poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Rewolucja drogowa w Lublinie. Między dzielnicami wewnętrzną obwodnicą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 listopada 2012, 20:21
Autor: Dominik Smaga

Oba warianty mówią, że ruch między dzielnicami nie powinien biec przez centrum, ale wewnętrzną obwod
Oba warianty mówią, że ruch między dzielnicami nie powinien biec przez centrum, ale wewnętrzną obwod

Nadciąga drogowa rewolucja. Ratusz chce, by mieszkańcy przesiedli się do autobusów. Część ulic ma być zamknięta dla ruchu kołowego.

Al. Solidarności to szeroka, tranzytowa dwupasmówka przecinająca Lublin na pół. To nie podoba się ekspertom z firmy Trans-Eko, którą Ratusz wynajął do opracowania drogowych planów. Eksperci kuszą urzędników, by z wielkiej arterii zrobili węższą ulicę o miejskim charakterze. Ale przesadnie się nie upierają.

Uparcie powtarzają za to, że na ulicach ma być jak najmniej aut osobowych i dużo atrakcyjnej komunikacji miejskiej. Proponują buspasy dla autobusów i znaczne ograniczenia dla aut prywatnych.

Ratusz dostał właśnie dwa warianty zmian. Kiedy się zdecyduje? – W ciągu dwóch-trzech miesięcy – mówi Stanisław Kalinowski, zastępca prezydenta. Miasto zastrzega, że nie jest to plan "na już”, ale "na lata”.

Oba warianty mówią, że ruch między dzielnicami nie powinien biec przez centrum, ale wewnętrzną obwodnicą (patrz: mapka). Podobny pierścień ma otaczać centrum tak, by jadący np. z Czechowa na Zamojską nie jechali przez śródmieście, ale okrążali je, opuszczając pierścień jak najbliżej celu.

Ten pierścień ma dwie wersje. Pierwsza: al. Solidarności, Tysiąclecia, Unii Lubelskiej, Zygmuntowskie, Piłsudskiego, Lipowa, Racławickie, Długosza, Czechowska. Druga: Od Solidarności do Gali jak wyżej, a dalej przez ul. Lubelskiego Lipca '80, przedłużoną Muzyczną, Głęboką, Sowińskiego i Poniatowskiego.
Powstać mają też nowe parkingi poza ścisłym centrum. – 15–20 proc. ruchu w centrum jest związane z poszukiwaniem miejsca parkingowego – mówi Andrzej Brzeziński z Trans-Eko.

To dane jeszcze sprzed wprowadzenia strefy płatnego parkowania. Firma wytyka miastu, że 43 proc. miejsc parkingowych znajduje się na chodnikach, które powinny służyć pieszym. Im eksperci chcą dać znacznie więcej miejsca, podobnie jak rowerzystom, którzy dostaliby nowe stojaki i trasy. Kierowcom proponują parkingi w systemie Park&Ride (na mapce oznaczone symbolem PR), gdzie można zostawić auto, a dalej jechać komunikacją miejską.

Eksperci przyjęli, że Lublinowi będzie przybywać mieszkańców – do 400 tys. w roku 2035. Mimo że dane Głównego Urzędu Statystycznego prognozują co innego: będzie nas coraz mniej, w 2035 r. tylko 305 tys. Trans-Eko mówi, że wolało projektować sieć dróg, zakładając rozwój miasta.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
biedronka
Artur
LULU LU
(68) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

biedronka
biedronka (7 listopada 2012 o 23:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie wiem czy eutanazja w takich przypadkach nie powinna być z urzędu, bo taka rażąca głupota może być zaraźliwa. Miasto w którym największym pracodawcą są szpitale i urzędy , a marketów niedługo będzie więcej niż mieszkań. Cz miasto czy tylko teren zabudowany ,
Rozwiń
Artur
Artur (7 listopada 2012 o 21:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Eksperci???
Mi to bardziej wygląda na jakąś bandę zielonych oszołomów którzy chcą na siłę "uszczęśliwiać" tych którzy tego w ogóle nie chcą.
Ja w każdym razie jestem absolutnie przeciwko ograniczaniu mojego prawa do poruszania się moim własnym samochodem.
Rozwiń
LULU LU
LULU LU (7 listopada 2012 o 20:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ot mamy kasę na plany. Pewnie kolejna unijna dotacja. Ktoś więc wpadł na pomysł by wynająć firme krzak i uzmażyć przy okazji kotleta dla siebie.
Jak czytam wypowiedź tej firmy, że woleli by od początku budować Lublin to ręce opadają, fachowcy porąbani! [color=#ff0000]A fakt, że nawet danych z Urzędy Statystycznego nie znają po prostu ich statystycznie pogąża!!! [/color]


Pytam: Kto ogrzał rączki przy tym zleceniu ? Jak wybrano firmę ? Ile za to zapłacimy ?

[size=6]na ile jeszcze startostow zechce nas orżnąć na opłatach za użytkowanie wieczyste? za podatek gruntowy ?[/size]

[size=6] [/size][size=6] Gdzie będą parkować mieszkańcy, którzy obecnie korzystają z parkingów na terenach użt.wieczystego. Gdzie opłata wzrosła z 24 000 do 60 000zł!!!!!!!!!!! Kto zapłaci za parking 300zł mieś !!!! [/size]
[size=6] Kogoś po...bało?????? Ludzie uciekną z Lublina !! Zarobki nędzne, pracy brak a OPŁATY JAK W WARSZAWIE !!!

[color=#ff0000]KRETYNI!!!!!!!!!!!!!!!!! [/color][/size]
Rozwiń
kleofass
kleofass (7 listopada 2012 o 20:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='karolinka_FITNESS' timestamp='1352232772' post='690432']
Jestem za. Sama znam babki kolo 40-stki, które pakują grube doopska w auto i jadą do pracy 1 km (Nadbystrzycką). To jest chore. Niech paniusie chodzą na piechotę, to trochę tłuszczu może wypalą.
Zresztą Lublin to miasto absurdów, a jednym z wielu przykładów jest kładka nad Sowińskiego. Zawiani studenci, po amfie albo niedospani po pijackiej nocy, ze słuchawkami na łbie, wtargają na jezdnię, bo doopska nie chcę się ruszyć na kładkę.
[/quote]
[quote name='123' timestamp='1352237824' post='690472']
CZY LUBELSKI PREZYDENT MA KOLESIÓW TYLKO WŚRÓD IDIOTÓW - NORMALNY CZŁOWIEK NIE JEST W STANIE WYMYŚLIĆ TAKICH KRETYNIZMÓW - BUS-PASY NA ULICACH GDZIE OSOBÓWKI MIJAJĄ SIĘ Z TRUDEM , ZAMYKANIE ULIC - POMYSŁY FIRMY , KTÓRĄ JAKICH PRZYGŁUP Z URZĘDU MIEJSKIEGO ZATRUDNIŁ ZA PODATKI PŁACONE PRZEZ MIESZKAŃCÓW LUBLINA - KTO I ILE DOSTAŁ ZA TO ODSYP - IDIOTYCZNA PRZEBUDOWA KUNICKIEGO , MIESIĄCAMI PRZEDŁUŻAJĄCE SIĘ REMONTY - NAJLEPSZY PRZYKŁAD WIADUKT NA KUNICKIEGO - WE WRZEŚNIU MIAŁ BYĆ PRZEJEZDNY - DO DZISIAJ KORKI DZIĘKI INDOLENCJI LUBELSKICH URZĘDNIKÓW ZACZYNAJĄ SIĘ NA DIAMENTOWEJ - ZAMIAST WYDAWAĆ NASZE PIENIĄDZE NA IDIOTYCZNE POMYSŁY PAN PREZYDENT POWINIEN POGONIĆ Z ROBOTY ZGRAJĘ NIEUDACZNIKÓW - URZĘDNIKÓW LUBELSKIEGO URZĘDU MIEJSKIEGO - NIEDŁUGO WYBORY - ROZLICZENIE NASTĄPI
[/quote]


A panie z chudymi dupkami i kościstym kroczem mogą jeździć?
Rozwiń
S Y L WE E S T E R
S Y L WE E S T E R (7 listopada 2012 o 17:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na FORUM już swoje propozycje Panu Prezydentowi złożyłem (#36) ale postanowiłem jeszcze dwie opinie złożyć . Do Internautki " LUBLINIANKA"- jeżeli tylko wystarczy 5 stałych Mieszkańców Lublina aby złożyć Wniosek o -- DYMISJE PREZYDENTA - (?) to na co "Lublinianko" czekasz ?. Lublin cały Ci podzię kuje Ci SERDECZNIE !. URATUJESZ LUBLIN PRZED POŚMIEWISKIEM CALEJ POLSKI !. Jeżeli Łódż so bie poradziła ze swoim kontrowersyjnym Prezydentem, to dlaczego Lublin ma przechodzić HORROR z po mysłami "chorego" Prezydenta (?). "Lublinianko" rozpoczynamy RATOWANIE LUBLINA ! . W ramach tego "cyrkowego idiotyzmu" pragnę zwrócić Uwagę Projektantom "lubelskiej areny cyrkowej", że komunikacja autobusowa PKS czy Busy na tym "kołowrotku" będzie czyniła utrudnienia i korki. Dlatego składam następną mądrą propozycje aby Dworzec PKS i Dworzec Busy przenieść na peryferie miasta !. Jeżeli lubelscy właściciele mają szukać swoich samochodów to i Pasażerowie PKS i BUSY mogą wysiąść na peryferiach miast i przesiąść się w komunikacje miejską lub Taxi . W ramach pomocy Lublinianom na leży również oprócz Dworca Głównego PKP Lublin , doprowadzić do używalności Dworzec Północny PKP Lublin aby Pasażerowie mieszkający w tej części miasta mogli sobie wysiąść na Dworcu Północnym PKP.. Ratujmy się przed "zidiociałą" Rewolucją drogową nawiedzonego Prezydenta Lublina !.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (68)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!