Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 lutego 2016 r.
19:47

PSL do rolników: PiS wchodzi wam w szkodę. Marszałek: Od 1 kwietnia przestanę być rolnikiem

0 139 A A
Ludowcy (na zdjęciu europoseł Krzysztof Hetman i marszałek województwa Sławomir Sosnowski) zapowiadają kampanię informacyjną na temat zmian w obrocie ziemią rolną proponowanych przez PiS<br />
Ludowcy (na zdjęciu europoseł Krzysztof Hetman i marszałek województwa Sławomir Sosnowski) zapowiadają kampanię informacyjną na temat zmian w obrocie ziemią rolną proponowanych przez PiS

- Od 1 kwietnia przestanę być rolnikiem, bo nie opłacam składek KRUS – oznajmił wczoraj Sławomir Sosnowski (PSL), marszałek województwa lubelskiego, który jest właścicielem 60-hektarowego gospodarstwa rolnego. Ludowcy wyliczają zagrożenia wynikające z planowanej zmiany przepisów w obrocie ziemią i zapowiadają spotkania z rolnikami. A PiS uspokaja: Na razie mówimy o projekcie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Rozpoczynamy kampanię informacyjną wśród rolników dotyczącą „dobrej zmiany”, jaką niesie nowelizacja przepisów – zapowiedział podczas wczorajszej konferencji prasowej Krzysztof Hetman, europoseł Polskiego Stronnictwa Ludowego i szef tej partii w województwie.

Chodzi o projekt ustawy o obrocie ziemią, którego głównym celem jest wzmocnienie ochrony polskiej ziemi przed niekontrolowanym wykupem. Wśród proponowanych przez Prawo i Sprawiedliwość zmian jest m.in. to, że ziemie mają nabywać rolnicy indywidualni. W przypadku innych potencjalnych kupców wymagana ma być zgoda Agencji Nieruchomości Rolnych. Poza tym sprzedaż państwowych gruntów ma być wstrzymana na 5 lat.

– Nie ma obecnie potrzeby tak szybkiej nowelizacji ustawy, która przerodzi się w bubel prawny – podkreślał Sławomir Sosnowski (PSL), marszałek województwa lubelskiego.

Zdaniem polityków PSL proponowana zmiana przepisów może powodować problemy z dzierżawą. – Jeśli dzieci rolnika nie będą mieć wykształcenia rolniczego, grunty może przejąć ANR, za cenę narzuconą przez Agencję – zaznaczał Hetman.

To nie jedyne zagrożenie, na które zwracają uwagę ludowcy. – Rolnicy mogą być też pozbawieni swojej reprezentacji w samorządzie – przestrzegał Hetman.

– Od 1 kwietnia przestanę być rolnikiem, bo nie opłacam składek KRUS – oznajmił marszałek województwa lubelskiego. Sosnowski jest właścicielem 60-hektarowego gospodarstwa rolnego, które produkuje ok. tysiąca tuczników rocznie. – Będę się czuł rolnikiem, ale w świetle prawa rolnikiem nie będę i prawdopodobnie zostanie mi ograniczony dostęp do środków unijnych (chodzi o programy inwestycyjne w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich – red.).

Marszałek zaznaczał, że w podobnej sytuacji mogą znaleźć się też inni samorządowcy w Lubelskiem – wójtowie i starostowie.

Dlatego też PSL chce spotykać się z rolnikami i informować ich o zmianach. Pierwsze już się odbyły w niedzielę. Kolejne niebawem. – W przyszłą niedzielę zaplanowaliśmy spotkanie w Borkach i Czemiernikach – zapowiedział Sosnowski.

Tymczasem Krzysztof Głuchowski, poseł PiS, członek sejmowej komisji rolnictwa uspokaja, że na razie mówimy jedynie o projekcie zmian. – Do tego projektu jest solidne podejście – zapewnia poseł Głuchowski. – Jesteśmy po spotkaniach z rolnikami. Są różne propozycje zarówno od związków zawodowych, jak też indywidualnych rolników. I dodaje: Dobrze, że jest zainteresowanie i słyszymy głos opozycji w tej sprawie.

– Najważniejszą sprawą jest to, aby ziemia nie trafiła w ręce spekulantów – dodaje Gustaw Jędrejek, wiceprezes Lubelskiej Izby Rolniczej. Jego zdaniem pewne zapisy należy poprawić. – Chodzi np. o definicję rolnika indywidualnego, bo nie jest nią tylko osoba będąca płatnikiem KRUS.

Komentarze 139

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 20:26
I bardzo dobrze!!!! Albo polityka albo rolnictwo.
Avatar
Polonus / 2 marca 2016 o 15:39

A jak pisowskie trole wkolko to samo kopiuj wklej wpieprzaja pod kazdym artykulem, niebedacym po ich chorej kaczej mysli to jest dobrze tak????????
Takiego wala jak Polska cala, apel do Pana powyzej good job, cisnac dalej z drobiem, kwa kwa kwa.

Kwakaj, moze Donaldinio Tobie też jakąś fuchę w EU załatwi , będziesz przy Orlikach piłki podawał. Temat wątku znasz? czy nie kumasz? Pokazuję opisuję jak mało znacie i wiecie....a kwaczecie kumie.

Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 14:55

Działają jak walec: jadą i miażdżą PO drodze wszystkich esbeków, kapusiów i złodziei. Plaga normalna skuteczniejsza niż penicylina... :)


Ta a swietak siedzi i zawija. Na razie to przebijaja swoich poprzednikow ustawiajac swoich kolesi gdzie sie da, wywolujac usmiech i politowanie za granica i pytanie czy to jeszcze Polska czy jakas pieprzona republika rydzyko kacza,dobra zmiana ale jak jestes sukienkowym ha ha.
Avatar
Kwa kwa kwa / 2 marca 2016 o 14:52

Ty mi tu z drobiem nie wyskakuj, bo Polacy którzy wybrali PiS to myślą, chcą zmian, a Ty po 8 latach kopania ziemi z Kopacz , to się ze wstydu zakop, a weż ze sobą i Bolka, bo patrzeć na to badziewie nie umiem.


W dupie mam kopacz razem z tymi fanatykami religijnymi co rozpieprzaja kraj na naszych oczach a swoich upychaja jeszcze lepiej niz psl-po. Myslacy pis- owiec, to zes teraz dowalil, na razie nie spotkalem ale ze ludziom teraz wstyd sie przyznac na kogo glosowali, to i sie nie zanosi zebym spotkal.

W dupie mam kopacz razem z tymi fanatykami religijnymi co rozpieprzaja kraj na naszych oczach a swoich upychaja jeszcze lepiej niz psl-po. Myslacy pis- owiec, to zes teraz dowalil, na razie nie spotkalem ale ze ludziom teraz wstyd sie przyznac na kogo glosowali, to i sie nie zanosi zebym spotkal. rozwiń
Avatar
opatrzność / 1 marca 2016 o 20:24

ZAPŁACZECIE -mam na myśli rolników z krwi i kości.

Na forum zabierają głos ci co z glebą mają styczność poi 1/2 l na głowę.

Avatar
Polonus / 1 marca 2016 o 20:16

Po spadkach sondaży PiS widać, że ludzie przejrzenia juz na oczy, a to będzie tylko ich gwóźdź do trumny

Kto ma media ten ma sądaże, a w Polsce na razie to 80% są niemieckie....nie podoba im się Polska niezależna, wolą niewolnika PO.

Avatar
Polonus / 1 marca 2016 o 20:15

CBA od jakiegoś czasu ma dużo roboty z członami z psl. Kiedyś trzepali sosnowskiego, teraz burego. Ciekawe kiedy przetrzepią resztę arbuzów od wniosków na dotacje unijne z naszych podatków.

Czas, już czas na nich, oni myślą że zapomnimy....nie, nie zapomnieliśmy.

Avatar
Polonus / 1 marca 2016 o 20:13

A jak pisowskie trole wkolko to samo kopiuj wklej wpieprzaja pod kazdym artykulem, niebedacym po ich chorej kaczej mysli to jest dobrze tak????????
Takiego wala jak Polska cala, apel do Pana powyzej good job, cisnac dalej z drobiem, kwa kwa kwa.

Ty mi tu z drobiem nie wyskakuj, bo Polacy którzy wybrali PiS to myślą, chcą zmian, a Ty po 8 latach kopania ziemi z Kopacz , to się ze wstydu zakop, a weż ze sobą i Bolka, bo patrzeć na to badziewie nie umiem.

Ty mi tu z drobiem nie wyskakuj, bo Polacy którzy wybrali PiS to myślą, chcą zmian, a Ty po 8 latach kopania ziemi z Kopacz , to się ze wstydu zakop, a weż ze sobą i Bolka, bo patrzeć na to badziewie nie umiem.

rozwiń
Avatar
Polonus / 1 marca 2016 o 20:08

Wolę takich od tych z PSLu, PO, Nowoczesnej, którzy w gruncie rzeczy są ateistami i niewierzącymi, opluwają Kościół (co widać po forum) a jak dochodzi co do czego ślubu córki/syna, wnuka/wnuczki, chrztu dziecka/wnuka czy pogrzebu matki/ojca to pierwsi lecą do księdza proboszcza. Hipokryzja, hipokryzja, hipokryzja...

Zgadza się, jakie ich życie taka ich będzie też śmierć....Potem jak Oleksy , Jaruzelski czy Kołakowski, przeproszą się z Bogiem ale masę durniów zrobili w konia.Życie bez Boga to bez nadzieji.

Zgadza się, jakie ich życie taka ich będzie też śmierć....Potem jak Oleksy , Jaruzelski czy Kołakowski, przeproszą się z Bogiem ale masę durniów zrobili w konia.Życie bez Boga to bez nadzieji.

rozwiń
Avatar
Polonus / 1 marca 2016 o 20:06

Działają jak walec: jadą i miażdżą PO drodze wszystkich esbeków, kapusiów i złodziei. Plaga normalna skuteczniejsza niż penicylina... :)

I cześć i chwała im za to! To co te popaprane towarzystwo uczyniło dla Polski to niech dziękują jak ich w kraju pozostawimy. Obiecali przecież że jak PiS wygra to wyjadą, ...droga wolna, na ich miejsce wrócą Polacy przez nich wygnani!

Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 20:26
I bardzo dobrze!!!! Albo polityka albo rolnictwo.
Avatar
Polonus / 2 marca 2016 o 15:39

A jak pisowskie trole wkolko to samo kopiuj wklej wpieprzaja pod kazdym artykulem, niebedacym po ich chorej kaczej mysli to jest dobrze tak????????
Takiego wala jak Polska cala, apel do Pana powyzej good job, cisnac dalej z drobiem, kwa kwa kwa.

Kwakaj, moze Donaldinio Tobie też jakąś fuchę w EU załatwi , będziesz przy Orlikach piłki podawał. Temat wątku znasz? czy nie kumasz? Pokazuję opisuję jak mało znacie i wiecie....a kwaczecie kumie.

Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 14:55

Działają jak walec: jadą i miażdżą PO drodze wszystkich esbeków, kapusiów i złodziei. Plaga normalna skuteczniejsza niż penicylina... :)


Ta a swietak siedzi i zawija. Na razie to przebijaja swoich poprzednikow ustawiajac swoich kolesi gdzie sie da, wywolujac usmiech i politowanie za granica i pytanie czy to jeszcze Polska czy jakas pieprzona republika rydzyko kacza,dobra zmiana ale jak jestes sukienkowym ha ha.
Avatar
Kwa kwa kwa / 2 marca 2016 o 14:52

Ty mi tu z drobiem nie wyskakuj, bo Polacy którzy wybrali PiS to myślą, chcą zmian, a Ty po 8 latach kopania ziemi z Kopacz , to się ze wstydu zakop, a weż ze sobą i Bolka, bo patrzeć na to badziewie nie umiem.


W dupie mam kopacz razem z tymi fanatykami religijnymi co rozpieprzaja kraj na naszych oczach a swoich upychaja jeszcze lepiej niz psl-po. Myslacy pis- owiec, to zes teraz dowalil, na razie nie spotkalem ale ze ludziom teraz wstyd sie przyznac na kogo glosowali, to i sie nie zanosi zebym spotkal.

W dupie mam kopacz razem z tymi fanatykami religijnymi co rozpieprzaja kraj na naszych oczach a swoich upychaja jeszcze lepiej niz psl-po. Myslacy pis- owiec, to zes teraz dowalil, na razie nie spotkalem ale ze ludziom teraz wstyd sie przyznac na kogo glosowali, to i sie nie zanosi zebym spotkal. rozwiń
Avatar
opatrzność / 1 marca 2016 o 20:24

ZAPŁACZECIE -mam na myśli rolników z krwi i kości.

Na forum zabierają głos ci co z glebą mają styczność poi 1/2 l na głowę.

Avatar
Polonus / 1 marca 2016 o 20:16

Po spadkach sondaży PiS widać, że ludzie przejrzenia juz na oczy, a to będzie tylko ich gwóźdź do trumny

Kto ma media ten ma sądaże, a w Polsce na razie to 80% są niemieckie....nie podoba im się Polska niezależna, wolą niewolnika PO.

Avatar
Polonus / 1 marca 2016 o 20:15

CBA od jakiegoś czasu ma dużo roboty z członami z psl. Kiedyś trzepali sosnowskiego, teraz burego. Ciekawe kiedy przetrzepią resztę arbuzów od wniosków na dotacje unijne z naszych podatków.

Czas, już czas na nich, oni myślą że zapomnimy....nie, nie zapomnieliśmy.

Avatar
Polonus / 1 marca 2016 o 20:13

A jak pisowskie trole wkolko to samo kopiuj wklej wpieprzaja pod kazdym artykulem, niebedacym po ich chorej kaczej mysli to jest dobrze tak????????
Takiego wala jak Polska cala, apel do Pana powyzej good job, cisnac dalej z drobiem, kwa kwa kwa.

Ty mi tu z drobiem nie wyskakuj, bo Polacy którzy wybrali PiS to myślą, chcą zmian, a Ty po 8 latach kopania ziemi z Kopacz , to się ze wstydu zakop, a weż ze sobą i Bolka, bo patrzeć na to badziewie nie umiem.

Ty mi tu z drobiem nie wyskakuj, bo Polacy którzy wybrali PiS to myślą, chcą zmian, a Ty po 8 latach kopania ziemi z Kopacz , to się ze wstydu zakop, a weż ze sobą i Bolka, bo patrzeć na to badziewie nie umiem.

rozwiń
Avatar
Polonus / 1 marca 2016 o 20:08

Wolę takich od tych z PSLu, PO, Nowoczesnej, którzy w gruncie rzeczy są ateistami i niewierzącymi, opluwają Kościół (co widać po forum) a jak dochodzi co do czego ślubu córki/syna, wnuka/wnuczki, chrztu dziecka/wnuka czy pogrzebu matki/ojca to pierwsi lecą do księdza proboszcza. Hipokryzja, hipokryzja, hipokryzja...

Zgadza się, jakie ich życie taka ich będzie też śmierć....Potem jak Oleksy , Jaruzelski czy Kołakowski, przeproszą się z Bogiem ale masę durniów zrobili w konia.Życie bez Boga to bez nadzieji.

Zgadza się, jakie ich życie taka ich będzie też śmierć....Potem jak Oleksy , Jaruzelski czy Kołakowski, przeproszą się z Bogiem ale masę durniów zrobili w konia.Życie bez Boga to bez nadzieji.

rozwiń
Avatar
Polonus / 1 marca 2016 o 20:06

Działają jak walec: jadą i miażdżą PO drodze wszystkich esbeków, kapusiów i złodziei. Plaga normalna skuteczniejsza niż penicylina... :)

I cześć i chwała im za to! To co te popaprane towarzystwo uczyniło dla Polski to niech dziękują jak ich w kraju pozostawimy. Obiecali przecież że jak PiS wygra to wyjadą, ...droga wolna, na ich miejsce wrócą Polacy przez nich wygnani!

Zobacz wszystkie komentarze 139

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej 0 0

Zakończyło się sprawdzanie projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na przyszły rok. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej, co oznacza, że nie może być poddany pod głosowanie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 1 0

Reprezentacja Polski zawiodła na całej linii w meczu z Senegalem, ale ciągle może wyjść z grupy. W niedzielę o godz. 20 Biało-Czerwoni zmierzą się w Kazaniu z Kolumbią. Dla obu zespołów to będzie mecz o życie, a kto przegra praktycznie będzie mógł już pakować walizki i żegnać się z mundialem. Transmisję przeprowadzi TVP 1 oraz TVP Sport. W internecie mecz będzie można zobaczyć na stronie sport.tvp.pl

Zgłosił nielegalne składowisko, takiej reakcji urzędników się nie spodziewał
film

Zgłosił nielegalne składowisko, takiej reakcji urzędników się nie spodziewał 0 2

Mieszkaniec Pakości wskazał urzędnikom nielegalne składowisko beczek. Postawa obywatelska dla lokalnych władz okazała się nie lada problemem.

To miasto stawia na ekologię. Solary, kotły na biomasę

To miasto stawia na ekologię. Solary, kotły na biomasę 0 0

Lubartów inwestuje w odnawialne źródła energii. Do końca października w mieście będą 142 instalacje fotowoltaiczne w prywatnych domach. Kończy się też montaż 180 instalacji solarnych i 40 kotłów na biomasę. Stopniowo wymieniane są piece węglowe na ekologiczne kotły

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 1

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 8

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 4

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 47 8

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 2

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 11 32

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 31 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 2

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!