piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Przed sierpniem był Lubelski Lipiec, przed Gdańskiem był Lublin

Dodano: 17 lipca 2017, 07:43

Taki transparent wisiał na zabudowaniach lubelskiego dworca w czasie wczorajszych obchodów 37. rocznicy „Lubelskiego Lipca 80”.

Uroczystości, które po mszy w archikatedrze przeniosły na teren dworca upamiętniły strajk lubelskich kolejarzy i wydarzenia społeczne na Lubelszczyźnie. Bohaterką wczorajszego dnia była 67-letnia lokomotywa parowa – symbol „Lubelskiego Lipca 80” - świadek i uczestnik tamtych wydarzeń. Parowóz jest miejski, wydzierżawiony od kolei na 10 lat. Wczoraj maszyna, którą kolejarze blokowali tory w czasie strajków została uroczyście odsłonięta.

Czytaj więcej o: Lublin historia Lubelski Lipiec
United States of Europe
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

United States of Europe
United States of Europe (17 lipca 2017 o 11:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Nie Lublin, tylko Świdnik. Przecież Świdnik to osobne miasto.
 Do czasu. Plan jest najpierw uczynić Globalny Mordor ze Świdnika, a gdy pojawi sie tam odpowiednio znośny poziom multi-kulti, włączyć Świdnik do Obszaru Lublina. Stanie sie to w 99 roku od nadania Świdnikowi praw miejskich. Przejrzyjcie na oczy, jesteście po prostu za blisko miasta wojewódzkiego. jak Kazimierz Krakowa, tylko bez takich zabytków. Im szybciej się z tym pogodzicie, i zaczniecie pracowac dla wielkości Lublina, tym lepiej. Krasnik czy Łęczna juz się pogodziły z dominacją LOF "Kozigród".
"...przed Gdańskiem, był Lublin"
Jasne. Prawda. Sant. Wahr. Tylko, że Lublin to "Miasto-Iskra" jego funkcja z angielskiego to "ignite", zaczyn polityczny, czy ew. prekursor idei, jednak szanujacy pluralizm i bez ambicji dominacyjnych. Tu jest kuźnia idei politycznych i agora wymiany zdań, ale mieszkańcy nigdy nie wykazują woli nacisku czy wpływania na losy całego kraju. Lublin sprawdza się od wieków jako miasto oporu przeciwko: ciemięstwu, dyskryminacji, tyranii. Rozwój Gdańska Podczas gdy Gdańsk drzewiej "Wolne Miasto", mimo, że zasiedlony mieszkańcami dopiero 72 lata temu, miał i ma apetyt na udział w krajowej władzy politycznej. Gdańszczanie m.in. dzięki rozpędowi NSZZ Solidarnosć uzyskali ponownie wpływy polityczne, a co za tym idzie stworzyli sieć bardzo silnych koneksji, które pozwoliły na założenie tak szerokiej kasty układów politycznych, że nawet rodowici Warszawiacy, bardziej niż kogokolwiek respektują blachy GD. Gdańsk przez wiele lat wpływał na kształt rozwoju całej III RP. Gdańsk to symbol i szara eminencja politycznych układów. W Sopocie zapadają decyzje dotyczące rozwoju całej Polski. Sprawdźcie sobie ile krajów ma swoje ambasady i konsulaty na terenie Trójmiasta. Podpowiem: ponadprzeciętnie dużo. Jesteś zerem... Podczas gdy "Lublin", siedziba KUL, zwijmy go "Gród Kozy" cały czas pracuje na swoich zasobach, bez ściagania do siebie zasobów narodowych, i jedyne co propaguje na Polskę, to artyści, dobre idee/praktyki i najlepsze jakościowo produkty spożywcze. Skromność jednak niepopłaca Jedyne na co Lubelskie liczy, to skromne sygnały uznania płynące z Warszawy. Gdzież tu chcieć tak podstawowych dla miasta wojewódzkiego dóbr jak: Lotnisko międzynarodowe, Uniwersytet Ekonomiczny, Akademia Sztuk Pieknych w Lublinie, czy choćby skromna filia krakowskiej szkoły teatralnej, czy coś czego na poziomie wyższym czego nawet nasza Stolica WAWA, choć pełna filmowych amatorów-romantyków i klimatycznych youtuberów ...nie ma... École de cinéma de Varsovie... Podsumowanie Politykiera sobie maszeruje, sztandary wywiesza, flagi przerzuca, Swołeczeństwo to kupuje niczym potanione bilety na pociąg relacji WAW-LUZ. Lyyyypa Panie... za 200 lat UE będzie na szczęście tak silna, że my...Lubelacy wyjdziemy z pod wpływów lokalnej polskiej polityki i układzików zdominowanych przez Polskę A. Wyjdziemy z krajowych odmętów polityki nawet z lekką pomocą włochów+niemców+francuzów, i nasza czysta relacja Lublin-Bruksela pozwoli Koziemu Grodowi pokazać, że mimo przyrodniczego i pacyfistycznego charakteru, można być częścią Prawdziwych Stanów Zjednoczonych Europy. Skończy się Western o nazwie Polska.  Taka jest powyższa  "OPINIA". >>> Otwarcie
Rozwiń
Gość
Gość (17 lipca 2017 o 09:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jaki lubelski lipiec? Strajki zaczęły się w Świdniku. W tym Lublinie chorujecie na manię wielkości.
Rozwiń
Gość
Gość (17 lipca 2017 o 09:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie Lublin, tylko Świdnik. Przecież Świdnik to osobne miasto.
Rozwiń
.... ..
.... .. (17 lipca 2017 o 09:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"(...) przed Gdańskiem był Lublin" A przed Lublinem - Świdnik!
Rozwiń
Gość
Gość (17 lipca 2017 o 08:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Władze Włodawy zlekceważyły wczorajsze uroczystości pogrzebowe jednego z największych bohaterów antykomunistycznego podziemia niepodległościowego Leona Taraszkiewicza ps. „Jastrząb”.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!