niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Pub sportowy i kuchnia na Arenie Lublin. Kto się tym zajmie?

Dodano: 8 sierpnia 2015, 15:52
Autor: Dominik Smaga

Wybrana w konkursie firma przejmie bogato wyposażoną kuchnię stadionu Arena Lublin i będzie prowadzić ogólnodostępny pub sportowy. Wyniki konkursu mają być znane w środę. Zwycięzca będzie też zobowiązany do organizacji własnych imprez na stadionie

Konkurs ogłosił Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który jest zarządcą Areny Lublin. W taki sposób chce wyłonić firmę, której wydzierżawi dwa lokale. Pierwszy z nich to pub sportowy znajdujący się na parterze stadionu od strony ul. Lubelskiego Lipca ‘80. – O tym, jak długo będzie czynny pub zdecyduje sam dzierżawca. Mam nadzieję, że będzie otwarty siedem dni w tygodniu – mówi Tomasz Grodzki, prezes MOSiR.

Lokal ma ponad 240 mkw. powierzchni, a minimalny czynsz, którego oczekuje MOSiR to ponad 6500 zł netto miesięcznie, do czego trzeba doliczyć m.in. koszty energii, ogrzewania, wody czy też przeglądy klimatyzacji. W pomieszczeniach pubu nie ma wyposażenia, dzierżawca dopiero będzie musiał je skompletować.

W pełni wyposażona jest za to niemal 220-metrowa kuchnia, którą dzierżawca weźmie w pakiecie z pubem. W tym przypadku minimalny czynsz to ponad 8700 zł netto miesięcznie.

– Rolą operatora gastronomicznego będzie prowadzenie pubu sportowego, natomiast strefa VIP i kioski gastronomiczne pozostaną w naszej gestii – wyjaśnia Grodzki. Do konkursu mogą stanąć tylko firmy mające co najmniej pięcioletnie doświadczenie w prowadzeniu lokali gastronomicznych, w tym doświadczenie w cateringu „dla odbiorcy masowego”.

MOSiR czeka na oferty do poniedziałku. Zwycięzca ma być wyłoniony w środę. Liczyć ma się oferowana stawka czynszu za pub i kuchnię, ale nie tylko, bo jest jeszcze trzeci warunek.

Jaki? W ogłoszeniu konkursowym można przeczytać, że zwycięzca będzie zobowiązany „do organizowania własnych imprez na terenie stadionu” w lokalach, które MOSiR będzie udostępniał dzierżawcy za dodatkową opłatą. Takich lokali do wyboru jest sześć, a każdy ma ustaloną dzienną stawkę za udostępnienie (najdroższe to restauracja VIP za 5 tys. zł dziennie i hol główny za 6 tys. zł dziennie).

Przez cały czas obowiązywania umowy (czyli od 3 do 5 lat) dzierżawca pubu i kuchni będzie zobowiązany do wykupienia w MOSiR „usługi udostępniania lokali na Arenie Lublin” za co najmniej 25 tys. zł (netto) rocznie. Najważniejsze są tu słowa „co najmniej”, bo wspomnianym trzecim warunkiem będzie właśnie zadeklarowana kwota, którą dzierżawca będzie chciał na takie imprezy przeznaczyć. Później nie będzie mógł wykupić wspomnianej usługi za mniejszą kwotę.

MOSiR będzie za to wykupywać u operatora usługi gastronomiczne i cateringowe, przy czym wymagane jest załączone do ogłoszenia o konkursie menu zawierające sto kilkadziesiąt pozycji.

Czytaj więcej o: mosir arena lublin
Gość
Gość
Gość
(25) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 sierpnia 2015 o 14:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no i co? nie ma żadnego chętnego mimo tej całej ściemy , pisowski spisek na całego
Rozwiń
Gość
Gość (12 sierpnia 2015 o 12:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
była fabryka jest arena igrzysk naród chce a nie chleba.
Rozwiń
Gość
Gość (9 sierpnia 2015 o 10:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

obecnego jeszcze prezydenta 

niedoczekanie twoje, uważam, że Żuk ma szansę powtórzyć sukces Ferenca, w końcu obaj są na podium wśród prezydentów polskich miast już od jakiegoś czasu

Rozwiń
Gość
Gość (9 sierpnia 2015 o 10:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Panie "Guest", a jakąż to inwestycją była budowa nowego miejskiego stadionu w terenach szczególnego zagrożenia zalewowego,  niemal dwa razy droższa od pierwotnego planu i skazująca obiekt sportowy w tej lokalizacji na ekonomiczny niebyt?

Niech pan powie za ile pański guru Pruszkowski wybudował Halę Globus, pierwotny kosztorys - 8 mln zł, rzeczywisty wydatek - 48 mln zł to jest dopiero wyczyn!

Stadion już w przyszłym roku ma wyjść na zero, w tym roku strata wyniesie nie jak planowano 5 mln zł a 3 mln zł

Rozwiń
Gość
Gość (9 sierpnia 2015 o 10:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zamiast się zaśmiewać odrób lekcję historii wykastrowanej przez PO i poznaj wszystkie aspekty Unii Lubelskiej, bo znajomość Manifestu PKWN to zdecydowanie za mało.

Kwintesencja katolickiego prawicowego patriotyzmu w wersji PIS, jak nie z nami to przeciwko nam, albo Żyd albo komuch

Propaganda PISuarów obecna w każdym wymiarze, i niech nie pisze bzdur, że go nic z PISem nie łączy, podczas gdy jest dobrym znajomym Tułajewa a za wzór stawia sobie Pruszkowskiego

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (25)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!