poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Przedłużą ul. Muzyczną, zbudują most na Bystrzycy

Dodano: 29 czerwca 2015, 08:25
Autor: Dominik Smaga

Nowy odcinek ulicy Muzycznej będzie mieć jedną jezdnię, na której znajdą się po dwa pasy ruchu w każdym kierunku (Fot. Wojciech Nieśpiałowski)<br />
Nowy odcinek ulicy Muzycznej będzie mieć jedną jezdnię, na której znajdą się po dwa pasy ruchu w każdym kierunku (Fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Nowy most powstanie na Bystrzycy w ciągu przedłużanej ul. Muzycznej. Jeszcze w tym roku ogłoszony ma być przetarg na budowę nowej trasy. Tak, by była gotowa na zaplanowane na rok 2017 młodzieżowe mistrzostwa piłkarskie na stadionie Arena Lublin

Właśnie tędy ma biec szybkie połączenie z dworcem kolejowym i planowanym tuż obok nowym dworcem autobusowym. Wprost z Głębokiej moglibyśmy wjechać na Muzyczną i jej nowym odcinkiem przedostać się po moście przez rzekę. Ta droga i ten most były w miejskich planach od bardzo wielu lat. Ale jeszcze nigdy nie było tak blisko ich realizacji.

W miejskiej kasie właśnie znalazły się pieniądze na budowę przedłużenia ul. Muzycznej. Na wniosek prezydenta Lublina na ostatniej sesji Rada Miasta wpisała do budżetu 100 tys. zł na ten cel. Kwota ta jest praktycznie niczym w porównaniu z kosztami budowy oszacowanymi na około 50 milionów złotych. – Ale daje nam możliwość ogłoszenia przetargu na budowę – wyjaśnia Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Skąd wziąć pozostałe pieniądze? Miasto nie ukrywa, że bez unijnej dotacji nie udźwignie tej inwestycji. Tego, że dotacja będzie, Ratusz jest pewien. Ale pewność to jeszcze za mało. – Pierwsze wiadomości na temat takiego dofinansowania będziemy mieć w październiku – mówi Kieliszek. – Umowa o dofinansowaniu może być podpisana w przyszłym roku.

I to dopiero umowa będzie ostateczną gwarancją, że samorząd ma za co zbudować nową drogę i most. W momencie uzyskania takiej pewności miasto chce mieć już wybranego wykonawcę, który niezwłocznie mógłby przystąpić do prac budowlanych.

To dlatego przetarg, który ma wyłonić taką firmę ma być ogłoszony jeszcze w tym roku. Stające do niego firmy będą musiały być przygotowane na to, że na kontrakt mogą liczyć tylko pod warunkiem, że miasto dostanie unijne dofinansowanie do tej inwestycji. Jeśli pieniędzy nie będzie, wtedy zwycięzca przetargu zlecenia nie dostanie. Taka zagrywka była już stosowana przy przetargu na nowy odcinek ul. Lubelskiego Lipca ’80.

Po co ten pośpiech? Miasto chce, by prace zaczęły się najwcześniej jak to tylko możliwe i jak najwcześniej skończyły. Tak, by nową drogę i most można było oddać do użytku jeszcze przed zaplanowaną na 2017 r. dużą imprezą piłkarską, która ma się odbyć na pobliskim stadionie. To dlatego do budżetu pośpiesznie wpisano 100 tys. zł, bez których nie udałoby się ogłosić przetargu.

Na co czekamy 

Nowy odcinek ulicy Muzycznej będzie mieć jedną jezdnię, na której znajdą się po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Nad drogą zostanie rozwieszona trakcja trolejbusowa. Tak samo będzie na moście. Zlecenie nie obejmie przebudowy skrzyżowania Nadbystrzyckiej z Głęboką, Narutowicza i Muzyczną, które będzie wykonane oddzielnie.

Czytaj więcej o: Lublin bystrzyca
Gość
Gość
Gość
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 czerwca 2015 o 11:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No to Muzyczna stanie. Zaraz potem wąskie gardło: jednopasmówka Głęboka...
Rozwiń
Gość
Gość (30 czerwca 2015 o 10:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
DLACZEGO tylko 1 jezdnia po dwa pasy ruchu.ZRÖBCIE barierke po srodku dla bezpieczenstwa.Nie bedzie wypadkow na czolowke.To tylko zajmie ok.80cm.Chyba tyle miejsca mozna znalesc.TYLKO DWIE JEZDNIE PO DWA SASY RUCHU Z BARIERKÄ PO SRODKU:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (30 czerwca 2015 o 09:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Most Na Azaliowej MOst Na Azaliowej Most Na Azaliowej ...
Rozwiń
Gość
Gość (29 czerwca 2015 o 13:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wreszcie! My mieszkańcy zachodnich dzielnic Lublina czekamy na to od lat.
Rozwiń
kozia Wólka
kozia Wólka (29 czerwca 2015 o 13:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

do wiadomośći pana z Koziej Wólki - Mistrzostwa Europy w piłce nożnej do lat 21

To to ja wiem nie musisz mi tego przypominać ale jak się coś pisze to wypadałoby żeby miało to sens i ktoś coś z tego zrozumiał albo się dowiedział a nie od komentujących

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!