Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 sierpnia 2017 r.
21:28

W Centrum Onkologii szykują się do strajku. Ponad 500 pracowników z niższymi pensjami [lista zmian]

54 57 A A

Odejściem od łóżek pacjentów grożą związkowcy z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, gdzie ponad 500 pracowników czeka obniżka wynagrodzeń. Niektórzy stracą nawet połowę pensji

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wynagrodzenie zasadnicze lekarza zarabiającego 12,5 tys. złotych brutto miałoby spaść do 6,5 tys. W zakładzie fizyki medycznej pensja osoby zarabiającej 8 tys. zł zmalałaby do 3 tys. Diagnosta laboratoryjny zamiast 6,6 tys. zł miałby już tylko 4 tys. zł. To oficjalne dane od dyrekcji zadłużonej placówki.

Związkowcy nie zgadzają się na takie cięcia. – Mieliśmy wspólnie pracować nad nową siatką płac w szpitalu, ale nie został nawet wyznaczony termin spotkania. Tymczasem dyrekcja zaczęła już wręczać pracownikom wypowiedzenia – mówi Józef Krupa, przewodniczący zakładowej „Solidarności”, która zaczyna swój protest od założenia opasek, ale szykuje się do referendum strajkowego.

Aby referendum było ważne, musi w nim wziąć udział co najmniej połowa załogi. – Jeśli ten warunek zostanie spełniony, będzie to oznaczało, żepracownicy upoważniają nas do ogłoszenia strajku, łącznie z odejściem od łóżek – podkreśla Krupa.

Spośród siedmiu związków zawodowych działających w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, trzy są w sporze z dyrekcją. Związkowcom nie podoba się również to, że w tym samym czasie, gdy obcinane są wynagrodzenia, zatrudniane są nowe osoby, w tym na stanowiska kierownicze.

– Sytuacja w szpitalu jest dynamiczna. Część osób odchodzi na przykład na urlopy macierzyńskie, wychowawcze, emerytury, czy rezygnuje z pracy. Wiadomo, że musimy zatrudnić kogoś na ich miejsce. Objęło to także kierownicze stanowiska, bo taka była potrzeba, ale dotyczy to zaledwie kilku osób – tłumaczy Jerzy Kuliński, dyrektor COZL. – Zatrudniamy ich już jednak na nowych zasadach, czyli proponujemy wynagrodzenia po wprowadzonych obniżkach. Zmiany kadrowe nie mają jednak nic wspólnego z jakością leczenia, pacjenci mogą czuć się bezpieczni.

Rozmowy między związkami zawodowymi a dyrekcją zaplanowane są na wtorek.

Komentarze 57

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2017 o 17:28
+1
Po obniżce pensji i tak wynagrodzenie zasadnicze będzie wyższe niż w innych placówkach szpitalnych- nie ma co marudzić.
Avatar
Pit / 28 sierpnia 2017 o 15:05
+1
Obecna dyrekcja ma super pomysł na zarządzanie: obniżyć pensje, część ludzi się zwolni, a pozostałym dodać obowiązki tych pracowników, którzy odeszli. Następnie ponownie obniżyć pensje pod szyldem nowej siatki płac. Tylko jest jeden problem: to wcale nie spowoduje, że COZL będzie się wolniej zadłużał. Mniejsza i bardziej obciążona załoga wcale nie wypracuje wyższych zysków. Do tego ci, którzy dostaną obniżki i odejdą ujawnią dokumenty na niekompetencję i niegospodarnosć obecnej dyrekcji. Ruszą też procesy pracowników i ruszy prokuratura. Brawo.
Avatar
700-letni Lublinianin / 28 sierpnia 2017 o 13:49
+1
Szanowni Państwo, 4000 tys brutto to "na rękę" 2850, czy przy rodzinie to dużo?!a realia: wynajem mieszkania kosztuje 1500, a np. Obiad w szpitalnej stołówce 13 zł, czynsze w spółdzielniach mieszkaniowych 600 zł, opłaty za prąd ( oby za prąd, jakieś abonamenty przesyły itp. Bilet miesięczny, para nie wyszukanych butów, wizyta u stomatologa - nie Daj Boże, artykuły dla dzieci, jedzenie, ubranka, przedszkole, szkoła, itp.). Każdy z tych ludzi uczciwie pracuje, nie kradnie, ma uczciwy wkład w rozwój tego regionu. Pozwólcie ludziom godnie żyć!!! Panom Marszałkom, Dyrektorom, i sprawcom tej całej sytuacji życzę aby w ich Rodzinach nigdy chleba nie zabrakło - wszak nie życz drugiemu co tobie nie miłe. Dbajmy i walczmy o to Centrum bo przy tak dużym poziomie stresów dnia codziennego większość z nas będzie jego pacjentami- niestety smutne.
Szanowni Państwo, 4000 tys brutto to "na rękę" 2850, czy przy rodzinie to dużo?!a realia: wynajem mieszkania kosztuje 1500, a np. Obiad w szpitalnej stołówce 13 zł, czynsze w spółdzielniach mieszkaniowych 600 zł, opłaty za prąd ( oby za prąd, jakieś abonamenty przesyły itp. Bilet miesięczny, para nie wyszukanych butów, wizyta u stomatologa - nie Daj Boże, artykuły dla dzieci, jedzenie, ubranka, przedszkole, szkoła, itp.). Każdy z tych ludzi uczciwie pracuje, nie kradnie, ma uczciwy wkład w rozwój tego regionu. Pozwólcie ludziom god... rozwiń
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2017 o 12:43
+1
Gdzie są płace Działu Kadr i ich kierowniczki z Urzędu Marszałkowskiego, Pani Kowalik? Dlaczego usunięto z obniżek główną Księgową, jej zastępcę, radcę prawnego (autora "propozycji" obniżek!), Kierownika informatyków i jeszcze wiele osób i stanowisk? W planach były inne zmiany, a to, co tu pokazują to jakaś farsa!!!!
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2017 o 11:54
+1
Ludzi niby za dużo i obcinają im pensje a zatrudniają w szpitalu swoich z PSL. To jest chore i wcale się nie dziwię pracownikom że ich szlak trafią.
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2017 o 10:02
+1
Kuliński kłamie, nie pojęcia o medycynie... oczywiście,że atmosfera w pracy przekłada się na opiekę i leczenie chorych, każdy "biały" pracownik to potwierdzi.
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2017 o 09:47
+1
Dlaczego nie ma info ile zarabiają dyrektorzy i vice ? Powinniescie pojsc dalej i przedstawic zarobiki w Urzedzie Marszalkowskim. Nigdy nie było problemu w COZL z długami, wszystko sie zaczelo odkad Sosnowski wprowadzil Kondratowicza na dyrektora czyli gdzies od ponad roku. Skoro szpital dobrze funkcjonowal to dlaczego ludzie mieli malo zarabiac? Zamiast zazdroscic proponuje walczyc o swoje ,żeby samemu coś więcej mieć.
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2017 o 09:14
+1
Jako pacjent mówię do personelu innych szpitali marszalkowskich: yes, you can! Walczcie jak cozl o wyższe pensje. Zasługujecie na nie. Nie dajcie sobie wmówić że 2-3 tysiące za ciężką pracę to wszystko. Nie dajcie sobie wmówić że tyle zarabia się wszędzie, że to średnia, itd. Kształcicie się, podnosicie kwalifikacje, empatią obejmujecie pacjentów. Zasługujecie na lepsze wynagrodzenie. Nie !!!!!! dla marszałka Sosnowskiego, nie!!!! dla Bratkowskiego, nie!!!!! dla PSL
Avatar
Qwerty / 27 sierpnia 2017 o 23:33
+1
Proszę państwa proszę nie wierzyć w te tabele większość zatrudnionych osób w COZL ma normalne pensje. Dyrekcja teraz przedstawiła tak zwane kominy i próbuje wmówić że wszyscy pracownicy cozl tak zarabiają. Jest to oszustwo. Pan Kondratowicz jest już dyrektorem od półtora roku i z tymi kominami NIC NIE ZROBIŁ. NA ODCIĘCIE KOMINÓW JEST ZGODA PRACOWNIKÓW. Dyrekcja obcina pensję osobom które zarabiają normalnie a sama nic nie robi. WSZYSTKIE ZADANIA ZLECA FIRMOM ZEWNĘTRZNYM! Przykład program naprawczy dla sejmiku województwa. KULIŃSKI W DRODZE LIPNEGO PRZETARGU ZLECIŁ NAPISANIE TAKIEGO PROGRAMU ZEWNĘTRZNEJ FIRMIE ZA KILKANAŚCIE TYSIĘCY ZŁOTYCH. Proszę Państwa CZTERECH DYREKTORÓW I ŻADEN NIE UMIE NAPISAĆ PROSTEGO PLANU!!! Przecież oni zarabiają kilkanaście tysięcy. Obcinają pensję salowym na najniższą krajową a te Panie mają się opiekować pacjentami onkologicznymi. Mówiąc wprost pływają w wymiocinach i zmieniają worki stomijne. Lekarze każdego dnia muszą powiedzieć Pacjentowi że ma raka. I próbować walczyć o każdy dzień jego życia żeby był godny. Oprócz tego trzeba naprawić błędy popełnione w szpitalach powiatowych czyli zła operacja nie właściwie dobrana chemia itd. Ludzie którzy próbują walczyć o każdą złotówkę z NFZ są nie doceniani tylko dlatego że w ich dziale nie ma osoby z urzędu Marszałkowskiego!! Przykład proszę porównać płace w kadrach gdzie kierownikiem jest Pani od Marszałka i płace w księgowości lub statystyce,zaopatrzeniu, magazynie lub w rejestrze nowotworów. Wszystkie te działy mają dużo niższe według nowej tabeli.I tu uwaga w kadrach wszyscy mają najwyższe stanowiska a w innych działach większość osób ma najniższe! UWAGA Większość czyli 80% osób nie widziała kwot w tabeli na czerwono na oczy!!!!  I każdy chociaż rok chciałby tyle zarabiać. Osoby z wyższym wykształceniem i z kilku letnim stażem pracy żadko kiedy zarabiają 4 tysiące brutto!!!! Kominy Profesor Starosławskiej teraz są zastępowane kominami Kulińskiego i jego zewnętrznymi firmami!!!!!! 
Proszę państwa proszę nie wierzyć w te tabele większość zatrudnionych osób w COZL ma normalne pensje. Dyrekcja teraz przedstawiła tak zwane kominy i próbuje wmówić że wszyscy pracownicy cozl tak zarabiają. Jest to oszustwo. Pan Kondratowicz jest już dyrektorem od półtora roku i z tymi kominami NIC NIE ZROBIŁ. NA ODCIĘCIE KOMINÓW JEST ZGODA PRACOWNIKÓW. Dyrekcja obcina pensję osobom które zarabiają normalnie a sama nic nie robi. WSZYSTKIE ZADANIA ZLECA FIRMOM ZEWNĘTRZNYM! Przykład program naprawczy dla sejmiku województwa. KULIŃSKI W DRODZE L... rozwiń
Avatar
Gość / 2 września 2017 o 12:30
PACHNIE PROWOKACJA - komuchy sosny chcą przed wyborami skonfliktować spoleczenstwo
Avatar
Gość / 2 września 2017 o 12:30
PACHNIE PROWOKACJA - komuchy sosny chcą przed wyborami skonfliktować spoleczenstwo
Avatar
ktoś / 29 sierpnia 2017 o 11:34
Balbinka, złóż papiery do COZL.Przyjmą Cię! zobaczysz wtedy ile dostaniesz "na rękę"
Avatar
PitX / 29 sierpnia 2017 o 00:12
Kuliński, Kowalik, Smajkiewicz... Nie dajmy się zwariować. To pracownicy Sosnowskiego, którzy są wysłani do pozamiatania Centrum Onkologii. A raczej do zamiecenia go pod dywan. Do tego marionetka Kondratowicz-Kucewicz, lekarz bez specjalizacji i doświadzczenia oraz nieudacznik Gomóła z Łukowa. Oto są obecni kreatorzy przyszłości pacjentów chorych na nowotwory. Ich JEDYNY pomysł na chwilowe zmniejszenie zadłużenia to cięcia zarobków pracowników. Innych pomysłów nie mają, bo za 2-3 miesiące wrócą na posady w Urzędzie Marszałkowskim, a COZL tanio sprzedają... A te listy płac są tylko po to, by skłócić załogę. Trochę w nich prawdy, a trochę kłamstwa, po kilka wysokich płąc i po kilka prawdziwych, aby uwiarygodnić te kłamstwa.
Kuliński, Kowalik, Smajkiewicz... Nie dajmy się zwariować. To pracownicy Sosnowskiego, którzy są wysłani do pozamiatania Centrum Onkologii. A raczej do zamiecenia go pod dywan. Do tego marionetka Kondratowicz-Kucewicz, lekarz bez specjalizacji i doświadzczenia oraz nieudacznik Gomóła z Łukowa. Oto są obecni kreatorzy przyszłości pacjentów chorych na nowotwory. Ich JEDYNY pomysł na chwilowe zmniejszenie zadłużenia to cięcia zarobków pracowników. Innych pomysłów nie mają, bo za 2-3 miesiące wrócą na posady w Urzędzie Marszałkowskim, a COZL tan... rozwiń
Avatar
gość / 29 sierpnia 2017 o 00:00
Drodzy czytelnicy komentujący wydarzenia w COZL. Pan dyrektor J. Kuliński wspólnie ze swoim Panem mecenasem Celowo Państwem manipulują ujawniając  wynagrodzenia swoich pracowników i to jeszcze podkreślając je na czerwono, by raziły w oczy. Robi to by wzbudzić zazdrość personelu innych szpitali, i nie tylko szpitali (i jak widać udaje sie mu to), a Take by skłócić ze sobą swoich podwładnych. W wielu przypadkach stawki są wyssane z palca a stanowiska  o wysokich wynagrodzeniach przedstawione na liście nie jednokrotnie  nie istnieją w rzeczywistości. Dlaczego Pan Kuliński,  jego mecenas, pozostała czwórka dyrektorów oraz  Pani główna kadrowa nie przedstawią swoich zarobków? Czy według państwa minimalne zarobki są słusznymi zarobkami ? Czy gospodarka rynkowa nie polega na tym, że im więcej mam tym więcej wydam ?Zarzucacie Państwo ze w COZL praca jest lekka bo nie ma SOR-u , jednak to nie prawda praca jest ciężka jak w każdej placówce służby zdrowia (wystarczy pobyć tam jeden dzień by się przekonać). Po co ta zawiść ? Po co komentarze typu; ja nie mam to oni niech też nie mają. Proszę pamiętać , że nigdy nie jest tak źle, żeby gorzej być nie mogło. Dziś pracownicy Centrum Onkologii  walczą o swoje(i to wcale nie wygórowane raczej normalne) i liczą na wsparcie , innym razem podobna sytuacja może dotyczyć  Was. Nie dajcie się zwariować grupie bogaczy, którzy maja pacjenta za nic a interesuje ich tylko kolejne coraz nowsze auto w garażu.  Super pomysł dyrekcji na oszczędności  to zabrać pracownikom innych pomysłów brak!
Drodzy czytelnicy komentujący wydarzenia w COZL. Pan dyrektor J. Kuliński wspólnie ze swoim Panem mecenasem Celowo Państwem manipulują ujawniając  wynagrodzenia swoich pracowników i to jeszcze podkreślając je na czerwono, by raziły w oczy. Robi to by wzbudzić zazdrość personelu innych szpitali, i nie tylko szpitali (i jak widać udaje sie mu to), a Take by skłócić ze sobą swoich podwładnych. W wielu przypadkach stawki są wyssane z palca a stanowiska  o wysokich wynagrodzeniach przedstawione na liście nie jednokrotnie  nie istnieją w rzeczywis... rozwiń
Avatar
gość / 28 sierpnia 2017 o 18:27
Ujawnienie tych pensji przez dyrekcję do mediów to sprawa dla prokuratora i GIODO...
Avatar
Balbinka / 28 sierpnia 2017 o 17:34
Hmmm to centrum to jakiś 8 cud świata w woj. lubelskim. Sama pracuję w szpitalu i jak patrzę jakie tam są zarobki to nawet po obniżeniu moja grupa zawodowa będzie zarabiać 2x więcej niż ja obecnie. Kurde ja nawet po zdobyciu 5-letniej specjalizacji już mając mgr nie zbliżę się do technika w tym szpitalu. Jak to możliwe że parę km dalej w szpitalu są takie śmieszne zarobki a tam takie szalone???
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2017 o 17:28
+1
Po obniżce pensji i tak wynagrodzenie zasadnicze będzie wyższe niż w innych placówkach szpitalnych- nie ma co marudzić.
Avatar
Pit / 28 sierpnia 2017 o 15:05
+1
Obecna dyrekcja ma super pomysł na zarządzanie: obniżyć pensje, część ludzi się zwolni, a pozostałym dodać obowiązki tych pracowników, którzy odeszli. Następnie ponownie obniżyć pensje pod szyldem nowej siatki płac. Tylko jest jeden problem: to wcale nie spowoduje, że COZL będzie się wolniej zadłużał. Mniejsza i bardziej obciążona załoga wcale nie wypracuje wyższych zysków. Do tego ci, którzy dostaną obniżki i odejdą ujawnią dokumenty na niekompetencję i niegospodarnosć obecnej dyrekcji. Ruszą też procesy pracowników i ruszy prokuratura. Brawo.
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2017 o 14:38
W sł.zdrowia pracują ludzie którzy ratują zdrowie i życie.A to mamy JEDNO! Pan marszałek i p.dyrektor również.Dobrze gdyby o tym nie zapominali!
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2017 o 14:36
Zatrudniają ludzi związanych z PSL a dobrym pracownikom obniżają pensje. Wszędzie gdzie jest PSL jest syf.
Zobacz wszystkie komentarze 57

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 0 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 0

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 0

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 1

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 6

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 7

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 4

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub 1 2

U dominikanów rozpoczął się kolejny remont – tym razem w zachodnim skrzydle klasztoru. W wyremontowanych salach ma działać od przyszłego roku klub samopomocy.

Lublin: Dwie firmy chętne do remontu ul. Wielkopolskiej

Lublin: Dwie firmy chętne do remontu ul. Wielkopolskiej 0 0

Jest dwóch chętnych do remontu ul. Wielkopolskiej między Roztoczem a Małopolską. Ich oferty zostały wczoraj otwarte w Zarządzie Dróg i Mostów, który zakładał, że na odnowę jezdni wystarczy 470 tys. zł.