Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 października 2016 r.
21:32

Radna: Dzieci nie mogły wnieść swoich chipsów na stadion. MOSiR: Względy bezpieczeństwa

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
5 34 A A

Wchodzące na mecz dzieci nie mogły wnosić swoich chipsów, choć takie same sprzedawano na stadionie. Pełne paczki rzucały do śmieci. Zarządca stadionu mówi, że to nie ostatni taki zakaz. A teraz z całej „afery chipsowej” ma się tłumaczyć prezydent miasta

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prezydenta do raportu stawia miejska radna Helena Pietraszkiewicz (PiS). – Proszę o wyjaśnienie na jakiej podstawie prawnej porządkowi przy wejściu na stadion odbierali dzieciom i młodzieży chipsy, które młodzi ludzie próbowali wnieść na trybuny – pisze Pietraszkiewicz. I pyta, czy nie chodzi tu czasem o ochronę interesów handlowców sprzedających na stadionie te same przekąski, tyle drożej.

Do bulwersującego radną zdarzenia miało dojść podczas rozegranego 6 września meczu towarzyskiego młodzieżowych reprezentacji piłkarskich Polski i Węgier na Arenie Lublin. – Wydaje się skandalem postępowanie służb porządkowych polegające na zmuszaniu dzieci i młodzieży do wyrzucania chipsów do kosza – ocenia Pietraszkiewicz. Jej zdaniem wyrzucanie nietkniętych paczek było niewychowawcze i niezrozumiałe dla dzieci. – A może chipsy zagrażają bezpieczeństwu stadionowemu? – pyta na koniec.

– Tak, to wynika ze względów bezpieczeństwa – odpowiada Miłosz Bednarczyk, rzecznik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, która to spółka zarządza Areną Lublin. – Produkty spożywcze i płyny wnoszone na stadion niekoniecznie muszą być tym, co jest napisane na etykiecie.

MOSiR tłumaczy, że zakaz nie wziął się znikąd. – Wytyczne UEFA i PZPN zakazują wnoszenia artykułów spożywczych i napojów na mecze odbywające się pod ich auspicjami – stwierdza Bednarczyk. – To był jeden z takich meczów. Był dla Areny Lublin testem stosowania zasad UEFA przed przyszłorocznymi mistrzostwami Europy do lat 21. Wdrożyliśmy na ten mecz wszystkie wytyczne UEFA, które będą stosowane w trakcie turnieju. Dotyczyły m.in. parkingów, komunikacji i wnoszenia rzeczy.

Zarządca stadionu zapowiada, że więcej będzie imprez, na które nie wejdziemy z chipsami. – Zakaz był wprowadzony także na meczach rugby i futbolu amerykańskiego – mówi rzecznik MOSiR. Dodaje, że były to wymogi związków sportowych, choć przyznaje, że i MOSiR chce „przyzwyczajać” kibiców do zakazu.

Radna Pietraszkiewicz sugeruje, że służby stadionowe powinny zapewnić depozyt na zakazane przedmioty. – Niezłożone do depozytu chipsy mogą stać się przedmiotem ponownego obroty handlowego – uważa radna. – Taki depozyt działa przy wszystkich imprezach – zapewnia tymczasem Bednarczyk.

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 listopada 2016 o 06:29
Mam w dolnej części ciała wasze infantylne zakazy i wasze imprezy,ktore omijam szerokim łukiem!
Avatar
uczymy się na błędach / 1 listopada 2016 o 22:55
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
radna gdyby kiedykolwiek wybrała się na jakiś stadion to by wiedziała, że to norma. NIE MOŻNA WNOSIĆ JAKIEGOKOLWIEK JEDZENIA ANI PICIA na stadiony.
Dokładnie. Sama raz musiałam zostawić butelkę minerlanej przy wejściu i mam nauczkę.
Avatar
Gość / 1 listopada 2016 o 21:07
A te chipsy sprzedawane na stadionie w takich samych opakowaniach to ktoś sprawdzał? Zakład o grubą kasę, że nie!
Avatar
Gość / 1 listopada 2016 o 21:02
No chyba każdy debil widzi oryginalne opakowanie i co w nim jest! Chyba, że stan umysłu ochrony stadionu z założenia jest dużo niższy...
Avatar
zbyszek / 1 listopada 2016 o 19:39
pani radna to chyba z nudów sama sobie temat wyciaga. Pewnie jakas jej znajoma nagadała że żuk na stadionie chipsy dzieciom zabiera a jego urzędnicy potem zjadają je w ratuszu. A ona w to uwierzyła... no cóż czasami trzeba zaistnieć aby koledzy z pis ja nadal zauważali.
Avatar
ja / 1 listopada 2016 o 17:42
a ja sie pytam kto dzeciom pozwala jesc chipsy tym bardziej na stadionie PARANOJA!!!!!!!!!!!! zabierasz dzieciaka zeby wszczepic w niego ducha sportu zachecic w ten sposób do aktywnosci fizycznej a karmisz go tymi smieciami ludzie ogarnijcie sie a co do radnej to radzil bym jej zwolennikom przypomniec sobie jej stanowisko jak zapadaly decyzje ze taki obiekt w Lublinie powstaje a teraz biedna ubolewa ze dzieci nie mogo chipsów jesc kiedy MY NARÓD przestaniemy to chłonac i zaczac racjonalnie myslec
Avatar
Gość / 1 listopada 2016 o 11:00
Co za wstrętne Babsko nie ma się czym zajmować
Avatar
Gość / 1 listopada 2016 o 10:19
No przecież każdy wie że na stadion można wnosić: race, kije, maczety itp
Avatar
Gość / 1 listopada 2016 o 10:06
PiS i wszystko jasne. Wiecznie zajmują się bzdurami lubelscy radni PiS.
Avatar
Gość / 1 listopada 2016 o 10:04
już widzę dziwolągi z po i inne lewactwo zleciało się ,tak czipsy są bardzo niebezpieczne, a można wnieść w nich bombę ! a jak bym otworzył paczkę przy ochronie to też nie mogę wnieść ? ale lewaki wam ryją banię
Avatar
Gość / 2 listopada 2016 o 06:29
Mam w dolnej części ciała wasze infantylne zakazy i wasze imprezy,ktore omijam szerokim łukiem!
Avatar
uczymy się na błędach / 1 listopada 2016 o 22:55
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
radna gdyby kiedykolwiek wybrała się na jakiś stadion to by wiedziała, że to norma. NIE MOŻNA WNOSIĆ JAKIEGOKOLWIEK JEDZENIA ANI PICIA na stadiony.
Dokładnie. Sama raz musiałam zostawić butelkę minerlanej przy wejściu i mam nauczkę.
Avatar
Gość / 1 listopada 2016 o 21:07
A te chipsy sprzedawane na stadionie w takich samych opakowaniach to ktoś sprawdzał? Zakład o grubą kasę, że nie!
Avatar
Gość / 1 listopada 2016 o 21:02
No chyba każdy debil widzi oryginalne opakowanie i co w nim jest! Chyba, że stan umysłu ochrony stadionu z założenia jest dużo niższy...
Avatar
zbyszek / 1 listopada 2016 o 19:39
pani radna to chyba z nudów sama sobie temat wyciaga. Pewnie jakas jej znajoma nagadała że żuk na stadionie chipsy dzieciom zabiera a jego urzędnicy potem zjadają je w ratuszu. A ona w to uwierzyła... no cóż czasami trzeba zaistnieć aby koledzy z pis ja nadal zauważali.
Avatar
ja / 1 listopada 2016 o 17:42
a ja sie pytam kto dzeciom pozwala jesc chipsy tym bardziej na stadionie PARANOJA!!!!!!!!!!!! zabierasz dzieciaka zeby wszczepic w niego ducha sportu zachecic w ten sposób do aktywnosci fizycznej a karmisz go tymi smieciami ludzie ogarnijcie sie a co do radnej to radzil bym jej zwolennikom przypomniec sobie jej stanowisko jak zapadaly decyzje ze taki obiekt w Lublinie powstaje a teraz biedna ubolewa ze dzieci nie mogo chipsów jesc kiedy MY NARÓD przestaniemy to chłonac i zaczac racjonalnie myslec
Avatar
Gość / 1 listopada 2016 o 11:00
Co za wstrętne Babsko nie ma się czym zajmować
Avatar
Gość / 1 listopada 2016 o 10:19
No przecież każdy wie że na stadion można wnosić: race, kije, maczety itp
Avatar
Gość / 1 listopada 2016 o 10:06
PiS i wszystko jasne. Wiecznie zajmują się bzdurami lubelscy radni PiS.
Avatar
Gość / 1 listopada 2016 o 10:04
już widzę dziwolągi z po i inne lewactwo zleciało się ,tak czipsy są bardzo niebezpieczne, a można wnieść w nich bombę ! a jak bym otworzył paczkę przy ochronie to też nie mogę wnieść ? ale lewaki wam ryją banię
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 74 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 26

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 47 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 49 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!