niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Przedsiębiorcy w Lublinie: Liczymy na większe zaufanie rządu

Dodano: 30 marca 2017, 06:40
Autor: ask

Nastroje wśród przedsiębiorców są wyczekujące – mówił wczoraj w Lublinie Marek Goliszewski, założyciel i prezes Business Centre Club skupiającego blisko dwa tysiące firm i przedsiębiorców zatrudniających około 600 tys. pracowników.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

– Biznes nie neguje tego, co dzieje się w tej chwili w polityce, ale by móc działać sprawnie potrzebujemy większego zaufania rządu – uważa szef Business Centre Club. – Z jednej strony mamy Konstytucję Biznesu, która daje przedsiębiorcom zielone światło, czy domniemanie niewinności, ale z drugiej wciąż do czynienia mamy z nadmiernymi kontrolami i przejmowaniem firm w zarząd komisaryczny w przypadku jakichkolwiek wątpliwości w prawidłowości ich funkcjonowania. Z niepokojem przyglądamy się także wzrostowi uprawnień kontrolerów.

Goliszewski podkreśla, że walka z szarą strefą także jest priorytetem uczciwych przedsiębiorców, dla których stanowi ona niezdrową konkurencję. – W walce tej należy jednak zadbać, by ofiarami jej nie padali uczciwi pracodawcy – podkreśla.

A czego najbardziej boją się przedsiębiorcy z Lubelszczyzny? – W przyszłym roku w budżecie państwa zabraknie ponad 60 mld zł na wypłatę rent i emerytur. Może to oznaczać, że w poszukiwaniu pieniędzy rozpoczną się restrykcyjne kontrole wśród przedsiębiorców – stwierdza Goliszewski. – W konsekwencji takich działać firmy mogą przestać się rozwijać, inwestować i zatrudniać. Na szczęście wciąż prowadzone są rozmowy z Ministerstwem Finansów i Ministerstwem Rozwoju, a zdanie przedsiębiorców jest brane pod uwagę.

Zbigniew Michalak z Lubelskiego Forum Pracodawców dodaje, że ważnym zadaniem jest walka o etykę swojej działalności.

– Nie możemy pozwolić na to, by do wszystkich przedsiębiorców przylgnęła łatka osób nieuczciwych. Dlatego musimy eliminować z rynku tych, którzy nie dbają o najwyższe standardy – mówi Michalak. – Stąd konieczność eliminacji zatorów płatniczych i utrzymywania etycznych działań w płatnościach wzajemnych. Tak możemy pracować na swoje dobre imię.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 marca 2017 o 09:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ha ha ha... Uwielbiam te etykietki. "Przedsiębiorcy niewolniczo zatrudniają". Związkowiec pewnie, co? Tam uczą takich prostych przesłań. Dialektyki cepa, jak to pisał Herbert. Jakie masz wykształcenie misiu?
Rozwiń
Gość
Gość (30 marca 2017 o 09:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
lubelskie od dziesięcioleci jest najbiedniejszym regionem w Unii. Przedsiębiorcy niech nie palą głupa. Biorą kasę nie z innowacyjności swoich biznesów, tylko WYZYSKU i NIEWOLNICZYCH wręcz warunków zatrudniania pracowników. Pomyślcie co byłoby, gdyby jeden z drugim musiał zatrudnić pracownika z pensją np równoważną tej u NIEMCA!
Rozwiń
Gość
Gość (30 marca 2017 o 09:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeszcze pisze: "tak zwani" przedsiębiorcy pajacyk :) Szczyle podłapały bolszewicki język - "wyzyskiwacze", "janusze"... brakuje tylko zaplutych karłów reakcji i reakcyjnych wróbli wyżerających plony. Drogie bolszewickie szczyle, jeżeli nawet janusz płaci wam ułamek tego co mógłby to jest to słuszna kara. Wiecie za co? Za brak odwagi. Mógłbyś jeden z drugim zacząć prowadzić identyczną działalność jak janusz i nie dość, że zarobić kosztem janusza to jeszcze płacić pracownikom te kokosy. Ale żeś peezda mocna tylko do pyskowania w internetach boisz się ryzyka i ciężkiej pracy na początku, a na myśl o potencjalnej wizycie komornika robisz pod siebie - to zaprawdę słusznie janusz zarabia ile zarabia.
Rozwiń
Gość
Gość (30 marca 2017 o 09:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Poważne instytucje światowe PODNOSZĄ Polsce ratingi, a Ci kręcą nosem? Może kaskę na tacy Panom przynieść?
Rozwiń
Gość
Gość (30 marca 2017 o 09:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jak ja kocham wypowiedzi niezadowolonych pracowników co wiedzą jak prowadzić firmę najlepiej, ale nie mają czasu bo zapier... z łopatą. Ale w swoim przekonaniu są geniuszami ekonomii.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!