Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 maja 2015 r.
7:45

Protest na Sławinku: Mieszkańcy nie chcą masztu telefonii komórkowej

Autor: Zdjęcie autora drs
0 24 A A

Przeciw budowie masztu z antenami telefonii komórkowej protestują mieszkańcy okolic ul. Grabowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Właśnie tu na jednej działek swój maszt chce postawić operator sieci T-Mobile. Na 30-metrowej konstrukcji znalazłoby się 8 anten. Mieszkańcy obawiają się, że fale elektromagnetyczne zaszkodzą ich zdrowiu, a sąsiedztwo masztu obniży wartość ich nieruchomości.

Ratusz nie wydał jeszcze formalnej decyzji w tej sprawie, ale urzędnicy stwierdzają, że nie znaleźli we wniosku informacji wskazujących na to, że anteny będą szkodzić ludziom. Jeśli miasto nie znajdzie innych argumentów przeciw budowie masztu, wtedy się na nią zgodzi.

Takie argumenty, po myśli przeciwników budowy, znalazły się rok temu w przypadku innego masztu budzącego obawy mieszkańców ul. Sierpińskiego i okolic. Zarząd Dróg i Mostów uznał, że maszt negatywnie wpłynie na... ruch drogowy na biegnącej obok jezdni.

W całym Lublinie stoi jest około 100 stacji bazowych telefonii komórkowej, zarówno wolnostojących (maszty) jak i na dachach budynków.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 21:11
tutaj pokazują jak taka wieża promieniuje. naprawdę warto zobaczyć!!! ***s://***youtube.com/watch?v=_zhvzlr-2fe
Avatar
Gość / 4 grudnia 2016 o 18:02
oj tam zaraz szkodliwe, ludzie nie bądźcie tacy zdziczali. tutaj jest film gdzie operator zapewni że jest to bezpieczne. ***s://***youtube.com/watch?v=75rwk6k_es0
Avatar
iwona / 22 stycznia 2016 o 22:33

ciekawo czy chciałbyś mieć włączoną komórkę przez 24 godziny non stop a co dopiero maszt z 8 antenami skierowanymi prosto do okien domu.

Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 o 16:53
Katowice, 1000lecie na początku 2016 rozpoczęło walkę o usunięcie masztu znajdującego się przy stadionie śląskim, na wprost okien mieszkańców. Mam nadzieję, że im się uda a krewni ofiar, które poumierały na raka oskarżą o sprowadzenie zagrożenia utraty życia i zażądają odszkodowań bezpośrednio od urzędników, którzy maczali lepkie łapska w wydawaniu antyludzkich decyzji.
Avatar
Gość / 8 maja 2015 o 22:17
Ale ciemnota i zacofanie na tym Dzikim Wschodzie - przekaźników telefonicznych nie chcą, elektrociepłowni nie chcą - ale każdy komórkę ma w kieszeni i ciepło w domu chce mieć! Żyjemy w kraju d e b i l i !
Avatar
Gość / 8 maja 2015 o 17:07
Na wieży kościoła na al. Warszawskich też są nadajniki sieci komórkowej i nikomu to nie przeszkadza. a na Grabowej gdzie psy dopami szczekają nagle komuś przeszkadza
Avatar
ZK / 8 maja 2015 o 14:09

Tradycja :)
To może kilka faktów (żeby nie było, że Polacy wypowiadają się zawsze w każdej sprawie na zasadzie "nie wiem, ale się wypowiem").

1. Na koniec I kwartału 2014 penetracja telefonii ruchomej w Polsce wynosiła 147,4%, co oznacza, że aktywnych było 56,7335 milionów kart SIM (cytat z http://www.telepolis.pl/wiadomosci/gus-o-aktywnych-kartach-sim-po-1q2014,2,3,30433.html)co oznacza, że statystycznie każdy Polak posiada 1,5 karty SIM. Owszem, niektórzy mają po kilka, inni nie mają wcale. Jednak jest ich więcej niż Polaków.

2. Nadajnik jest mniej szkodliwy dla człowieka, niż przykładany do głowy telefon komórkowy, który stara się za wszelką cenę utrzymać zasięg. http://technowinki.onet.pl/obalamy-siedem-mitow-o-telefonii-komorkowej/7qp1sZachęcam do zapoznania się zwłaszcza z punktem szóstym.

3. Obecnie obowiązujące u nas przepisy są jednymi z najostrzejszych na świecie – promieniowanie nie może przekraczać 0,1 W na 1 mkw. Po zmianach mogłoby to być nawet 4,5 W, czyli aż 45-krotnie więcej. Inicjatywę podwyższenia limitów popiera również UKE. Zwraca on uwagę, że w większości krajów unijnych przepisy w tym zakresie są znacznie łagodniejsze. W niektórych przypadkach dozwolona moc anten wynosi nawet 10 W na metr, czyli jest stukrotnie wyższa niż w Polsce. (cytat z artykułu http://gsmonline.pl/artykuly/zwiekszenie-mocy-nadajnikow-stacje-bazowe).Skoro cały czas puszczamy członków rodziny na zachód i jeszcze nie porosły im dodatkowe kończyny, nie umarli wszyscy na raka itp. to chyba nie jest tak źle. Ilość stawianych masztów w Polsce jest spowodowana właśnie ich małą mocą. Jeśli tej mocy nie zwiększymy, to nie dziwmy się, że nasz krajobraz będzie upstrzony nadajnikami.
 

4. Każdy wymaga aby ich smartfon był jak najszybszy, żeby łapał LTE, żeby internet pozwalał na oglądanie youtuba, streamingów i innej treści o wysokim zapotrzebowaniu na dane. Każdy chce płacić jak najmniej, a nie pozwalamy operatorom się rozwijać i zaoszczędzić na kosztach utrzymania nadajników. Niech ich budują jak najwięcej, żeby zasięg był, tylko "nie w mojej okolicy"

Podaj konkrety a nie ogólniki!! W Rosji gdzie norma gęstości promieniowania mikrofalowego ustalane były na podstawie tych samych badań z lat 70-tych z których ustalano normy w Polsce (Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej w Warszawie pod szefostwem  prof. płk. Baranowskiego), wynosi 0,01W/m2!!!! Żeby wypowiadać się na ten temat należy mieć wiedzę w tej dziedzinie. Ja ją posiadam gdyż uczestniczyłem w tych badaniach tj. "wpływie promieniowania mikrofalowego na organizmy żywe". Wyniki tych badań są "głęboko zakopane" w archiwach w/w placówki!!!! Podejrzewam że inaczej byś pisał i mówił gdybyś zapoznał się z tymi "tajnymi" wynikami badań. Dodam że w MONie osoby zatrudnione w warunkach przebywania w otoczeniu pola mikrofalowego (radiolokacja itp.) otrzymują tzw. "dodatek szkodliwy" i jest możliwe uszkodzenia między innymi wzroku z powodu pracy w zasięgu mikrofal. To na tyle "przemiły" dyletancie.

zę w tej dziedzinie. Ja ją posiadam gdyż uczestniczyłem w tych badaniach tj. "wpływie promieniowania mikrofalowego na organizmy żywe". Wyniki tych badań są "głęboko zakopane" w archiwach w/w placówki!!!! Podejrzewam że inaczej byś pisał i mówił gdybyś zapoznał się z tymi "tajnymi" wynikami badań. Dodam że w MONie osoby zatrudnione w warunkach przebywania w otoczeniu pola mikrofalowego (radiolokacja itp.) otrzymują tzw. "dodatek szkodliwy" i jest możliwe uszkodzenia między innymi wzroku z powodu pracy w zasięgu mikrofal. To na tyle "przemiły"... rozwiń
Avatar
Gość / 8 maja 2015 o 13:25
A u każdego w kieszeni komóra.....
Avatar
Gość / 8 maja 2015 o 13:02
na Porębie też protestowali i wygrali brak zasięgu
Avatar
Gość / 8 maja 2015 o 12:22
No i krowy przestaną mleko dawać!!!
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 21:11
tutaj pokazują jak taka wieża promieniuje. naprawdę warto zobaczyć!!! ***s://***youtube.com/watch?v=_zhvzlr-2fe
Avatar
Gość / 4 grudnia 2016 o 18:02
oj tam zaraz szkodliwe, ludzie nie bądźcie tacy zdziczali. tutaj jest film gdzie operator zapewni że jest to bezpieczne. ***s://***youtube.com/watch?v=75rwk6k_es0
Avatar
iwona / 22 stycznia 2016 o 22:33

ciekawo czy chciałbyś mieć włączoną komórkę przez 24 godziny non stop a co dopiero maszt z 8 antenami skierowanymi prosto do okien domu.

Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 o 16:53
Katowice, 1000lecie na początku 2016 rozpoczęło walkę o usunięcie masztu znajdującego się przy stadionie śląskim, na wprost okien mieszkańców. Mam nadzieję, że im się uda a krewni ofiar, które poumierały na raka oskarżą o sprowadzenie zagrożenia utraty życia i zażądają odszkodowań bezpośrednio od urzędników, którzy maczali lepkie łapska w wydawaniu antyludzkich decyzji.
Avatar
Gość / 8 maja 2015 o 22:17
Ale ciemnota i zacofanie na tym Dzikim Wschodzie - przekaźników telefonicznych nie chcą, elektrociepłowni nie chcą - ale każdy komórkę ma w kieszeni i ciepło w domu chce mieć! Żyjemy w kraju d e b i l i !
Avatar
Gość / 8 maja 2015 o 17:07
Na wieży kościoła na al. Warszawskich też są nadajniki sieci komórkowej i nikomu to nie przeszkadza. a na Grabowej gdzie psy dopami szczekają nagle komuś przeszkadza
Avatar
ZK / 8 maja 2015 o 14:09

Tradycja :)
To może kilka faktów (żeby nie było, że Polacy wypowiadają się zawsze w każdej sprawie na zasadzie "nie wiem, ale się wypowiem").

1. Na koniec I kwartału 2014 penetracja telefonii ruchomej w Polsce wynosiła 147,4%, co oznacza, że aktywnych było 56,7335 milionów kart SIM (cytat z http://www.telepolis.pl/wiadomosci/gus-o-aktywnych-kartach-sim-po-1q2014,2,3,30433.html)co oznacza, że statystycznie każdy Polak posiada 1,5 karty SIM. Owszem, niektórzy mają po kilka, inni nie mają wcale. Jednak jest ich więcej niż Polaków.

2. Nadajnik jest mniej szkodliwy dla człowieka, niż przykładany do głowy telefon komórkowy, który stara się za wszelką cenę utrzymać zasięg. http://technowinki.onet.pl/obalamy-siedem-mitow-o-telefonii-komorkowej/7qp1sZachęcam do zapoznania się zwłaszcza z punktem szóstym.

3. Obecnie obowiązujące u nas przepisy są jednymi z najostrzejszych na świecie – promieniowanie nie może przekraczać 0,1 W na 1 mkw. Po zmianach mogłoby to być nawet 4,5 W, czyli aż 45-krotnie więcej. Inicjatywę podwyższenia limitów popiera również UKE. Zwraca on uwagę, że w większości krajów unijnych przepisy w tym zakresie są znacznie łagodniejsze. W niektórych przypadkach dozwolona moc anten wynosi nawet 10 W na metr, czyli jest stukrotnie wyższa niż w Polsce. (cytat z artykułu http://gsmonline.pl/artykuly/zwiekszenie-mocy-nadajnikow-stacje-bazowe).Skoro cały czas puszczamy członków rodziny na zachód i jeszcze nie porosły im dodatkowe kończyny, nie umarli wszyscy na raka itp. to chyba nie jest tak źle. Ilość stawianych masztów w Polsce jest spowodowana właśnie ich małą mocą. Jeśli tej mocy nie zwiększymy, to nie dziwmy się, że nasz krajobraz będzie upstrzony nadajnikami.
 

4. Każdy wymaga aby ich smartfon był jak najszybszy, żeby łapał LTE, żeby internet pozwalał na oglądanie youtuba, streamingów i innej treści o wysokim zapotrzebowaniu na dane. Każdy chce płacić jak najmniej, a nie pozwalamy operatorom się rozwijać i zaoszczędzić na kosztach utrzymania nadajników. Niech ich budują jak najwięcej, żeby zasięg był, tylko "nie w mojej okolicy"

Podaj konkrety a nie ogólniki!! W Rosji gdzie norma gęstości promieniowania mikrofalowego ustalane były na podstawie tych samych badań z lat 70-tych z których ustalano normy w Polsce (Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej w Warszawie pod szefostwem  prof. płk. Baranowskiego), wynosi 0,01W/m2!!!! Żeby wypowiadać się na ten temat należy mieć wiedzę w tej dziedzinie. Ja ją posiadam gdyż uczestniczyłem w tych badaniach tj. "wpływie promieniowania mikrofalowego na organizmy żywe". Wyniki tych badań są "głęboko zakopane" w archiwach w/w placówki!!!! Podejrzewam że inaczej byś pisał i mówił gdybyś zapoznał się z tymi "tajnymi" wynikami badań. Dodam że w MONie osoby zatrudnione w warunkach przebywania w otoczeniu pola mikrofalowego (radiolokacja itp.) otrzymują tzw. "dodatek szkodliwy" i jest możliwe uszkodzenia między innymi wzroku z powodu pracy w zasięgu mikrofal. To na tyle "przemiły" dyletancie.

zę w tej dziedzinie. Ja ją posiadam gdyż uczestniczyłem w tych badaniach tj. "wpływie promieniowania mikrofalowego na organizmy żywe". Wyniki tych badań są "głęboko zakopane" w archiwach w/w placówki!!!! Podejrzewam że inaczej byś pisał i mówił gdybyś zapoznał się z tymi "tajnymi" wynikami badań. Dodam że w MONie osoby zatrudnione w warunkach przebywania w otoczeniu pola mikrofalowego (radiolokacja itp.) otrzymują tzw. "dodatek szkodliwy" i jest możliwe uszkodzenia między innymi wzroku z powodu pracy w zasięgu mikrofal. To na tyle "przemiły"... rozwiń
Avatar
Gość / 8 maja 2015 o 13:25
A u każdego w kieszeni komóra.....
Avatar
Gość / 8 maja 2015 o 13:02
na Porębie też protestowali i wygrali brak zasięgu
Avatar
Gość / 8 maja 2015 o 12:22
No i krowy przestaną mleko dawać!!!
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo)
film

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo) 0 0

Podbój średniowiecznej Europy, cztery frakcje i wielkie bitwy. Dziś premiera gry Ancestors Legacy. W specjalnej edycji.

Dyrektor szpitala poprosi ZUS o sprawdzenie zwolnień lekarskich pielęgniarek

Dyrektor szpitala poprosi ZUS o sprawdzenie zwolnień lekarskich pielęgniarek 1 6

Nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków – tak w poniedziałek wyglądała sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej w Lublinie. We wtorek zwołano konferencję prasową w związku z sytuacją.

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020
galeria
film

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 52 0

Piotr Tomala, himalaista z Lublina został nowym szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera.

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon 7 2

PIŁKA RĘCZNA MKS Perła Lublin ma za sobą znakomity sezon, ale w klubie nadal praca wre. We wtorek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłoszono listę zawodniczek na nowy sezon. Do zespołu dołączą cztery Polki i Dunka

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało 0 1

34-letnia kobieta trafiła do szpitala po dachowaniu Volkswagena w miejscowości Wilków (gmina Werbkowice).

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 4 2

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 2

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.