sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Przewoźnik na krawędzi. Urząd zabrał zezwolenie, busy linii 88 nadal jeżdżą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 lipca 2014, 19:00
Autor: Dominik Smaga

Ważą się losy firmy, która busami linii 88 mimo wygaśnięcia umowy wjeżdżała do centrum Lublina. Urząd Marszałkowski zabrał jej zezwolenie na wykonywanie kursów. Jeśli decyzja się uprawomocni, przewoźnik przez trzy lata nie dostanie nowego zezwolenia

Lubelska Korporacja Komunikacyjna, tak jak każdy przewoźnik, musi mieć zgodę na korzystanie z przystanków. Taka umowa wygasła spółce na początku marca, ale mimo to firma jeździ do dzisiaj.

Gdyby firma postarała się o nową umowę, to w wykazie przystanków, na których może stawać nie byłoby tych na Al. Racławickich, ul. Lipowej i al. Piłsudskiego. Miejsc tych nie ma w wykazie przystanków, które mogą być udostępniane innym przewoźnikom. Wykaz uchwala Rada Miasta.

- Wystosowaliśmy do przewoźnika pismo, w którym poinformowaliśmy o możliwości zawarcia nowej umowy zgodnie zobowiązującym prawem - informuje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie. - Przewoźnik złożył stosowny wniosek. 29 maja została zawarta umowa na korzystanie z przystanków zgodnie z nowymi zasadami. Obowiązują one wszystkich przewoźników.

Dla lubelskiego ZTM sprawa jest już skończona. - Dalsze decyzje leżą w kompetencjach organu zezwalającego, do którego przewoźnik powinien wystąpić o zmianę zezwolenia - informuje Góźdź.

Mimo to Lubelska Korporacja Komunikacyjna wolała nadal kursować po staremu tam, gdzie nie powinna. W końcu Urząd Marszałkowski postanowił cofnąć jej zezwolenie na wykonywanie kursów. - We wtorek otrzymaliśmy potwierdzenie odbioru tej decyzji - mówi Beata Górka, rzecznik marszałka województwa.

LKK powinna pójść z nową umową do Urzędu Marszałkowskiego i poprosić o zezwolenie uwzględniające nową trasę. Nie zrobiła tego. A teraz może być już za późno. - Firma, której cofnięto zezwolenie, nie może uzyskać nowego przez trzy lata. Tak stanowi Ustawa o transporcie drogowym - mówi Górka.

Decyzja o cofnięciu zezwolenia nie jest prawomocna. Przewoźnik może zaskarżyć ją do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Jeśli LKK zdąży odwlec uprawomocnienie się tej decyzji, to będzie mieć szanse na uzyskanie nowego zezwolenia na trasę omijającą ul. Lipową i Al. Racławickie. Jeżeli nie zdąży - nowej zgody już nie dostanie.

Komentarza LKK nie udało nam się we wtorek uzyskać.
  Edytuj ten wpis
astrix
hofer
sam
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

astrix
astrix (22 lipca 2014 o 22:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Co to za kraj Firma Lkk parę lat temu dostała linię i przystanki wszystko było dobrze .rozkręcili linię ludzie się przyzwyczaili do godzin odjazdów i do busów (znam firmy w których jeżdźą jeszcze gorsze na dłuższych trasach) i już mpk jest potrzebna ta linia ,bo mpk ma mało linni i już chyli się ku upadkowi i ta linia do Świdnika jest ratunkiem .Wstyd .Czytałem że mpk ma straty może były prezes ppks w Lublinie terażniejszy MPK nie potrafi zarządzać firmą .Mpk ma parkomaty ,obsługę parkomatów ,holowanie żle zaparkowanych osobówek w centrum i jeszcze ma straty ,dziwne .Widocznie zarząd ma super pensyjki po 20 000 mesięcznie.i z tąd te straty.Opamiętajcie się i zastanówcie czy warto niszczyć polskiego przedsiębiorcę .Jeszcze jedno Lkk dostanie teraz jakąś linię i też jak tą do Świdnika rozkręci ,ludzie się przyzwyczają ,i wezmą kredyt na lepsze busy kupią je ,a za rok lub dwa znowu mpk pomyśli trzeba im zabrać tą linię my będziemy jeździć .i co Ci ludzie wtedy zrobią ?Nie dziwcie się że maja taki tabor nie ich wina ,tylko braku pewności na przyszłość .

Rozwiń
hofer
hofer (22 lipca 2014 o 22:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Firma "krzak" i tyle w tym temacie.

sam jesteś krzak tyle w tym temacie

Rozwiń
sam
sam (22 lipca 2014 o 22:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Bardzo porządna firma właścicielie wspaniali ludzie szanują kierowców i pasażerów ,Co chcecie od tych busów ,zadbane serwisowane ,jak gorąco można otworzyć sobie okno .mój znajomy pracuje w BP tour jeździ 14-18 godzin dziennie i na drugi dzień to samo za 90zł .A samochody ruiny zardzewiałe ,okna bez możliwości otwarcia a klima niesprawna.Kierowcy przemęczeni potem się wszyscy dziwią że są  takie wypadki tragiczne .

Rozwiń
Jestem z miasta
Jestem z miasta (16 lipca 2014 o 18:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Omijam busy z daleka, ale czasami muszę nimi jeździć, gdy nie ma kursu 55. Dla podróż busem to katorga - ciasno, duszno, jazda na stojąco jest bardzo niewygodna.

Chcę więcej kursów 55 i podróżować jak człowiek, a nie jak bydło!!!

Rozwiń
Edek z fabryki kredek
Edek z fabryki kredek (16 lipca 2014 o 17:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"busy linii 88 nadal jeżdżą" - dopóki ITD nie zabierze dowodów rejestracyjnych lub rdza ich nie zeżre.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!