poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Przebudowa ronda przy Gali, nowy most na Czerniejówce. Miasto ma problem z projektami

Dodano: 27 maja 2016, 21:37
Autor: Dominik Smaga

Jest kłopot z zamówieniem na pakiet projektów drogowych inwestycji, m.in. ronda przy Gali i przebudowy ul. Fabrycznej wraz z mostem. Komplet dokumentów miasto chciało mieć w połowie grudnia, ale ofertę złożyła tylko jedna firma i to droższa, niż oczekiwał Ratusz. Co dalej?

Projekty, które zamawia lubelski Ratusz dotyczą kilku dużych zadań. Największym jest planowana przebudowa ronda obok Gali. Ma ono zostać zmienione tak, by kierowcy jadący ul. Lubelskiego Lipca ’80 nie musieli już korzystać z wyjazdu przez ul. 1 Maja. Wyprostowane miałyby też zostać trasy trolejbusów, a to za sprawą budowy trakcji nad ul. Lubelskiego Lipca ’80.

Drugą dużą inwestycją, która miałaby być zaprojektowana w ramach tego samego zlecenia jest przebudowa ul. Fabrycznej wraz z nowym mostem na Czerniejówce.

Jego ostateczny kształt miałby być wybrany spośród dwóch propozycji: jedna zakładałaby prowadzenie ścieżek rowerowych i chodników po odrębnych kładkach, zaś w drugiej ścieżki i chodnik miałyby się znaleźć na tej samej konstrukcji.

Od ronda przy Gali przez ul. Fabryczną i Drogę Męczenników Majdanka aż do ul. Grabskiego wytyczone miałyby zostać pasy ruchu przeznaczone wyłącznie dla pojazdów komunikacji miejskiej. W zleceniu mowa była też o zaprojektowaniu trakcji trolejbusowej na ul. Mełgiewskiej od istniejącej pętli „Mełgiewska WSEI” do zjazdu w ul. Grygowej.

Przy ul. Mełgiewskiej miała zostać też zaprojektowana ładowarka dla elektrycznych autobusów, zaś ostatnimi punktami zlecenia miały być projekty wyświetlaczy na przystankach: Targi Lublin 04, Łabędzia 02, pl. Bychawski 03, Dulęby 02, Park Bronowice 02 i 03 oraz obok hali MOSiR.

Miasto spodziewało się, że wstępne koncepcje rozwiązań drogowych będzie mieć we wrześniu, zaś komplet dokumentów miał być w połowie grudnia. Na takie zadanie miasto zarezerwowało 1,53 miliona złotych, podczas gdy firma Mosty Katowice, która jako jedyna stanęła do przetargu (jej ofertę otwarto w środę) chce o ponad ćwierć miliona więcej. Teraz miasto musi zdecydować, czy wyłoży więcej pieniędzy. – Decyzji jeszcze nie ma, najpierw musimy sprawdzić poprawność oferty – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

W tej sprawie Ratuszowi zależy na czasie, a sami urzędnicy przyznają, że mocno wyśrubowany jest termin, w którym chcą mieć komplet projektów. Pośpiech bierze się stąd, że miasto musi mieć pełną dokumentację, jeśli zamierza się starać o unijne dofinansowanie dla inwestycji. Tak jest w tym przypadku. Ratusz chce zdobyć dofinansowanie z programu Polska Wschodnia.

Czytaj więcej o: Lublin inwestycje
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 czerwca 2016 o 23:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Lublinie nie startują lubelskie firmy. Wszyscy wiedzą jak wyglada "widzimisię" urzędników z ZDiM. Lepiej robic projekty poza Lublinem, gdzie urzędy współpracują, żeby prace szły szybko i sprawnie.
Rozwiń
Gość
Gość (28 maja 2016 o 19:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Biura projektowe nie startują w przetargach na duże projekty drogowe, bo nie wiedzą, co obecna władza PIS wymyśli Pieniędzy na 500+ już brakuje i dlatego ministerstwa wzajemnie "uzupełniają" braki. Może się okazać że zabraknie pieniędzy i na inwestycje drogowe, więc po co ryzykować ?
Rozwiń
Gość
Gość (28 maja 2016 o 10:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na sam wyjazd z Trasy Zielonej do ronda przy Gali projekt był , ale miastu się spieszyło i tanim kosztem wolało zrobić objazd po starej 1- go Maja
Rozwiń
Gość
Gość (28 maja 2016 o 09:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szaleństwo ścieżek rowerowych i buspasów trwa w najlepsze.
Rozwiń
Gość
Gość (28 maja 2016 o 09:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tak to jest jak się przespi czas i potem gonia terminy
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!