Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 marca 2013 r.
10:36
Edytuj ten wpis

Radni poparli budowę pomnika Ofiar Katastrofy Smoleńskiej

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 43 A A
Autorzy stanowiska chcą, by pomnik stanął na pl. Lecha Kaczyńskiego. (Jacek Świerczyński)
Autorzy stanowiska chcą, by pomnik stanął na pl. Lecha Kaczyńskiego. (Jacek Świerczyński)

W Lublinie powinien powstać pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej – radni byli co do tego zgodni i poparli projekt stanowiska w tej sprawie. Inicjatywa wyszła z klubu Wspólny Lublin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przeciw projektowi stanowiska głosował tylko radny Mateusz Zaczyński (PO), który uznał, że sprawa ma typowo polityczny charakter. Po głosowaniu w rozmowie z nami stwierdził, że nie ma nic przeciw upamiętnieniu ofiar katastrofy. – Mam wątpliwości co do szczerości intencji i nie będę brać udziału w wyścigu intencyjnym o prawicowość – wyjaśnia Zaczyński.

Teraz rozpocząć ma się zbieranie podpisów poparcia tej inicjatywy wśród mieszkańców Lublina. Pomysłodawcy chcą zebrać 5 tys. podpisów. Projekt pomnika m a zostać wybrany w drodze konkursu przez komitet honorowy, do którego nie zostaną zaproszeni przedstawiciele Ruchu Palikota.

Autorzy stanowiska chcą, by pomnik stanął na pl. Lecha Kaczyńskiego, jego budowa ma być w całości sfinansowana z publicznej zbiórki, a odsłonięcie planowane jest na 2014 lub 2015 r., w kolejną rocznicę katastrofy.

Pomnik ma szczególnie uwzględniać ofiary związane z Lublinem.

Komentarze 43

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zimny LECH / 23 marca 2013 o 13:06
no PiSdy, sięgać do kieszeni. a jak już to straszydło powstanie to mój piesek bedzie miał na co lać
Avatar
Siomik / 22 marca 2013 o 07:58
Ale komuchy , czerwone bydło teraz zagotowało !!!!
Avatar
tomasz / 21 marca 2013 o 20:36
Niech jeszcze swoimi pustymi łbami dziury w jezdniach pozatykają i będą git radni
Avatar
adela / 21 marca 2013 o 20:31
[quote name='stefan' timestamp='1363879551' post='748266']
Co wam do tego ? czerwone komunistyczne psy,na jaki pomnik daje swoje oszczędności z całego życia.
[/quote]Ja oddałam swój złoty łańcuszek,aby ten pomnik powstał.
Avatar
mientek / 21 marca 2013 o 19:58
Całą tą PiSuarię należałoby w kosmos wystrzelić bez możliwości powrotu na ziemię. Niech sobie na Księżycu pomniczki stawiają.
Avatar
radny / 21 marca 2013 o 19:38
[quote name='2468' timestamp='1363887613' post='748344']
Przepraszam, a czy ja też mogę postawić pomnik? Np. Głupoty Radnych Miasta Lublin albo Dody Rabczewskiej na Placu Litewskim? W końcu pomnik będzie sfinansowany z prywatnych pieniędzy... Albo jak ktoś chce pomysł na interes to niech otworzy stronę wybudujsobiepomnik .pl i tam oferuje sprzedaż osobistych pomników do umieszczenia na terenie miasta Lublin. Gdyby w Lublinie tak zajmowali się robotą jak wymyślaniem bezsensowych pomysłów to bylibyśmy najbogatszym regionem w Europie. A potem cuda niewidy i dumania w gazetach "Dlaczego to ludzie młodzi uciekają z Lublina?"...
[/quote]Jak cię tylko na to bucu stać to stawiaj !
[quote name='2468' timestamp='1363887613' post='748344']
Przepraszam, a czy ja też mogę postawić pomnik? Np. Głupoty Radnych Miasta Lublin albo Dody Rabczewskiej na Placu Litewskim? W końcu pomnik będzie sfinansowany z prywatnych pieniędzy... Albo jak ktoś chce pomysł na interes to niech otworzy stronę wybudujsobiepomnik .pl i tam oferuje sprzedaż osobistych pomników do umieszczenia na terenie miasta Lublin. Gdyby w Lublinie tak zajmowali się robotą jak wymyślaniem bezsensowych pomysłów to bylibyśmy najbogatszym... rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 21 marca 2013 o 18:48
---------------------------------KTO PILNUJE TEJ AKCJI BUDOWY POMNIKA ?------------------------------- Pytanie jak najbardziej zasadne gdyż nie demokratycznie usuwa się z FORUM niewygodne Komen tarze . Już czwarty (4) mój Komentarz jest "wydalony" z FORUM (?) tylko dlatego , że głosi PRAWDE. Otóż inicjatywa budowy Pomnika Ofiar Katastrofy pod Katyniem już wyszła bardzo dawno tylko zo stała SPRYTNIE ZABLOKOWANA i udało się tylko WYWALCZYĆ TABLICE PAMIĄTKOWĄ na mu rach Kościoła przy Krak. Przedmieściu . A tu raptem Grupka popierająca Prezydenta Zuka (PO) pod nazwą Wspólny Lublin odrazu wielkimi krokami wychodzi na... scenę Lublina i ...otrzymuje przyzwo lenie (sic?). To nie jest nowy konflikt " kto wybuduje pomnik" tylko składam słuszną uwagę, bo już rozpoczyna się Proces Sądowy przeciwko cywilnym organizatorom tego tragicznego lotu i mając wiedzę, że w Polsce władze sprawuje "Platforma Oszustów" (PO) może w Lublinie dojść do poważ nego KONFLIKTU INTERESÓW gdyż jeśli Sąd obciąży winą ministrów "PO" a tylko tacy są w rządzie to "budowniczowie" pomnika w Lublinie będących z "PO" będą w bardzo niezręcznej sytuacji , że budują POMNIK swoim OFIAROM (?). Czy taka sytuacja może zaistnieć ? . Absolutnie może !!!!!!. Stąd niech POMNIK budują bezkonfliktowo lubelscy PATRIOCI a nie "Platforma Oszustów" z której jeden z ministrów zaskoczył cały świat oświadczeniem, że "WRAK SAMOLOTU NIE JEST WAŻNY W ŚLEDZTWIE (sic?) , tego dokonał minister "PO" Radosław Sikorski (sic?). Jak długo jeszcze "PO" bę dzie NISZCZYĆ i KOMPROMITOWAĆ NASZĄ OJCZYZNĘ POLSKĘ ? . Za 2 godziny już tego Komentarza PRAWDY nie będzie !. Zakłamani i fałszywi budowniczowie PRAWDY HISTORYCZNEJ!.
---------------------------------KTO PILNUJE TEJ AKCJI BUDOWY POMNIKA ?------------------------------- Pytanie jak najbardziej zasadne gdyż nie demokratycznie usuwa się z FORUM niewygodne Komen tarze . Już czwarty (4) mój Komentarz jest "wydalony" z FORUM (?) tylko dlatego , że głosi PRAWDE. Otóż inicjatywa budowy Pomnika Ofiar Katastrofy pod Katyniem już wyszła bardzo dawno tylko zo stała SPRYTNIE ZABLOKOWANA i udało się tylko WYWALCZYĆ TABLICE PAMIĄTKOWĄ na mu rach Kościoła pr... rozwiń
Avatar
2468 / 21 marca 2013 o 18:40
Przepraszam, a czy ja też mogę postawić pomnik? Np. Głupoty Radnych Miasta Lublin albo Dody Rabczewskiej na Placu Litewskim? W końcu pomnik będzie sfinansowany z prywatnych pieniędzy... Albo jak ktoś chce pomysł na interes to niech otworzy stronę wybudujsobiepomnik .pl i tam oferuje sprzedaż osobistych pomników do umieszczenia na terenie miasta Lublin. Gdyby w Lublinie tak zajmowali się robotą jak wymyślaniem bezsensowych pomysłów to bylibyśmy najbogatszym regionem w Europie. A potem cuda niewidy i dumania w gazetach "Dlaczego to ludzie młodzi uciekają z Lublina?"...
Przepraszam, a czy ja też mogę postawić pomnik? Np. Głupoty Radnych Miasta Lublin albo Dody Rabczewskiej na Placu Litewskim? W końcu pomnik będzie sfinansowany z prywatnych pieniędzy... Albo jak ktoś chce pomysł na interes to niech otworzy stronę wybudujsobiepomnik .pl i tam oferuje sprzedaż osobistych pomników do umieszczenia na terenie miasta Lublin. Gdyby w Lublinie tak zajmowali się robotą jak wymyślaniem bezsensowych pomysłów to bylibyśmy najbogatszym regionem w Europie. A potem cuda niewidy i dumania w gazetach "Dlaczego to ludzie... rozwiń
Avatar
gość / 21 marca 2013 o 17:23
[quote name='lef' timestamp='1363882761' post='748286']
Niech posadzą brzozę !
[/quote]
Nawet najpiękniejszą!
Avatar
lef / 21 marca 2013 o 17:19
Niech posadzą brzozę !
Avatar
zimny LECH / 23 marca 2013 o 13:06
no PiSdy, sięgać do kieszeni. a jak już to straszydło powstanie to mój piesek bedzie miał na co lać
Avatar
Siomik / 22 marca 2013 o 07:58
Ale komuchy , czerwone bydło teraz zagotowało !!!!
Avatar
tomasz / 21 marca 2013 o 20:36
Niech jeszcze swoimi pustymi łbami dziury w jezdniach pozatykają i będą git radni
Avatar
adela / 21 marca 2013 o 20:31
[quote name='stefan' timestamp='1363879551' post='748266']
Co wam do tego ? czerwone komunistyczne psy,na jaki pomnik daje swoje oszczędności z całego życia.
[/quote]Ja oddałam swój złoty łańcuszek,aby ten pomnik powstał.
Avatar
mientek / 21 marca 2013 o 19:58
Całą tą PiSuarię należałoby w kosmos wystrzelić bez możliwości powrotu na ziemię. Niech sobie na Księżycu pomniczki stawiają.
Avatar
radny / 21 marca 2013 o 19:38
[quote name='2468' timestamp='1363887613' post='748344']
Przepraszam, a czy ja też mogę postawić pomnik? Np. Głupoty Radnych Miasta Lublin albo Dody Rabczewskiej na Placu Litewskim? W końcu pomnik będzie sfinansowany z prywatnych pieniędzy... Albo jak ktoś chce pomysł na interes to niech otworzy stronę wybudujsobiepomnik .pl i tam oferuje sprzedaż osobistych pomników do umieszczenia na terenie miasta Lublin. Gdyby w Lublinie tak zajmowali się robotą jak wymyślaniem bezsensowych pomysłów to bylibyśmy najbogatszym regionem w Europie. A potem cuda niewidy i dumania w gazetach "Dlaczego to ludzie młodzi uciekają z Lublina?"...
[/quote]Jak cię tylko na to bucu stać to stawiaj !
[quote name='2468' timestamp='1363887613' post='748344']
Przepraszam, a czy ja też mogę postawić pomnik? Np. Głupoty Radnych Miasta Lublin albo Dody Rabczewskiej na Placu Litewskim? W końcu pomnik będzie sfinansowany z prywatnych pieniędzy... Albo jak ktoś chce pomysł na interes to niech otworzy stronę wybudujsobiepomnik .pl i tam oferuje sprzedaż osobistych pomników do umieszczenia na terenie miasta Lublin. Gdyby w Lublinie tak zajmowali się robotą jak wymyślaniem bezsensowych pomysłów to bylibyśmy najbogatszym... rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 21 marca 2013 o 18:48
---------------------------------KTO PILNUJE TEJ AKCJI BUDOWY POMNIKA ?------------------------------- Pytanie jak najbardziej zasadne gdyż nie demokratycznie usuwa się z FORUM niewygodne Komen tarze . Już czwarty (4) mój Komentarz jest "wydalony" z FORUM (?) tylko dlatego , że głosi PRAWDE. Otóż inicjatywa budowy Pomnika Ofiar Katastrofy pod Katyniem już wyszła bardzo dawno tylko zo stała SPRYTNIE ZABLOKOWANA i udało się tylko WYWALCZYĆ TABLICE PAMIĄTKOWĄ na mu rach Kościoła przy Krak. Przedmieściu . A tu raptem Grupka popierająca Prezydenta Zuka (PO) pod nazwą Wspólny Lublin odrazu wielkimi krokami wychodzi na... scenę Lublina i ...otrzymuje przyzwo lenie (sic?). To nie jest nowy konflikt " kto wybuduje pomnik" tylko składam słuszną uwagę, bo już rozpoczyna się Proces Sądowy przeciwko cywilnym organizatorom tego tragicznego lotu i mając wiedzę, że w Polsce władze sprawuje "Platforma Oszustów" (PO) może w Lublinie dojść do poważ nego KONFLIKTU INTERESÓW gdyż jeśli Sąd obciąży winą ministrów "PO" a tylko tacy są w rządzie to "budowniczowie" pomnika w Lublinie będących z "PO" będą w bardzo niezręcznej sytuacji , że budują POMNIK swoim OFIAROM (?). Czy taka sytuacja może zaistnieć ? . Absolutnie może !!!!!!. Stąd niech POMNIK budują bezkonfliktowo lubelscy PATRIOCI a nie "Platforma Oszustów" z której jeden z ministrów zaskoczył cały świat oświadczeniem, że "WRAK SAMOLOTU NIE JEST WAŻNY W ŚLEDZTWIE (sic?) , tego dokonał minister "PO" Radosław Sikorski (sic?). Jak długo jeszcze "PO" bę dzie NISZCZYĆ i KOMPROMITOWAĆ NASZĄ OJCZYZNĘ POLSKĘ ? . Za 2 godziny już tego Komentarza PRAWDY nie będzie !. Zakłamani i fałszywi budowniczowie PRAWDY HISTORYCZNEJ!.
---------------------------------KTO PILNUJE TEJ AKCJI BUDOWY POMNIKA ?------------------------------- Pytanie jak najbardziej zasadne gdyż nie demokratycznie usuwa się z FORUM niewygodne Komen tarze . Już czwarty (4) mój Komentarz jest "wydalony" z FORUM (?) tylko dlatego , że głosi PRAWDE. Otóż inicjatywa budowy Pomnika Ofiar Katastrofy pod Katyniem już wyszła bardzo dawno tylko zo stała SPRYTNIE ZABLOKOWANA i udało się tylko WYWALCZYĆ TABLICE PAMIĄTKOWĄ na mu rach Kościoła pr... rozwiń
Avatar
2468 / 21 marca 2013 o 18:40
Przepraszam, a czy ja też mogę postawić pomnik? Np. Głupoty Radnych Miasta Lublin albo Dody Rabczewskiej na Placu Litewskim? W końcu pomnik będzie sfinansowany z prywatnych pieniędzy... Albo jak ktoś chce pomysł na interes to niech otworzy stronę wybudujsobiepomnik .pl i tam oferuje sprzedaż osobistych pomników do umieszczenia na terenie miasta Lublin. Gdyby w Lublinie tak zajmowali się robotą jak wymyślaniem bezsensowych pomysłów to bylibyśmy najbogatszym regionem w Europie. A potem cuda niewidy i dumania w gazetach "Dlaczego to ludzie młodzi uciekają z Lublina?"...
Przepraszam, a czy ja też mogę postawić pomnik? Np. Głupoty Radnych Miasta Lublin albo Dody Rabczewskiej na Placu Litewskim? W końcu pomnik będzie sfinansowany z prywatnych pieniędzy... Albo jak ktoś chce pomysł na interes to niech otworzy stronę wybudujsobiepomnik .pl i tam oferuje sprzedaż osobistych pomników do umieszczenia na terenie miasta Lublin. Gdyby w Lublinie tak zajmowali się robotą jak wymyślaniem bezsensowych pomysłów to bylibyśmy najbogatszym regionem w Europie. A potem cuda niewidy i dumania w gazetach "Dlaczego to ludzie... rozwiń
Avatar
gość / 21 marca 2013 o 17:23
[quote name='lef' timestamp='1363882761' post='748286']
Niech posadzą brzozę !
[/quote]
Nawet najpiękniejszą!
Avatar
lef / 21 marca 2013 o 17:19
Niech posadzą brzozę !
Zobacz wszystkie komentarze 43

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 0

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 3

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 11

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 2

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 16

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 26

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!