czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Ratusz płaci za prowadzenie profilu na Facebooku. Fundacja oferuje to za darmo

Dodano: 15 marca 2016, 09:13
Autor: Dominik Smaga

– Oferta zostanie skierowana do Biura Rady Miasta, które zastanowi się, jakie podjąć działania – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta
– Oferta zostanie skierowana do Biura Rady Miasta, które zastanowi się, jakie podjąć działania – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta

Zamiast wydawać 10 tys. zł zlećcie to nam za darmo – radzi Fundacja Wolności i chce przejąć prowadzenie profilu Rady Miasta na Facebooku. Teraz wynajęta osoba dostaje co miesiąc 830 zł i zajmuje się profilem RM także w godzinach pracy w... podległej miastu jednostce

O umowie na prowadzenie profilu Rady Miasta pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Rolą wykonawcy jest m.in. zamieszczanie wpisów i zdjęć, „personalizacja avatara”, sygnalizowanie pojawienia się „informacji drażliwych”, moderowanie dyskusji, czy też „aktywacja fanów”. Umowę zawarto na rok. Zapłata? 830 zł miesięcznie, co rocznie daje 9 960 zł.

Ofertę robienia tego samego za darmo złożyła wczoraj interesująca się tą umową Fundacja Wolności. – I tak interesujemy się działalnością Rady Miasta – wyjaśnia Krzysztof Jakubowski, prezes fundacji. Dodaje, że może zamieszczać także relacje wideo i to również za darmo. – Budżet miasta zaoszczędzi na tym 830 zł każdego miesiąca.

Co na to Ratusz? – Oferta zostanie skierowana do Biura Rady Miasta, które zastanowi się, jakie podjąć działania – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. – Obecnie obowiązująca umowa jest ważna, nie było planów jej zerwania, bo Biuro Rady Miasta jest zadowolone z tego jak jest wykonywana.

Profil powstał 1 marca ubiegłego roku, jego prowadzenie powierzono Maciejowi Bryle. Zawarcie kolejnej, ważnej do końca 2016 r. umowy miasto tłumaczy zadowoleniem z wykonawcy.

Mniej entuzjastyczna jest Fundacja Wolności. – Przejrzeliśmy raporty przygotowane przez zleceniobiorcę oraz sam profil. Przez rok pojawiło się na nim 7 komentarzy oraz przesłano 7 wiadomości prywatnych – informuje Jakubowski. Na stronie zamieszczane są głównie odnośniki do oficjalnych komunikatów, czy też protokołów z sesji. Grafika inna niż flaga Lublina pojawiła się ostatni raz w drugiej połowie grudnia, gdy zamieszczono serię zdjęć z sali obrad.

Dlaczego profilem musi zajmować się ktoś spoza Ratusza? – Decyzja ta wynikała z konieczności zapewnienia płynnej i efektywnej komunikacji z odbiorcami – wyjaśnia sekretarz miasta Andrzej Wojewódzki w odpowiedzi na wcześniejsze pytania fundacji. Tłumaczy, że profil trzeba obsługiwać „24 h na dobę, 7 dni w tygodniu”.

Wczoraj okazało się, że całodobowa obsługa profilu może być utrudniona, bo jego autor trafił już na dywanik swojego podstawowego pracodawcy, którym jest... Zarząd Nieruchomości Komunalnych. Przynajmniej dwa niedawne wpisy zamieścił w godzinach pracy. – Pan Bryła został upomniany za te dwa wpisy, by więcej nie wykonywał tych czynności w ramach czasu, który spędza w pracy – mówi Łukasz Bilik, rzecznik ZNK.

Czytaj więcej o: Lublin ratusz Facebooku
Gość
loleczek
antonio
(32) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (17 marca 2016 o 09:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cwaniactwo i kolesiostwo! Pan Maciej Bryła odwala fuszerkę, nie zna się na social mediach, ale kasę przytula, mimo źle wykonanej pracy. I to wszystko z moich podatków-nie godzę się!
Rozwiń
loleczek
loleczek (16 marca 2016 o 17:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Stara sztuczka... oskarżyć moderatora o usuwanie niewygodnych komentarzy. Nic takiego się nie dzieje, ale napisać trzeba bo Żuk i cała Rada to zło i w "rękach" ma "służalcze" media :)

Gdzie wy się ludzie uczyliście? W Związku Radzieckim czy to mentalna/genetyczna pozostałość po kontrolowanej opozycji PRLu? ;]

Pewnie ta sprawa z FB też naciągnięta bo za dużo szumu wkoło, prawda?

Rozwiń
antonio
antonio (16 marca 2016 o 14:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dlaczego widać tylko komentarze przychylne UM, a inne nie są publikowane przez moderatora? Próbowałem parę razy i nie zamieszcza. A komentarz czysty i merytoryczny, poparty wiedzą w tym temacie. Dziwne, trzeba się za temat mocno nagłośnić w innych mediach.

Przypadek - nie sadze :P

Rozwiń
Pracownik
Pracownik (16 marca 2016 o 09:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawe czyim znajomkiem jest Maciej Bryła?! Za czyim poleceniem dostał tę pracę? I tak na prawdę za co bierze pieniądze? Czy praca którą faktycznie wykonuje, z resztą w godzinach pracy w ZNK, jest tożsama z obowiązkami zawartymi w umowie z Ratuszem... Każdy kto miał do czynienia z tym człowiekiem wie, że nie posiada on ani kompetencji do czegokolwiek, ani doświadczenia. Takimi rzeczami powinni zajmować się urzędnicy z UM, a nie z podległego zakładu. Wiadomo, że każdy chce dorobić, bo pensja w ZNK jest żałosna, ale wszystko powinno być zgodnie z jakimiś normami i wymaganiami, a nie tylko po znajomości.
Rozwiń
Gość
Gość (16 marca 2016 o 08:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jaka nagonka?Ludzie piszą prawde.Bryła przytulił 10 tysiecy za umieszczemie 10 postów skopiowanych z BIP w godzinach pracy.Niech jego szefowie zajma sie jego działalnosci w pracy i poza praca,bo póki co to jest cwaniactwo i wyciaganie publicznych pieniedzy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (32)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!