko we lbach wlasna promocja swojej popapranej partyjki
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 12:42
Trzeba pilnie zająć się planami rozbudowy szpitala przy ulicy Staszica. To jest moim zdaniem nie trafiony pomysł i marnotrawstwo pieniędzy podatników. Rozbudowa szpitala w ścisłym centrum miasta, gdzie nie ma dróg dojazdowych i brak miejsc parkingowych to dopioero pomysł ludzi bez wyobrażni. Ten szpital trzeba przenieść może do COZL, a teren oddać władzom miasta Lublina w celu zagospodarowania na potrzeby mieszkańców.
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 10 20

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 7 6

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 5

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 10 5

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 0 0

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 13 2

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 10

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 10

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 27 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 6 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!