poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Poseł Kulesza wnioskuje do NIK o kontrolę w COZL. "To klasyczny przykład błędnej inwestycji"

Dodano: 5 czerwca 2017, 19:02

(fot. Grzegorz Rekiel)

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej to klasyczny przykład błędnej inwestycji – ocenił poseł Jakub Kulesza z Kukiz’15. Skierował też wniosek o wszczęcie kontroli przez NIK.

O opóźnieniach w rozbudowie COZL pisaliśmy przed tygodniem. Wiele wskazuje na to, że może się ona skończyć dopiero w 2019 roku. Na przełomie 2017 i 2018 r. ma zostać ogłoszony przetarg, który wyłoni nowego wykonawcę. W październiku 2016 r. z budowy wycofało się bowiem polsko-czeskie konsorcjum Block i JP Contracting.

W poniedziałek przed nieukończonym gmachem Centrum poseł Kulesza spotkał się z dziennikarzami. Poinformował, że skierował wniosek do NIK o wszczęcie kontroli ws. zaniedbań przy budowie. – Zrobiłem to dla dobra pacjentów i samego COZL. Oczekuję też wyjaśnienia, kto odpowiada za zaniedbania – powiedział.

Kulesza nazwał COZL „klasycznym przykładem błędnej inwestycji”. Skrytykował również sposób funkcjonowania polskiej służby zdrowia. – Jej bolączką jest niewydajność. Z kolei pomysł rządu, żeby kontrakt z NFZ-em zastąpić ryczałtem, uważam za nietrafiony – dodał.

Poseł zastanawiał się także nad przyszłością rozbudowy COZL. – Chyba należałoby zadać sobie pytanie, czy wycofać się z niej, czy ją kontynuować? – stwierdził.

– Nie chciałbym komentować słów posła Kuleszy – mówi Paweł Smajkiewicz, dyrektor Departamentu Mienia i Inwestycji w Urzędzie Marszałkowskim, który nadzoruje budowę szpitala.

Czytaj więcej o: Lublin Jakub Kulesza Kukiz 15
dud
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(26) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

dud
dud (6 czerwca 2017 o 20:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no Smajkiewicz wyksztalcony jest b.dobrze, a politycznie nie jest zwiazany zadna partią, co w tym otoczeniu mu sie chwali, wiec jest nadzieja.
Rozwiń
Gość
Gość (6 czerwca 2017 o 17:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z 20 mln wnioskowanych na rozbudowę przez ówczesną Dyrektor dzisiaj mamy powiększony dlug,40 mln plus procenty i to w parabankach gdzie nikt rozsądny nie pożycza pieniędzy! Centrum chyli się ku upadkowi, ludzi straszy się zwolnieniami i obniżką płac gdy etatów dyrektorskich z jednego utworzono pięć ! To jest ta kontrolowana restrukturyzacja ?! Skompletowanie zespołu/obsady zajmuje lata a w tej chwili większość lekarzy odchodzi albo czeka na pretekst by to zrobić.Nadrobienie tego stanu rzeczy zajmie lata bo jak ktoś zmienia pracę i idzie gdzie dają mu lepsze warunki to się wyprowadza.Często sprzedaje mieszkanie i pali mosty.Ściągnięcie go z powrotem nie jest już takie proste.Jedym słowem-zaprzepaszczono wieloletni wysiłek wielu osób którym dobro pacjenta nie było obojętne.Bezpowrotnie i w imię osobistych interesów.To podłe .Oby odpowiedzialni za ten stan rzeczy pociągnięci zostali do odpowiedzialności.Gumofilce z PSL-wstydźcie się.Do zobaczenia na onkologii.Wtedy Wam do śmiechu nie będzie.
Rozwiń
Gość
Gość (6 czerwca 2017 o 17:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gdyby Profesor Starosławska była dalej dyrektorem to dzisiaj przecinano by wstęgę. Taka prawda.Ale Zamośc ma u gumofilców pierwszeństwo.Czemu?a to już pytanie -temat dla dziennikarzy o ile takich jeszcze mamy w Lublinie.
Rozwiń
Gość
Gość (6 czerwca 2017 o 15:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jaka propaganda partyjna? Chodzi o marnotrawienie pieniędzy publicznych!!! Czy to w Lublinie czy w Puławach nie ma znaczenia trzeba tępić tego typu zaniedbania inwestycyjne. Skoro był przetarg, zaczęto budowę i po jakimś czasie wszystko stanęło, bez inwentaryzacji, protokołów itp. to o czym mowa?! Wydano grube miliony a obiekt nie spełnia swojej funkcji. Nie chodzi o to żeby zamknąć placówkę bo takowa jest potrzebna. Kwestia tylko i wyłącznie wymuszenia konkretnych decyzji w sprawie szpitala oraz pociągnięcia do odpowiedzialności tych, którzy doprowadzili do zaniedbań przy realizacji projektu. Bez tego typu działania każda duża inwestycja będzie narażona na taki "finał". Niegospodarność urzędników, braki w dokumentacji, dokumenty przetargowe, umowy to trzeba sprawdzić tak czy inaczej. Ci co krzyczą o poselskim larum i chęci zyskania rozgłosu poczekajcie na wyniki z NIK'u. Zobaczycie o co dokładnie chodzi i dlaczego Wasz szpital dalej jest jednym wielkim placem budowy... Wtedy swój lincz będziecie mogli skierować w odpowiednią stronę;) Kojarzy ktoś Bike Park na janowskiej? inwestycja warta ok 4mln stoi od kilku lat zamknięta bo doszło do zaniedbań i zaczęło się wszystko rozsypywać. Śledztwo umorzono pomimo tego że Mosir nie przykładał się do pielęgnacji obiektu i oczywiście nie ma winnych. Wydano wasze grube miliony, zarobił kto miał zarobić i święty spokój. Prokuratura nic nie da jeśli nie będzie konkretnej eksporterzy. Kontrola z NIK'u to podstawa...
Rozwiń
Gość
Gość (6 czerwca 2017 o 15:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niech on się zajmie Puławami jak się z niego taki samorządowiec zrobił a nie miesza się w sprawy Lublina bo to nie jego miasto i jego sprawa
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (26)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!