Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 grudnia 2009 r.
20:16
Edytuj ten wpis

Prezydent Lublina nie dostanie nagrody. Urzędnicy się pomylili

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 12 A A

Na 18,5 tys. zł jubileuszowej nagrody liczył prezydent Lublina. Podpisał nawet projekt uchwały w tej sprawie. Ale go wycofał, bo okazało się, że na 30-lecie pracy zawodowej musi jeszcze poczekać. Teraz chce karać podwładnych, którzy liczyli mu staż pracy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nagroda jubileuszowa przysługuje pracownikom samorządowym, którzy przepracowali łącznie – niezależnie od tego gdzie – 20 lat. A później 25, 30, 35, 40 i 45 lat.

Prezydent Lublina Adam Wasilewski chciał dostać nagrodę za 30-lecie pracy zawodowej. Jej wysokość regulują przepisy: pracownikowi z 30-letnim stażem należy się 150 proc. aktualnie pobieranego wynagrodzenia. I w tym konkretnym przypadku Wasilewski zainkasowałby 18 465 zł brutto.

Tyle że prezydent sam dla siebie pracodawcą być nie może. Te obowiązki należą do Rady Miasta. I tylko ona może przyznać Wasilewskiemu nagrodę jubileuszową. Żeby jednak mogła taką uchwałę podjąć, musi najpierw dostać jej projekt. A projekt może złożyć albo grupa trzech radnych, albo prezydent.

– 8 grudnia wpłynął do nas projekt uchwały w tej sprawie. Podpisał go prezydent Wasilewski – mówi Jacek Zarębski, dyrektor Biura Rady Miasta. – Dzień później wycofał projekt.

Dlaczego prezydent się rozmyślił? Okazało się, że prawdopodobnie nie ma jeszcze 30-letniego stażu pracy.

– Zaistniała niepewność, na ile jeden z okresów zatrudnienia można wliczać do stażu – mówi oględnie Andrzej Wojewódzki, sekretarz miasta.

Teraz zaczęło się szukanie winnych tego, że prezydent podpisał się pod czymś, co niekoniecznie musi być prawdą. Prezydent chce, żeby jego podwładni zostali dyscyplinarnie ukarani. Wystąpił już z tym do sekretarza miasta.

– Ale sprawa jest jeszcze analizowana. I dopóki nie będzie ekspertyzy prawnej na temat okresu zatrudnienia prezydenta, nie podejmiemy żadnych działań dyscyplinarnych wobec pracowników – zastrzega Wojewódzki.

Próbowaliśmy się skontaktować w tej sprawie z Adamem Wasilewskim. Ale Iwona Blajerska, rzecznik prezydenta, odesłała nas z powrotem do sekretarza miasta.

Ratuszowa opozycja puka się w czoło. – Apeluję do rozsądku prezydenta, by uderzył się we własne piersi i nie karał podwładnych, jeśli sam w tej samej sprawie popełnił większy błąd – komentuje Marcin Nowak, radny PiS. – Urzędnik się pomylił, to fakt. Ale drugi fakt jest taki, że to prezydent nakręcił tę akcję. I niech się teraz wytłumaczy.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
luzopo / 15 grudnia 2009 o 16:50
Jubileuszówka to premia za długoletnią pracę i należy się obligatoryjnie po udokumentowaniu okresów zatrudnienia.
W różnych instytucjach jest różnie i stąd pewnie te rozbieżności. Niezależnie od wszystkiego to osoby z kadr powinny umieć to naliczyć to takie abecadło.
Pan Radny Nowak to wyjątkowo złośliwy, a prz tym chwiejny jak chorągiwka człowiek w ogóle nie powinien się wypowiadać, jego zachowania są po prostu niesmaczne, pewnie myśli że takimi częstymi zmianami barw politycznych, przyjaciół, czy poglądów zyskuje sobie sympatię. To jego "tudzież" w każdym niemal zdaniu jest dodatkowo denerwujące. Zamiast czapeczki Mikołaja powinien włożyć czapkę błazna.
Jubileuszówka to premia za długoletnią pracę i należy się obligatoryjnie po udokumentowaniu okresów zatrudnienia.
W różnych instytucjach jest różnie i stąd pewnie te rozbieżności. Niezależnie od wszystkiego to osoby z kadr powinny umieć to naliczyć to takie abecadło.
Pan Radny Nowak to wyjątkowo złośliwy, a prz tym chwiejny jak chorągiwka człowiek w ogóle nie powinien się wypowiadać, jego zachowania są po prostu niesmaczne, pewnie myśli że takimi częstymi zmianami barw politycznych, przyjaciół, czy poglądów zyskuje sobie sympati... rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2009 o 22:20
W magistracier wszystko możliwe. 6 milionów nie problem to jaki problem 18 tys. nagrody! A i lata jakieś się znajdą. Nawet te w pieluchach trzeba zaliczyć!!!!!
Avatar
pfff... / 12 grudnia 2009 o 19:28
chart napisał:
Czy ktoś mógłby mi przystępnie wyjaśnić dlaczego w "Gazecie w Lublinie" prezydent ma 34 lata stażu pracy, a w "Dzienniku..." niespełna 30?

Bo to dwie najlepsze, profesjonalne i nieomylne gazety na Lubelszczyźnie
Avatar
jasio / 12 grudnia 2009 o 18:33
posraniec pazerny na kesę.....
Avatar
wasyl / 12 grudnia 2009 o 18:07
wasilewaki - nazywają go profesorem a nim nigdy nie będzie. do zwykły nierób. doktorzyna bez żadnego dorobku naukowego!!!
Avatar
zbyszko z Bogdanca / 12 grudnia 2009 o 17:56
ale z wasilewskiego ciota
Avatar
chart / 12 grudnia 2009 o 17:36
Czy ktoś mógłby mi przystępnie wyjaśnić dlaczego w "Gazecie w Lublinie" prezydent ma 34 lata stażu pracy, a w "Dzienniku..." niespełna 30?
Avatar
eexx / 12 grudnia 2009 o 17:21
Czy to oznacza, że urzędnicy nie znają prawa? Przecierz prawdopodobnie na te stanowiska urzędników są ogłaszane konkursy aby wybrać najlepszych.
Jedyny wniosek nasuwa sie taki: konkurs jest zorganizowany aby nie złamać prawa a pracę dostanie czyjś pociotek lub inny zasłużony dla partii "specjalista".
Avatar
dddd / 12 grudnia 2009 o 16:03
Cha, cha, cha. To jest kwintesencja UML i rzadów Pana Prezydenta oraz Poprzednich (odszkodowania dla btyłuch włascicieli za Leclerka). LUBLIN PIPIDOWKA. Polecam taka sztike w Osterwy. Świetna !!!
Avatar
zły / 12 grudnia 2009 o 16:01
gada napisał:
proponuję uchwalić, by Wasilewskiemu liczyć lata podwójnie i wtedy będzie mógł sobie z czystym sumienie wypłacić zaległe jubileuszówki 30, 35, 40, 45 a nawet 50 - byłby to cud na miarę Tuska

No właśnie on jako prezydent przecież liczyć nie musi umieć są od tego ludzie a przy takiej propozycji razy dwa to wszystkie nagrody się należą zaś przy dobrych chęciach magistrackich liczydeł to i 75 lecie można by wypłacić awansem ,a co- a stu lecie czemu nie PO wszystko może !, a akustyk nie musi się na tym znać wystarczy że on da propozycję i coś podpisze no nie przecież nie on za to odpowiada ze zliczyć nie potrafi ile lat pracuje .

No właśnie on jako prezydent przecież liczyć nie musi umieć są od tego ludzie a przy takiej propozycji razy dwa to wszystkie nagrody się należą zaś przy dobrych chęciach magistrackich liczydeł to i 75 lecie można by wypłacić awansem ,a co- a stu lecie czemu nie PO wszystko może !, a akustyk nie musi się na tym znać wystarczy że on da propozycję i coś podpisze no nie przecież nie on za to odpowiada ze zliczyć nie potrafi ile lat pracuje . rozwiń
Avatar
luzopo / 15 grudnia 2009 o 16:50
Jubileuszówka to premia za długoletnią pracę i należy się obligatoryjnie po udokumentowaniu okresów zatrudnienia.
W różnych instytucjach jest różnie i stąd pewnie te rozbieżności. Niezależnie od wszystkiego to osoby z kadr powinny umieć to naliczyć to takie abecadło.
Pan Radny Nowak to wyjątkowo złośliwy, a prz tym chwiejny jak chorągiwka człowiek w ogóle nie powinien się wypowiadać, jego zachowania są po prostu niesmaczne, pewnie myśli że takimi częstymi zmianami barw politycznych, przyjaciół, czy poglądów zyskuje sobie sympatię. To jego "tudzież" w każdym niemal zdaniu jest dodatkowo denerwujące. Zamiast czapeczki Mikołaja powinien włożyć czapkę błazna.
Jubileuszówka to premia za długoletnią pracę i należy się obligatoryjnie po udokumentowaniu okresów zatrudnienia.
W różnych instytucjach jest różnie i stąd pewnie te rozbieżności. Niezależnie od wszystkiego to osoby z kadr powinny umieć to naliczyć to takie abecadło.
Pan Radny Nowak to wyjątkowo złośliwy, a prz tym chwiejny jak chorągiwka człowiek w ogóle nie powinien się wypowiadać, jego zachowania są po prostu niesmaczne, pewnie myśli że takimi częstymi zmianami barw politycznych, przyjaciół, czy poglądów zyskuje sobie sympati... rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2009 o 22:20
W magistracier wszystko możliwe. 6 milionów nie problem to jaki problem 18 tys. nagrody! A i lata jakieś się znajdą. Nawet te w pieluchach trzeba zaliczyć!!!!!
Avatar
pfff... / 12 grudnia 2009 o 19:28
chart napisał:
Czy ktoś mógłby mi przystępnie wyjaśnić dlaczego w "Gazecie w Lublinie" prezydent ma 34 lata stażu pracy, a w "Dzienniku..." niespełna 30?

Bo to dwie najlepsze, profesjonalne i nieomylne gazety na Lubelszczyźnie
Avatar
jasio / 12 grudnia 2009 o 18:33
posraniec pazerny na kesę.....
Avatar
wasyl / 12 grudnia 2009 o 18:07
wasilewaki - nazywają go profesorem a nim nigdy nie będzie. do zwykły nierób. doktorzyna bez żadnego dorobku naukowego!!!
Avatar
zbyszko z Bogdanca / 12 grudnia 2009 o 17:56
ale z wasilewskiego ciota
Avatar
chart / 12 grudnia 2009 o 17:36
Czy ktoś mógłby mi przystępnie wyjaśnić dlaczego w "Gazecie w Lublinie" prezydent ma 34 lata stażu pracy, a w "Dzienniku..." niespełna 30?
Avatar
eexx / 12 grudnia 2009 o 17:21
Czy to oznacza, że urzędnicy nie znają prawa? Przecierz prawdopodobnie na te stanowiska urzędników są ogłaszane konkursy aby wybrać najlepszych.
Jedyny wniosek nasuwa sie taki: konkurs jest zorganizowany aby nie złamać prawa a pracę dostanie czyjś pociotek lub inny zasłużony dla partii "specjalista".
Avatar
dddd / 12 grudnia 2009 o 16:03
Cha, cha, cha. To jest kwintesencja UML i rzadów Pana Prezydenta oraz Poprzednich (odszkodowania dla btyłuch włascicieli za Leclerka). LUBLIN PIPIDOWKA. Polecam taka sztike w Osterwy. Świetna !!!
Avatar
zły / 12 grudnia 2009 o 16:01
gada napisał:
proponuję uchwalić, by Wasilewskiemu liczyć lata podwójnie i wtedy będzie mógł sobie z czystym sumienie wypłacić zaległe jubileuszówki 30, 35, 40, 45 a nawet 50 - byłby to cud na miarę Tuska

No właśnie on jako prezydent przecież liczyć nie musi umieć są od tego ludzie a przy takiej propozycji razy dwa to wszystkie nagrody się należą zaś przy dobrych chęciach magistrackich liczydeł to i 75 lecie można by wypłacić awansem ,a co- a stu lecie czemu nie PO wszystko może !, a akustyk nie musi się na tym znać wystarczy że on da propozycję i coś podpisze no nie przecież nie on za to odpowiada ze zliczyć nie potrafi ile lat pracuje .

No właśnie on jako prezydent przecież liczyć nie musi umieć są od tego ludzie a przy takiej propozycji razy dwa to wszystkie nagrody się należą zaś przy dobrych chęciach magistrackich liczydeł to i 75 lecie można by wypłacić awansem ,a co- a stu lecie czemu nie PO wszystko może !, a akustyk nie musi się na tym znać wystarczy że on da propozycję i coś podpisze no nie przecież nie on za to odpowiada ze zliczyć nie potrafi ile lat pracuje . rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 kwietnia 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 kwietnia 2018 r. 0 0

Liga Mistrzów. Szalony mecz na Anfield

Liga Mistrzów. Szalony mecz na Anfield 1 0

Siedem bramek padło w meczu pomiędzy Liverpoolem, a AS Romą w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów. „The Reds” prowadzili w pewnym momencie 5:0, ale w końcówce goście zmniejszyli rozmiary porażki

Święto miłośników czytania. Trwa Festiwal Książki w Puławach [wideo]
film

Święto miłośników czytania. Trwa Festiwal Książki w Puławach [wideo] 1 0

15. Festiwal Książki w Puławach rozpoczął koncert zespołu Plateau oraz spotkania autorskie z Michałem Szulimem i Marzeną Filipczak. Przed nami kolejne - z Anną Brzezińską, plakacistą Dawidem Ryskim i Beatą Gołaszewską, bohaterką książki "Ambasadorowa".

Plac zabaw, kolejka tyrolska i tor rowerowy powstaną w Lublinie. Inwestycja centrum handlowego
galeria

Plac zabaw, kolejka tyrolska i tor rowerowy powstaną w Lublinie. Inwestycja centrum handlowego 18 0

Ślizgawki, zjeżdżalnie, hamaki, mini kolejka tyrolska, park do ćwiczeń oraz tor rowerowy – to tylko niektóre atrakcje, które znajdą się w dwóch strefach zabawy i wypoczynku, które powstaną przy centrum handlowym SKENDE Shopping w Lublinie.

Walka o głosy seniorów rozpoczęta. Obietnice PO w Puławach
galeria
film

Walka o głosy seniorów rozpoczęta. Obietnice PO w Puławach 4 21

Rozwój geriatrii, unettowienie emerytur, darmowe badania dla 60-latków, urlop wytchnieniowy, czy zniżki na leki - to część programu "Polska Seniora", o którym we wtorek w Puławach opowiadały posłanki Platformy Obywatelskiej.

Sprzęt z serduszkiem ciągle spływa. Komu pomogła WOŚP w Białej Podlaskiej?

Sprzęt z serduszkiem ciągle spływa. Komu pomogła WOŚP w Białej Podlaskiej? 0 4

Sprzęt za ponad 2 mln zł otrzymał szpital w Białej Podlaskiej na przestrzeni ubiegłego i tego roku od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trafił on do Ośrodka Opieki Medycznej Domowy Szpital oraz na oddziały neonatologiczny i dziecięcy.

Przedszkolaki na medal. Duży i złoty! Paraolimpiada w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Przedszkolaki na medal. Duży i złoty! Paraolimpiada w Lublinie [zdjęcia] 0 0

III Paraolimpiada Przedszkolaków organizowana przez Przedszkole Integracyjnego nr 39 w Lublinie zgromadziła maluchy z 14 ośrodków na całej Lubelszczyźnie. Zawodnicy reprezentowali m.in. Lublin, Łęczną i Krasnystaw.

Ta pułapka udaje samicę. Kiedy samiec dostaje się do środka nie ma już dla niego ratunku
galeria

Ta pułapka udaje samicę. Kiedy samiec dostaje się do środka nie ma już dla niego ratunku 15 1

We wtorek zaczęła się nowa wojna ze szkodnikiem niszczącym lubelskie kasztanowce. Na większą skalę stosowane będą w tym roku pułapki feromonowe „udające” samicę. Zwabione nimi samce czeka, ostatnie w ich życiu rozczarowanie. Dzięki tej metodzie mniej będzie postronnych ofiar wśród innych owadów.

"Państwo musi zachować ciągłość". Monika Jaruzelska w Lublinie o ustawie degradacyjnej
galeria
film

"Państwo musi zachować ciągłość". Monika Jaruzelska w Lublinie o ustawie degradacyjnej 0 20

Wejście w życie ustawy degradacyjnej byłoby bardzo niebezpiecznym zjawiskiem. Państwo musi zachować pewną ciągłość - powiedziała w Lublinie Monika Jaruzelska, córka generała Wojciecha Jaruzelskiego.

Roboty drogowe w Lublinie. Duże utrudnienia na dwóch ważnych ulicach

Roboty drogowe w Lublinie. Duże utrudnienia na dwóch ważnych ulicach 6 2

Nie doszło do zapowiadanego na wtorek zamknięcia przejazdu przed Bramą Krakowską. Bariery na Lubartowskiej oraz Królewskiej mają być ustawione w środę około południa.

Koncert zespołu L.Stadt w Radiu Lublin
27 kwietnia 2018, 19:00

Koncert zespołu L.Stadt w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 kwietnia o godz. 19 w siedzibie Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi grupa L.Stadt.

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie
film

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie 1 9

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie. Zawiera ono między innymi zobowiązanie rządu do podniesienia wysokości renty socjalnej.

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1. Pierwsza wygrana od września

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1. Pierwsza wygrana od września 10 2

Kibice Górnika długo musieli czekać na ten moment, ale wreszcie się doczekali. We wtorek zielono-czarni pokonali na swoim boisku Chrobrego Głogów 2:1. To pierwsza wygrana łęcznian od... 23 września 2017 roku

Prezydent Etiopii obejrzy puławskie Azoty

Prezydent Etiopii obejrzy puławskie Azoty 27 6

W środę prezydent Demokratycznej Republiki Etiopii Mulatu Teshome Wurtu i jego małżonka odwiedzą Zakłady Azotowe „Puławy”. To szansa za pogłębienie współpracy gospodarczej i handlowej.

Kolejna ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej. Sekcja w Lublinie

Kolejna ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej. Sekcja w Lublinie 0 4

W nocy z poniedziałku na wtorek odbyła się ekshumacja kolejnej ofiary katastrofy smoleńskiej Joanny Agackiej-Indeckiej, byłej prezes Naczelnej Rady Adwokackiej. Ciało zostało we wtorek przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!