piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Przebudowa ulic na Czechowie. Zlecenie pod presją czasu

Dodano: 12 czerwca 2016, 13:45
Autor: Dominik Smaga

Miasto od nowa szuka firmy, której zleci przebudowę kilku ulic na Czechowie i liczy, że tym razem wykonawcy nie zażądają więcej, niż ma do wydania. Choć prace ruszą później, to Ratusz niezmiennie przekonuje, że przebudowy zakończą się w połowie października.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Powtarzany przetarg dotyczy szeregu ważnych ulic na Czechowie. Na liście jest: • ul. Elsnera (od ronda Wincentego Pola do al. Kompozytorów Polskich), • ul. Lipińskiego (od Paganiniego do Radzyńskiej), • Braci Wieniawskich (od Skrzypcowej do Koncertowej), • Legendy i Skrzypcowa wraz z odcinkiem równoległym do al. Kompozytorów Polskich, • Paganiniego (od okrągłych garaży przy Skołuby do okolic stacji pogotowia ratunkowego), a także • Lawinowa (od Kameralnej do szkoły) wraz z odnogą do jednego z bloków.

W każdym przypadku wymieniona ma być nawierzchnia jezdni. Piesi mogą się też spodziewać remontu chodników, odnowiony zostanie parking koło pogotowia, zaś wzdłuż al. Kompozytorów Polskich powstać ma ścieżka rowerowa po stronie ul. Braci Wieniawskich. Budowa tej ścieżki ma sprawić, że cykliści będą mieć swoje trasy z obu stron al. Kompozytorów Polskich od ronda na skrzyżowaniu z Koncertową do al. Solidarności.

Zarząd Dróg i Mostów wymaga, by wykonawca tych prac uporał się ze wszystkim do połowy października. To dość wyśrubowany termin, co przyznają sami urzędnicy, bo projekty niezbędne do prac budowlanych dopiero trzeba stworzyć i to do połowy lipca.

Terminy te nadal są podtrzymywane przez miasto, choć urzędnicy musieli ogłosić drugi przetarg na te same prace, bo na pierwszy wpłynęły zbyt drogie oferty. Miasto miało 4,9 miliona zł, tymczasem najtańsza z ofert opiewała na 6 milionów.

Z tego powodu przetarg unieważniono, ogłoszony został drugi, na oferty Zarząd Dróg i Mostów będzie czekać do 22 czerwca. To oznacza, że biorąc pod uwagę termin potrzebny do uprawomocnienia się przetargu, na opracowanie projektów może zostać wykonawcy zaledwie kilkanaście lub nawet kilka dni.

anuszka
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

anuszka
anuszka (13 czerwca 2016 o 10:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no właśnie super że do października mają skończyć... a do tego czasu mieszkańcy czechowa mają nauczyć się latac???? kompozytorów zamknięte, teraz zamknijcie okoliczne drogi...
Rozwiń
Gość
Gość (12 czerwca 2016 o 17:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ten co wygra zapłaci ludziom grosze i będzie kazał im pracować 25 godz. na dobę 7 dni w tygodniu
Rozwiń
Gość
Gość (12 czerwca 2016 o 15:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Hehe zamkną Paganiniego i Elsnera? Z Czechowa bedziemy śmigłowcami sie ewakuować
Rozwiń
Gość
Gość (12 czerwca 2016 o 14:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czyli remont jak najtaniej super :) - kiedy poprawki po remoncie. A może do pracy sprowadzić pracowników z Ukrainy będziecie jeszcze taniej, po co dawać prace miejscowym to nie ma sensu hehe ;)
Rozwiń
Gość
Gość (12 czerwca 2016 o 13:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tak jak do tej pory :)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!