Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 marca 2017 r.
6:50

Programy profilaktyczne mało skuteczne. W Lubelskiem nadal rak zabija wiele kobiet

38 13 A A
Badanie mammograficzne
Badanie mammograficzne

Rak nadal zabija wiele kobiet, bo skuteczność programów, które miały pomóc we wczesnym wykrywaniu nowotworów piersi i szyjki macicy, była znikoma – wynika z najnowszego raportu NIK po kontroli w Lubelskiem

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W ocenie NIK nie osiągnięto głównego celu, czyli zmniejszenia zachorowalności i umieralności z powodu raka piersi i raka szyjki macicy, zawartego w Narodowym Programie Zwalczania Chorób Nowotworowych (2011–2015).

Z medycznych danych wynika, że w latach 2011–2013 w woj. lubelskim następował systematyczny wzrost zachorowań na raka piersi i raka szyjki macicy. W tych latach na raka piersi zachorowało kolejno: 454, 482 i 534 kobiet w wieku od 50 do 69 lat, a na raka szyjki macicy: 86, 93 i 96 kobiet w wieku od 25 do 59 lat.

Na raka piersi w grupie wiekowej 50–69 lat w Lubelskiem zmarło w tych latach odpowiednio: 113, 102 i 118 kobiet, a z powodu raka szyjki macicy w grupie wiekowej od 25 do 59 lat: 36, 39 i 36 kobiet.

W Lubelskiem działania w zakresie profilaktyki raka piersi były realizowane przez Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, a w zakresie profilaktyki wczesnego wykrywania raka szyjki macicy – przez SPSK1. Zdaniem NIK, ich skuteczność była ograniczona. Większość akcji promocyjno-profilaktycznych prowadzono na terenach o wysokiej zgłaszalności kobiet na badania mammograficzne i cytologiczne. Pomijano te powiaty, gdzie zgłaszało się najmniej kobiet.

– Uczymy się na własnych błędach i wyciągniemy wnioski do kolejnych działań profilaktycznych. Widzimy wzrost zachorowań wśród młodych kobiet i na tej grupie też chcemy się skupić. Chcemy też dotrzeć do wszystkich rejonów naszego województwa – deklaruje Wojciech Siomak, rzecznik COZL.

SPSK1 w Lublinie realizując zadania w ramach programu, nie przekazywał do lubelskiego NFZ informacji o nieprawidłowościach, które stwierdził w wyniku kontroli jakości badań cytologicznych.

Pomimo że wydatki poniesione na realizację tych kontroli wyniosły ponad 73 tys. zł, ich wyniki nie zostały w żaden sposób wykorzystane. W efekcie nieprawidłowości powtarzały się w kolejnych latach.

W latach 2011–2013 szpital wypłacił pracownikom realizującym zadania związane z programem dodatkowe wynagrodzenia. NIK ocenił to jako niegospodarne, bo wchodziło to w zakres obowiązków wynikających z umów o pracę. Ponadto nierzetelnie rozliczono umowy zlecenia o wartości ponad 100 tys. zł, zawarte na organizację wysyłki zaproszeń na badania cytologiczne. Stwierdzono też, że wykładowcom prowadzącym szkolenia dla personelu medycznego wypłacono wynagrodzenia wyższe o blisko 4 tys. zł od należnych.

Chodzi również o postępowania dotyczące wyboru wykonawców akcji promocyjno-profilaktycznych i obsługi wysyłki zaproszeń z pominięciem szpitalnych procedur. W efekcie usługi o wartości blisko 100 tys. zł, które szpital powinien realizować samodzielnie, zlecono członkom rodziny jednego z jego pracowników.

Co na to szpital? – Wszystkie zalecenia pokontrolne zostały wykonane – informuje Anna Guzowska, rzeczniczka SPSK1 w Lublinie. Nie udało nam się wczoraj skontaktować z osobami odpowiedzialnymi za realizację programu, bo były w delegacji poza Lublinem.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 maja 2017 o 18:11
wszystkim zainteresowanym tematyką raka piersi polecam stronę ***femiglove.pl jest tam wiele artykułów, dodatkowo można kupić rękawiczkę do samobadania piersi, która zwiększa czułosć palców.
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 16:51
Brawa dla pani dyr. Gawelskiej - zastępcy da. Medycznych , wieloletniego "specjalisty" w Łów NFZ - najpierw machlojki przy konkursach ofert - teraz ciepła posadka w spsk nr 1 - więcej takich fachowców z Bożej kaski , marnujących nasze pieniądze !
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 13:48
Poziom diagnostyki i leczenia raka piersi na Lubelszczyźnie to tragedia. Proszę wskazać który ośrodek spełnia podstawowe wymogii ,,breast cancer unit". Może ktoś pomyśli i coś zmieni bo przelewać z pustego w puste to nie sztuka!
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 13:08
A ja Wam opowiem swoją historię. Jakiś czas temu były darmowe badania USG piersi w moim mieście, finansowane przez fundację. Zapisałam się, poszłam, Pani powiedziała, że wszystko pięknie. Chwilę później dostałam się do tego programu profilaktyki raka piersi, miesiąc później wyznaczono mi wizytę. Chociaż miałam te USG robione gdzie indziej, uznałam, że co mi szkodzi zrobić jeszcze raz. I co się okazało? Pani radiolog wykryła mi nie jeden, nie dwa a cztery(!) guzy, po dwa na każdą pierś. Od razu zalecono biopsję, pół roku później już miałam największego guza wyciętego. Czy program jest skuteczny? Pewnie ma gorsze momenty, ale ja jestem im wdzięczna chociażby za to, że na własnej skórze się przekonałam, że nie wystarczy robić badania regularnie, trzeba jeszcze zadbać o to, aby te badania były wykonywane na dobrym sprzęcie, u dobrego radiologa. Także drogie Panie - wyciągnijcie wnioski z moich przeżyć i badajcie się u profesjonalistów.
A ja Wam opowiem swoją historię. Jakiś czas temu były darmowe badania USG piersi w moim mieście, finansowane przez fundację. Zapisałam się, poszłam, Pani powiedziała, że wszystko pięknie. Chwilę później dostałam się do tego programu profilaktyki raka piersi, miesiąc później wyznaczono mi wizytę. Chociaż miałam te USG robione gdzie indziej, uznałam, że co mi szkodzi zrobić jeszcze raz. I co się okazało? Pani radiolog wykryła mi nie jeden, nie dwa a cztery(!) guzy, po dwa na każdą pierś. Od razu zalecono biopsję, pół roku później już miałam na... rozwiń
Avatar
Joanna / 31 marca 2017 o 12:43
Przed wydaniem opinii należałoby poczytać i zainteresować się wielkością dawki i jej ewentualnymi skutkami.Idąc  tokiem myślenia Pana/Pani należałoby nie wykonywać żadnego badania z użyciem promieniowania bo daje więcej szkody jak pożytku . Ciekawe czy byłby ten sam tok myślenia gdyby jednak to badanie którego  Pan/Pani nie poleca uratowało kogoś z Pana/Pani rodziny i czy wtedy też byłoby tak samo atakowane.
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 10:46
Gowno prawda moja mama przez z nich zmarła niby taki program maja ciagle na ludziach eksperymentuja nawet nie chca słuchać co pacjent ma do zarzucenia jesli po jednej chemioterapi czuje sie lepiej widzie efekty a oni Zmieniają sobie od tak chemioterapie albo daja przerwy gdzie tydzien bez chemioterapi wszytko sie nawraca a przerwa potrafi trwac miesiac i zamiast ciało ,, zregenerowac sie ,, to stan mojej mamy byl gorszy tak samo jak odmowili w złym stanie przeprowadzać dalszego leczenia taki szpital onkologiczny
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 10:43
Ciekawe czy kobiety u których wykryto zmiany w piersi w ramach profilaktyki i dzięki temu żyją też są zdania że mammografia nic im nie dała oraz nie uchroniła przed niczym.Niekiedy ratuje życie bo wykryta mała zmiana może być szybciej usunięta a pacjentka w pełni wyleczona.Chyba lepsze to niż rak wielkości kilku cm.Przecież nie ma przymusu wykonywania mammografii czy cytologi ale lepiej nie odradzać robienia tych badań innym gdyż można komuś skrócić życie.
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 10:30
Promowanie mammografii to działanie profilaktyczne? Nic dziwnego, że jest tyle zachorowań na raka piersi. Potężna dawka promieniowania skupiona na jednym małym obszarze, przed czym ma to niby uchronić? Szpitale mają przede wszystkim przestarzałe procedury medyczne i liczba zachorowań wcale się nie zmniejsza, a wręcz przeciwnie...
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 09:59
tak po objęciu rządów PiS komuny niektórzy myślą że wszystko się należy i jest darmo, nic takiego nie ma ktoś na to musi zapracować, dlaczego lekarz. ma pracować darmo skoro NFZ tego nie wycenia tak jak ktoś oferuje to w innym miejscu, rozumiem że mechanik i jedzenie też powinno być darmo przecież nie godzi się brać zapłaty za takie podstawowe rzeczy jak żywność
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 09:00
Lekarze dzis nie sa od leczenia ludzi a swój zawód zamienili na usługę medyczną dlatego żadne badania w Polsce na żadnego typu raka choćby były bezpłatne refundowane przez państwo umieralności na raka nie zmniejsza a będzie tylko wzrastał.Prawdziwych lekarzy dzisiaj juz nie ma a ostatni z nich właśnie podchodzili na sędziwe emerytury. Wiem co piszę bo 40 lat jestem przewlekle chory i wiem jacy byli lekarze jeszcze 30 lat temu a jacy są dzis- dzis juz ich nie ma. Coraz dłuższe kolejki do specjalistów są nie tylko dlatego że młodzi lekarze z kraju uciekają ale dlatego też że lekarze specjaliści co w kraju zostali zachłysnęli sie pazernym liberalizmem wniesionym przez PO i zrobli się pazerni na pieniądze i zaczęli się przerzucać na praktyke prywatną. Jak lekarz specjalista przyjmował w tygodniu 2 razy czyli 8 razy na miesiąc w ramach NFZ tak teraz przyjmuje dwukrotnie mniej w ramach NFZ lub niektórzy w ogóle przestaja za darmo przyjmować. Jeśli się to nie zmieni umieralność na raka będzie wzrastać ponieważ ludzie będą ladować w szpitalach z rakiem z którym niewiele juz bedzie dało się zrobić. Tacy lekarze sumienia w ogóle nie mają . Jak im tu źle to niech emigrują na zachód bardzo chętnie pójde do ukraińskiego czy białoruskiego lekarza czy specjalisty a polskim pies mordę lizał. Tak jak polscy dzisiejsi pracownicy fizyczni muszą konkurować z z ukraińcami to może bedą lepsi ukraińscy ,białoruscy,czy polscy lekarze z Kazachstanu którzy stworzą konkurencja na runku polskim naszym pazernym specjalistom bo będą pracować za niższą pensję chociaz przez moment zanim wyemigruja dalej na zachód. Wracaja czasy leczenia się ziołami wspaniałych zielarzy, zakonników, bo nasi polscy specjaliści przez swoją pazerność nas do tego zmuszają przeżucając się na praktykę prywatną bo muszą mieć więcej choć nic z podstawowych rzeczy im nie brakuje i głodem nie przymieraja
Lekarze dzis nie sa od leczenia ludzi a swój zawód zamienili na usługę medyczną dlatego żadne badania w Polsce na żadnego typu raka choćby były bezpłatne refundowane przez państwo umieralności na raka nie zmniejsza a będzie tylko wzrastał.Prawdziwych lekarzy dzisiaj juz nie ma a ostatni z nich właśnie podchodzili na sędziwe emerytury. Wiem co piszę bo 40 lat jestem przewlekle chory i wiem jacy byli lekarze jeszcze 30 lat temu a jacy są dzis- dzis juz ich nie ma. Coraz dłuższe kolejki do specjalistów są nie tylko dlatego że młodzi lekarze z k... rozwiń
Avatar
Gość / 3 maja 2017 o 18:11
wszystkim zainteresowanym tematyką raka piersi polecam stronę ***femiglove.pl jest tam wiele artykułów, dodatkowo można kupić rękawiczkę do samobadania piersi, która zwiększa czułosć palców.
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 16:51
Brawa dla pani dyr. Gawelskiej - zastępcy da. Medycznych , wieloletniego "specjalisty" w Łów NFZ - najpierw machlojki przy konkursach ofert - teraz ciepła posadka w spsk nr 1 - więcej takich fachowców z Bożej kaski , marnujących nasze pieniądze !
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 13:48
Poziom diagnostyki i leczenia raka piersi na Lubelszczyźnie to tragedia. Proszę wskazać który ośrodek spełnia podstawowe wymogii ,,breast cancer unit". Może ktoś pomyśli i coś zmieni bo przelewać z pustego w puste to nie sztuka!
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 13:08
A ja Wam opowiem swoją historię. Jakiś czas temu były darmowe badania USG piersi w moim mieście, finansowane przez fundację. Zapisałam się, poszłam, Pani powiedziała, że wszystko pięknie. Chwilę później dostałam się do tego programu profilaktyki raka piersi, miesiąc później wyznaczono mi wizytę. Chociaż miałam te USG robione gdzie indziej, uznałam, że co mi szkodzi zrobić jeszcze raz. I co się okazało? Pani radiolog wykryła mi nie jeden, nie dwa a cztery(!) guzy, po dwa na każdą pierś. Od razu zalecono biopsję, pół roku później już miałam największego guza wyciętego. Czy program jest skuteczny? Pewnie ma gorsze momenty, ale ja jestem im wdzięczna chociażby za to, że na własnej skórze się przekonałam, że nie wystarczy robić badania regularnie, trzeba jeszcze zadbać o to, aby te badania były wykonywane na dobrym sprzęcie, u dobrego radiologa. Także drogie Panie - wyciągnijcie wnioski z moich przeżyć i badajcie się u profesjonalistów.
A ja Wam opowiem swoją historię. Jakiś czas temu były darmowe badania USG piersi w moim mieście, finansowane przez fundację. Zapisałam się, poszłam, Pani powiedziała, że wszystko pięknie. Chwilę później dostałam się do tego programu profilaktyki raka piersi, miesiąc później wyznaczono mi wizytę. Chociaż miałam te USG robione gdzie indziej, uznałam, że co mi szkodzi zrobić jeszcze raz. I co się okazało? Pani radiolog wykryła mi nie jeden, nie dwa a cztery(!) guzy, po dwa na każdą pierś. Od razu zalecono biopsję, pół roku później już miałam na... rozwiń
Avatar
Joanna / 31 marca 2017 o 12:43
Przed wydaniem opinii należałoby poczytać i zainteresować się wielkością dawki i jej ewentualnymi skutkami.Idąc  tokiem myślenia Pana/Pani należałoby nie wykonywać żadnego badania z użyciem promieniowania bo daje więcej szkody jak pożytku . Ciekawe czy byłby ten sam tok myślenia gdyby jednak to badanie którego  Pan/Pani nie poleca uratowało kogoś z Pana/Pani rodziny i czy wtedy też byłoby tak samo atakowane.
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 10:46
Gowno prawda moja mama przez z nich zmarła niby taki program maja ciagle na ludziach eksperymentuja nawet nie chca słuchać co pacjent ma do zarzucenia jesli po jednej chemioterapi czuje sie lepiej widzie efekty a oni Zmieniają sobie od tak chemioterapie albo daja przerwy gdzie tydzien bez chemioterapi wszytko sie nawraca a przerwa potrafi trwac miesiac i zamiast ciało ,, zregenerowac sie ,, to stan mojej mamy byl gorszy tak samo jak odmowili w złym stanie przeprowadzać dalszego leczenia taki szpital onkologiczny
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 10:43
Ciekawe czy kobiety u których wykryto zmiany w piersi w ramach profilaktyki i dzięki temu żyją też są zdania że mammografia nic im nie dała oraz nie uchroniła przed niczym.Niekiedy ratuje życie bo wykryta mała zmiana może być szybciej usunięta a pacjentka w pełni wyleczona.Chyba lepsze to niż rak wielkości kilku cm.Przecież nie ma przymusu wykonywania mammografii czy cytologi ale lepiej nie odradzać robienia tych badań innym gdyż można komuś skrócić życie.
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 10:30
Promowanie mammografii to działanie profilaktyczne? Nic dziwnego, że jest tyle zachorowań na raka piersi. Potężna dawka promieniowania skupiona na jednym małym obszarze, przed czym ma to niby uchronić? Szpitale mają przede wszystkim przestarzałe procedury medyczne i liczba zachorowań wcale się nie zmniejsza, a wręcz przeciwnie...
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 09:59
tak po objęciu rządów PiS komuny niektórzy myślą że wszystko się należy i jest darmo, nic takiego nie ma ktoś na to musi zapracować, dlaczego lekarz. ma pracować darmo skoro NFZ tego nie wycenia tak jak ktoś oferuje to w innym miejscu, rozumiem że mechanik i jedzenie też powinno być darmo przecież nie godzi się brać zapłaty za takie podstawowe rzeczy jak żywność
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 09:00
Lekarze dzis nie sa od leczenia ludzi a swój zawód zamienili na usługę medyczną dlatego żadne badania w Polsce na żadnego typu raka choćby były bezpłatne refundowane przez państwo umieralności na raka nie zmniejsza a będzie tylko wzrastał.Prawdziwych lekarzy dzisiaj juz nie ma a ostatni z nich właśnie podchodzili na sędziwe emerytury. Wiem co piszę bo 40 lat jestem przewlekle chory i wiem jacy byli lekarze jeszcze 30 lat temu a jacy są dzis- dzis juz ich nie ma. Coraz dłuższe kolejki do specjalistów są nie tylko dlatego że młodzi lekarze z kraju uciekają ale dlatego też że lekarze specjaliści co w kraju zostali zachłysnęli sie pazernym liberalizmem wniesionym przez PO i zrobli się pazerni na pieniądze i zaczęli się przerzucać na praktyke prywatną. Jak lekarz specjalista przyjmował w tygodniu 2 razy czyli 8 razy na miesiąc w ramach NFZ tak teraz przyjmuje dwukrotnie mniej w ramach NFZ lub niektórzy w ogóle przestaja za darmo przyjmować. Jeśli się to nie zmieni umieralność na raka będzie wzrastać ponieważ ludzie będą ladować w szpitalach z rakiem z którym niewiele juz bedzie dało się zrobić. Tacy lekarze sumienia w ogóle nie mają . Jak im tu źle to niech emigrują na zachód bardzo chętnie pójde do ukraińskiego czy białoruskiego lekarza czy specjalisty a polskim pies mordę lizał. Tak jak polscy dzisiejsi pracownicy fizyczni muszą konkurować z z ukraińcami to może bedą lepsi ukraińscy ,białoruscy,czy polscy lekarze z Kazachstanu którzy stworzą konkurencja na runku polskim naszym pazernym specjalistom bo będą pracować za niższą pensję chociaz przez moment zanim wyemigruja dalej na zachód. Wracaja czasy leczenia się ziołami wspaniałych zielarzy, zakonników, bo nasi polscy specjaliści przez swoją pazerność nas do tego zmuszają przeżucając się na praktykę prywatną bo muszą mieć więcej choć nic z podstawowych rzeczy im nie brakuje i głodem nie przymieraja
Lekarze dzis nie sa od leczenia ludzi a swój zawód zamienili na usługę medyczną dlatego żadne badania w Polsce na żadnego typu raka choćby były bezpłatne refundowane przez państwo umieralności na raka nie zmniejsza a będzie tylko wzrastał.Prawdziwych lekarzy dzisiaj juz nie ma a ostatni z nich właśnie podchodzili na sędziwe emerytury. Wiem co piszę bo 40 lat jestem przewlekle chory i wiem jacy byli lekarze jeszcze 30 lat temu a jacy są dzis- dzis juz ich nie ma. Coraz dłuższe kolejki do specjalistów są nie tylko dlatego że młodzi lekarze z k... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala 0 0

Dwóch kierowców trafiło do szpitala po tym jak doszło do zderzenia samochodów w Wohyniu.

Lech Wałęsa w Zamościu zachęcał do aktywnego udziału w życiu politycznym [zdjęcia]
galeria

Lech Wałęsa w Zamościu zachęcał do aktywnego udziału w życiu politycznym [zdjęcia] 1 6

Były prezydent Polski Lech Wałęsa kontynuuje spotkania z mieszkańcami województwa lubelskiego. W poniedziałek był w Puławach, we wtorek w Zamościu a w środę wybiera się do Werbkowic (godz. 16, Gminny Ośrodek Kultury).

Bank odmówił kredytu? Wybierz jedną z wielu propozycji pożyczek pozabankowych!

Bank odmówił kredytu? Wybierz jedną z wielu propozycji pożyczek pozabankowych! 0 0

Rynek produktów finansowych nieustannie poszerza swoją ofertę, więc coraz większa grupa osób może skorzystać z różnego rodzaju pożyczek i kredytów. Przede wszystkim nie ma ograniczenia do usług bankowych, które tak naprawdę są dostępne jedynie dla wąskiego grona z dobrą historią kredytową i oczywiście zdolnością kredytową. Pożyczki pozabankowe okazują się niejednokrotnie jedynym ratunkiem w sytuacji kryzysu finansowego i przy konieczności ubiegania się o zastrzyk finansowy.

Dawid Dzięgielewski (Motor): Kibicom należy się awans

Dawid Dzięgielewski (Motor): Kibicom należy się awans 0 1

ROZMOWA Z Dawidem Dzięgielewskim, piłkarzem Motoru Lublin

Zdenerwował się w urzędzie, wychodząc wybił dziurę w drzwiach. Trafił do aresztu

Zdenerwował się w urzędzie, wychodząc wybił dziurę w drzwiach. Trafił do aresztu 14 2

33-latek tak bardzo zdenerwował się w urzędzie, że wychodząc wybił w drzwiach dziurę pięścią.

Nowe połączenie z lotniska w Świdniku

Nowe połączenie z lotniska w Świdniku 10 6

Nowe połączenie z lotniska w Świdniku? Już wkrótce możemy polecieć na Ukrainę. Byłoby to drugie połączenie do tego kraju.

Karolina Semeniuk (Zagłębie Lubin): Zostawiam klub w dobrej kondycji

Karolina Semeniuk (Zagłębie Lubin): Zostawiam klub w dobrej kondycji 0 0

Rozmowa z Karoliną Semeniuk, rozgrywającą Metraco Zagłębia Lubin

Miał być przy porodzie swojej córeczki. Zaginął w drodze z Niemiec do domu
galeria
film

Miał być przy porodzie swojej córeczki. Zaginął w drodze z Niemiec do domu 39 5

Pochodzący z Hutkowa pod Zamościem Mateusz Kawecki zaginął w drodze z Niemiec do domu. Od blisko dwóch miesięcy nie skontaktował się z najbliższymi. Rodzina nie wierzy jednak w czarne scenariusze snute przez jasnowidza. Liczą, że 30-latek zostanie odnaleziony zdrowy i będzie mógł cieszyć się z urodzonej już po jego zniknięciu córki.

Pisząc o Lublinie pomylił Bystrzycę z Wieprzem!
Wiersze między newsami

Pisząc o Lublinie pomylił Bystrzycę z Wieprzem! 3 4

Stanisław Barańczak wykorzystał Lublin w wierszu o… Dublinie. Wysyłając znajomym wierszowaną kartkę pocztową przywołał nasze miasto. Ale jak!

Już za chwilę zmiany w przepisach na prawo jazdy. Dodatkowe opłaty i szkolenie dla kierowców
film

Już za chwilę zmiany w przepisach na prawo jazdy. Dodatkowe opłaty i szkolenie dla kierowców 23 9

Jeżeli po 4 czerwca zdacie egzamin na prawo jazdy kategorii B, to szykujcie dodatkowe 300 złotych. Rząd wprowadza obowiązkowe szkolenia dla młodych kierowców.

Księgarnie się zamykają, ale on otwiera nową. W centrum Lublina

Księgarnie się zamykają, ale on otwiera nową. W centrum Lublina 0 4

Wbrew tendencji do zamykania księgarni stacjonarnych, w budynku Sądu Okręgowego powstała „Księgarnia sądowa”. Ma już pierwszych klientów.

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście 8 8

W Białej Podlaskiej trwają kilkudniowe konsultacje społeczne w sprawie liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Na pierwszym spotkaniu większość mieszkańców była za ograniczeniem dostępności alkoholu w mieście.

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka 0 18

Jeszcze w tym tygodniu ma zapaść decyzja, czy sędzia, której prezydent Lublina zarzucił brak obiektywizmu, zostanie odsunięta od wyrokowania w jego sprawie. Chodzi o spór toczący się przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym, gdzie Krzysztof Żuk broni się przed usunięciem ze stanowiska w Ratuszu przez wojewodę lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.