Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 września 2017 r.
19:29

Rada Miasta rzadko głosuje jednogłośnie. Ale był ważny powód

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
39 29 A A
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

W sprawie „dramatycznej sytuacji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej” wystąpiła w czwartek Rada Miasta, jednogłośnie apelując do władz województwa o uleczenie placówki. Jej dyrekcja chce ciąć długi obcinając zarobki oburzonej załogi. Punktów zapalnych jest tu więcej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W tej sprawie Rada Miasta głosowała jednomyślnie, co nie zdarza się często. Jeszcze większą rzadkością jest apel władz miasta do władz województwa, by zajęły się sprawami podległej im placówki.

O uchwalenie takiego apelu prosili radnych związkowcy z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

– Będziemy się zwracać o pomoc do wszystkich – tłumaczył nam Józef Krupa, szef zakładowej „Solidarności”. – To problem nie tylko związkowców, ale także wszystkich mieszkańców Lubelszczyzny.
Problemem jest zła kondycja finansowa placówki, której dyrekcja szuka oszczędności, także tnąc wynagrodzenia załogi. – Mówmy lepiej o szukaniu dochodów – podkreślał Krupa. – Likwidując poradnię dermatologiczną i kardiologiczną, COZL pozbawia się możliwości przyszłych dochodów. Tak nie można oszczędzać, nie tędy droga.

– Obecny plan naprawczy prowadzi do rozpadu COZL – dodała Justyna Horbowska, wiceszefowa „Solidarności”.

– Załoga mówi, że został wydany zakaz przeprowadzania ponadplanowych zakładów radioterapii, za które NFZ płaci duże stawki. Jeszcze rok temu były pełne korytarze ludzi czekających na te zabiegi, teraz korytarze są puste, a płatność mogłaby poprawić sytuację finansową szpitala – twierdził Tomasz Pitucha, szef klubu radnych PiS, którzy spisali projekt apelu do władz województwa. Ma też inne zarzuty: – COZL przez rok nie zaczęło inwentaryzacji przerwanej budowy, nie spuszczono wody z rurociągów w niezakończonym budynku, nie ma umów na konserwację wentylacji w oddziale radioterapii, co zagraża zdrowiu pacjentów.

Dyskusja w Radzie Miasta była długa i burzliwa, ale dyrekcja COZL nie miała możliwości odniesienia się do zarzutów, bo nie było jej w sali obrad.

– Ja bardzo chętnie zapoznałbym się ze stanowiskiem drugiej strony. Aby wyrobić sobie zdanie w tym temacie, wydaje mi się, że należałoby wysłuchać zdania dwóch stron – stwierdził Piotr Dreher, radny PO.

Ostatecznie jednak cała rada, jednogłośnie, choć z pewnymi zmianami, opowiedziała się za apelem w sprawie „dramatycznej sytuacji” COZL.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lorencywow / 11 maja 2018 o 03:32
zaklady bukmacherskie w polsce
Avatar
Gość / 8 września 2017 o 17:32
To znaczy misiewicze?
Avatar
Ekspert / 8 września 2017 o 15:23
najlepiej aby COZL przeszło od Marszałka pod skrzydła Uniwersytetu Medycznego wówczas skncza sie czasy politycznych senekur dla miernot z PO i ZSL a jednostką zajmą się fachowcy
Avatar
Gość / 8 września 2017 o 12:34
Moze niech dyrekcja zrobi sobie cięcia pensji?!! Jeden zarabia tyle ze spokojnie można by obdarować przynajmniej 3 pracowników "szeregowych"...I po aż 5 dyrektorów?? Az tacy tępi są ze muszą się uzupełniać??!!!
Avatar
Gość / 8 września 2017 o 10:26
COZL jest solą w oku dla wielu Bratkowskiemu nie opłaca się ratować tej placówki bo dzięki temu większe korzyści zyskuje radioterapia w Zamościu, z którą jest powiązany rodzinnie Trzeba też zaznaczyć, że gdyby COZL upadł skorzysta również PSK 1 które jest w trakcie budowy radioterapii
Avatar
Gość / 8 września 2017 o 10:22
W Lubelskiem WSZYSTKO jest własnością Samorządu, a NIC państwowe z wyjątkiem: Muzeum Majdanek, Szpitala MSWiA, IPN, oraz biurka Wojewody Czarnka. To sie nie godzi, aby Samorząd musiał dźwigać ciężar WSZYSTKIEGO, podczas gdy inne województwa dostają znacznie więcej państwowych dotacji, a podatki do "Państwa Polskiego" płacimy tak samo. To Granda!
Avatar
Gość / 8 września 2017 o 09:30
to ja tylko przypomnę, że radni byli zaniepokojeni już w styczniu i nic w tej sprawie nie zrobili: ******dziennikwschodni.pl/lublin/cozl-odpowiada-radnym-pis-jestesmy-gleboko-poruszeni-i-zaniepokojeni-charakterem-pisma,n,1000193048.html hipokryzja jednych i drugich
Avatar
mała / 8 września 2017 o 09:12
undefined napisał:
Jak nie działa dobrze to trzeba zamknać są inne szpitale onkologiczne które dobrze funkcjonują
 Czyli trzeba zamknąć prawie wszystkie szpitale w Lublinie? Krasnicka ma ponad 150 mln długu, reszta też na minusie, bo to nie zakład produkcyjny! Dopóki nie zmieni się sposób finansowania żaden szpital nie będzie zarabiał na siebie! A może wolisz sprywatyzować?
Avatar
Z. / 8 września 2017 o 09:04
undefined napisał:
Trochę jeż pracuję w COZL z dużym niepokojem potrze na ewolucyjne zmiany czy to ze strony Pani Starosławskiej, Kondratowicza, Stopy, Gomoły i Kulińskiego Skupmy się na tym ostatnim Kim jest ten człowiek - NIKIM co on osiągną kim był co robi czy on sam wie w jakim kierunku dązy i co zamierza odpowiedź brzmi NIE w ramach OSZCZEDNISCI zatrudnił Dyr ds Inwestycji Gł. ds Inwestycji za ponad 22 000 brutto miesięcznie ( budowy nie ma ) 2 os do ZamPubl za ok 10 000 zł. brutto miesięcznie, 2 os do Działu Prawnego ok 12 000 brutto miesięcznie To tylko adm.inistracja ok 50 tys. miesięcznie czyli 600 000 rocznie TO jest restrukturyzacja. Czy ktoś słyszał żeby Jakikolwiek DYR publikował zarobki swoich pracowników. To nie jest TAK że lekarze w COZL zarabiają pow. 12 000 to nie jest tak że techniczni w adm mają 14 000 to jest manipulacja za którą odpowiadają KADROWA ( o skłonościach psychopatycznych ) brak merytoryki doświadczenia kompetencji ale jest za jej działania odpowiada DYREKTOR COZL kim on jest o tym w kolejnym odcinku.
 Te kwoty to podajesz jako "10000 na osobę" czy "10000 na 2 osoby"? Bo chyba sam wprowadzasz ludzi w błąd. Ale fakt faktem, podawanie do mediów jakichś pojedynczych wygórowanych wynagrodzeń świadczy tylko o tym, że dyrekcja manipuluje opinią publiczną, skłóca ze sobą załogę, ogólnie gra na niekorzyść COZL. Ja zarabiam 3500 ale w świat poszło że administracja w COZL to 10000-14000 zł.
 Te kwoty to podajesz jako "10000 na osobę" czy "10000 na 2 osoby"? Bo chyba sam wprowadzasz ludzi w błąd. Ale fakt faktem, podawanie do mediów jakichś pojedynczych wygórowanych wynagrodzeń świadczy tylko o tym, że dyrekcja manipuluje opinią publiczną, skłóca ze sobą załogę, ogólnie gra na niekorzyść COZL. Ja zarabiam 3500 ale w świat poszło że administracja w COZL to 10000-14000 zł. rozwiń
Avatar
mała / 8 września 2017 o 08:57
A jeśli przytrafi Ci się taka choroba to chcesz jeździć do Wawy, Gliwic? A może latać po lublinie? Operacja na Kraśnickiej, chemia na Jaczewskiego a radio na Staszica?bo jeszcze ciągnąć za sobą walizkę z historią choroby?!?! Przecież to jedyny po tej stronie Wisły szpital onkologiczny i warto o niego walczyć
Avatar
Lorencywow / 11 maja 2018 o 03:32
zaklady bukmacherskie w polsce
Avatar
Gość / 8 września 2017 o 17:32
To znaczy misiewicze?
Avatar
Ekspert / 8 września 2017 o 15:23
najlepiej aby COZL przeszło od Marszałka pod skrzydła Uniwersytetu Medycznego wówczas skncza sie czasy politycznych senekur dla miernot z PO i ZSL a jednostką zajmą się fachowcy
Avatar
Gość / 8 września 2017 o 12:34
Moze niech dyrekcja zrobi sobie cięcia pensji?!! Jeden zarabia tyle ze spokojnie można by obdarować przynajmniej 3 pracowników "szeregowych"...I po aż 5 dyrektorów?? Az tacy tępi są ze muszą się uzupełniać??!!!
Avatar
Gość / 8 września 2017 o 10:26
COZL jest solą w oku dla wielu Bratkowskiemu nie opłaca się ratować tej placówki bo dzięki temu większe korzyści zyskuje radioterapia w Zamościu, z którą jest powiązany rodzinnie Trzeba też zaznaczyć, że gdyby COZL upadł skorzysta również PSK 1 które jest w trakcie budowy radioterapii
Avatar
Gość / 8 września 2017 o 10:22
W Lubelskiem WSZYSTKO jest własnością Samorządu, a NIC państwowe z wyjątkiem: Muzeum Majdanek, Szpitala MSWiA, IPN, oraz biurka Wojewody Czarnka. To sie nie godzi, aby Samorząd musiał dźwigać ciężar WSZYSTKIEGO, podczas gdy inne województwa dostają znacznie więcej państwowych dotacji, a podatki do "Państwa Polskiego" płacimy tak samo. To Granda!
Avatar
Gość / 8 września 2017 o 09:30
to ja tylko przypomnę, że radni byli zaniepokojeni już w styczniu i nic w tej sprawie nie zrobili: ******dziennikwschodni.pl/lublin/cozl-odpowiada-radnym-pis-jestesmy-gleboko-poruszeni-i-zaniepokojeni-charakterem-pisma,n,1000193048.html hipokryzja jednych i drugich
Avatar
mała / 8 września 2017 o 09:12
undefined napisał:
Jak nie działa dobrze to trzeba zamknać są inne szpitale onkologiczne które dobrze funkcjonują
 Czyli trzeba zamknąć prawie wszystkie szpitale w Lublinie? Krasnicka ma ponad 150 mln długu, reszta też na minusie, bo to nie zakład produkcyjny! Dopóki nie zmieni się sposób finansowania żaden szpital nie będzie zarabiał na siebie! A może wolisz sprywatyzować?
Avatar
Z. / 8 września 2017 o 09:04
undefined napisał:
Trochę jeż pracuję w COZL z dużym niepokojem potrze na ewolucyjne zmiany czy to ze strony Pani Starosławskiej, Kondratowicza, Stopy, Gomoły i Kulińskiego Skupmy się na tym ostatnim Kim jest ten człowiek - NIKIM co on osiągną kim był co robi czy on sam wie w jakim kierunku dązy i co zamierza odpowiedź brzmi NIE w ramach OSZCZEDNISCI zatrudnił Dyr ds Inwestycji Gł. ds Inwestycji za ponad 22 000 brutto miesięcznie ( budowy nie ma ) 2 os do ZamPubl za ok 10 000 zł. brutto miesięcznie, 2 os do Działu Prawnego ok 12 000 brutto miesięcznie To tylko adm.inistracja ok 50 tys. miesięcznie czyli 600 000 rocznie TO jest restrukturyzacja. Czy ktoś słyszał żeby Jakikolwiek DYR publikował zarobki swoich pracowników. To nie jest TAK że lekarze w COZL zarabiają pow. 12 000 to nie jest tak że techniczni w adm mają 14 000 to jest manipulacja za którą odpowiadają KADROWA ( o skłonościach psychopatycznych ) brak merytoryki doświadczenia kompetencji ale jest za jej działania odpowiada DYREKTOR COZL kim on jest o tym w kolejnym odcinku.
 Te kwoty to podajesz jako "10000 na osobę" czy "10000 na 2 osoby"? Bo chyba sam wprowadzasz ludzi w błąd. Ale fakt faktem, podawanie do mediów jakichś pojedynczych wygórowanych wynagrodzeń świadczy tylko o tym, że dyrekcja manipuluje opinią publiczną, skłóca ze sobą załogę, ogólnie gra na niekorzyść COZL. Ja zarabiam 3500 ale w świat poszło że administracja w COZL to 10000-14000 zł.
 Te kwoty to podajesz jako "10000 na osobę" czy "10000 na 2 osoby"? Bo chyba sam wprowadzasz ludzi w błąd. Ale fakt faktem, podawanie do mediów jakichś pojedynczych wygórowanych wynagrodzeń świadczy tylko o tym, że dyrekcja manipuluje opinią publiczną, skłóca ze sobą załogę, ogólnie gra na niekorzyść COZL. Ja zarabiam 3500 ale w świat poszło że administracja w COZL to 10000-14000 zł. rozwiń
Avatar
mała / 8 września 2017 o 08:57
A jeśli przytrafi Ci się taka choroba to chcesz jeździć do Wawy, Gliwic? A może latać po lublinie? Operacja na Kraśnickiej, chemia na Jaczewskiego a radio na Staszica?bo jeszcze ciągnąć za sobą walizkę z historią choroby?!?! Przecież to jedyny po tej stronie Wisły szpital onkologiczny i warto o niego walczyć
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejni terytorialsi składali przysięgę. Będą służyć w Lublinie i w Chełmie [zdjęcia]
galeria

Kolejni terytorialsi składali przysięgę. Będą służyć w Lublinie i w Chełmie [zdjęcia] 0 0

W niedzielę na placu Zamkowym zgromadziło się ponad 600 żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, a 72 z nich złożyło przysięgę. Nowo zaprzysiężeni żołnierze już niebawem rozpoczną służbę w batalionach w Lublinie i Chełmie.

Fireshow na dziedzińcu KUL [zdjęcia]
galeria

Fireshow na dziedzińcu KUL [zdjęcia] 0 0

Koncerty przed CSK to nie wszystkie atrakcje tegorocznych KULturaliów. W sobotę na dziedzińcu Gmachu Głównego KUL (al. Racławickie 14) odbył się widowiskowy pokaz fireshow.

Górnik – Raków 2:1. Losy utrzymania rozstrzygną się w Katowicach

Górnik – Raków 2:1. Losy utrzymania rozstrzygną się w Katowicach 2 0

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna pokonał na swoim stadionie Raków Częstochowa 2:1, ale wciąż nie może być pewny utrzymania na zapleczu Lotto Ekstraklasy. Losy zielono-czarnych rozstrzygną się w ostatniej kolejce. Kibice poza meczem łęcznian będą także nasłuchiwać wieści z Częstochowy i Głogowa

Pierwsza w regionie wypożyczalnia trójkołowych rowerów. "Sposób na poprawę sprawności"

Pierwsza w regionie wypożyczalnia trójkołowych rowerów. "Sposób na poprawę sprawności" 2 0

Pierwszą na Lubelszczyźnie darmową wypożyczalnię trójkołowych rowerów uruchomiły Warsztaty Terapii Zajęciowej przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Chełmie. Pięć takich pojazdów przekazała im Fundacja Eco Textil

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę 6 9

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił właśnie kolejny nabór pracowników do wydziału w Białej Podlaskiej. Do końca tego roku ma tu pracować 120 osób.

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana 22 0

Sześć osób ucierpiało w wypadku w podlubelskich Trojaczkowicach na drodze krajowej nr 19.

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 41:49 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 41:49 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 12 0

Lubelscy żużlowcy w niedzielę o godzinie 14:40 powalczą o obronę pozycji lidera Nice 1 Ligi Żużlowej w Pile przeciwko tamtejszej Polonii. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć) 5 2

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Mikołaja przy ulicy Słowikowskiego w Lublinie. Byliśmy na miejscu.

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 34 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 6 5

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 18 7

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 31 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!