sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Prawo jazdy za łapówkę w lubelskim WORD. Kolejni zatrzymani

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 stycznia 2014, 10:45

Agenci CBA zatrzymali kolejne siedem osób, podejrzanych o korupcję przy zdawaniu egzaminów na prawo jazdy. To dalszy ciąg afery łapówkarskiej w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Lublinie.

Do zatrzymań doszło w ciągu ostatnich dwóch dni. Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego działali na polecenie Prokuratury Okręgowej w Lublinie. - Zatrzymali trzy kobiety i czterech mężczyzn w wieku od 24 do 59 lat - mówi Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA. - Wśród zatrzymanych jest dwoje zdających egzamin na prawo jazdy oraz osoby, które były pośrednikami w przekazywaniu łapówek. Wszyscy są mieszkańcami województwa lubelskiego. To kolejne zatrzymania, związane ze sprawą, którą prowadzi CBA pod nadzorem lubelskich prokuratorów. - Postępowanie dotyczy podejrzenia wręczania korzyści majątkowych w zamian za zdanie egzaminów praktycznych na prawo jazdy - wyjaśnia Dobrzyński. - Wszystkim zatrzymanym przez CBA, prokuratura przedstawiła zarzuty, a wobec pięciu osób zastosowała poręczenia majątkowe. Jak informuje CBA, zarzuty w sprawie korupcji w WORD usłyszały już 34 osoby. Dwie złożyły wnioski o dobrowolne poddanie się karze. Do pierwszych zatrzymań w tej sprawie doszło na początku listopada. Agenci przyszli do lubelskiego WORD po dwóch egzaminatorów i mechanika. Tego ostatniego wyprowadzili w kajdankach. Zatrzymania odbywały się w całym regionie. W sprawę zamieszani są trzej właściciele ośrodków szkolenia kierowców z: Opola Lubelskiego, Strzeszkowic i Lublina. Zarzuty usłyszeli też kursanci, wręczający łapówki. Śledztwo w sprawie łapówek dotyczy egzaminów praktycznych z lat 2012 i 2013. Według prokuratury, właściciele szkół nauki jazdy utwierdzali kandydatów na kierowców w przekonaniu o swoich ogromnych wpływach w lubelskim WORD. Proponowali załatwienie egzaminu za łapówkę. Żądali zwykle 1000 zł. Wśród podejrzanych o korupcję są pracownicy lubelskiego WORD. Według naszych ustaleń to Bogusław B., Bogdan L. i Edward K. Korupcyjne zarzuty usłyszał też Roman P., właściciel szkoły nauki jazdy ze Strzeszkowic. Podejrzanym grozi do 8 lat więzienia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin WORD korupcja
Beata
Josef
Kapsel
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Beata
Beata (14 lutego 2014 o 11:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

ja nie mam prawka i jestem oskarzona o lapuwkarstwo!! hehe

Rozwiń
Josef
Josef (17 stycznia 2014 o 10:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jest to instytucja urzędu marszałkowskiego,a stale w niej zarządzają PSL-owcy! Nadzoruje nie kto imnny tylko sam Hetman Lubelski!!! Czy można się dziwić,że tam coś jest niedobrego???

Rozwiń
Kapsel
Kapsel (16 stycznia 2014 o 19:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pewnie i tak suma sumarum wyjdą na swoje.

Rozwiń
mieszkaniec
mieszkaniec (16 stycznia 2014 o 17:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

W Polsce powinny być 10letnie studia na prawo jazdy z egzaminem w Unii Europejskiej ,Rosji,Ukrainie

i Tak

maturzysta kat rower trójkołowy

licencjat Kat A B T

magisterium Kat C

doktorat kat D

dokktor "rehabilitowany" kat wszystkie bez prawa poruszania się po polskich drogach publicznych

Studia podyplomowe Kat E

Rozwiń
ali
ali (16 stycznia 2014 o 14:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

system jest tak stworzony aby  była kasa ; nikt nie zdaje są łapówki, pózniej cba abw ,oni taż zarabiają ,pózniej łapówki aby się wyłgać też zarabiają .A ty zostajesz bez kasy .A agenci idą na emeryturę i porsche to ich fura 

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!