sobota, 17 lutego 2018 r.

Lublin

Komunikacja Świdnik - Lublin: Czarne chmury nad żółtymi busami

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 marca 2014, 08:15
Autor: Dominik Smaga

Busy linii 88 łączącej Lublin ze Świdnikiem mogą stracić pozwolenie na przewozy. Postępowanie w tej sprawie wszczął Urząd Marszałkowski, bo firmie wygasła umowa na korzystanie z przystanków, a mimo to zbiera pasażerów z centrum Lublina.

Linia 88 obsługiwana jest przez Lubelską Korporację Komunikacyjną. Ze Świdnika kursuje przez Drogę Męczenników Majdanka, ul. Fabryczną, Al. Zygmuntowskie, al. Piłsudskiego, Lipową i Al. Racławickie. Trasę kończy przy szpitalu wojskowym. 9 marca firmie wygasła zawarta z Zarządem Transportu Miejskiego umowa na korzystanie z przystanków. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta określającą, które przystanki mogą być udostępniane takim przewoźnikom firma nie dostanie już nowej umowy pozwalającej stawać w tych samych miejscach, co do tej pory. Uchwała nie zezwala na udostępnianie przystanków przy Al. Racławickich, Lipowej, czy też al. Piłsudskiego. O wygaśnięciu umowy przewoźnik sam powinien powiadomić Urząd Marszałkowski, który wydał mu zezwolenie na wykonywanie kursów. - Powinien wystąpić do nas z wnioskiem o zmianę zezwolenia, w którym to wniosku powinna być wskazana inna trasa, nie uwzględniająca tych przystanków, które nie są uzgodnione - mówi Beata Górka, rzecznik marszałka województwa. Urząd Marszałkowski czekał na takie pismo dwa tygodnie. Ale się nie doczekał. - Wobec braku wniosku od przewoźnika wszczęliśmy postępowanie dotyczące cofnięcia zezwolenia - podkreśla Górka. Tymczasem przewoźnik w pierwszej połowie marca wystąpił do miasta o nową umowę na korzystanie z przystanków. - 28 marca wpłynęła do ZTM korespondencja zwrotna od firmy LKK, w odpowiedzi na nasze wezwanie o uzupełnienie braków formalnych złożonego przez przewoźnika wniosku - informuje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. - Otrzymany wniosek będzie przez nas rozpatrywany zgodnie z przepisami obowiązującego prawa. Jest tylko jeden problem. Lubelska Korporacja Komunikacyjne chce, by linia kursowała "na starych zasadach”. Na to nie pozwala jednak miejska uchwała. Zgodnie z nią nowa umowa nie może obejmować przystanków obok ronda Lubelskiego Lipca '80, koło MPWiK, cmentarza przy Lipowej, Ogrodu Saskiego, KUL oraz przy I LO im. Staszica.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin Świdnik busy linia 88
Jasio
Fąfara
ela
(46) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Jasio
Jasio (1 kwietnia 2014 o 20:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Niech busiarze najpierw zadbają o swój tabor a dopiero potem domagają się możliwości wjazdu do centrum Lublina.

Rozwiń
Fąfara
Fąfara (1 kwietnia 2014 o 11:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jest jeden problem że ZTM I MPK stja się monopolistami w dziedzinie transportu publicznego na Lubelszczyźnie,Mało im że obsługują płatną strefe parkowania w centrum Lublina,odcholowują nieprawidłowo zaparkowane auta na zlecenie Straży Miejskiej.Powinien zająć sie tym UOKiK lub Urząd Antymonopolowy. Zobaczymy czy będą wszyscy podrużni zadowoleni jak będą bulić 6zł za bilet do Świdnika .Bo jak konkurencji nie będzie ,mpk będzie robiło co chce, 

Albo nie wiesz, na jakich zasadach funkcjonuje transport publiczny, albo celowo wprowadzasz ludzi w błąd. MPK nie ustala cen biletów, bo ceny zależne są od Rady Miasta. Po Lublinie jeżdżą tylko autobusy i trolejbusy ZTM-u i jakoś bilet nie kosztuje 6 złotych. Mało tego - obowiązują bilety okresowe, które umożliwiają dowolną liczbę podróży bez dopłaty.

.Gdyby firma Otk dostawała taką kasę to  by mogła autokarami wysokopodłogowymi wozić pasażerów do Świdnika.

I tu jest różnica, bo pojazdy ZTM są niskopodłogowe, czyli dostosowane do przewozu dzieci w wózkach oraz osób niepełnosprawnych. Ponadto spora część jest wyposażona w biletomat, klimatyzację, multimedialny system informacji pasażerskiej.

Rozwiń
ela
ela (1 kwietnia 2014 o 00:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zgadzam sie normalna komunikacja.... Ale to równa sie normalni kulturalni Ludzie..... Wiec czym wy bedziecie jezdzić ??

bet -propnuję bryczkami lub na piechotkę!!
Rozwiń
viktoria
viktoria (31 marca 2014 o 23:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ja uważam że MPK powinno jeździć z dworca PkP do Świdnika ,dlaczego to firma która tyle lat słóżyła mieszkańcom ma być zepchnięta i zniszczona bo MPK któro jest sponsorowane przez państwo ,Prezydenta .Świdnik płaci MPK 500.000 zł rocznie a mimo to mpk sprzedaje bilety Lublin - Świdnik ,a dodatkowo MPK dostaje od państwa ogromne dopłaty do biletów dla studentó .Gdyby firma Otk dostawała taką kasę to  by mogła autokarami wysokopodłogowymi wozić pasażerów do Świdnika.

Rozwiń
Krzysztof
Krzysztof (31 marca 2014 o 23:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Super kierowcy MPK linii 55 dzisiaj 31.03.2014 niedaleko ul.Drewnianej Autobus mpk potrącił olbrzymią sarnę albo jelenia na własne oczy widziałem.Między godziną 21:00 a 22:00.Mpk nie wyjdzie na zdrowie niszczenie innych firm.Nikt na cudzej krzywdzie się nie dorobił

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (46)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!