Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 lutego 2018 r.
10:03

Ratownicy mieli obiecane podwyżki i nadal ich nie dostali. "Czujemy się lekceważeni przez dyrekcję"

73 8 A A

Ratownicy medyczni ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie nadal nie dostali podwyżek obiecanych w ubiegłym roku przez Ministerstwo Zdrowia. Dyrekcja szpitala tłumaczy to luką prawną

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na pieniądze czeka 38 ratowników zatrudnionych w wojewódzkim szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie, między innymi w szpitalnym oddziale ratunkowym.

Kilka miesięcy temu ratownicy protestowali w całej Polsce domagając się wyrównania swoich wynagrodzeń z pielęgniarkami. Podkreślali, że mają te same kompetencje i obowiązki. Ministerstwo zgodziło się na wypłatę dwóch transz dodatku do wynagrodzenia w wysokości 400 zł brutto każda.

– Czujemy się lekceważeni przez dyrekcję. Nie dostaliśmy pierwszych 400 zł, które miały być wypłacone już w lipcu ubiegłego roku, nie mówiąc o kolejnej transzy, którą mieliśmy dostać w styczniu tego roku – denerwuje się jeden z ratowników pracujących w szpitalnym oddziale ratunkowym.

– Dyrekcja powołuje się na brak aktów prawnych ze strony Ministerstwa Zdrowia, mimo że w komunikacie z grudnia ubiegłego roku resort wyraźnie informował, że nie wyda takiego dokumentu, ale pieniądze mają być wypłacone.

Dodaje, że środowisko ratowników zostało podzielone na lepszych i gorszych, bo część dostała obiecane pieniądze, a część nadal na nie czeka.

– Mamy nadzieję, że ministerstwo w związku z przypadkami niewypłacania podwyżek w całym kraju wyda odpowiedni dokument – zaznacza nasz rozmówca. – W naszym przypadku protest nie wchodzi w grę. Jest nas za mało, żeby taka akcja przyniosła efekt.

Co na to dyrekcja szpitala? – Sytuacja jest o tyle trudna, że zatrudniam blisko 40 ratowników, więc podwyżki byłyby bardzo dużym obciążeniem dla budżetu szpitala. W skali roku to około 400 tysięcy złotych. A Ministerstwo Zdrowia nie wskazało źródła ich finansowania – tłumaczy Gabriel Maj, dyrektor szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie. – Resort nie wydał też żadnego aktu prawnego, który regulowałyby te kwestie, jak to było w przypadku pielęgniarek.

Dyrektor zapewnia, że w przyszłym tygodniu spotka się jednak z ratownikami w tej sprawie. – Mimo luki prawnej zależy mi, żeby moi pracownicy dostali pieniądze. Razem będziemy szukać sposobu na ich znalezienie – mówi dyrektor Maj. – W przypadku ratowników zatrudnionych w pogotowiu ratunkowym sprawa była prostsza, bo wojewodowie mogli uruchomić na ten cel rezerwę finansową.

Maj tłumaczy też, że powodem zwiększenia stawki bazowej dla szpitalnego oddziału ratunkowego i izby przyjęć o 2 proc. od 1 lipca i 4 proc. od 1 października ubiegłego roku (wprowadziły je aneksy do umów z NFZ – red.) nie były podwyżki dla ratowników, ale podwyżki w związku z wejściem w życie ustawy o płacach minimalnych.

Czytaj więcej o:

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 lutego 2018 o 08:11
AHHAHAHAHA nawet tu pielęgniarki sie panoszą, zapraszam panie pachnące do ZRMow, wtedy pogadamy o umiejętnościach i wiedzy, bo niestety ZRM to nie oddział w ciepłym i oświetlonym. Weście już przestańcie się czepiać, porostu pielęgniarka jest od pielęgnowania pacjenta a ratownik od ratowania życia, proste i co tu rozgraniczać i to i to jest zawodem wymagającym profesjonalnego przygotowania a to ze pielęgniarki się tak panosza nad ratownikami to tylko świadczy o nich ze i jeszcze dodam ze oczywiste ze pielęgniarka ma więcej godzin w uczelniach, bo musi się nauczyć podcierać dupę pacjentowi :)
AHHAHAHAHA nawet tu pielęgniarki sie panoszą, zapraszam panie pachnące do ZRMow, wtedy pogadamy o umiejętnościach i wiedzy, bo niestety ZRM to nie oddział w ciepłym i oświetlonym. Weście już przestańcie się czepiać, porostu pielęgniarka jest od pielęgnowania pacjenta a ratownik od ratowania życia, proste i co tu rozgraniczać i to i to jest zawodem wymagającym profesjonalnego przygotowania a to ze pielęgniarki się tak panosza nad ratownikami to tylko świadczy o nich ze i jeszcze dodam ze oczywiste ze pielęgniarka ma więcej godzin w uczelniach... rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 11:25
Witam,  pracuje w jednym z małych szpitali jako ratownik razem z pielęgniarkami,  nie rozumiem tej nienawiści pomiędzy pielęgniarkami do ratowników. Pracujemy razem i powiem tak niektóre z was mają większe mniemanie o sobie jak ratownik,  pani która ma spece z ratownictwa i studia mgr nie umie rozróżnić zawału i karze czekać na lekarza przed IP ,  ale do chwalenia się czego to ona nie robiła i ile wie to pierwsza,  jedna drugiej by oko wydrapala za 1 zł,  ona podwyżkę dostała przecież ja mam większy staż a ona mgr i specjalizacje,  nie mówię że wszystkie takie są,  bo z niektórymi dobrze idzie współpraca,  ale więcej pokory i mniej jadu do siebie i innych pracowników wam życzę   
Witam,  pracuje w jednym z małych szpitali jako ratownik razem z pielęgniarkami,  nie rozumiem tej nienawiści pomiędzy pielęgniarkami do ratowników. Pracujemy razem i powiem tak niektóre z was mają większe mniemanie o sobie jak ratownik,  pani która ma spece z ratownictwa i studia mgr nie umie rozróżnić zawału i karze czekać na lekarza przed IP ,  ale do chwalenia się czego to ona nie robiła i ile wie to pierwsza,  jedna drugiej by oko wydrapala za 1 zł,  ona podwyżkę dostała przecież ja mam większy staż a ona mgr i specjalizacje,  nie mówię... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2018 o 11:05
Szpital wojewódzki w Toruniu to samo. Jak pieniędzy nie było widać tak dalej ich nie ma... Dyrekcja ma za nic Ratowników... Z resztą to nie jedyny szpital jak sami wiemy...
Avatar
Gosc / 10 lutego 2018 o 08:48
Witam Pracuje jako RM w karetce pogotowia i szczerze powiem że osoby które piszą tutaj o wyższym wykształceniu pielęgniarek i większej ilości godzin trochę przeginacie... Pracuje z pielęgniarkami i wiem że i ten i ten zawód jest od trochę innych zadań ale nigdy nie umniejszalem pielęgniarce choć spotkałem w tym zawodzie niestety osoby które swoim poziomem wiedzy i umiejętnościami równaly do sanitariuszy. Co do osób które wypisują więc o cięższych studiach i większej wiedzy - trochę pokory. Uważam że zarówno pielęgniarki jak i RM zasługują na godne place... Pielęgniarki wywalczyły swoje i nie rozumiem czemu skoro pracujemy ramię w ramię na tych samych prawach i odpowiedzialności taka nienawiść. PS. Jeśli chodzi o wiedzę z chęcią mogę stanąć z pielęgniarka w zawody :) 
Witam Pracuje jako RM w karetce pogotowia i szczerze powiem że osoby które piszą tutaj o wyższym wykształceniu pielęgniarek i większej ilości godzin trochę przeginacie... Pracuje z pielęgniarkami i wiem że i ten i ten zawód jest od trochę innych zadań ale nigdy nie umniejszalem pielęgniarce choć spotkałem w tym zawodzie niestety osoby które swoim poziomem wiedzy i umiejętnościami równaly do sanitariuszy. Co do osób które wypisują więc o cięższych studiach i większej wiedzy - trochę pokory. Uważam że zarówno pielęgniarki jak i RM zasługują... rozwiń
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 22:23
Zarabiajcie dużo ale od pielęgniarek wam wara i przestańcie kłamać. Jesteście pierwsi w kombinowaniu jak wziąć cwrtyfikat z konferencji za kolegę którego nie ma.. studia macie dużo latwiejsze, jezdzicue sobie na obozy itd na co pielęgniarki czasu nie mają. Pielęgniarstwo 4815+1200+specjalizacja Ratownictwo 3800 godz..i tyle...za co chcecie taka sama kase? Za wozenie pacjentów na badania? (Do których przygotowuje pielęgnlarks, które robi pielęgniarka albo wykonuje wraz z lekarzem...its itp... temat rzeka).co z tegoo ze podacie lek np podczas reanimacji tak samo jak pielęgniarka skoro jej wiedza jest dużo obszerniejsza i pomoże ona większej gr pacjentow i w szerszym zakresie niż wy . Trochę pokory. Ratownik w kartce niech zarabia dobrze ale reszta...pracująca jak sanitariusze, noszowi no to sorry... ale z jakiej paki macie zarabiać za dyżury polegające na wożeniu ludzi na badabia tyle co inni z odpowiedzialnością, stającymi do reanimacji..
Zarabiajcie dużo ale od pielęgniarek wam wara i przestańcie kłamać. Jesteście pierwsi w kombinowaniu jak wziąć cwrtyfikat z konferencji za kolegę którego nie ma.. studia macie dużo latwiejsze, jezdzicue sobie na obozy itd na co pielęgniarki czasu nie mają. Pielęgniarstwo 4815+1200+specjalizacja Ratownictwo 3800 godz..i tyle...za co chcecie taka sama kase? Za wozenie pacjentów na badania? (Do których przygotowuje pielęgnlarks, które robi pielęgniarka albo wykonuje wraz z lekarzem...its itp... temat rzeka).co z tegoo ze podacie lek np podcza... rozwiń
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 21:56
Kochani nie macie takich samych kompetencji jak pielęgniarki! Macie łatwiejsze studia i mniej godzin. Umiecie dużo mniej od pielęgniarek i położnych, tak bylo zawsze. Studiowalam z wami i z pielęgniarkami więc wiem co mówię. Ratownictwo to 3 lata studiów a pielęgniarstwo ma możliwosci 5 lat plus specjalizacje i obszerne drugie kursy (nie 2 dniowe jak wasze) co swiadczy o ogromie wiedzy. Nie rozumiem też dlaczego kłamiecie bo wszyscy ratownicy których znam zarabiają więcej od pielęgniarek (nawet mnie to wkurzalo bo znajoma rm siedzi na sorze w rejestracji i zarabia więcej od drugiej piel ktora zasuwa w oddziale przy pacjencie). Skończcie studia pielegnis4skie i dyskutujcie. Najlepiej robić cos idac na łatwiznę a chcieć i oczekiwać tego co inni przy większym nakładzie pracy... tylko wy tak potraficie kłapać dziobami... kursy z wami to dobra zabawa- jesteście najbardziej wyluzowanymi medykami...pielęgniarki, położne czy lekarze zawsze się bardziej spinają...i uczą..
Kochani nie macie takich samych kompetencji jak pielęgniarki! Macie łatwiejsze studia i mniej godzin. Umiecie dużo mniej od pielęgniarek i położnych, tak bylo zawsze. Studiowalam z wami i z pielęgniarkami więc wiem co mówię. Ratownictwo to 3 lata studiów a pielęgniarstwo ma możliwosci 5 lat plus specjalizacje i obszerne drugie kursy (nie 2 dniowe jak wasze) co swiadczy o ogromie wiedzy. Nie rozumiem też dlaczego kłamiecie bo wszyscy ratownicy których znam zarabiają więcej od pielęgniarek (nawet mnie to wkurzalo bo znajoma rm siedzi na sor... rozwiń
Avatar
Gosc / 9 lutego 2018 o 15:31
Dyrektorzy nieudacznicy by nie narazić się marszałkom zawsze będą szukać pieniędzy w kieszeniach pracowników. W Lublinie nie jest tajemnicą że ekipa zajmująca się ochroną zdrowia położyła całkowice służbę zdrowia
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 10:22
To skandal co mówi dyrektor! Jest z PSL-u, a zachowuje się jak rasowy PIS-owiec! Że takie kanalie jeszcze zajmują funkcje dyrektorskie!
Avatar
Gość / 25 lutego 2018 o 08:11
AHHAHAHAHA nawet tu pielęgniarki sie panoszą, zapraszam panie pachnące do ZRMow, wtedy pogadamy o umiejętnościach i wiedzy, bo niestety ZRM to nie oddział w ciepłym i oświetlonym. Weście już przestańcie się czepiać, porostu pielęgniarka jest od pielęgnowania pacjenta a ratownik od ratowania życia, proste i co tu rozgraniczać i to i to jest zawodem wymagającym profesjonalnego przygotowania a to ze pielęgniarki się tak panosza nad ratownikami to tylko świadczy o nich ze i jeszcze dodam ze oczywiste ze pielęgniarka ma więcej godzin w uczelniach, bo musi się nauczyć podcierać dupę pacjentowi :)
AHHAHAHAHA nawet tu pielęgniarki sie panoszą, zapraszam panie pachnące do ZRMow, wtedy pogadamy o umiejętnościach i wiedzy, bo niestety ZRM to nie oddział w ciepłym i oświetlonym. Weście już przestańcie się czepiać, porostu pielęgniarka jest od pielęgnowania pacjenta a ratownik od ratowania życia, proste i co tu rozgraniczać i to i to jest zawodem wymagającym profesjonalnego przygotowania a to ze pielęgniarki się tak panosza nad ratownikami to tylko świadczy o nich ze i jeszcze dodam ze oczywiste ze pielęgniarka ma więcej godzin w uczelniach... rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 11:25
Witam,  pracuje w jednym z małych szpitali jako ratownik razem z pielęgniarkami,  nie rozumiem tej nienawiści pomiędzy pielęgniarkami do ratowników. Pracujemy razem i powiem tak niektóre z was mają większe mniemanie o sobie jak ratownik,  pani która ma spece z ratownictwa i studia mgr nie umie rozróżnić zawału i karze czekać na lekarza przed IP ,  ale do chwalenia się czego to ona nie robiła i ile wie to pierwsza,  jedna drugiej by oko wydrapala za 1 zł,  ona podwyżkę dostała przecież ja mam większy staż a ona mgr i specjalizacje,  nie mówię że wszystkie takie są,  bo z niektórymi dobrze idzie współpraca,  ale więcej pokory i mniej jadu do siebie i innych pracowników wam życzę   
Witam,  pracuje w jednym z małych szpitali jako ratownik razem z pielęgniarkami,  nie rozumiem tej nienawiści pomiędzy pielęgniarkami do ratowników. Pracujemy razem i powiem tak niektóre z was mają większe mniemanie o sobie jak ratownik,  pani która ma spece z ratownictwa i studia mgr nie umie rozróżnić zawału i karze czekać na lekarza przed IP ,  ale do chwalenia się czego to ona nie robiła i ile wie to pierwsza,  jedna drugiej by oko wydrapala za 1 zł,  ona podwyżkę dostała przecież ja mam większy staż a ona mgr i specjalizacje,  nie mówię... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2018 o 11:05
Szpital wojewódzki w Toruniu to samo. Jak pieniędzy nie było widać tak dalej ich nie ma... Dyrekcja ma za nic Ratowników... Z resztą to nie jedyny szpital jak sami wiemy...
Avatar
Gosc / 10 lutego 2018 o 08:48
Witam Pracuje jako RM w karetce pogotowia i szczerze powiem że osoby które piszą tutaj o wyższym wykształceniu pielęgniarek i większej ilości godzin trochę przeginacie... Pracuje z pielęgniarkami i wiem że i ten i ten zawód jest od trochę innych zadań ale nigdy nie umniejszalem pielęgniarce choć spotkałem w tym zawodzie niestety osoby które swoim poziomem wiedzy i umiejętnościami równaly do sanitariuszy. Co do osób które wypisują więc o cięższych studiach i większej wiedzy - trochę pokory. Uważam że zarówno pielęgniarki jak i RM zasługują na godne place... Pielęgniarki wywalczyły swoje i nie rozumiem czemu skoro pracujemy ramię w ramię na tych samych prawach i odpowiedzialności taka nienawiść. PS. Jeśli chodzi o wiedzę z chęcią mogę stanąć z pielęgniarka w zawody :) 
Witam Pracuje jako RM w karetce pogotowia i szczerze powiem że osoby które piszą tutaj o wyższym wykształceniu pielęgniarek i większej ilości godzin trochę przeginacie... Pracuje z pielęgniarkami i wiem że i ten i ten zawód jest od trochę innych zadań ale nigdy nie umniejszalem pielęgniarce choć spotkałem w tym zawodzie niestety osoby które swoim poziomem wiedzy i umiejętnościami równaly do sanitariuszy. Co do osób które wypisują więc o cięższych studiach i większej wiedzy - trochę pokory. Uważam że zarówno pielęgniarki jak i RM zasługują... rozwiń
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 22:23
Zarabiajcie dużo ale od pielęgniarek wam wara i przestańcie kłamać. Jesteście pierwsi w kombinowaniu jak wziąć cwrtyfikat z konferencji za kolegę którego nie ma.. studia macie dużo latwiejsze, jezdzicue sobie na obozy itd na co pielęgniarki czasu nie mają. Pielęgniarstwo 4815+1200+specjalizacja Ratownictwo 3800 godz..i tyle...za co chcecie taka sama kase? Za wozenie pacjentów na badania? (Do których przygotowuje pielęgnlarks, które robi pielęgniarka albo wykonuje wraz z lekarzem...its itp... temat rzeka).co z tegoo ze podacie lek np podczas reanimacji tak samo jak pielęgniarka skoro jej wiedza jest dużo obszerniejsza i pomoże ona większej gr pacjentow i w szerszym zakresie niż wy . Trochę pokory. Ratownik w kartce niech zarabia dobrze ale reszta...pracująca jak sanitariusze, noszowi no to sorry... ale z jakiej paki macie zarabiać za dyżury polegające na wożeniu ludzi na badabia tyle co inni z odpowiedzialnością, stającymi do reanimacji..
Zarabiajcie dużo ale od pielęgniarek wam wara i przestańcie kłamać. Jesteście pierwsi w kombinowaniu jak wziąć cwrtyfikat z konferencji za kolegę którego nie ma.. studia macie dużo latwiejsze, jezdzicue sobie na obozy itd na co pielęgniarki czasu nie mają. Pielęgniarstwo 4815+1200+specjalizacja Ratownictwo 3800 godz..i tyle...za co chcecie taka sama kase? Za wozenie pacjentów na badania? (Do których przygotowuje pielęgnlarks, które robi pielęgniarka albo wykonuje wraz z lekarzem...its itp... temat rzeka).co z tegoo ze podacie lek np podcza... rozwiń
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 21:56
Kochani nie macie takich samych kompetencji jak pielęgniarki! Macie łatwiejsze studia i mniej godzin. Umiecie dużo mniej od pielęgniarek i położnych, tak bylo zawsze. Studiowalam z wami i z pielęgniarkami więc wiem co mówię. Ratownictwo to 3 lata studiów a pielęgniarstwo ma możliwosci 5 lat plus specjalizacje i obszerne drugie kursy (nie 2 dniowe jak wasze) co swiadczy o ogromie wiedzy. Nie rozumiem też dlaczego kłamiecie bo wszyscy ratownicy których znam zarabiają więcej od pielęgniarek (nawet mnie to wkurzalo bo znajoma rm siedzi na sorze w rejestracji i zarabia więcej od drugiej piel ktora zasuwa w oddziale przy pacjencie). Skończcie studia pielegnis4skie i dyskutujcie. Najlepiej robić cos idac na łatwiznę a chcieć i oczekiwać tego co inni przy większym nakładzie pracy... tylko wy tak potraficie kłapać dziobami... kursy z wami to dobra zabawa- jesteście najbardziej wyluzowanymi medykami...pielęgniarki, położne czy lekarze zawsze się bardziej spinają...i uczą..
Kochani nie macie takich samych kompetencji jak pielęgniarki! Macie łatwiejsze studia i mniej godzin. Umiecie dużo mniej od pielęgniarek i położnych, tak bylo zawsze. Studiowalam z wami i z pielęgniarkami więc wiem co mówię. Ratownictwo to 3 lata studiów a pielęgniarstwo ma możliwosci 5 lat plus specjalizacje i obszerne drugie kursy (nie 2 dniowe jak wasze) co swiadczy o ogromie wiedzy. Nie rozumiem też dlaczego kłamiecie bo wszyscy ratownicy których znam zarabiają więcej od pielęgniarek (nawet mnie to wkurzalo bo znajoma rm siedzi na sor... rozwiń
Avatar
Gosc / 9 lutego 2018 o 15:31
Dyrektorzy nieudacznicy by nie narazić się marszałkom zawsze będą szukać pieniędzy w kieszeniach pracowników. W Lublinie nie jest tajemnicą że ekipa zajmująca się ochroną zdrowia położyła całkowice służbę zdrowia
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 10:22
To skandal co mówi dyrektor! Jest z PSL-u, a zachowuje się jak rasowy PIS-owiec! Że takie kanalie jeszcze zajmują funkcje dyrektorskie!
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 38 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 228 49

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 15

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 60 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 21 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!