piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Przebudowa COZL zakończy się dopiero za rok. Jak dobrze pójdzie

Dodano: 3 sierpnia 2016, 12:09

(fot. Dorota Awiorko)
(fot. Dorota Awiorko)

Rozbudowa Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zakończy się najprawdopodobniej na przełomie lipca i sierpnia przyszłego roku. Zaplanowany na koniec 2016 r. termin jest nierealny.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

– Takie są wstępne szacunki, na podstawie informacji przekazanych od wykonawcy, ale wszystko będzie oczywiście zależało od warunków atmosferycznych i zaangażowania firmy budowlanej – mówi Maciej Kondratowicz-Kucewicz, który pełni obowiązki dyrektora COZL. – Co do kwoty z dotacji na tę inwestycję, którą trzeba będzie przenieść na przyszły rok, to jeszcze nie znamy ostatecznej sumy. Do końca września mamy czas na zadeklarowanie jej w Ministerstwie Finansów.

Przypomnijmy, że poważne zaniedbania dotyczące rozbudowy COZL były jednym z głównych wątków raportu po kontroli Urzędu Marszałkowskiego, która rozpoczęła się w marcu po dyscyplinarnym zwolnieniu prof. Elżbiety Starosławskiej, byłej szefowej szpitala. Z raportu wynika, że nadzór inwestorski nie kontrolował realizacji robót przez podwykonawców i nie egzekwował obowiązku wykonawcy przedkładania kopii umów. Przez to nie mógł zweryfikować zakresów, wartości i terminów realizacji robót. Dopuszczono także do stosowania materiałów zamiennych, których jakość była niższa w stosunku do pierwotnie zakładanej w umowie. Okazuje się, że w trakcie realizacji budynku nr 4 powstała „nieformalna dokumentacja robót zamiennych, zaniechanych i dodatkowych”. Realizowano je na podstawie ustnych ustaleń pomiędzy wykonawcą a zamawiającym. W rezultacie dopuszczono do opóźnienia realizacji inwestycji w stosunku do przyjętego w umowie terminu.

Na początku przyszłego tygodnia zostanie ogłoszony nowy konkurs na dyrektora COZL. Poprzedni nie został rozstrzygnięty. – Komisja konkursowa ma czas do 4 sierpnia, żeby zatwierdzić treść ogłoszenia – mówi Katarzyna Olchowska z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Na razie nie wiadomo, czy Maciej Kondratowicz-Kucewicz w nim wystartuje. Nie chciał tego komentować.

Powrót pani ordynator?

Formalnie prof. Elżbieta Starosławska, dyscyplinarnie zwolniona ze stanowiska szefowej COZL, nadal pełni tam funkcję ordynatora oddziału onkologii klinicznej. 8 sierpnia mija termin jej zwolnienia lekarskiego. Teoretycznie może więc wrócić do pracy w Centrum. – Ale może też przedstawić kolejne zwolnienie, jak to już miało miejsce. Do mnie nie dotarły żadne informacje na ten temat – mówi Maciej Kondratowicz-Kucewicz, pełniący obowiązki dyrektora COZL.

Gość
Gość
Gość
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 sierpnia 2016 o 15:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
***ratujcozl.salon24.pl/723189,cozl-komprehensywny-czy-do-likwidacji,2
O matko, włosy dęba stają  jak się czyta tą stronę ratuj.cozl.Jeśli to prawda, ( a wszystko na to wskazuje) to nie dziwota,że takie kłamstwa wypisują tutaj ludzie z obozu byłej dyrektorki.
Rozwiń
Gość
Gość (4 sierpnia 2016 o 15:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
***ratujcozl.salon24.pl/723189,cozl-komprehensywny-czy-do-likwidacji,2
O matko,włosy dęba stają, jeśli to prawda, (a wszystko wskazuje na to ,że tak) co piszą na tej stronie-ratujcozl......, to nie dziwota, że takie kłamstwa dla odwrócenia uwagi wypisują jacyś ludzie z obozu byłej dyrektorki.
Rozwiń
Gość
Gość (4 sierpnia 2016 o 14:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
***ratujcozl.salon24.pl/723189,cozl-komprehensywny-czy-do-likwidacji,2
Rozwiń
cccc
cccc (4 sierpnia 2016 o 13:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Uwaga dobra zmiana się produkuje na forum ale to juz se ne wrati.
Rozwiń
Też Waldek
Też Waldek (4 sierpnia 2016 o 10:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
lek med napisał:
dobrze wiedzieć że obecny p.o dyrektora  szpitala pomógł odejść z tego świata pacjentowi. doskonałe osiągnięcie żeby wpisać do swojego cv.
jak dobrze, że następnego dyrektora wybiera ten któremu pacjenci z okna wolą wy***yć, niż się ni niego leczyć... 
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!