piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Rekrutacja do przedszkoli w Lublinie (terminy, zasady). Co się zmienia?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 lutego 2014, 19:30
Autor: Dominik Smaga

W sobotę rozpocznie się rekrutacja do przedszkoli i punktów przedszkolnych w Lublinie. Zasady są inne, niż rok temu, a zmian jest sporo.

Do wzięcia będzie tyle miejsc, ile zostanie po przyjęciu dzieci mających pierwszeństwo. To 5- i 6-latki, którym wskazano konkretne placówki oraz dzieci młodsze, których rodzice chcą, by nadal uczęszczały do tego samego przedszkola. Ile miejsc pozostanie? To ma się okazać pod koniec tygodnia. Kogo dotyczy zbliżająca się rekrutacja? - Wszystkich dzieci, które dotychczas nie uczęszczały do przedszkola. Oraz tych, które już uczęszczały, ale ich rodzice nie złożyli deklaracji o dalszym korzystaniu z tej samej placówki - mówi Ewa Dumkiewicz-Sprawka, dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania w Urzędzie Miasta. Ci, którzy chcą zapisać dziecko, muszą pobrać ze strony Urzędu Miasta, lub bezpośrednio w przedszkolu, specjalny formularz. Rodzice mogą wybrać trzy przedszkola i wskazać to, które woleliby najbardziej, i to w nim złożyć wniosek. Czas na to jest do końca marca. Później zaczną prace komisje kwalifikacyjne. Pierwszeństwo będą mieć dzieci, które spełnią warunki wymienione w ustawie: rodzina wielodzietna (troje i więcej dzieci), dziecko niepełnosprawne, niepełnosprawność rodzica lub rodziców, czy też samotne wychowywanie dziecka. W przypadku samotnych rodziców konieczne jest pisemne orzeczenie o rozwodzie lub separacji, albo akt zgonu małżonka. Dla wspomnianych wyżej dzieci miejsce musi się znaleźć. Co z pozostałymi? Jeśli chętnych będzie więcej niż miejsc, wtedy dzieci będą punktowane. Mały kandydat dostanie 4 punkty, jeśli oboje rodzice pracują lub uczą się dziennie, 2 punkty jeśli brat lub siostra jest w tym samym przedszkolu, a po jednym punkcie dostaną: dzieci z ciąży mnogiej, dzieci mieszkające nie dalej niż 3 km od placówki oraz te, które będą korzystać z przedszkola w pełnym wymiarze. Miejsca dostaną ci, którzy uzyskają największą liczbę punktów.

22 kwietnia o godz. 14 placówki mają ogłosić listę zakwalifikowanych. Odrzuceni będą mieli 7 dni na odwołanie do dyrektora przedszkola. Jeśli rozpatrzy je odmownie, będą jeszcze mogli - to nowość - odwołać się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Od 23 do 30 kwietnia (do godz. 17) rodzice mają czas na potwierdzenie, że chcą korzystać z placówki. Wykazy przyjętych zawisną 5 maja. - Uzupełniająca rekrutacja odbędzie się w lipcu lub sierpniu - mówi Dumkiewicz-Sprawka. Nowością jest też to, że kandydaci spoza Lublina mogą być przyjęci tylko pod warunkiem, że zostaną wolne miejsca po naborze dzieci z Lublina.
  Edytuj ten wpis
Magda
pytam
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Magda
Magda (13 marca 2014 o 17:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nasze dziecko ukończyło przedszkole Calineczka w zeszłym roku i jesteśmy bardzo zadowoleni. Pozdrawiam Magda.

Rozwiń
pytam
pytam (3 marca 2014 o 10:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Witam,

czy ktos wie, dlaczego akurat Przedszkole nr 85 Onyksowa nie przewiduje grupy dla 3 i 4-latkow???

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!