Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 stycznia 2015 r.
8:17
Edytuj ten wpis

Ranking Perspektywy 2015. Które szkoły najlepsze w woj. lubelskim?

Autor: Zdjęcie autora opr. pab
150 18 A A

I LO w Lublinie to najlepsze liceum, a Technikum Elektroniczne w Lublinie to najlepsze technikum w woj. lubelskim według Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2015.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Liceów z naszego regionu nie ma w czołówce rankingu ogólnopolskiego. Tutaj najlepiej wypadło XIV LO im. St. Staszica w Warszawie wyprzedzając LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu i V LO im. A. Witkowskiego w Krakowie.

Bardzo dobrze w skali kraju wypadło Technikum Elektroniczne im. Obr. Lublina 1939 r., które uplasowało się na 4. miejscu Ogólnopolskiego Rankingu Techników 2015. Lubelską szkołę wyprzedziły tylko Technikum Zawodowe nr 7 w ZSE-M w Nowym Sączu, Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie i Technikum Elektroniczne w ZSE im. WP w Bydgoszczy.

Ranking Liceów 2015 - woj. lubelskie

1. I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Lublin 64,29
2. I Społeczne LO im. Unii Europejskiej Zamość 61,37
3. Społeczne LO im. Jana III Sobieskiego Lublin 59,73
4. III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej Lublin 56,51
5. Pallotyńskie LO im. Stefana Batorego Lublin 55,76
6. II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego Lublin 54,76
7. XXI LO im. św. Stanisława Kostki Lublin 52,76
8. Prywatne LO im. Królowej Jadwigi Lublin 50,50
9. I Liceum Ogólnokształcące im. J. I. Kraszewskiego Biała Podlaska 50,08
10. Ogólnokształcące Liceum Lotnicze im. Żwirki i Wigury Dęblin 49,36

Ranking Techników 2015 - woj. lubelskie

1. Technikum Elektroniczne im. Obr. Lublina 1939 r. Lublin 76,26
2. Technikum Chemiczne w ZSChiPS im. gen. Franciszka Kleeberga Lublin 61,31
3. Technikum Terenów Zieleni w PSBiG Lublin 53,23
4. Technikum Budowlano-Geodezyjne w PSBiG Lublin 51,21
5. Technikum Ekonomiczne w ZSE im. A. i J. Vetterów Lublin 48,86
6. Technikum Zawodowe w ZS nr 2 im. Księcia P.K. Sanguszki Lubartów 48,01
7. Technikum Ekonomiczno-Handlowe w ZS nr 1 Lublin 47,86
8.Technikum nr 4 w ZST im. Marii Skłodowskiej-Curie Puławy 46,38
9. Technikum w ZS Ekonomicznych im. M. Dąbrowskiej Międzyrzec Podlaski 46,18
10. Technikum w ZSP im. Jana Pawła II Radzyń Podlaski 45,01
Wszystkie rankingi, obejmujące łącznie ok. 1500 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, opublikowane zostały na portalu edukacyjnym: www.perspektywy.pl.

Decyzją Kapituły Rankingu ustalone zostały następujące kryteria Ogólnopolskiego Rankingu Liceów 2015: sukcesy w olimpiadach 30%, matura - przedmioty obowiązkowe 25%, matura - przedmioty dodatkowe 45%.

Kryteria Ogólnopolskiego Rankingu Techników 2015: sukcesy w olimpiadach 20%, matura - przedmioty obowiązkowe 25%, matura - przedmioty dodatkowe 25%, wyniki egzaminów zawodowych 30%.

Zasady Rankingu ustaliła Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przewodniczących komitetów głównych olimpiad. Pracom Kapituły przewodniczył prof. dr hab. Jan Łaszczyk, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Poniżej podajemy czołówkę rankingu.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gugu / 24 października 2016 o 22:25
Zamojski to nic więcej niż terror, chamstwo i arogancja. Zwrócenie uwagi na liczne patologie tej szkoły ucina się komentarzem, że nikt tu ucznia nie zapraszal. I faktycznie, warto by zdolna młodzież wzięła sobie tę uniwersalną ripostę kadry do serca i przestała się tam pojawiać. Samobójstwa w tej szkole to nie przypadek. W żadnym innym lubelskim liceum właściwie nie ma takich zdarzeń. Nauczyciele w Zamoju zamiast uczyć popisują się bucerią - już po dwóch latach spędzonych na jednej z najlepszych polskich uczelni zamojcką "kadrę" wspomina się z niesmakiem lub w najlepszym razie uśmiechem zażenowania. W przypadku pojawienia się problemu wychowawczego reakcje nauczycieli są zerowe. To miejsce to zamknięte kółko wewnętrznej adoracji i samooszukiwania się - bo z zewnątrz tę miernotę i umysłową biedę już widać. A jeśli uczeń w końcu popełni samobójstwo? Szeptanie po kątach, że przez jednego gnojka rankingi polecą w dół, do czego to podobne, po co tu przyłaził ;)
Zamojski to nic więcej niż terror, chamstwo i arogancja. Zwrócenie uwagi na liczne patologie tej szkoły ucina się komentarzem, że nikt tu ucznia nie zapraszal. I faktycznie, warto by zdolna młodzież wzięła sobie tę uniwersalną ripostę kadry do serca i przestała się tam pojawiać. Samobójstwa w tej szkole to nie przypadek. W żadnym innym lubelskim liceum właściwie nie ma takich zdarzeń. Nauczyciele w Zamoju zamiast uczyć popisują się bucerią - już po dwóch latach spędzonych na jednej z najlepszych polskich uczelni zamojcką "kadrę"... rozwiń
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 02:48
Powiedzmy stop złym rankingom!
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 02:44
To co wyprawia sie w dzienniku wschodnim jest nie do pomyślenia..
Avatar
stanisław kozek / 30 kwietnia 2015 o 16:29

Topowe licea to pogoń za sztucznym wynikiem i brak koncentracji na uczniu. Są moim zdaniem lepsze szkoły, np. liceum imienia księdza gostyńskiego w lublinie. Tam jest indywidualny program nauczania i nakierowanie na pracę z uczniem. Dzięki takiemu podejściu dziecko uczy się z przyjemności, nie pod przymusem. 

Avatar
asd / 15 stycznia 2015 o 23:07

ja sie pytam, gdzue jest 6 LO w Lublinie ???

Avatar
rodzic / 15 stycznia 2015 o 18:32

Oj, to było dawno, dawno, daaawno temu.... Od kilku dobrych lat szkołę zabijał pomalutku ale skutecznie jej dyrektor, nie reformował niczego, tolerował dziwaczną kadrę, nie liczył się z uczniami ani ich rodzicami. Były bunty młodzieży, samobójstwa uczniów, pojawiła się jakaś zła otoczka, poziom poleciał w dół - sam p. dyrektor-matematyk był mistrzem tego w klasach "A" które marnował regularnie co 3 lata. Szkoda Zamoya. Zanim nowy dyrektor zrobi porządek w tej szkole lata miną. Psuć jest bardzo łatwo, gorzej budować czy odbudować(: Pytanie tylko dlaczego do takiej sytuacji dopuszczono? Szkoła ma wszak nadzór...

Oj, to było dawno, dawno, daaawno temu.... Od kilku dobrych lat szkołę zabijał pomalutku ale skutecznie jej dyrektor, nie reformował niczego, tolerował dziwaczną kadrę, nie liczył się z uczniami ani ich rodzicami. Były bunty młodzieży, samobójstwa uczniów, pojawiła się jakaś zła otoczka, poziom poleciał w dół - sam p. dyrektor-matematyk był mistrzem tego w klasach "A" które marnował regularnie co 3 lata. Szkoda Zamoya. Zanim nowy dyrektor zrobi porządek w tej szkole lata miną. Psuć jest bardzo łatwo, gorzej budować czy odbu... rozwiń

Avatar
mim / 14 stycznia 2015 o 22:57

Unia świetna szkoła! Mimo odwiecznej wojny pomiędzy I, II, III trzeba przyznać, że wszystkie szkoły są tak samo dobre, tak jak i Biskupiak czy inne "mniej lansowane" szkoły jak 23 chociażby. Każda szkoła się czymś różni, ma inną ofertę - nie koniecznie tą edukacyjną. Każdy znajdzie coś dla siebie. Mnie Unia zachęciła choćby swoimi niewielkimi rozmiarami ;) Była pierwszą szkołą w mojej edukacyjnej karierze, w której spotkałam się z tak dużym nagromadzeniem tzw. "nauczycieli z powołania". Uważam, że w tych szkołach ludziom się po prostu bardziej chce. A maturę powinien mieć teraz każdy, zwłaszcza, że jest przecież taka banalna! Nic nie potrzebny papier? Ale skoro jest tak prosty i darmowy, to co za problem go mieć? Bo to prawda, że pracodawca nie patrzy na maturę, ale patrzy na jej brak. 

Unię polecam każdemu, może znajdzie akurat tam swój dom, jak nie - niech szuka dalej. Jeśli ktoś chodzi do takiej szkoły pod przymusem, to mu współczuję.

Unia świetna szkoła! Mimo odwiecznej wojny pomiędzy I, II, III trzeba przyznać, że wszystkie szkoły są tak samo dobre, tak jak i Biskupiak czy inne "mniej lansowane" szkoły jak 23 chociażby. Każda szkoła się czymś różni, ma inną ofertę - nie koniecznie tą edukacyjną. Każdy znajdzie coś dla siebie. Mnie Unia zachęciła choćby swoimi niewielkimi rozmiarami ;) Była pierwszą szkołą w mojej edukacyjnej karierze, w której spotkałam się z tak dużym nagromadzeniem tzw. "nauczycieli z powołania". Uważam, że w tych szkołach ludziom się po prostu bar... rozwiń

Avatar
Puzon / 14 stycznia 2015 o 20:19

jedynym miernikiem powinno być ilu bezrobotnych pozostało po tych szkołach. Co z dobrych lokat na olimpiadach gdzy taki człowiek nic nie potrafi

Zapewne człowiek, który wygrywa olimpiadę, może nie potrafić zaorać pola, albo układać kostki brukowej ale potrafi dostać się na najlepsze uczelnie i w perspektywie zrobić karierę naukową, lub karierę w zachodnich firmach... Wielu filozofów, ekspertów od zarządzania czy kulturoznawstwa dziwi się, że czeka ich zmywak w UK. Z tym, że im nie chciało się uczyć do olimpiad. Bawili się wspaniale w kiepskim liceum i na swoich wymagających kierunkach studiów.

rozwiń
Avatar
tata / 14 stycznia 2015 o 15:14

Dawniej "Zamoj" to było coś . Ale jak to w życiu , teraz to sieczka ...!


Dawniej "Zamoj" to było coś . Ale jak to w życiu , teraz to sieczka ...!

A teraz korepetycje, przeładowane klasy i konieczność uczęszczania na zajęcia w wolne dla innych szkół dni.Nauczyciele z ogromnymi wymaganiami (szkoda, że nie wobec siebie). Na sukcesy tych ludzi pracują korepetytorzy opłacani z nie zawsze zasobnej kiesy rodzica.Corocznie pobierana opłata za Librusa i niechcianą ochronę.

A teraz korepetycje, przeładowane klasy i konieczność uczęszczania na zajęcia w wolne dla innych szkół dni.Nauczyciele z ogromnymi wymaganiami (szkoda, że nie wobec siebie). Na sukcesy tych ludzi pracują korepetytorzy opłacani z nie zawsze zasobnej kiesy rodzica.Corocznie pobierana opłata za Librusa i niechcianą ochronę.

rozwiń
Avatar
Włodek saczuk / 14 stycznia 2015 o 14:15

ja nie rozumiem ludzi, którzy chodzą do 3lo w Lublinie i narzekają na tą szkołę...jak nie pasuje to przecież można zmienić, trochę to dziwne, takie narzekanie. ja tam chodziłem, nikt mnie nie cisnął do nauki, bo tam rozumieją, że mozna kumac matematyke ale biologie to juz niekoniecznie....a w rankingu jest zawsze technikum z Wojciechowskiej, to jest prawdziwa duma ludzi techniki z Lubelszczyzny, studiowałem z absolwentami tej szkoły na Politechnice, naprawde ogarnięci ludzie i oby jak najdłużej zachowali tam ten wysoki poziom, bo jest naprawdę się czym pochwalić. ja kończylem Unie jak jeszcze były normalne egzaminy wstepne, teraz to jakis smieszny test decyduje, kto gdzie trafia. masz fart, to idziesz do dobrej szkoly, masz niefart - marnujesz sie w gorszej...troche to krzywdzce

pozdrawiam

inż. Wlodek Saczuk

ja nie rozumiem ludzi, którzy chodzą do 3lo w Lublinie i narzekają na tą szkołę...jak nie pasuje to przecież można zmienić, trochę to dziwne, takie narzekanie. ja tam chodziłem, nikt mnie nie cisnął do nauki, bo tam rozumieją, że mozna kumac matematyke ale biologie to juz niekoniecznie....a w rankingu jest zawsze technikum z Wojciechowskiej, to jest prawdziwa duma ludzi techniki z Lubelszczyzny, studiowałem z absolwentami tej szkoły na Politechnice, naprawde ogarnięci ludzie i oby jak najdłużej zachowali tam ten wysoki poziom, bo jest nap... rozwiń

Avatar
gugu / 24 października 2016 o 22:25
Zamojski to nic więcej niż terror, chamstwo i arogancja. Zwrócenie uwagi na liczne patologie tej szkoły ucina się komentarzem, że nikt tu ucznia nie zapraszal. I faktycznie, warto by zdolna młodzież wzięła sobie tę uniwersalną ripostę kadry do serca i przestała się tam pojawiać. Samobójstwa w tej szkole to nie przypadek. W żadnym innym lubelskim liceum właściwie nie ma takich zdarzeń. Nauczyciele w Zamoju zamiast uczyć popisują się bucerią - już po dwóch latach spędzonych na jednej z najlepszych polskich uczelni zamojcką "kadrę" wspomina się z niesmakiem lub w najlepszym razie uśmiechem zażenowania. W przypadku pojawienia się problemu wychowawczego reakcje nauczycieli są zerowe. To miejsce to zamknięte kółko wewnętrznej adoracji i samooszukiwania się - bo z zewnątrz tę miernotę i umysłową biedę już widać. A jeśli uczeń w końcu popełni samobójstwo? Szeptanie po kątach, że przez jednego gnojka rankingi polecą w dół, do czego to podobne, po co tu przyłaził ;)
Zamojski to nic więcej niż terror, chamstwo i arogancja. Zwrócenie uwagi na liczne patologie tej szkoły ucina się komentarzem, że nikt tu ucznia nie zapraszal. I faktycznie, warto by zdolna młodzież wzięła sobie tę uniwersalną ripostę kadry do serca i przestała się tam pojawiać. Samobójstwa w tej szkole to nie przypadek. W żadnym innym lubelskim liceum właściwie nie ma takich zdarzeń. Nauczyciele w Zamoju zamiast uczyć popisują się bucerią - już po dwóch latach spędzonych na jednej z najlepszych polskich uczelni zamojcką "kadrę"... rozwiń
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 02:48
Powiedzmy stop złym rankingom!
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 02:44
To co wyprawia sie w dzienniku wschodnim jest nie do pomyślenia..
Avatar
stanisław kozek / 30 kwietnia 2015 o 16:29

Topowe licea to pogoń za sztucznym wynikiem i brak koncentracji na uczniu. Są moim zdaniem lepsze szkoły, np. liceum imienia księdza gostyńskiego w lublinie. Tam jest indywidualny program nauczania i nakierowanie na pracę z uczniem. Dzięki takiemu podejściu dziecko uczy się z przyjemności, nie pod przymusem. 

Avatar
asd / 15 stycznia 2015 o 23:07

ja sie pytam, gdzue jest 6 LO w Lublinie ???

Avatar
rodzic / 15 stycznia 2015 o 18:32

Oj, to było dawno, dawno, daaawno temu.... Od kilku dobrych lat szkołę zabijał pomalutku ale skutecznie jej dyrektor, nie reformował niczego, tolerował dziwaczną kadrę, nie liczył się z uczniami ani ich rodzicami. Były bunty młodzieży, samobójstwa uczniów, pojawiła się jakaś zła otoczka, poziom poleciał w dół - sam p. dyrektor-matematyk był mistrzem tego w klasach "A" które marnował regularnie co 3 lata. Szkoda Zamoya. Zanim nowy dyrektor zrobi porządek w tej szkole lata miną. Psuć jest bardzo łatwo, gorzej budować czy odbudować(: Pytanie tylko dlaczego do takiej sytuacji dopuszczono? Szkoła ma wszak nadzór...

Oj, to było dawno, dawno, daaawno temu.... Od kilku dobrych lat szkołę zabijał pomalutku ale skutecznie jej dyrektor, nie reformował niczego, tolerował dziwaczną kadrę, nie liczył się z uczniami ani ich rodzicami. Były bunty młodzieży, samobójstwa uczniów, pojawiła się jakaś zła otoczka, poziom poleciał w dół - sam p. dyrektor-matematyk był mistrzem tego w klasach "A" które marnował regularnie co 3 lata. Szkoda Zamoya. Zanim nowy dyrektor zrobi porządek w tej szkole lata miną. Psuć jest bardzo łatwo, gorzej budować czy odbu... rozwiń

Avatar
mim / 14 stycznia 2015 o 22:57

Unia świetna szkoła! Mimo odwiecznej wojny pomiędzy I, II, III trzeba przyznać, że wszystkie szkoły są tak samo dobre, tak jak i Biskupiak czy inne "mniej lansowane" szkoły jak 23 chociażby. Każda szkoła się czymś różni, ma inną ofertę - nie koniecznie tą edukacyjną. Każdy znajdzie coś dla siebie. Mnie Unia zachęciła choćby swoimi niewielkimi rozmiarami ;) Była pierwszą szkołą w mojej edukacyjnej karierze, w której spotkałam się z tak dużym nagromadzeniem tzw. "nauczycieli z powołania". Uważam, że w tych szkołach ludziom się po prostu bardziej chce. A maturę powinien mieć teraz każdy, zwłaszcza, że jest przecież taka banalna! Nic nie potrzebny papier? Ale skoro jest tak prosty i darmowy, to co za problem go mieć? Bo to prawda, że pracodawca nie patrzy na maturę, ale patrzy na jej brak. 

Unię polecam każdemu, może znajdzie akurat tam swój dom, jak nie - niech szuka dalej. Jeśli ktoś chodzi do takiej szkoły pod przymusem, to mu współczuję.

Unia świetna szkoła! Mimo odwiecznej wojny pomiędzy I, II, III trzeba przyznać, że wszystkie szkoły są tak samo dobre, tak jak i Biskupiak czy inne "mniej lansowane" szkoły jak 23 chociażby. Każda szkoła się czymś różni, ma inną ofertę - nie koniecznie tą edukacyjną. Każdy znajdzie coś dla siebie. Mnie Unia zachęciła choćby swoimi niewielkimi rozmiarami ;) Była pierwszą szkołą w mojej edukacyjnej karierze, w której spotkałam się z tak dużym nagromadzeniem tzw. "nauczycieli z powołania". Uważam, że w tych szkołach ludziom się po prostu bar... rozwiń

Avatar
Puzon / 14 stycznia 2015 o 20:19

jedynym miernikiem powinno być ilu bezrobotnych pozostało po tych szkołach. Co z dobrych lokat na olimpiadach gdzy taki człowiek nic nie potrafi

Zapewne człowiek, który wygrywa olimpiadę, może nie potrafić zaorać pola, albo układać kostki brukowej ale potrafi dostać się na najlepsze uczelnie i w perspektywie zrobić karierę naukową, lub karierę w zachodnich firmach... Wielu filozofów, ekspertów od zarządzania czy kulturoznawstwa dziwi się, że czeka ich zmywak w UK. Z tym, że im nie chciało się uczyć do olimpiad. Bawili się wspaniale w kiepskim liceum i na swoich wymagających kierunkach studiów.

rozwiń
Avatar
tata / 14 stycznia 2015 o 15:14

Dawniej "Zamoj" to było coś . Ale jak to w życiu , teraz to sieczka ...!


Dawniej "Zamoj" to było coś . Ale jak to w życiu , teraz to sieczka ...!

A teraz korepetycje, przeładowane klasy i konieczność uczęszczania na zajęcia w wolne dla innych szkół dni.Nauczyciele z ogromnymi wymaganiami (szkoda, że nie wobec siebie). Na sukcesy tych ludzi pracują korepetytorzy opłacani z nie zawsze zasobnej kiesy rodzica.Corocznie pobierana opłata za Librusa i niechcianą ochronę.

A teraz korepetycje, przeładowane klasy i konieczność uczęszczania na zajęcia w wolne dla innych szkół dni.Nauczyciele z ogromnymi wymaganiami (szkoda, że nie wobec siebie). Na sukcesy tych ludzi pracują korepetytorzy opłacani z nie zawsze zasobnej kiesy rodzica.Corocznie pobierana opłata za Librusa i niechcianą ochronę.

rozwiń
Avatar
Włodek saczuk / 14 stycznia 2015 o 14:15

ja nie rozumiem ludzi, którzy chodzą do 3lo w Lublinie i narzekają na tą szkołę...jak nie pasuje to przecież można zmienić, trochę to dziwne, takie narzekanie. ja tam chodziłem, nikt mnie nie cisnął do nauki, bo tam rozumieją, że mozna kumac matematyke ale biologie to juz niekoniecznie....a w rankingu jest zawsze technikum z Wojciechowskiej, to jest prawdziwa duma ludzi techniki z Lubelszczyzny, studiowałem z absolwentami tej szkoły na Politechnice, naprawde ogarnięci ludzie i oby jak najdłużej zachowali tam ten wysoki poziom, bo jest naprawdę się czym pochwalić. ja kończylem Unie jak jeszcze były normalne egzaminy wstepne, teraz to jakis smieszny test decyduje, kto gdzie trafia. masz fart, to idziesz do dobrej szkoly, masz niefart - marnujesz sie w gorszej...troche to krzywdzce

pozdrawiam

inż. Wlodek Saczuk

ja nie rozumiem ludzi, którzy chodzą do 3lo w Lublinie i narzekają na tą szkołę...jak nie pasuje to przecież można zmienić, trochę to dziwne, takie narzekanie. ja tam chodziłem, nikt mnie nie cisnął do nauki, bo tam rozumieją, że mozna kumac matematyke ale biologie to juz niekoniecznie....a w rankingu jest zawsze technikum z Wojciechowskiej, to jest prawdziwa duma ludzi techniki z Lubelszczyzny, studiowałem z absolwentami tej szkoły na Politechnice, naprawde ogarnięci ludzie i oby jak najdłużej zachowali tam ten wysoki poziom, bo jest nap... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

0 0

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż na Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż na Euro 2016 0 0

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 2

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 6

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 24 6

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 31 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 39 81

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 16 27

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem. Jest odpowiedź
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem. Jest odpowiedź 2 17

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński. - Pan Karpiński próbuje wymazać ten zły okres, kiedy był ministrem skarbu - odpowiada polityk PiS

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!