Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

14 września 2014 r.
13:15
Edytuj ten wpis

Plantatorzy buraków na trzy godziny zablokują drogę krajową nr 17

Autor: Zdjęcie autora bar
61 8 A A

W poniedziałek o godz. 11 w Krasnymstawie na wjeździe na obwodnicę miasta od strony Zamościa (skrzyżowanie ulic Sokołowskiego i Lwowskiej) ma się zacząć protest plantatorów buraków cukrowych - informuje Mariusz Musiej, przewodniczący Komitetu Obrony Prywatyzacji Krajowej Spółki Cukrowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Organizatorzy obawiają się, że polskiemu cukrowi "grozi unicestwienie” i zapowiadają blokadę drogi krajowej. - Od godz. 11 do 11.30 będziemy chodzić po przejściach dla pieszych od czasu do czasu przepuszczając samochody - informuje Mariusz Musiej.

Przez następną godzinę blokada ma być całkowita, protestujący mają wykorzystać w tym celu maszyny rolnicze. Potem zamierzają jechać wolno obwodnicą w kierunku ronda, gdzie protest ma się zakończyć. Według organizatorów ma to nastąpić o godz. 14.

Decyzja o proteście zapadła po tym, jak 20 sierpnia wiceminister Skarbu Państwa przedstawił zaporowe według komitetu warunki prywatyzacji KSP. Ma z nich wynikać, że jeśli uprawnieni plantatorzy i pracownicy nie wykupią 90 proc. akcji, to Skarb Państwa zachowa większość.
Zdaniem działaczy komitetu propozycje Ministerstwa Skarbu Państwa nie dość, że są dla nich nie do przyjęcia, to świadczą także o ignorancji rządu i lekceważeniu rolników.

"Wzywamy Związkowców działających przy Krajowej Spółce Cukrowej SA do udziału w akcji protestacyjnej, której początkiem będzie blokada dróg w Krasnymstawie - napisali członkowie komitetu do prezesów Związku Plantatorów Buraka Cukrowego przy Krajowej Spółce Cukrowej SA.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
fixum dyrdum / 17 września 2014 o 18:50

buraki wyjdą blokować drogę,  

Powinni jeszce tak jak Lepper wywalać towar z ciężarówek

Avatar
aaa / 15 września 2014 o 20:59

Gdy strajkowali gornicy,pielegniarki nikt nie kazał im jechac pod sejm

Ale górnicy i pielęgniarki właśnie strajkowali (ły) pod Sejmem.

I w tym różnica.

Ich głos ktoś usłyszał.

Teraz plantatorami od buraków nikt się nie zainteresuje.

Avatar
plantator / 14 września 2014 o 20:49
Bardzo dobrze prawidłowo że bedą blokować bo nikt nie liczy sie z rolnikami ,ci co im to przeszkadza niech sie nieodzywaja bo co my jestesmy jacyś gorsi czy jak. Gdy strajkowali gornicy,pielegniarki nikt nie kazał im jechac pod sejm a rolnika to by zywcem zjedli. Mało tego z całej polski powinny dołaczyć rolnicy,sadownicy wszyscy . W polsce nie szanuje sie rolnika!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
adam z LUW / 14 września 2014 o 18:37

A plantatorzy maciejki, hodowcy dżdżownic przyłączą się w ramach "solidarności" z plantatorami buraka cukrowego.   

Avatar
ccc / 14 września 2014 o 17:09

"W poniedziałek o godz. 11 w Krasnymstawie na wjeździe na obwodnicę miasta od strony Zamościa (skrzyżowanie ulic Sokołowskiego i Lwowskiej) ma się zacząć protest plantatorów buraków cukrowych"

.... blokowanie takich dróżek nic nie da.

Trzeba walić pod Sejm

Tylko wtedy zainteresują się tym media ogólnopolskie.

Przynajmniej na kilka dni.

Avatar
P / 14 września 2014 o 16:28

Dokładnie.. Niech zablokują wjazd do sejmu, a nie utrudniają życie normalnym ludziom.

raczej "normalnym lemingom", które komfort przewiezienia swoich 4 liter stawiają wyżej niż przyszłość sektora cukrowego - w czyich rękach będzie, czy niemcy zgarną wszystko? A taki leming widzi tylko tu i teraz, widzi koniec swojego nosa. A później się zastanawia i płacze dlaczego nie ma u nas pracy, a jak jest to za 1200 na rękę na warunkach jak w obozie pracy. Taki leming nie rozumie, że oddawanie całych sektorów gospodarki w obce ręce kończy się robieniem z pracowników wyrobników, których obcy właściciel tak przyciśnie, by za jak najniższe pieniądze byli w stanie zasuwać ledwo wiążąc koniec z końcem. Ale żeby zysk pana był jeszcze większy. By jeszcze większy zysk mógł być wyprowadzony za granicę. By żyło się lepiej. Niemcom, Francuzom, Ż..., 

Tak lemingu. Obudź się wreszcie i zacznij myśleć o przyszłości tego kraju.

raczej "normalnym lemingom", które komfort przewiezienia swoich 4 liter stawiają wyżej niż przyszłość sektora cukrowego - w czyich rękach będzie, czy niemcy zgarną wszystko? A taki leming widzi tylko tu i teraz, widzi koniec swojego nosa. A później się zastanawia i płacze dlaczego nie ma u nas pracy, a jak jest to za 1200 na rękę na warunkach jak w obozie pracy. Taki leming nie rozumie, że oddawanie całych sektorów gospodarki w obce ręce kończy się robieniem z pracowników wyrobników, których obcy właściciel tak przyciśnie, ... rozwiń

Avatar
Gość / 14 września 2014 o 16:17

Wyładowywanie frustracji na ludziach, którzy w niczym nie zawinili sprawia, że dla kmiotów blokujących drogi odczuwam głęboką pogardę. 

Dokładnie.. Niech zablokują wjazd do sejmu, a nie utrudniają życie normalnym ludziom.

Avatar
tubylec / 14 września 2014 o 15:05

Wyładowywanie frustracji na ludziach, którzy w niczym nie zawinili sprawia, że dla kmiotów blokujących drogi odczuwam głęboką pogardę. 

Avatar
fixum dyrdum / 17 września 2014 o 18:50

buraki wyjdą blokować drogę,  

Powinni jeszce tak jak Lepper wywalać towar z ciężarówek

Avatar
aaa / 15 września 2014 o 20:59

Gdy strajkowali gornicy,pielegniarki nikt nie kazał im jechac pod sejm

Ale górnicy i pielęgniarki właśnie strajkowali (ły) pod Sejmem.

I w tym różnica.

Ich głos ktoś usłyszał.

Teraz plantatorami od buraków nikt się nie zainteresuje.

Avatar
plantator / 14 września 2014 o 20:49
Bardzo dobrze prawidłowo że bedą blokować bo nikt nie liczy sie z rolnikami ,ci co im to przeszkadza niech sie nieodzywaja bo co my jestesmy jacyś gorsi czy jak. Gdy strajkowali gornicy,pielegniarki nikt nie kazał im jechac pod sejm a rolnika to by zywcem zjedli. Mało tego z całej polski powinny dołaczyć rolnicy,sadownicy wszyscy . W polsce nie szanuje sie rolnika!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
adam z LUW / 14 września 2014 o 18:37

A plantatorzy maciejki, hodowcy dżdżownic przyłączą się w ramach "solidarności" z plantatorami buraka cukrowego.   

Avatar
ccc / 14 września 2014 o 17:09

"W poniedziałek o godz. 11 w Krasnymstawie na wjeździe na obwodnicę miasta od strony Zamościa (skrzyżowanie ulic Sokołowskiego i Lwowskiej) ma się zacząć protest plantatorów buraków cukrowych"

.... blokowanie takich dróżek nic nie da.

Trzeba walić pod Sejm

Tylko wtedy zainteresują się tym media ogólnopolskie.

Przynajmniej na kilka dni.

Avatar
P / 14 września 2014 o 16:28

Dokładnie.. Niech zablokują wjazd do sejmu, a nie utrudniają życie normalnym ludziom.

raczej "normalnym lemingom", które komfort przewiezienia swoich 4 liter stawiają wyżej niż przyszłość sektora cukrowego - w czyich rękach będzie, czy niemcy zgarną wszystko? A taki leming widzi tylko tu i teraz, widzi koniec swojego nosa. A później się zastanawia i płacze dlaczego nie ma u nas pracy, a jak jest to za 1200 na rękę na warunkach jak w obozie pracy. Taki leming nie rozumie, że oddawanie całych sektorów gospodarki w obce ręce kończy się robieniem z pracowników wyrobników, których obcy właściciel tak przyciśnie, by za jak najniższe pieniądze byli w stanie zasuwać ledwo wiążąc koniec z końcem. Ale żeby zysk pana był jeszcze większy. By jeszcze większy zysk mógł być wyprowadzony za granicę. By żyło się lepiej. Niemcom, Francuzom, Ż..., 

Tak lemingu. Obudź się wreszcie i zacznij myśleć o przyszłości tego kraju.

raczej "normalnym lemingom", które komfort przewiezienia swoich 4 liter stawiają wyżej niż przyszłość sektora cukrowego - w czyich rękach będzie, czy niemcy zgarną wszystko? A taki leming widzi tylko tu i teraz, widzi koniec swojego nosa. A później się zastanawia i płacze dlaczego nie ma u nas pracy, a jak jest to za 1200 na rękę na warunkach jak w obozie pracy. Taki leming nie rozumie, że oddawanie całych sektorów gospodarki w obce ręce kończy się robieniem z pracowników wyrobników, których obcy właściciel tak przyciśnie, ... rozwiń

Avatar
Gość / 14 września 2014 o 16:17

Wyładowywanie frustracji na ludziach, którzy w niczym nie zawinili sprawia, że dla kmiotów blokujących drogi odczuwam głęboką pogardę. 

Dokładnie.. Niech zablokują wjazd do sejmu, a nie utrudniają życie normalnym ludziom.

Avatar
tubylec / 14 września 2014 o 15:05

Wyładowywanie frustracji na ludziach, którzy w niczym nie zawinili sprawia, że dla kmiotów blokujących drogi odczuwam głęboką pogardę. 

Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia]
galeria

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia] 0 0

Ponad 3 tys. chronionych pijawek lekarskich znaleźli celnicy w śmietnikach w międzynarodowym pociągu z Kijowa do Warszawy. Żaden z podróżnych nie przyznał się do przemytu.

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy
wiersz między newsami

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy 0 0

Problemy, które nie są obce działaczom ruchu Zero Waste, idee bliskie wrogom nadmiaru, konsumpcjonizmu i jednorazowości. Poeta z minionej epoki jest wam bratem

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 16 23

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 10

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 10

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 109 7

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 8 2

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 1 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!