Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 czerwca 2015 r.
8:25

Przedłużą ul. Muzyczną, zbudują most na Bystrzycy

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 17 A A
Nowy odcinek ulicy Muzycznej będzie mieć jedną jezdnię, na której znajdą się po dwa pasy ruchu w każdym kierunku (Fot. Wojciech Nieśpiałowski)<br />
Nowy odcinek ulicy Muzycznej będzie mieć jedną jezdnię, na której znajdą się po dwa pasy ruchu w każdym kierunku (Fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Nowy most powstanie na Bystrzycy w ciągu przedłużanej ul. Muzycznej. Jeszcze w tym roku ogłoszony ma być przetarg na budowę nowej trasy. Tak, by była gotowa na zaplanowane na rok 2017 młodzieżowe mistrzostwa piłkarskie na stadionie Arena Lublin

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Właśnie tędy ma biec szybkie połączenie z dworcem kolejowym i planowanym tuż obok nowym dworcem autobusowym. Wprost z Głębokiej moglibyśmy wjechać na Muzyczną i jej nowym odcinkiem przedostać się po moście przez rzekę. Ta droga i ten most były w miejskich planach od bardzo wielu lat. Ale jeszcze nigdy nie było tak blisko ich realizacji.

W miejskiej kasie właśnie znalazły się pieniądze na budowę przedłużenia ul. Muzycznej. Na wniosek prezydenta Lublina na ostatniej sesji Rada Miasta wpisała do budżetu 100 tys. zł na ten cel. Kwota ta jest praktycznie niczym w porównaniu z kosztami budowy oszacowanymi na około 50 milionów złotych. – Ale daje nam możliwość ogłoszenia przetargu na budowę – wyjaśnia Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Skąd wziąć pozostałe pieniądze? Miasto nie ukrywa, że bez unijnej dotacji nie udźwignie tej inwestycji. Tego, że dotacja będzie, Ratusz jest pewien. Ale pewność to jeszcze za mało. – Pierwsze wiadomości na temat takiego dofinansowania będziemy mieć w październiku – mówi Kieliszek. – Umowa o dofinansowaniu może być podpisana w przyszłym roku.

I to dopiero umowa będzie ostateczną gwarancją, że samorząd ma za co zbudować nową drogę i most. W momencie uzyskania takiej pewności miasto chce mieć już wybranego wykonawcę, który niezwłocznie mógłby przystąpić do prac budowlanych.

To dlatego przetarg, który ma wyłonić taką firmę ma być ogłoszony jeszcze w tym roku. Stające do niego firmy będą musiały być przygotowane na to, że na kontrakt mogą liczyć tylko pod warunkiem, że miasto dostanie unijne dofinansowanie do tej inwestycji. Jeśli pieniędzy nie będzie, wtedy zwycięzca przetargu zlecenia nie dostanie. Taka zagrywka była już stosowana przy przetargu na nowy odcinek ul. Lubelskiego Lipca ’80.

Po co ten pośpiech? Miasto chce, by prace zaczęły się najwcześniej jak to tylko możliwe i jak najwcześniej skończyły. Tak, by nową drogę i most można było oddać do użytku jeszcze przed zaplanowaną na 2017 r. dużą imprezą piłkarską, która ma się odbyć na pobliskim stadionie. To dlatego do budżetu pośpiesznie wpisano 100 tys. zł, bez których nie udałoby się ogłosić przetargu.

Na co czekamy 

Nowy odcinek ulicy Muzycznej będzie mieć jedną jezdnię, na której znajdą się po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Nad drogą zostanie rozwieszona trakcja trolejbusowa. Tak samo będzie na moście. Zlecenie nie obejmie przebudowy skrzyżowania Nadbystrzyckiej z Głęboką, Narutowicza i Muzyczną, które będzie wykonane oddzielnie.

Czytaj więcej o:

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 czerwca 2015 o 11:09
No to Muzyczna stanie. Zaraz potem wąskie gardło: jednopasmówka Głęboka...
Avatar
Gość / 30 czerwca 2015 o 10:47
DLACZEGO tylko 1 jezdnia po dwa pasy ruchu.ZRÖBCIE barierke po srodku dla bezpieczenstwa.Nie bedzie wypadkow na czolowke.To tylko zajmie ok.80cm.Chyba tyle miejsca mozna znalesc.TYLKO DWIE JEZDNIE PO DWA SASY RUCHU Z BARIERKÄ PO SRODKU:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 30 czerwca 2015 o 09:47
Most Na Azaliowej MOst Na Azaliowej Most Na Azaliowej ...
Avatar
Gość / 29 czerwca 2015 o 13:35
Wreszcie! My mieszkańcy zachodnich dzielnic Lublina czekamy na to od lat.
Avatar
kozia Wólka / 29 czerwca 2015 o 13:27

do wiadomośći pana z Koziej Wólki - Mistrzostwa Europy w piłce nożnej do lat 21

To to ja wiem nie musisz mi tego przypominać ale jak się coś pisze to wypadałoby żeby miało to sens i ktoś coś z tego zrozumiał albo się dowiedział a nie od komentujących

Avatar
Gość / 29 czerwca 2015 o 13:18
...o pieniądze niech się nie kłopoczą...- parę koncertów się odwoła i nawet te 50 mln się znajdzie!!!!!
Avatar
Gość / 29 czerwca 2015 o 13:00
Rodzice dzieci uczęszczających do "muzyka" i "plastyka" się załamią. Dobrze, że moje naukę tam już ukończyły ;)
Avatar
Gość / 29 czerwca 2015 o 11:26
Czy ktoś może mi sensownie odpowiedzieć po co droga dwupasmowa ma być przedłużona do jednego z najbardziej zakorkowanych skrzyżowań w Lublinie. To będzie najbardziej zakorkowane miejsce w mieście. Fakt ,że droga jest potrzebna ale bezkolizyjne skrzyżowanie Głęboka/ Narutowicza to podstawa.
Avatar
Cancer / 29 czerwca 2015 o 11:14

Jedna jezdnia po dwa pasy ruchu w każdyn kierunku??? Bez skrzyżowania z Głęboką i Narutowicza oraz Nadbystrzycką??? Czyżby kilku pyskatych głąbów w tak zwanych konsultacjach społecznych zablokowało jedynie sensowną budowę dwu jezdi po dwa pasy ruchu rozdzielonych kilkumetrowym pasem w środku? Tak jak wzdłuż stadionu. Wszak to zwiększa szerokość ulicy tylko o około 2 m z każdej strony!!! Jak można tak psuć logikę rozwiązań komunikacyjnych?

Avatar
pin / 29 czerwca 2015 o 10:53

Połączenie to potrzebne jest jak tlen. Niby z Głębokiej na dworzec jest blisko, a jednak jak daleko. Trzymam kciuki za szybką realizację tej inwestycji. Czekam też na drogę od Sowińskiego do Zana. Widać na mapie, że ktoś zostawił w zabudowie miejsce na takie połączenie. Największe korki tworzą się właśnie tam gdzie trzeba jechać zygzakami czyli Sowińskiego-Filaretów i Głęboka-Piłsudskiego.

Dlaczego nie myśli się o przedłużeniu Zana do Trasy Zielonej. Ładnie skomunikowało by się Politechnikę i cały LSM. Teren dużo mniej kolizyjny, a przy okazji uporządkowało by się rejon ul. Wapiennej. Adam Baranowski

Właśnie! Powinni to przedłużyć do Zana i nie martwiliby się o to, że Głęboka jest za wąska. Zana między Nadbystrzycką a Filaretów jest nawet w środku dnia niemal pusta.

Właśnie! Powinni to przedłużyć do Zana i nie martwiliby się o to, że Głęboka jest za wąska. Zana między Nadbystrzycką a Filaretów jest nawet w środku dnia niemal pusta.

rozwiń
Avatar
Gość / 30 czerwca 2015 o 11:09
No to Muzyczna stanie. Zaraz potem wąskie gardło: jednopasmówka Głęboka...
Avatar
Gość / 30 czerwca 2015 o 10:47
DLACZEGO tylko 1 jezdnia po dwa pasy ruchu.ZRÖBCIE barierke po srodku dla bezpieczenstwa.Nie bedzie wypadkow na czolowke.To tylko zajmie ok.80cm.Chyba tyle miejsca mozna znalesc.TYLKO DWIE JEZDNIE PO DWA SASY RUCHU Z BARIERKÄ PO SRODKU:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 30 czerwca 2015 o 09:47
Most Na Azaliowej MOst Na Azaliowej Most Na Azaliowej ...
Avatar
Gość / 29 czerwca 2015 o 13:35
Wreszcie! My mieszkańcy zachodnich dzielnic Lublina czekamy na to od lat.
Avatar
kozia Wólka / 29 czerwca 2015 o 13:27

do wiadomośći pana z Koziej Wólki - Mistrzostwa Europy w piłce nożnej do lat 21

To to ja wiem nie musisz mi tego przypominać ale jak się coś pisze to wypadałoby żeby miało to sens i ktoś coś z tego zrozumiał albo się dowiedział a nie od komentujących

Avatar
Gość / 29 czerwca 2015 o 13:18
...o pieniądze niech się nie kłopoczą...- parę koncertów się odwoła i nawet te 50 mln się znajdzie!!!!!
Avatar
Gość / 29 czerwca 2015 o 13:00
Rodzice dzieci uczęszczających do "muzyka" i "plastyka" się załamią. Dobrze, że moje naukę tam już ukończyły ;)
Avatar
Gość / 29 czerwca 2015 o 11:26
Czy ktoś może mi sensownie odpowiedzieć po co droga dwupasmowa ma być przedłużona do jednego z najbardziej zakorkowanych skrzyżowań w Lublinie. To będzie najbardziej zakorkowane miejsce w mieście. Fakt ,że droga jest potrzebna ale bezkolizyjne skrzyżowanie Głęboka/ Narutowicza to podstawa.
Avatar
Cancer / 29 czerwca 2015 o 11:14

Jedna jezdnia po dwa pasy ruchu w każdyn kierunku??? Bez skrzyżowania z Głęboką i Narutowicza oraz Nadbystrzycką??? Czyżby kilku pyskatych głąbów w tak zwanych konsultacjach społecznych zablokowało jedynie sensowną budowę dwu jezdi po dwa pasy ruchu rozdzielonych kilkumetrowym pasem w środku? Tak jak wzdłuż stadionu. Wszak to zwiększa szerokość ulicy tylko o około 2 m z każdej strony!!! Jak można tak psuć logikę rozwiązań komunikacyjnych?

Avatar
pin / 29 czerwca 2015 o 10:53

Połączenie to potrzebne jest jak tlen. Niby z Głębokiej na dworzec jest blisko, a jednak jak daleko. Trzymam kciuki za szybką realizację tej inwestycji. Czekam też na drogę od Sowińskiego do Zana. Widać na mapie, że ktoś zostawił w zabudowie miejsce na takie połączenie. Największe korki tworzą się właśnie tam gdzie trzeba jechać zygzakami czyli Sowińskiego-Filaretów i Głęboka-Piłsudskiego.

Dlaczego nie myśli się o przedłużeniu Zana do Trasy Zielonej. Ładnie skomunikowało by się Politechnikę i cały LSM. Teren dużo mniej kolizyjny, a przy okazji uporządkowało by się rejon ul. Wapiennej. Adam Baranowski

Właśnie! Powinni to przedłużyć do Zana i nie martwiliby się o to, że Głęboka jest za wąska. Zana między Nadbystrzycką a Filaretów jest nawet w środku dnia niemal pusta.

Właśnie! Powinni to przedłużyć do Zana i nie martwiliby się o to, że Głęboka jest za wąska. Zana między Nadbystrzycką a Filaretów jest nawet w środku dnia niemal pusta.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 0

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 0

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 0

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 9

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 1

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 14

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 18

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!