Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 sierpnia 2016 r.
17:11

Posłowie kupują i remontują. I biorą dużo kredytów

Autor: Zdjęcie autora toma
0 8 A A

Niemal każdy poseł minionej kadencji kupował bądź remontował dom lub mieszkanie – wynika z danych opublikowanych przez lubelską Fundację Wolności. W latach 2012-2015 w ramach sejmowego funduszu świadczeń socjalnych udzielono 430 pożyczek na cele mieszkaniowe na łączną kwotę prawie 9 mln zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Najwięcej, bo 200 kredytów na kwotę niemal 4,3 mln zł, przyznano w 2012 roku. W 2013 r. było ich 107 (2,222 mln zł), rok później – 99 (2 mln zł), a w zamykającym VII kadencję roku 2015 – zaledwie 24 (376 tys. zł). Od początku tego roku posłowie nowej kadencji skorzystali natomiast już z 159 pożyczek w łącznej kwocie ponad 4 mln zł.

W zestawieniu przedstawionym przez Kancelarię Sejmu nie ma informacji na temat tego, którzy parlamentarzyści otrzymali pożyczki, ani z jakich okręgów pochodzą.

– Nie są to dane związane z wykonywaniem mandatu, tylko sprawy funduszu socjalnego. Dlatego nie udostępniono nam tak szczegółowych danych, a jedynie liczby – mówi Krzysztof Jakubowski, prezes zarządu Fundacji Wolności.

W ramach sejmowego funduszu świadczeń socjalnych posłowie mogą otrzymać kredyt do 20 tys. zł na remont domu lub mieszkania i do 25 tys. zł na zakup nieruchomości. Oprocentowanie wynosi 3 proc. w przypadku okresu spłaty do 12 miesięcy lub 4 proc. kiedy pożyczka ma być spłacona w ciągu dwóch lat.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2016 o 15:36
PO-ZSL już na zawsze pozostaną symbolem nepotyzmu i złodziejstwa.
Avatar
emeryt / 27 sierpnia 2016 o 22:52
A po kadencji tym co odpadną trzeba umarzać bo nie mają pracy mało kto nadaje się do jakiejkolwiek pracy gdyż gada się tylko w radio,a ono też nie pomieści.
Avatar
czas--- / 27 sierpnia 2016 o 22:49
ROBACTWO !!!! OBRZYDLIWE !!! LARWY !!! PASOŻYTY !!! GÓÓÓÓw-NO !!!!  ZBÓR KNÓÓRÓW I PASIBRZUCHÓW!!! MAJĄ W D... WSZYSTKO A SPEKTAKULARNIE BREDZĄ I WYSTĘPY -A NAWET FESTIWALE WYSTĘPÓW -BEŁKOT I ZATRUWANIE POWIETRZA.TAKI JEST POŻYTEK Z TEGO GŁUPAWEGO TOWARZYSTWA. KRAJ SIĘ STACZA NA DNO A TA GAWIEDZ ZAJMUJE SIĘ SOBĄ, URZĄDZA SOBIE LEŻANKI I ŚMIEJE W NOS LUDZIOM. WSTRĘT MAM DO  TEGO JAK KPIĄ SOBIE Z PRAWDZIWYCH PROBLEMÓW BO ZAJMUJĄ SIĘ PIERDOŁAMI KTÓRE SOBIE WYMYŚLAJĄ. Wiszą na społecznym garnuszku te nieudolne nieudaczniki.
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2016 o 22:15
Jak zajrzysz do oświadczeń majątkowych posłów to się zdziwisz ilu z nich ma kredyty we frankach i ilu z pisu.
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2016 o 21:54
Dlatego nie brali we frankach i nie mają tego problemu. Wybrańcy ludu od siedmiu boleści.
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2016 o 21:41
czemu reszta spoleczenstwa nie ma prawa do przyjaznego kredytu na ten jeden chocby swój dom/ mieszkanie tylko nieliczni którzy sa utrzymywani przez nas
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2016 o 21:23
A co robi ekipa ZSL w radzie lubelskiego lotniska?
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2016 o 17:14
Jak maja smieszne oprocentowania to jak nie remontowac a kredyty biora od siebie dla siebie zenada gdzie normalny czlowie zap.... cale zycie i nic z tego niema.
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2016 o 15:36
PO-ZSL już na zawsze pozostaną symbolem nepotyzmu i złodziejstwa.
Avatar
emeryt / 27 sierpnia 2016 o 22:52
A po kadencji tym co odpadną trzeba umarzać bo nie mają pracy mało kto nadaje się do jakiejkolwiek pracy gdyż gada się tylko w radio,a ono też nie pomieści.
Avatar
czas--- / 27 sierpnia 2016 o 22:49
ROBACTWO !!!! OBRZYDLIWE !!! LARWY !!! PASOŻYTY !!! GÓÓÓÓw-NO !!!!  ZBÓR KNÓÓRÓW I PASIBRZUCHÓW!!! MAJĄ W D... WSZYSTKO A SPEKTAKULARNIE BREDZĄ I WYSTĘPY -A NAWET FESTIWALE WYSTĘPÓW -BEŁKOT I ZATRUWANIE POWIETRZA.TAKI JEST POŻYTEK Z TEGO GŁUPAWEGO TOWARZYSTWA. KRAJ SIĘ STACZA NA DNO A TA GAWIEDZ ZAJMUJE SIĘ SOBĄ, URZĄDZA SOBIE LEŻANKI I ŚMIEJE W NOS LUDZIOM. WSTRĘT MAM DO  TEGO JAK KPIĄ SOBIE Z PRAWDZIWYCH PROBLEMÓW BO ZAJMUJĄ SIĘ PIERDOŁAMI KTÓRE SOBIE WYMYŚLAJĄ. Wiszą na społecznym garnuszku te nieudolne nieudaczniki.
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2016 o 22:15
Jak zajrzysz do oświadczeń majątkowych posłów to się zdziwisz ilu z nich ma kredyty we frankach i ilu z pisu.
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2016 o 21:54
Dlatego nie brali we frankach i nie mają tego problemu. Wybrańcy ludu od siedmiu boleści.
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2016 o 21:41
czemu reszta spoleczenstwa nie ma prawa do przyjaznego kredytu na ten jeden chocby swój dom/ mieszkanie tylko nieliczni którzy sa utrzymywani przez nas
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2016 o 21:23
A co robi ekipa ZSL w radzie lubelskiego lotniska?
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2016 o 17:14
Jak maja smieszne oprocentowania to jak nie remontowac a kredyty biora od siebie dla siebie zenada gdzie normalny czlowie zap.... cale zycie i nic z tego niema.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 2 1

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 0 0

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 6 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 2 9

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 11 9

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL 0 6

Od zgody radnych zależy to, czy obok Al. Racławickich stanie pomnik pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Idziego Radziszewskiego. Projekt jest już gotowy, jego opracowanie zleciła uczelnia, która w tym roku obchodzi 100-lecie swojego powstania.

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem
film

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem 0 2

Cannes, Francja. W sobotni (19.05) wieczór zakończył się 71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Paweł Pawlikowski jako pierwszy Polak w historii otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię.

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia] 4 2

Tegoroczny hit frekwencyjny – donżon na Zamkowym Wzgórzu. Noc Muzeów była zdecydowanie mniej popularna niż Noc Kultury. – Pewnie duży wpływ miała pogoda – oceniają muzealnicy.  Ale żeby zobaczyć freski w Kaplicy Trójcy Świętej przynajmniej 40 minut w kolejce trzeba było postać

19-latek w audi zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu

19-latek w audi zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu 12 5

W niedzielę po północy doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Paszki Małe (pow. radzyński). Zginął młody kierowca.

Stal Kraśnik wygrała z Ładą Biłgoraj 4:0 i zapewniła sobie awans do III ligi!

Stal Kraśnik wygrała z Ładą Biłgoraj 4:0 i zapewniła sobie awans do III ligi! 13 3