Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 stycznia 2018 r.
20:50

Postawili barierkę, która nic nie daje. Tak miasto "zabezpieczyło" przejście po wypadku

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
46 26 A A
We wtorek sprawdziliśmy, czy miasto dotrzymało słowa. Okazuje się, że nie zmieniło się prawie nic
We wtorek sprawdziliśmy, czy miasto dotrzymało słowa. Okazuje się, że nie zmieniło się prawie nic

Po wypadku na zamkniętym przejściu dla pieszych przez Drogę Męczenników Majdanka, miasto obiecało lepiej zabezpieczyć to miejsce. Skończyło się na postawieniu dodatkowej barierki, która na dobrą sprawę niczego nie zagradza

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Problem dotyczy przebudowywanego skrzyżowania z Lotniczą. Przez Drogę Męczenników Majdanka można tu przejść tylko po jednej stronie ul. Lotniczej, wyłącznie obok kościoła. Sąsiednie przejście, to obok sklepu Społem, jest teoretycznie zamknięte. Mimo to co chwila pojawiają się tutaj piesi. Jeden z nich miał pecha, pod koniec grudnia potrącił go samochód. Trafił do szpitala z otwartym złamaniem nogi.

– Obawiam się, że takie wypadki będą się tam zdarzać, przynajmniej do momentu, aż w tym rejonie zostanie wyznaczony, dokładnie i bezpiecznie, trakt dla pieszych – pisze do nas pan Jacek, nasz Czytelnik, który prosił, byśmy zainteresowali się organizacją ruchu na tym skrzyżowaniu.

Przyjrzeliśmy się sprawie. Tuż przed sylwestrem przejście było „zamknięte” tylko od strony stacji paliw i Biedronki, czym mało kto się przejmował. Od strony sklepu Społem można było swobodnie wejść na jezdnię, nie natrafiając na żaden zakaz albo barierkę, z czego korzystało wielu pieszych.

Urzędnicy zapewniali, że zajmą się sprawą. – Mamy problem z pieszymi przechodzącymi przez wyłączone przejście – stwierdził Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Wykonawca dostawi więcej urządzeń podnoszących bezpieczeństwo i jasno zakazujących korzystania z przejścia. Pozostałe drogi dla pieszych są jasno oznaczone.

Deklaracja, że przejście zostanie lepiej zabezpieczone, padła w piątek przed sylwestrem. Prace miały być wykonane jeszcze przed Nowym Rokiem.

We wtorek sprawdziliśmy, czy miasto dotrzymało słowa. Okazuje się, że nie zmieniło się prawie nic. Od strony sklepu Społem ustawiono barierkę z zakazem ruchu pieszych. Jednak ani ta barierka, ani ta koło stacji paliw, wcale nie zagradzają wejścia na pasy, bo są od nich znacznie węższe. Nie trzeba wcale się gimnastykować, by je ominąć.

Nasz Czytelnik ma wątpliwości, czy problematyczne przejście w ogóle powinno być zamknięte. – Mieszkańcom i innym osobom zmierzającym po tradycyjnych, naturalnych dla okolic skrzyżowania kierunkach, każe się biegać gdzieś naokoło, tymczasem w rejonie skrzyżowania nie widać szczególnego natężenia prac, nie ma większych wykopów – pisze pan Jacek.

Ratusz odpowiada, że prace zostały wstrzymane na czas świąt i sylwestra. Wznowione mają być dzisiaj, podobno z dość dużym rozmachem

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 21:43
+1
Po co ten cudzysłów, redakcjo?! A może redaktorzy wymyślą lepszy sposób?  Proponuję zasieki z drutu kolczastego,  ewentualnie ogrodzenie pod napięciem, choć nie wiem,  czy i to powstrzyma głupców łamiących dotychczasowe bariery i zakazy. Bo przecież Polak potrafi,  nieprawdaż?  Lublinianie nie gorsi od innych. W ostateczności sam naczelny mógłby stanąć z rózgą i gonić miłośników " skrótów ".  Może byłoby to pożyteczne,  ale nietrakcyjne medialnie no i nakład by się tak nie sprzedał. 
Avatar
mieszkaniec / 4 stycznia 2018 o 11:24
lu napisał:
Ss napisał:
Ratusz urzadza sobie kolejne kpiny czasem trwania tego remontu i zada, zeby ludzie nakladali kilkaset metrow do kolejnego przejscia
Dobrze się czujesz? Jak jest remont, to zazwyczaj wiąże się to z okresowymi utrudnieniami. Nie wiedziałeś o tym? Co ty się na Marsie urodziłeś?
  Okresowe utrudnienia? Poł roku a nie okresowe. Chyba sam się urodziłeś na Marsie bo innego przejścia przez tą ulicę nie ma!
  Okresowe utrudnienia? Poł roku a nie okresowe. Chyba sam się urodziłeś na Marsie bo innego przejścia przez tą ulicę nie ma! rozwiń
Avatar
Czytelnik / 3 stycznia 2018 o 20:43
undefined napisał:
Jest barierka i znak zakazu, ale na muły to nie działa. Mułom trzeba tak zagrodzić, żeby nie dało się fizycznie przejść bo muły nie używają mózgu.
  Sam jesteś muł. Którędy ludzie mają chodzić?
Avatar
Obs / 3 stycznia 2018 o 12:37
Czyli wg DW to wina miasta że ludzie mimo ewidentnego zakazu przełażą w tym miejscu? Doprawdy zabawne TAK, TO WINA MIASTA!                    A co, ludzie mają fruwac?
Avatar
Obs / 3 stycznia 2018 o 12:36
Czyli wg DW to wina miasta że ludzie mimo ewidentnego zakazu przełażą w tym miejscu? Doprawdy zabawne TAK, TO WINA MIASTA!    A co, ludzie mają fruwac?
Avatar
lu / 3 stycznia 2018 o 10:39
Ss napisał:
Ratusz urzadza sobie kolejne kpiny czasem trwania tego remontu i zada, zeby ludzie nakladali kilkaset metrow do kolejnego przejscia
 Dobrze się czujesz? Jak jest remont, to zazwyczaj wiąże się to z okresowymi utrudnieniami. Nie wiedziałeś o tym? Co ty się na Marsie urodziłeś?
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 10:37
Ale o co chodzi? Ludzie nie wiedzą co oznacza prosty znak? Czy jak miasto ustawi tam urzędnika z karabinem to będzie ok? Panie Dominiku, niech pan się nie ośmiesza
Avatar
Jagoda / 3 stycznia 2018 o 09:47
to nie wina miasta tylko durnych ludzi. Pewnie tylko 4-metrowy mur z drutami kolczastymi byłby skuteczny na 100% !!! W głowie się nie mieści, że taki komentator nie widzi ze ludzie nie mają jak bo gdzie przechodzić. Ustawienie barierek i znakòw z zakazem przejścia nie jest usprawiedliwieniem dla miasta i wykonawcy. Powinno być wyraźnie oznaczone przejście bez takiego cyrku jaki teraz jest
Avatar
Mieszkaniec / 3 stycznia 2018 o 09:34
jak ludzie barany to nawet sto barierek nie poradzi Barany? A którędy mają chodzić? Mają fruwać? Pogoda ĺadna i nic tam nie jest robione A przy odrobinie dobrej woli można ułatwić przejście przez to rozbabrane skrzyżowanie 
Avatar
Ss / 3 stycznia 2018 o 09:30
Ratusz urzadza sobie kolejne kpiny czasem trwania tego remontu i zada, zeby ludzie nakladali kilkaset metrow do kolejnego przejscia
Avatar
mieszkaniec / 4 stycznia 2018 o 11:24
lu napisał:
Ss napisał:
Ratusz urzadza sobie kolejne kpiny czasem trwania tego remontu i zada, zeby ludzie nakladali kilkaset metrow do kolejnego przejscia
Dobrze się czujesz? Jak jest remont, to zazwyczaj wiąże się to z okresowymi utrudnieniami. Nie wiedziałeś o tym? Co ty się na Marsie urodziłeś?
  Okresowe utrudnienia? Poł roku a nie okresowe. Chyba sam się urodziłeś na Marsie bo innego przejścia przez tą ulicę nie ma!
  Okresowe utrudnienia? Poł roku a nie okresowe. Chyba sam się urodziłeś na Marsie bo innego przejścia przez tą ulicę nie ma! rozwiń
Avatar
Czytelnik / 3 stycznia 2018 o 20:43
undefined napisał:
Jest barierka i znak zakazu, ale na muły to nie działa. Mułom trzeba tak zagrodzić, żeby nie dało się fizycznie przejść bo muły nie używają mózgu.
  Sam jesteś muł. Którędy ludzie mają chodzić?
Avatar
Obs / 3 stycznia 2018 o 12:37
Czyli wg DW to wina miasta że ludzie mimo ewidentnego zakazu przełażą w tym miejscu? Doprawdy zabawne TAK, TO WINA MIASTA!                    A co, ludzie mają fruwac?
Avatar
Obs / 3 stycznia 2018 o 12:36
Czyli wg DW to wina miasta że ludzie mimo ewidentnego zakazu przełażą w tym miejscu? Doprawdy zabawne TAK, TO WINA MIASTA!    A co, ludzie mają fruwac?
Avatar
lu / 3 stycznia 2018 o 10:39
Ss napisał:
Ratusz urzadza sobie kolejne kpiny czasem trwania tego remontu i zada, zeby ludzie nakladali kilkaset metrow do kolejnego przejscia
 Dobrze się czujesz? Jak jest remont, to zazwyczaj wiąże się to z okresowymi utrudnieniami. Nie wiedziałeś o tym? Co ty się na Marsie urodziłeś?
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 10:37
Ale o co chodzi? Ludzie nie wiedzą co oznacza prosty znak? Czy jak miasto ustawi tam urzędnika z karabinem to będzie ok? Panie Dominiku, niech pan się nie ośmiesza
Avatar
Jagoda / 3 stycznia 2018 o 09:47
to nie wina miasta tylko durnych ludzi. Pewnie tylko 4-metrowy mur z drutami kolczastymi byłby skuteczny na 100% !!! W głowie się nie mieści, że taki komentator nie widzi ze ludzie nie mają jak bo gdzie przechodzić. Ustawienie barierek i znakòw z zakazem przejścia nie jest usprawiedliwieniem dla miasta i wykonawcy. Powinno być wyraźnie oznaczone przejście bez takiego cyrku jaki teraz jest
Avatar
Mieszkaniec / 3 stycznia 2018 o 09:34
jak ludzie barany to nawet sto barierek nie poradzi Barany? A którędy mają chodzić? Mają fruwać? Pogoda ĺadna i nic tam nie jest robione A przy odrobinie dobrej woli można ułatwić przejście przez to rozbabrane skrzyżowanie 
Avatar
Ss / 3 stycznia 2018 o 09:30
Ratusz urzadza sobie kolejne kpiny czasem trwania tego remontu i zada, zeby ludzie nakladali kilkaset metrow do kolejnego przejscia
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 09:29
Może by tak przyśpieszyć pracę z przeniesieniem przystanku po Kościół bo w tej chwili trzeba bardzo daleko chodzić. Jest to możliwe przy odrobinie dobrej woli ze strony wykonawcy i miasta też
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Trudne zadanie Budowlanych Lublin

Trudne zadanie Budowlanych Lublin 0 0

Przeciwnikiem Budowlanych Lublin będzie brązowy medalista mistrzostw Polski Pogoń Siedlce. Sobotnie wyjazdowe spotkanie zostanie rozegrane o godzinie 16

Zbudują największe SPA w woj. lubelskim. Olbrzymia dotacja z UE
tylko u nas

Zbudują największe SPA w woj. lubelskim. Olbrzymia dotacja z UE 114 13

Za trzy lata w Celejowie (gm. Wąwolnica) ma powstać sześciohektarowy kompleks leczniczo-wypoczynkowy, największe SPA w regionie. Projekt budowy term dostał aż 66 775 633 złotych dofinansowania z UE

Wybuch w bloku w Świdniku. To on ratował mieszkańców z pożaru mieszkania
galeria

Wybuch w bloku w Świdniku. To on ratował mieszkańców z pożaru mieszkania 81 6

Krzyknęłam: Szymon nie idź tam!, ale on był już w środku – opowiada Aleksandra Jabłońska, dziewczyna Szymona Duhera. To świadkowie piątkowego wybuchu w bloku przy ul. Hallera w Świdniku. 20-latek pomógł jednej z poparzonych osób. Z zadymionego budynku wyprowadził też dwójkę dzieci

Zmień nawyki na wiosnę. PoZdro! Ci podpowie!

Zmień nawyki na wiosnę. PoZdro! Ci podpowie! 0

Wiosna pięknie wkroczyła. Porządki w szafie, porządki w domu, nowe postanowienia, plany… Podobne myśli kiełkują w głowach pewnie wielu z nas. Wszystko sobie poukładamy, przewietrzymy, przeorganizujemy. Tak, już to czujemy - od razu będzie lepiej, nasze życie będzie jak nowe! A teraz, od czego zacząć… zastanawiamy się. Okazuje się, że najrozsądniej byłoby zacząć od… siebie. Historie rodzin z Programu PoZdro!, prowadzonego przez Fundację Medicover od 2014 roku między innymi w Lublinie, mogą być tego inspirującym i przekonującym przykładem.

Chełmianka kontra Orlęta Spomlek, wyjazdy Avii i Podlasia

Chełmianka kontra Orlęta Spomlek, wyjazdy Avii i Podlasia 1 0

Nie ma czasu na odpoczynek. Avia, Podlasie i Orlęta grały w środę, a już w sobotę wracają do rywalizacji. Najtrudniejsze zadanie czeka ostatnią z ekip, która spróbuje zatrzymać rozpędzonego lidera z Chełma

Biżuteria Swarovski - błyszcz jak największe gwiazdy

Biżuteria Swarovski - błyszcz jak największe gwiazdy 0 0

Biżuteria Swarovski jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Błyszczące kryształy są wykorzystywane do tworzenia bransoletek, kolii, kolczyków, broszek i pierścionków. Strojne ozdoby odbijają światło, mieniąc się tysiącami kolorów, dzięki czemu są odpowiednim dodatkiem do eleganckich kreacji. Z tego powodu po biżuterię Swarovski sięgają nawet największe gwiazdy Hollywood i inni artyści.

Polska - Rosja. Majdan, Świerczewski, Iwan na Arenie Lublin
13 maja 2018, 16:00

Polska - Rosja. Majdan, Świerczewski, Iwan na Arenie Lublin 4 4

Wydarzenie Radosław Majdan, bracia Mroczkowie i Rafał Maserak zagrają w piłkę na Arenie Lublin. Zresztą nie tylko oni, bo będzie też Piotr Zelt, Bilgun Ariunbataar, Jarosław Jakimowicz, Przemysław Cypryański, Maciej Florek, Marcin Wójcik, Piotr Świerczewski, Tomasz Frankowski i Tomasz Iwan

Nowa porcja utrudnień w Lublinie. Także w centrum miasta

Nowa porcja utrudnień w Lublinie. Także w centrum miasta 7 4

Nowe zakazy i ograniczenia pojawią się w przyszłym tygodniu na Królewskiej i Lubartowskiej, Drodze Męczenników Majdanka, Lotniczej oraz Franczaka „Lalka”. Od dziś utrudnienia będą też na Pszczelej

Kobieta zginęła w pożarze domu. Przyczyną niedopałek papierosa? [zdjęcia]
galeria

Kobieta zginęła w pożarze domu. Przyczyną niedopałek papierosa? [zdjęcia] 3 2

W czwartek w Białobrzegach w gminie Kock doszło do tragicznego w skutkach pożaru domu

Piłkarze Górnika grają z GKS Tychy. Czy powtórzą wynik z jesieni?

Piłkarze Górnika grają z GKS Tychy. Czy powtórzą wynik z jesieni? 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna dzisiaj zmierzy się na wyjeździe z GKS Tychy. Początek spotkania o godzinie 19

Uczczą pamięć trenera. VII Memoriał Leszka Marii Rouperta

Uczczą pamięć trenera. VII Memoriał Leszka Marii Rouperta 4 0

Koszykówka W sobotę w lubelskiej hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli odbędzie się VII Memoriał Leszka Marii Rouperta

Egzamin gimnazjalny 2018 ANGIELSKI. Odpowiedzi i arkusze CKE poziom podstawowy i rozszerzony

Egzamin gimnazjalny 2018 ANGIELSKI. Odpowiedzi i arkusze CKE poziom podstawowy i rozszerzony 1 1

Egzamin gimnazjalny 2018 angielski. Odpowiedzi i arkusze z pytaniami z angielskiego opublikujemy na naszej stronie internetowej po zakończeniu egzaminu

Pierwszaki na okładkę Dziennika Wschodniego!

Pierwszaki na okładkę Dziennika Wschodniego! 1 0

Szukamy najlepszej, najzdolniejszej i najmilszej klasy pierwszej. W naszym nowym plebiscycie "Pierwszaki Roku 2018" do wygrania jest między innymi profesjonalna sesja okładkowa i wycieczka do Jura Parku w Bałtowie

21-latek zginął w wypadku, pożar ciężarówki [zdjęcia, wideo]
galeria
film

21-latek zginął w wypadku, pożar ciężarówki [zdjęcia, wideo] 19 5

Rover, którym kierował 21-latek zderzył się z samochodem ciężarowym

Dodatki dla pielęgniarek sporo niższe niż dla lekarzy. "Jesteśmy dyskryminowane!"

Dodatki dla pielęgniarek sporo niższe niż dla lekarzy. "Jesteśmy dyskryminowane!" 87 23

Pielęgniarki ze szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie są oburzone propozycją zmian w wynagrodzeniach