sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Rondo Kilara będzie na Czechowie. Nie obyło się bez kłótni

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 lutego 2014, 16:41
Autor: Dominik Smaga

Imię zmarłego niedawno kompozytora Wojciecha Kilara otrzyma rondo u zbiegu al. Kompozytorów Polskich i ul. Koncertowej.

Radni przyjęli projekt złożony przez klub PiS, ale nie obyło się bez kłótni. Platforma Obywatelska wytknęła, że PiS nie przyznał się, że pomysł pochodzi od Ryszarda Łozińskiego, radnego z Rady Dzielnicy Czechów Południowy. Po tej uwadze PiS dopisał to do uzasadnienia projektu, co nie wystarczyło Platformie i przeforsowała poprawkę, polegającą na dopisaniu do uchwały wzmianki, że nazwa została nadana na wniosek Rady Dzielnicy Czechów Południowy. Więcej miejskich mieszkań na sprzedaż Rada Miasta zmieniła zasady sprzedaży mieszkań komunalnych osobom, które zajmują je na podstawie umowy najmu na czas nieokreślony. Do sprzedaży dopuszczone zostały lokale w budynkach oddanych do użytku w latach 1995-2000. Do tej pory nie było takiej możliwości. Najemcy takich lokali będą mogli skorzystać z bonifikaty wynoszącej 30 proc. jeśli najem trwa od 5 do 10 lat, a 35 proc. jeśli mowa jest o najemcach z dłuższym stażem. Zasady sprzedaży starszych mieszkań pozostają bez zmian.

Nowa szkoła dla dorosłych Nie było chętnych wśród młodzieży, być może na naukę zawodu skuszą się dorośli. Miasto zamierza przekształcić Szkołę Po-licealną nr 10 w Szkołę Policealną dla Dorosłych. Rada Miasta podjęła już wstępną uchwałę w tej sprawie, którą musi teraz za-opiniować kurator oświaty. Szkoła przy Spokojnej od dwóch lat nie zdołała skutecznie przeprowadzić naboru. Po przekształceniu w placówkę dla dorosłych miałaby wieczorowo i zaocznie kształcić w takich zawodach jak: technik usług fryzjerskich, technik usług kosmetycznych, technik technologii odzieży, technik masażysta oraz opiekun osoby starszej. Nie pogrozili palcem Rada Miasta nie uchwaliła w czwartek zgłoszonego przez klub radnych PiS stanowiska "w sprawie sprzeciwu wobec przypadków ograniczania w Lublinie prawa do manifestacji”. Radni zdjęli ten projekt z porządku obrad. Stanowisko miało potępiać prezydenta Lublina za to, że odmówił zgody na antyaborcyjną demonstrację przed Ratuszem pomimo uchylenia wcześniejszej takiej decyzji przez Naczelny Sąd Administracyjny. Ostatecznie taka zgoda została udzielona i demonstracja odbyła się 9 lutego.
  Edytuj ten wpis
bulwar
kodeks drogowy
abc
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

bulwar
bulwar (13 lutego 2014 o 19:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wychodzi na to, że mamy radnych będących idiotami.

Teraz czekam na kłótnię o nazwę ronda o tematyce marynistycznej czyli "Rondo Dupy Maryni".

Czy naprawdę radnie nie mają poważniejszych problemów w Lublinie?

Rozwiń
kodeks drogowy
kodeks drogowy (13 lutego 2014 o 18:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

w Lublinie nie ma żadnego ronda !!! są tylko skrzyżowania o ruchu okrężnym

Rozwiń
abc
abc (13 lutego 2014 o 17:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

No tak, ale bez kłótni to się przecież nie obędzie... Władzo! - okaż choć raz dobry przykład, a nie wrzuty, wyrzuty i szczeniackie zachowania...

Rozwiń
abra
abra (13 lutego 2014 o 17:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Bardzo dobrze, i to niezależnie od tego, kto propozycję zgłosił! Kilar wielkim kompozytorem był i na pewno warto go należycie uhonorować! Brawo dla radnych!

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!