Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 września 2014 r.
19:00
Edytuj ten wpis

Remont ul. Armii Krajowej. Zmiana ruchu i spore zamieszanie?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
2 6 A A

Będą kolejne zmiany na ul. Armii Krajowej. W przyszłym tygodniu cały ruch zostanie przełożony na przebudowywaną teraz jezdnię. Jeśli w życie wejdą pomysły drogowców, może nas tu czekać spore zamieszanie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nowa organizacja ruchu może zostać wprowadzona w nocy z wtorku na środę. Ostateczne decyzje, co do tego jak będziemy jeździć jeszcze nie zapadły. Wiadomo za to, jak chcą to zrobić drogowcy przebudowujący ulicę.

Ruch w obu kierunkach przejmie jezdnia biegnąca po stronie ul. Jutrzenki i os. Ruta. Wykonawca prac zacznie wtedy rozbierać drugą jezdnię, tak samo jak rozbierał tę, na której widać już nowy asfalt.

O ile ruch pod górę i skręt w lewo w ul. Orkana będzie się odbywać na podobnych, co teraz zasadach, o tyle jadących od strony Poczekajki spotkać mogłaby niemiła niespodzianka. Drogowcy chcą uniemożliwić skręt w prawo w ul. Orkana. Kierowcy musieliby jechać dalej w dół, zawracać na rondzie Kowcza i jechać pod górę ul. Armii Krajowej, by następnie skręcić w lewo w Orkana. W taki sposób trzeba by zorganizować również ruch autobusów linii 54 i 57 oraz trolejbusów linii 153.

- To propozycja wykonawcy prac, nie została do nas oficjalnie zgłoszona, nie ma jeszcze decyzji w tej sprawie - mówi Kieliszek.

Na przebudowę ulicy zostało już niewiele czasu. Zgodnie z umową prace powinny zakończyć się do 15 października. Obejmują nie tylko rozbiórkę jezdni i budowę ich od nowa, ale również ułożenie nowych chodników, ścieżek rowerowych i stworzenie przejść dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej z ul. Orkana.

W przyszłym roku może zacząć się przebudowa ul. Bohaterów Monte Cassino na odcinku od al. Kraśnickiej do ronda koło Leclerca. Ratusz właśnie wydał w tej sprawie decyzję środowiskową. W ramach tych robót przerzedzony ma być słynny "las słupów” i przebudowana kładka dla pieszych.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
men / 14 września 2014 o 16:30

Mnie ci geniusze od kierowania ruchem dwa razy wypuścili na "czołówkę" ((ja jechałem z Orkana w lewo w Armii Krajowej, oni puscili mój pas i nie zaytzymali ruchu Armii Krajowej w kierunku JP!!).

Analogicznie wypuscili na czołówkę moja córkę (od JPII w lewo w kierunku Orkana z jadącymi AA w kierunku JPII).

Na szczęście kierowcy okazali się mądrzejsi i ostrożniejsi od kierujących ruchem.

No i z daleka poganiają, aby po tych wertepach jeździć jak Kubica.

Avatar
1122 / 12 września 2014 o 10:15

Totalny bałagan i chaos !!! Juz nie wspomnę tych.....wiekowych co "machają " lizakami jak popadnie !!! Kto dał im takie uprawnienia ??? A druga sprawa.....można było na czas remontu dopuscić do ruchu tzw. buspasy, które niczemu nie służą a tylko denerwuja oczekujących w korkach !!!! Troche wyobraźni Panowie inżynierowie !!!

Avatar
nina / 12 września 2014 o 08:19

Ella, przyłączam się do Twojego pytania o uprawnienia tych panów, którzy sterują ruchem. Ich zachowanie jest co najmniej zastanawiające. Jeden z nich popukał mi w maskę żebym szybciej jechała (po tych wyrwach!!!)! Może i sama bym się z nim "policzyła" tamując na dłużej ruch ;), ale jechałam z dzieckiem.

Avatar
Gość / 12 września 2014 o 08:17

A mnie zastanawia co innego... jak wiemy z kodeksu drogowego polecenia osoby kierujacej ruchem są najwyżej w hierarchii znaków i sygnałów drogowych. Jeżdżę tamtędy codziennie i wlos się jeży jak widzę co wyprawiają panowie co niby tym ruchem kierują. Nasuwa się pytanie - po pierwsze, jeśli przez nieudolne sterowanie ruchem dojdzie tam do kolizji kto będzie winny? Dwa - czy ci robotnicy mają uprawnienia żeby owym ruchem kierować ( bo przybierane pozy nie mają nic wspólnego z tym jak to powinno wyglądać) zwracam się z tym pytaniem ja, mieszkanka Czubow do dziennikarzy, a także panów policjantów i z góry thx za odpowiedz ;)

Dokładnie, stoi nie wiadomo jak, macha tym lizakiem jakby się ktoś wachlował, ruch wstrzymuje po to aby zaraz puścić dalej nie wypuszczając z innego kierunku - porażka. Zwłaszcza ta pani w spodniach w panterkę...

Dokładnie, stoi nie wiadomo jak, macha tym lizakiem jakby się ktoś wachlował, ruch wstrzymuje po to aby zaraz puścić dalej nie wypuszczając z innego kierunku - porażka. Zwłaszcza ta pani w spodniach w panterkę...

rozwiń
Avatar
ella / 11 września 2014 o 23:06
A mnie zastanawia co innego... jak wiemy z kodeksu drogowego polecenia osoby kierujacej ruchem są najwyżej w hierarchii znaków i sygnałów drogowych. Jeżdżę tamtędy codziennie i wlos się jeży jak widzę co wyprawiają panowie co niby tym ruchem kierują. Nasuwa się pytanie - po pierwsze, jeśli przez nieudolne sterowanie ruchem dojdzie tam do kolizji kto będzie winny? Dwa - czy ci robotnicy mają uprawnienia żeby owym ruchem kierować ( bo przybierane pozy nie mają nic wspólnego z tym jak to powinno wyglądać) zwracam się z tym pytaniem ja, mieszkanka Czubow do dziennikarzy, a także panów policjantów i z góry thx za odpowiedz ;)
A mnie zastanawia co innego... jak wiemy z kodeksu drogowego polecenia osoby kierujacej ruchem są najwyżej w hierarchii znaków i sygnałów drogowych. Jeżdżę tamtędy codziennie i wlos się jeży jak widzę co wyprawiają panowie co niby tym ruchem kierują. Nasuwa się pytanie - po pierwsze, jeśli przez nieudolne sterowanie ruchem dojdzie tam do kolizji kto będzie winny? Dwa - czy ci robotnicy mają uprawnienia żeby owym ruchem kierować ( bo przybierane pozy nie mają nic wspólnego z tym jak to powinno wyglądać) zwracam się z tym pytaniem ja, mieszka... rozwiń
Avatar
iya / 11 września 2014 o 19:34

Tempo robót beznadziejne żeby nie powiedzieć skandaliczne. Już widać że zakończenie prac w terminie jest niemożliwe. Przez prawie 2 miesiące wykonano zaledwie ok 20% robót . Jawna KPINA.

Avatar
men / 14 września 2014 o 16:30

Mnie ci geniusze od kierowania ruchem dwa razy wypuścili na "czołówkę" ((ja jechałem z Orkana w lewo w Armii Krajowej, oni puscili mój pas i nie zaytzymali ruchu Armii Krajowej w kierunku JP!!).

Analogicznie wypuscili na czołówkę moja córkę (od JPII w lewo w kierunku Orkana z jadącymi AA w kierunku JPII).

Na szczęście kierowcy okazali się mądrzejsi i ostrożniejsi od kierujących ruchem.

No i z daleka poganiają, aby po tych wertepach jeździć jak Kubica.

Avatar
1122 / 12 września 2014 o 10:15

Totalny bałagan i chaos !!! Juz nie wspomnę tych.....wiekowych co "machają " lizakami jak popadnie !!! Kto dał im takie uprawnienia ??? A druga sprawa.....można było na czas remontu dopuscić do ruchu tzw. buspasy, które niczemu nie służą a tylko denerwuja oczekujących w korkach !!!! Troche wyobraźni Panowie inżynierowie !!!

Avatar
nina / 12 września 2014 o 08:19

Ella, przyłączam się do Twojego pytania o uprawnienia tych panów, którzy sterują ruchem. Ich zachowanie jest co najmniej zastanawiające. Jeden z nich popukał mi w maskę żebym szybciej jechała (po tych wyrwach!!!)! Może i sama bym się z nim "policzyła" tamując na dłużej ruch ;), ale jechałam z dzieckiem.

Avatar
Gość / 12 września 2014 o 08:17

A mnie zastanawia co innego... jak wiemy z kodeksu drogowego polecenia osoby kierujacej ruchem są najwyżej w hierarchii znaków i sygnałów drogowych. Jeżdżę tamtędy codziennie i wlos się jeży jak widzę co wyprawiają panowie co niby tym ruchem kierują. Nasuwa się pytanie - po pierwsze, jeśli przez nieudolne sterowanie ruchem dojdzie tam do kolizji kto będzie winny? Dwa - czy ci robotnicy mają uprawnienia żeby owym ruchem kierować ( bo przybierane pozy nie mają nic wspólnego z tym jak to powinno wyglądać) zwracam się z tym pytaniem ja, mieszkanka Czubow do dziennikarzy, a także panów policjantów i z góry thx za odpowiedz ;)

Dokładnie, stoi nie wiadomo jak, macha tym lizakiem jakby się ktoś wachlował, ruch wstrzymuje po to aby zaraz puścić dalej nie wypuszczając z innego kierunku - porażka. Zwłaszcza ta pani w spodniach w panterkę...

Dokładnie, stoi nie wiadomo jak, macha tym lizakiem jakby się ktoś wachlował, ruch wstrzymuje po to aby zaraz puścić dalej nie wypuszczając z innego kierunku - porażka. Zwłaszcza ta pani w spodniach w panterkę...

rozwiń
Avatar
ella / 11 września 2014 o 23:06
A mnie zastanawia co innego... jak wiemy z kodeksu drogowego polecenia osoby kierujacej ruchem są najwyżej w hierarchii znaków i sygnałów drogowych. Jeżdżę tamtędy codziennie i wlos się jeży jak widzę co wyprawiają panowie co niby tym ruchem kierują. Nasuwa się pytanie - po pierwsze, jeśli przez nieudolne sterowanie ruchem dojdzie tam do kolizji kto będzie winny? Dwa - czy ci robotnicy mają uprawnienia żeby owym ruchem kierować ( bo przybierane pozy nie mają nic wspólnego z tym jak to powinno wyglądać) zwracam się z tym pytaniem ja, mieszkanka Czubow do dziennikarzy, a także panów policjantów i z góry thx za odpowiedz ;)
A mnie zastanawia co innego... jak wiemy z kodeksu drogowego polecenia osoby kierujacej ruchem są najwyżej w hierarchii znaków i sygnałów drogowych. Jeżdżę tamtędy codziennie i wlos się jeży jak widzę co wyprawiają panowie co niby tym ruchem kierują. Nasuwa się pytanie - po pierwsze, jeśli przez nieudolne sterowanie ruchem dojdzie tam do kolizji kto będzie winny? Dwa - czy ci robotnicy mają uprawnienia żeby owym ruchem kierować ( bo przybierane pozy nie mają nic wspólnego z tym jak to powinno wyglądać) zwracam się z tym pytaniem ja, mieszka... rozwiń
Avatar
iya / 11 września 2014 o 19:34

Tempo robót beznadziejne żeby nie powiedzieć skandaliczne. Już widać że zakończenie prac w terminie jest niemożliwe. Przez prawie 2 miesiące wykonano zaledwie ok 20% robót . Jawna KPINA.

Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 0 2

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 0 2

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 0 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 0 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 0 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 0 22

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia] 0 1

W Lublinie trwają KULturalia. Koncerty odbywają się na pl. Teatralnym przed CSK. Wczoraj wystąpili Vestige, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik // Kev Fox i Krzysztof Zalewski. Dzisiaj odbędą się koncerty zespołów Pasażer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa 0 0

Do zrozumienia tej porannej przygody jaka wydarzyła się w jednym z bloków, potrzebna jest wiedza o zasadach dystrybucji mleka w czasach PRL i działaniu zamków zatrzaskowych w drzwiach

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik 0 2

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” złożą przysięgę w najbliższą niedzielę o godz. 14. na placu Zamkowym w Lublinie. Uroczystość będzie połączona ze świętem lubelskiej brygady. Po ceremonii zaplanowano piknik rodzinny.

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05)
25 maja 2018, 9:00

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05) 0 0

Co Gdzie Kiedy. To jedna z najgorętszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wkracza kolejna odsłona sagi Gwiezdnych Wojen - Han Solo, przedstawiająca młodzieńcze losy słynnego przemytnika. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta?

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta? 0 9

W Lublinie Krzysztof Żuk, w Chełmie Agata Fisz, a w Zamościu Andrzej Wnuk mają największe szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 24

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 29

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!