Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 kwietnia 2014 r.
18:18
Edytuj ten wpis

Protest przed koncertem Chóru Aleksandra Pustovalova w Lublinie (wideo)

Autor: Zdjęcie autora (ŁM)
20 22 A A

Kilkanaście osób protestuje przed Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, gdzie wystąpi Chór Aleksandra Pustovalova.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chór przyjechał do Lublina w ramach tournee po Polsce. Podobne protesty odbyły się także przed występami w innych miastach. Największe kontrowersje budzi to, że ukraińscy artyści występują w replikach historycznych mundurów Armii Czerwonej. - Ten koncert to wstyd dla Lublina. Nie powinniśmy się chwalić sowiecką kulturą - mówi Róża Pasiuk z Solidarnej Polski. - Nie protestujemy przeciw artystom, a sowieckim symbolom - dodaje Grzegorz Szwed, jeden z organizatorów pikiety. - Nie chcemy promować sowieckiej armii, która przed laty mordowała Polaków. Fryderyk Skwara, organizator trasy, poinformował, że chór wystąpi w Lublinie bez emblematów kojarzących się ze Związkiem Radzieckim. Na lubelski koncert sprzedało się ponad 400 (na 500) biletów. W sobotę artyści wystąpią w Kielcach. Po protestach odwołano natomiast jutrzejszy występ w Krakowie.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dżon / 8 kwietnia 2014 o 23:20

Ciekawe co by było jakby chór z Niemiec występował na koncertach w Polsce w mundurach Gestapo lub SS ... też byłby argument że muzyka nie zna granic....? trzeba mieć granice przyzwoitości i oddzielać pewne formy od treści kulturalnej a niestety symbolika sowiecka jest kojarzona w polsce z przelaną krwią i poniżeniem Polaków i sądownie i prawnie jest zkazana więc w pełni popieram protest ii ubolewam że inne miasta i władze miejskie Krakowa czy Kilec potrafią dostrzec pewne fakty i podjąć decyzję a nasz władze chowają głowę w piasek... mama nadzieję że wyborcy też będą wkrótce pamiętać jaki mam władze miasta i jak u nas przeznaczane są fundusze na kulturę....

No właśnie.Jak by to było podziwiać hajli hajlo na scenie? Dla mnie nie bardzo...

No właśnie.Jak by to było podziwiać hajli hajlo na scenie? Dla mnie nie bardzo...

rozwiń
Avatar
House M.D. / 8 kwietnia 2014 o 21:50

Proponuję, żeby zdjęli flagi z kijów i jeb***li sobie w łeb, może zmądrzeją ...

Avatar
normalny człowiek / 8 kwietnia 2014 o 21:17

wspaniały koncert,a te durnie z pikiety niech sie zajmą czymś pożytecznym.je,sli potrafiż.płace za bilet i mam prawo oglądać kogo chcę.

Święta prawda! A intelektualnie "sprawni inaczej" uczestnicy, pożal się Boże, pikiety, powinni zająć się czymś bardziej pożytecznym. Żałośni frustraci, którym nic w życiu nie wyszło!

Avatar
Krzysztof / 8 kwietnia 2014 o 07:59

Może pora zakończyć już te kompleksy historyczno - histeryczne.

Jak ja służac w Ludowym Wojsku Polskim przysięgałem wierność

sojuszniczej Armii Radzieckiej to według takich protestantów powinienem chyba popełnic sepuku albo wyjechać z tego kraju.

Avatar
Adam / 8 kwietnia 2014 o 07:54

Ci protestanci to kretyni i debile. Powinno się takich usówać z ulicy bo wstyd dla miasta przynoszą.

Avatar
Lubelak / 5 kwietnia 2014 o 16:39

Ciekawe co by było jakby chór z Niemiec występował na koncertach w Polsce w mundurach Gestapo lub SS ... też byłby argument że muzyka nie zna granic....? trzeba mieć granice przyzwoitości i oddzielać pewne formy od treści kulturalnej a niestety symbolika sowiecka jest kojarzona w polsce z przelaną krwią i poniżeniem Polaków i sądownie i prawnie jest zkazana więc w pełni popieram protest ii ubolewam że inne miasta i władze miejskie Krakowa czy Kilec potrafią dostrzec pewne fakty i podjąć decyzję a nasz władze chowają głowę w piasek... mama nadzieję że wyborcy też będą wkrótce pamiętać jaki mam władze miasta i jak u nas przeznaczane są fundusze na kulturę....

Ciekawe co by było jakby chór z Niemiec występował na koncertach w Polsce w mundurach Gestapo lub SS ... też byłby argument że muzyka nie zna granic....? trzeba mieć granice przyzwoitości i oddzielać pewne formy od treści kulturalnej a niestety symbolika sowiecka jest kojarzona w polsce z przelaną krwią i poniżeniem Polaków i sądownie i prawnie jest zkazana więc w pełni popieram protest ii ubolewam że inne miasta i władze miejskie Krakowa czy Kilec potrafią dostrzec pewne fakty i podjąć decyzję a nasz władze chowają głowę w piasek... mama... rozwiń

Avatar
bozena / 5 kwietnia 2014 o 16:12

wspaniały koncert,a te durnie z pikiety niech sie zajmą czymś pożytecznym.je,sli potrafiż.płace za bilet i mam prawo oglądać kogo chcę.

Avatar
abi / 5 kwietnia 2014 o 11:57

Idioci.

Avatar
Niepolityk / 5 kwietnia 2014 o 09:05

Smutne, niestety. Muzyka nie zna granic politycznych. A Ci z pikiety... szkoda gadać (pisać)

Avatar
Lublin / 5 kwietnia 2014 o 08:46

szkoda czasu na tych faszystów z ONR, nie mają co robić to wszędzie się wetkną - nawet do kultury i sztuki

Avatar
dżon / 8 kwietnia 2014 o 23:20

Ciekawe co by było jakby chór z Niemiec występował na koncertach w Polsce w mundurach Gestapo lub SS ... też byłby argument że muzyka nie zna granic....? trzeba mieć granice przyzwoitości i oddzielać pewne formy od treści kulturalnej a niestety symbolika sowiecka jest kojarzona w polsce z przelaną krwią i poniżeniem Polaków i sądownie i prawnie jest zkazana więc w pełni popieram protest ii ubolewam że inne miasta i władze miejskie Krakowa czy Kilec potrafią dostrzec pewne fakty i podjąć decyzję a nasz władze chowają głowę w piasek... mama nadzieję że wyborcy też będą wkrótce pamiętać jaki mam władze miasta i jak u nas przeznaczane są fundusze na kulturę....

No właśnie.Jak by to było podziwiać hajli hajlo na scenie? Dla mnie nie bardzo...

No właśnie.Jak by to było podziwiać hajli hajlo na scenie? Dla mnie nie bardzo...

rozwiń
Avatar
House M.D. / 8 kwietnia 2014 o 21:50

Proponuję, żeby zdjęli flagi z kijów i jeb***li sobie w łeb, może zmądrzeją ...

Avatar
normalny człowiek / 8 kwietnia 2014 o 21:17

wspaniały koncert,a te durnie z pikiety niech sie zajmą czymś pożytecznym.je,sli potrafiż.płace za bilet i mam prawo oglądać kogo chcę.

Święta prawda! A intelektualnie "sprawni inaczej" uczestnicy, pożal się Boże, pikiety, powinni zająć się czymś bardziej pożytecznym. Żałośni frustraci, którym nic w życiu nie wyszło!

Avatar
Krzysztof / 8 kwietnia 2014 o 07:59

Może pora zakończyć już te kompleksy historyczno - histeryczne.

Jak ja służac w Ludowym Wojsku Polskim przysięgałem wierność

sojuszniczej Armii Radzieckiej to według takich protestantów powinienem chyba popełnic sepuku albo wyjechać z tego kraju.

Avatar
Adam / 8 kwietnia 2014 o 07:54

Ci protestanci to kretyni i debile. Powinno się takich usówać z ulicy bo wstyd dla miasta przynoszą.

Avatar
Lubelak / 5 kwietnia 2014 o 16:39

Ciekawe co by było jakby chór z Niemiec występował na koncertach w Polsce w mundurach Gestapo lub SS ... też byłby argument że muzyka nie zna granic....? trzeba mieć granice przyzwoitości i oddzielać pewne formy od treści kulturalnej a niestety symbolika sowiecka jest kojarzona w polsce z przelaną krwią i poniżeniem Polaków i sądownie i prawnie jest zkazana więc w pełni popieram protest ii ubolewam że inne miasta i władze miejskie Krakowa czy Kilec potrafią dostrzec pewne fakty i podjąć decyzję a nasz władze chowają głowę w piasek... mama nadzieję że wyborcy też będą wkrótce pamiętać jaki mam władze miasta i jak u nas przeznaczane są fundusze na kulturę....

Ciekawe co by było jakby chór z Niemiec występował na koncertach w Polsce w mundurach Gestapo lub SS ... też byłby argument że muzyka nie zna granic....? trzeba mieć granice przyzwoitości i oddzielać pewne formy od treści kulturalnej a niestety symbolika sowiecka jest kojarzona w polsce z przelaną krwią i poniżeniem Polaków i sądownie i prawnie jest zkazana więc w pełni popieram protest ii ubolewam że inne miasta i władze miejskie Krakowa czy Kilec potrafią dostrzec pewne fakty i podjąć decyzję a nasz władze chowają głowę w piasek... mama... rozwiń

Avatar
bozena / 5 kwietnia 2014 o 16:12

wspaniały koncert,a te durnie z pikiety niech sie zajmą czymś pożytecznym.je,sli potrafiż.płace za bilet i mam prawo oglądać kogo chcę.

Avatar
abi / 5 kwietnia 2014 o 11:57

Idioci.

Avatar
Niepolityk / 5 kwietnia 2014 o 09:05

Smutne, niestety. Muzyka nie zna granic politycznych. A Ci z pikiety... szkoda gadać (pisać)

Avatar
Lublin / 5 kwietnia 2014 o 08:46

szkoda czasu na tych faszystów z ONR, nie mają co robić to wszędzie się wetkną - nawet do kultury i sztuki