czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Powstanie wielopoziomowe skrzyżowanie ul. Diamentowej z Krochmalną. Wybrali projektanta

Dodano: 6 czerwca 2016, 16:39
Autor: Dominik Smaga

Skrzyżowanie ul. Diamentowej z Krochmalną (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)
Skrzyżowanie ul. Diamentowej z Krochmalną (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Miasto wybrało firmę, która zaprojektuje wielopoziomowe skrzyżowanie Diamentowej z Krochmalną i nowy odcinek ul. Lubelskiego Lipca ’80. Za rok gotowa ma być dokumentacja, a na jej podstawie nowe drogi powinny być zbudowane do roku 2021.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Największa zmiana będzie dotyczyć problematycznego skrzyżowania. Kierowcy jadący Diamentową od strony Wrotkowskiej w kierunku Czubów tuż za wiaduktem kolejowym wjeżdżaliby na estakadę kończącą się tuż przed mostami na Bystrzycy. Tą estakadą przejeżdżałoby się (także w drugim kierunku) nad skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną, do którego dochodzić ma nowa część ul. Lubelskiego Lipca ’80 urywającej się teraz na skrzyżowaniu z ul. Cukrowniczą tuż za stadionem Arena Lublin.

Kontynuacja ul. Lubelskiego Lipca ’80 też ma być dwupasmówką (bez trakcji trolejbusowej), a na każdej z dwóch jezdni znajdą się po trzy pasy ruchu. Na skrzyżowaniu z Cukrowniczą stanie sygnalizacja świetlna, kolejna znajdzie się na skrzyżowaniu z dość niepozorną ul. Włościańską, gdzie powstać ma duże rondo. Skąd duże rondo przy małej ulicy? Właśnie w miejscu Włościańskiej w przyszłości ma biec nowy odcinek ul. Zana biegnący od skrzyżowania Nadbystrzycką do Wrotkowskiej naprzeciw ul. Smoluchowskiego.

Przedłużanie ul. Zana to jeszcze pieśń przyszłości, za to dokumentacja na nową, biegnącą równolegle do ul. Krochmalnej, część ul. Lubelskiego Lipca ’80 ma być gotowa za rok. Przetarg na jej opracowanie właśnie wygrała spółka Mosty Katowice. Za projekty dostanie 2 mln zł.

Ratusz zapowiada, że budowa nowych dróg wraz z estakadą może potrwać do roku 2021 i pochłonąć ok. 50 milionów złotych. Jednocześnie miasto zapewnia, że będzie to już ostatni odcinek ul. Lubelskiego Lipca ’80 znanej także jako Trasa Zielona i że nieaktualne są wcześniejsze zamierzenia poprowadzenia dwupasmówki wzdłuż torów kolejowych, czyli między lasem a osiedlami Górki, Widok i Poręba. Od ul. Filaretów do ul. Granitowej mogłaby biec najwyżej wąska droga lokalna zapewniająca obsługę osiedli. O tranzycie nie ma tu już mowy.

Czytaj więcej o: drogi Urząd Miasta Lublin
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
kickless
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 kwietnia 2017 o 23:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja jestem za budową dwupasmówki wzdłuż torów do al. Kraśnickiej
Rozwiń
Gość
Gość (7 czerwca 2016 o 06:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kolejny raz koszty, które powinien ponieść inwestor inwestycji niedrogowych pokryte zostaną z pieniędzy mieszkańców. Szkoda, że przy okazji nie zostaliśmy poinformowani, co przewidują przygotowywane właśnie nowe plany miejscowego zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru. Nie dalej jak wczoraj w obszarze przyległym w pocie czoła pracowali... geodeci, którzy tyczyli ogrodzenie jednej z najbardziej atrakcyjnych parceli.
Rozwiń
kickless
kickless (6 czerwca 2016 o 22:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
List Otwarty do Ministra Sprawiedliwości, Wielce Szanowny Panie Prokuratorze, Nie muszę udowadniać, że popierałem i popieram PIS. W RP istnieje kilkadziesiąt tysięcy (jeśli nie kilkaset) ludzi, którym do życia niezbędne są leki z wyższj półki cenowej. Muszą nastąpić inne rozwiązania. Każdy, kto pomaga biednym liczy na zmiany, które go odciążą, o ile taki dawca nie liczy na sławę lub uznanie przez Boga. Przekazanie +500 PLN obcej osobie jest posunięciem wątpliwej wartości ze strategicznego punktu widzenia. RP jest co prawda kolonią, ale nie jest w dołku (choć w każdej chwili RP może być na pozycji zupełnie przegranej, nie wykluczając toatalnego jej zbankrutowania). Rozwiązania obecne muszą stanowić podstawę do wygranej w kolejnych wyborach. Takie zagrania nie prowadzą PIS do wygranej. Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, to tylko przez pełnię miłości ode mnie. Gdybym też miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił, to miłości nie musielibyście się uczyć daremnie. I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją, a ciało wystawił na spalenie, to tylko przy samotności w testamentu zapisie albo przy pełnym postradaniu zmysłów swoich. Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość pięknie zazdrości, nie zna zawiści; szuka poklasku, ale słusznego; nie unosi się należną jej pychą; dopuszcza się bezwstydu bez uszczerbku dla bliźniego, nie szuka swego za cenę innego; unosi się gniewem, ale nie wylewem; nie obciąża niewinnych przy pamięci złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Skoro poprawiam Świętych i religie, to mogę TO i OWO sugerować Panu Ministrowi. Pozdrawiam serdecznie. Aaron Navarro von Feldsteinhoff
Rozwiń
Gość
Gość (6 czerwca 2016 o 20:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po kiego wacka światła jak będzie estakada ?
Rozwiń
Gość
Gość (6 czerwca 2016 o 20:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dywizjonów ma ruszyć w przyszłym roku. W tym już zaczynają stawiać ogrodzenia na terenie jednostki wojskowej. Prace na tej ulicy mają trwać jednocześnie z remontem ulicy abamowickiej oraz trasy na Biłgoraj od granic Lublina
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!