Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 grudnia 2009 r.
21:53
Edytuj ten wpis

Radni zatwierdzili budżet Lublina na przyszły rok

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 7 A A

Kłótni nie było. Były za to ciągłe przerwy w obradach, bo radni prosili prezydenta o dopisanie szeregu drobnych wydatków. Dogadali się, a większość próśb została uwzględniona. Obie strony są zadowolone.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Radni ugrali sporo. Niektóre wnioski dotyczyły modernizacji boisk szkolnych (m.in. Gimnazjum nr 11 i 9, SP 29, 32 i 38), inne dróg (budowa chodnika łączącego os. Sienkiewicza i Konopnickiej, remont ul. Porazińskiej, remont pofałdowanej odnogi ul. Puławskiej, czy budowa parkingu przy ul. Jana Pawła II).

Znalazły się też pieniądze na wsparcie budowy nowej siedziby Komisariatu V Policji na Czechowie i 200 tys. zł na wiaty przystankowe.

Jest też dobra wiadomość dla Motoru Lublin. O ile w swej pierwszej poprawce do budżetu prezydent zapisał 500 tys. zł na objęcie akcji w tworzonych sportowych spółkach akcyjnych, o tyle na sesji doprecyzował, że pieniądze trafią właśnie na spółkę Motor.
Budżet przesadnych zachwytów opozycji nie wzbudził.

– W roku 2006 zadłużenie miasta wynosiło 185 mln zł, na 2010 r. planujemy prawie 700 mln zł – krytykował radny Sylwester Tułajew (PiS).

Inni wypominali, że prezydent rezygnuje z podwyżki płac urzędników (miały wzrosnąć od lipca o 100 zł) i twierdzili, że lepiej ciąć wydatki na promocję miasta.

– Kapitał ludzki jest bezcenny, a z tych kilku billboardów można zrezygnować, bo i tak nie przynoszą efektów – podpowiadał Piotr Kowalczyk (PiS).

Ale mimo wszystko radni chwalili prezydenta za to, że umiał się z nimi dogadać. – Wykazał się wyjątkowym sprytem politycznym – zauważa Jan Gąbka (Lewica). – Wykazał daleko idącą cierpliwość i spokój – wtórował mu Paweł Bryłowski (PO).

A PiS prężył dumnie pierś. – Nasze starania uczyniły budżet bardziej przyjaznym dla ludzi – stwierdził Zbigniew Targoński, szef klubu. – Cieszę się, że udało się uzyskać porozumienie – podkreślaprezydent Adam Wasilewski.

Wśród najważniejszych inwestycji zaplanowanych na przyszły rok są m.in. przebudowa skrzyżowania 3 Maja i Radziwiłłowskiej, dokończenie Krańcowej, przebudowa jednojezdniowej Mełgiewskiej na dwupasmówkę do przyszłej obwodnicy, poszerzenie Poniatowskiego.

6 mln zł pójdzie na nowe budownictwo: pieniądze trafią na budowę jednego bloku przy Mireckiego i projekt kolejnego oraz projekt bloku przy Sulisławickiej.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
is / 20 grudnia 2009 o 13:09
Ta przebudowa 3-go Maja a Radziwiłoskiej to nie najlepszy pomysł dla zmotoryzowanych moze tak a moze nie ale dla mieszkanców zdecydowanie nie co to za pomysł aby jeszcze rozwalac budynki niedosc ze same moga poleciec od starosci to jeszcze ich doprawiac Tylko i wyłącznie 3 -pasmówka od czechowa do al tysiąclecia swiatła pasaz za rzeczką To moze by lepiej rowiązało sytuację jaka panuje na tym odcinku
Avatar
sfx / 20 grudnia 2009 o 11:51
~janek63~ napisał:
a tobie mieszczuch nic się nie podoba wyprować się na Białoruś tam ci bedze dobrze


Kolego, co jak co, ale na Białorusi drogi są o wiele lepsze niz u nas. Jeszcze długo ich nie dogonimy. Taka prawda.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2009 o 11:06
mieszczuch.. napisał:
Alw rewelacja-poszerzenie ulicy Poniatowskiego,do ilu pasow bo 2 juz sa a ma byc ile 4??chyba ze wyburza sasiadujace z nia bloki bo ja tutaj nie widze zadnej rewelacji.istne jaja z tym budzetem--poprostu nic nowego...ulice jak byly dziurawe i pofaldowane tak i beda.przyklad-łeczynska,diamentowa ,krochmalna,gluska,warszawaska od zbozowej do granic miasta!!!itd,itd..

widac że wogóle nie sledzisz informacji, mowa jest o poszerzeniu tych dwoch pasów (co moim zdaniem g... da), nie narzekaj na drogi w lublinie pojedz do takiego krakowa to zobaczysz co to znacza dziury w drodze i koleiny, w lublinie nie jest jeszcze tak zle... sęk w tym że brakuje infrastruktury do swobodnego przemieszczania się z jednego konca lublina do drugiego, dajmy na to taki brak tunelu na raclawickich i korki od raclawickich do samej glebokiej w godzinach szczytu.. ;/ albo brak estakady nad gleboka do sowinskiego albo z filaretow do sowinskiego (ile to by rozladowalo korkow??)
poza tym dziurawe chodniki to chyba zmora, bo kazdy znajomy nietutejszy zwraca na to uwage ze zęby mozna stracić.

widac że wogóle nie sledzisz informacji, mowa jest o poszerzeniu tych dwoch pasów (co moim zdaniem g... da), nie narzekaj na drogi w lublinie pojedz do takiego krakowa to zobaczysz co to znacza dziury w drodze i koleiny, w lublinie nie jest jeszcze tak zle... sęk w tym że brakuje infrastruktury do swobodnego przemieszczania się z jednego konca lublina do drugiego, dajmy na to taki brak tunelu na raclawickich i korki od raclawickich do samej glebokiej w godzinach szczytu.. ;/ albo brak estakady nad gleboka do sowinskiego a... rozwiń
Avatar
HM / 20 grudnia 2009 o 10:42
Cieszę się,że radny Dariusz Sadowski, wywalczył pieniądze dla Motoru Lublin. Jedyny człowiek, któremu zależy na piłce nożnej w Lublinie.
Wielkie dzięki p. Darku w imieniu sympatyków RKSu. Musi pan jednak trzymać nad tym pieczę, bo jeżeli nie dojdzie do zmiany prezesa w Motorze może być różnie z tymi pieniędzmi i spółką. Szkoda byłoby pańskie zaangażowania w tą sprawę.
Avatar
~janek63~ / 20 grudnia 2009 o 10:34
a tobie mieszczuch nic się nie podoba wyprować się na Białoruś tam ci bedze dobrze
Avatar
Jerzyna / 20 grudnia 2009 o 10:28
Z tego co pamiętam to mają być nadal 2 pasy, ale szersze. Przebudowany chodnik i coś tam jeszcze takie kosmetyczne zmiany...
Avatar
mieszczuch.. / 20 grudnia 2009 o 08:27
Alw rewelacja-poszerzenie ulicy Poniatowskiego,do ilu pasow bo 2 juz sa a ma byc ile 4??chyba ze wyburza sasiadujace z nia bloki bo ja tutaj nie widze zadnej rewelacji.istne jaja z tym budzetem--poprostu nic nowego...ulice jak byly dziurawe i pofaldowane tak i beda.przyklad-łeczynska,diamentowa ,krochmalna,gluska,warszawaska od zbozowej do granic miasta!!!itd,itd..
Avatar
is / 20 grudnia 2009 o 13:09
Ta przebudowa 3-go Maja a Radziwiłoskiej to nie najlepszy pomysł dla zmotoryzowanych moze tak a moze nie ale dla mieszkanców zdecydowanie nie co to za pomysł aby jeszcze rozwalac budynki niedosc ze same moga poleciec od starosci to jeszcze ich doprawiac Tylko i wyłącznie 3 -pasmówka od czechowa do al tysiąclecia swiatła pasaz za rzeczką To moze by lepiej rowiązało sytuację jaka panuje na tym odcinku
Avatar
sfx / 20 grudnia 2009 o 11:51
~janek63~ napisał:
a tobie mieszczuch nic się nie podoba wyprować się na Białoruś tam ci bedze dobrze


Kolego, co jak co, ale na Białorusi drogi są o wiele lepsze niz u nas. Jeszcze długo ich nie dogonimy. Taka prawda.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2009 o 11:06
mieszczuch.. napisał:
Alw rewelacja-poszerzenie ulicy Poniatowskiego,do ilu pasow bo 2 juz sa a ma byc ile 4??chyba ze wyburza sasiadujace z nia bloki bo ja tutaj nie widze zadnej rewelacji.istne jaja z tym budzetem--poprostu nic nowego...ulice jak byly dziurawe i pofaldowane tak i beda.przyklad-łeczynska,diamentowa ,krochmalna,gluska,warszawaska od zbozowej do granic miasta!!!itd,itd..

widac że wogóle nie sledzisz informacji, mowa jest o poszerzeniu tych dwoch pasów (co moim zdaniem g... da), nie narzekaj na drogi w lublinie pojedz do takiego krakowa to zobaczysz co to znacza dziury w drodze i koleiny, w lublinie nie jest jeszcze tak zle... sęk w tym że brakuje infrastruktury do swobodnego przemieszczania się z jednego konca lublina do drugiego, dajmy na to taki brak tunelu na raclawickich i korki od raclawickich do samej glebokiej w godzinach szczytu.. ;/ albo brak estakady nad gleboka do sowinskiego albo z filaretow do sowinskiego (ile to by rozladowalo korkow??)
poza tym dziurawe chodniki to chyba zmora, bo kazdy znajomy nietutejszy zwraca na to uwage ze zęby mozna stracić.

widac że wogóle nie sledzisz informacji, mowa jest o poszerzeniu tych dwoch pasów (co moim zdaniem g... da), nie narzekaj na drogi w lublinie pojedz do takiego krakowa to zobaczysz co to znacza dziury w drodze i koleiny, w lublinie nie jest jeszcze tak zle... sęk w tym że brakuje infrastruktury do swobodnego przemieszczania się z jednego konca lublina do drugiego, dajmy na to taki brak tunelu na raclawickich i korki od raclawickich do samej glebokiej w godzinach szczytu.. ;/ albo brak estakady nad gleboka do sowinskiego a... rozwiń
Avatar
HM / 20 grudnia 2009 o 10:42
Cieszę się,że radny Dariusz Sadowski, wywalczył pieniądze dla Motoru Lublin. Jedyny człowiek, któremu zależy na piłce nożnej w Lublinie.
Wielkie dzięki p. Darku w imieniu sympatyków RKSu. Musi pan jednak trzymać nad tym pieczę, bo jeżeli nie dojdzie do zmiany prezesa w Motorze może być różnie z tymi pieniędzmi i spółką. Szkoda byłoby pańskie zaangażowania w tą sprawę.
Avatar
~janek63~ / 20 grudnia 2009 o 10:34
a tobie mieszczuch nic się nie podoba wyprować się na Białoruś tam ci bedze dobrze
Avatar
Jerzyna / 20 grudnia 2009 o 10:28
Z tego co pamiętam to mają być nadal 2 pasy, ale szersze. Przebudowany chodnik i coś tam jeszcze takie kosmetyczne zmiany...
Avatar
mieszczuch.. / 20 grudnia 2009 o 08:27
Alw rewelacja-poszerzenie ulicy Poniatowskiego,do ilu pasow bo 2 juz sa a ma byc ile 4??chyba ze wyburza sasiadujace z nia bloki bo ja tutaj nie widze zadnej rewelacji.istne jaja z tym budzetem--poprostu nic nowego...ulice jak byly dziurawe i pofaldowane tak i beda.przyklad-łeczynska,diamentowa ,krochmalna,gluska,warszawaska od zbozowej do granic miasta!!!itd,itd..

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Puławy: Powstanie kawiarnia w Marinie? Szukają chętnych do prowadzenia

Puławy: Powstanie kawiarnia w Marinie? Szukają chętnych do prowadzenia 0 0

Czy na terenie puławskiej mariny w tym sezonie wreszcie pojawi się lokal gastronomiczny? Firmy zainteresowanej jego prowadzeniem szuka Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Cena wywoławcza - ok. 2,2 tys. zł netto miesięcznie.

„Gramy dla Przemka”. Koncert charytatywny w Just Crafted
28 kwietnia 2018, 20:00

„Gramy dla Przemka”. Koncert charytatywny w Just Crafted 0 0

Co Gdzie Kiedy. Pomoc Dla Przemka, który choruje na stwardnienie rozsiane (SM) słuchanie i odczuwanie muzyki jest jedną z form radzenia sobie z przeciwnościami losu. Aby móc funkcjonować młody mężczyzna musi być stale rehabilitowany. A to niestety kosztuje. Z pomocą przyszli przyjaciele – lubelscy muzycy. W sobotę dla niego zagrają.

Kiedy usłyszał zarzut był zaskoczony. Okazało się, że kilka lat temu zostawił odciski palców
film

Kiedy usłyszał zarzut był zaskoczony. Okazało się, że kilka lat temu zostawił odciski palców 5 0

O tym, że odpowiadać za swoje czyny można nawet po kilku latach przekonał się 23-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej.

Jechał busem za szybko. Doprowadził do groźnego wypadku
galeria

Jechał busem za szybko. Doprowadził do groźnego wypadku 2 0

Trzy samochody zderzyły się w środę na drodze krajowej nr 74 w Wielączy (gm. Szczebrzeszyn).

Matura 2018 z języka polskiego. Co będzie na maturze? Lektury to nie wszystko [wideo]
galeria
film

Matura 2018 z języka polskiego. Co będzie na maturze? Lektury to nie wszystko [wideo] 0 0

– Matura z języka polskiego jest egzaminem z naszego uczestnictwa w kulturze – podkreśla Ewa Kalbarczyk, polonistka z Międzynarodowego Liceum im. Paderewskiego w Lublinie i przekonuje, że powtarzając do egzaminu warto pomyśleć nie tylko o lekturach.

Siedem miesięcy oczekiwania. Górnik wciąż z szansą na utrzymanie

Siedem miesięcy oczekiwania. Górnik wciąż z szansą na utrzymanie 0 0

213 dni kibice Górnika Łęczna czekali na wygraną swojej drużyny w rozgrywkach ligowych. Dzięki zwycięstwu 2:1 nad Chrobrym Głogów Grzegorz Bonin i spółka wciąż mają szansę na utrzymanie bo Ruch Chorzów i Stomil Olsztyn w bezpośrednim starciu podzieliły się punktami

Mieszkanie Plus w kolejnym mieście w woj. lubelskim. W urzędzie już ponad 500 podań

Mieszkanie Plus w kolejnym mieście w woj. lubelskim. W urzędzie już ponad 500 podań 3 9

Mieszkań ma powstać setka, a chętnych już jest pięć razy więcej. Właśnie powstała spółka celowa, która zajmie się budową bloków w Świdniku w ramach rządowego programu. Pierwsi lokatorzy na ul. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” wprowadzą się za dwa lata.

Lubelskie na majówkę! Sprawdź najciekawsze propozycje

Lubelskie na majówkę! Sprawdź najciekawsze propozycje 0 0

Kajaki, rower, a może gród prasłowiański? Sprawdź co ciekawego dzieje się w woj. lubelskim w długi weekend majowy. Pobierz nasz dodatek specjalny "Lubelskie na majówkę!"

Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. Dla seniorów i nie tylko
26 kwietnia 2018, 18:00

Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. Dla seniorów i nie tylko 1 0

Co Gdzie Kiedy. Czwartkowy koncert w wykonaniu Piotra Selima i lubelskich artystów zainauguruje tegoroczne Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. W piątek ulicami miasta przejdzie barwny korowód.

Bezpłatna sterylizacja i czipowanie psów w Białej Podlaskiej?

Bezpłatna sterylizacja i czipowanie psów w Białej Podlaskiej? 1 0

Bezpłatnej sterylizacji, kastracji oraz czipowania psów i kotów chce mieszkaniec Białej Podlaskiej, Andrzej Halicki. Wniósł w tej sprawie petycję do władz miasta. Obecnie, stowarzyszenie Azyl umożliwia właścicielom psów częściowy zwrot kosztów sterylizacji.

Lublin kupuje 20 autobusów elektrycznych. Na nowej pętli będą ładowarki

Lublin kupuje 20 autobusów elektrycznych. Na nowej pętli będą ładowarki 14 0

20 autobusów elektrycznych oraz komplet ładowarek zamawia Zarząd Transportu Miejskiego w ogłoszonym w środę przetargu. Pierwsze pojazdy mają do nas dotrzeć za półtora roku, kolejne do połowy września 2020 r. W planach są następne zakupy takich pojazdów dla lubelskiej komunikacji.

Wizerunki mieszkańców dzielnicy zawisły na kamienicy. Niezwykła akcja na Bronowicach
galeria

Wizerunki mieszkańców dzielnicy zawisły na kamienicy. Niezwykła akcja na Bronowicach 14 2

Dominika Sobolewska zainspirowana antenami widocznymi na każdym niemal budynku Bronowic zrealizowała projekt w tej dzielnicy.

Zaburzenia erekcji - metody leczenia

Zaburzenia erekcji - metody leczenia 0

Z roku na rok rośnie liczba wypisywanych recepta na środki wspomagające erekcję. Ilu mężczyzn cierpi na zaburzenia wzwodu? Czy problem dotyczy jedynie starszych mężczyzn? Jak leczyć zaburzenia erekcji?

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 kwietnia 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 kwietnia 2018 r. 0 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!