Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 sierpnia 2015 r.
20:00

Rowerzystom w Lublinie będzie lepiej. Pojadą pod prąd

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 27 A A
Fot. Wojciech Nieśpiałowski
Fot. Wojciech Nieśpiałowski

Na jednokierunkowych ulicach o łącznej długości 4,3 km rowerzyści będą mogli jechać w przeciwną stronę niż samochody. W piątek dowiemy się, czy miastu wystarczy pieniędzy na zaprojektowanie i wykonanie nowego oznakowania, które umożliwi taką jazdę

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Alternatywą dla jazdy przez ul. 3 Maja może się stać kontrapas, który powstanie na ul. Ogrodowej i umożliwi przejazd od Czechowskiej pod górę, aż do ul. I Armii Wojska Polskiego (280 m) i tu również przebieg pasa będzie uzależniony od miejsc parkingowych. Z kolei alternatywą dla jazdy przez Krakowskie Przedmieście będzie kontrapas zaplanowany na ul. Jasnej (na zdjęciu) i pozwalający na przejazd od Ewangelickiej do Wieniawskiej.

W ścisłym centrum udostępnione rowerzystom do jazdy „pod prąd” mają być też ul. Strażacka i Ochotnicza, Miła i Wesoła, Nowy Plac Targowy, Targowa, Furmańska, Cyrulicza i Kowalska od pl. Zamkowego do schodów Zaułka Hartwigów (155 m). A także krótki odcinek ul. Lubartowskiej, gdzie będzie można pojechać pasem przeznaczonym dla trolejbusów i skręcić w lewo w Cyruliczą.

Sporego zagęszczenia kontrapasów, które zamierza wyznaczyć miasto mogą się spodziewać mieszkańcy Wieniawy, gdzie będzie można zjechać od Al. Racławickich do ul. Popiełuszki jadąc kontrapasem na ul. Legionowej (385 m). Odbędzie się to kosztem wydzielonego pasa do skrętu w lewo w Al. Racławickie.

Na Wieniawie takie oznakowanie przewidziane jest ponadto na ul. Zuchów, co umożliwi przejazd rowerem od Puławskiej do Legionowej (155 m). Na ul. Akademickiej ruch rowerów będzie możliwy na odcinku od Raabego od Obrońców Pokoju (300 m), ale tu pas będzie biegł raz z jednej, raz z drugiej strony ulicy, w zależności od położenia miejsc parkingowych. Kolejny z zaplanowanych przez miasto kontrapasów ma być wyznaczony na ul. Raabego i pozwoli na przejazd rowerem od ul. Obrońców Pokoju w kierunku Akademickiej (260 m).

W taki sam sposób oznakowane mają być dwie duże ulice na osiedlu Mickiewicza. Przez ul. Grażyny można będzie pojechać rowerem „pod prąd” od ul. Wajdeloty do Rymwida i od ul. Rymwida do Wallenroda, a oba te odcinki mają łącznie 665 metrów. Dodatkowo na ul. Rymwida wymalowany ma być pas prowadzący rowerzystów od ul. Filaretów. Z kolei ulicą Wajdeloty na dwóch kółkach będzie można przemknąć pod prąd od Wileńskiej do Grażyny (540 metrów).

Podobnie jak na os. Mickiewicza będzie na os. Przyjaźni, gdzie główną ulicą będzie można przejechać od al. Tysiąclecia do bloku przy ul. Przyjaźni 22. Kontrapas zaplanowany jest też na ul. Trześniowskiej i pozwoli na przejazd od ul. Niepodległości w stronę ul. Koryznowej.

Przetarg na zaprojektowanie i wykonanie oznakowania jest już ogłoszony, w piątek będzie wiadomo, kto do niego stanął, jaką cenę zaproponował i jak to się ma do kwoty zarezerwowanej na ten cel w miejskiej kasie.

Czytaj więcej o:

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2015 o 17:46
Jest 18.00, 03.08.2015 r. Proszę policzyć rowerzystów, którzy dzisiaj pożegnali się z życiem. Jest ich dziesiątki.
Avatar
bicycl / 3 sierpnia 2015 o 17:12

Już rowerzyści mogą jechać "pod prąd", teraz kolej na wypuszczenie zwierząt z ZOO i zwierząt gospodarskich na ulice. Tylko pytam po co są przepisy??? Uważam, że mają usprawnić i zabezpieczyć ruch pojazdów!!!! a nie wprowadzać zamieszanie!!!! Obecnie kierowcy są jak "małpy" skaczące wzrokiem po znakach drogowych, reklamach /których jest coraz więcej w obszarze dróg!!!/ niedługo bilbordy kandydatów, do darmowych i łatwych pieniędzy czyli na posłów i senatorów. Ciekawe, czy jeszcze coś można wymyślić wbrew zdrowemu rozsądkowi. POLAK POTRAFI.

JAK EMERYCI DOPOMINALI SIĘ o podwyżki to zaproponowano im wchodzić na jezdnię bez patrzenia, na czerwonym świetle.Prawdopodobnie ten innowator co proponuje ,aby wprowadzić w Polsce przepis z USA o wjeżdżaniu rowerem na czerwonym chce rozwiązać problemy z korkami na ROWEROSTRADACH.pozdrawiam!!!!!!!

JAK EMERYCI DOPOMINALI SIĘ o podwyżki to zaproponowano im wchodzić na jezdnię bez patrzenia, na czerwonym świetle.Prawdopodobnie ten innowator co proponuje ,aby wprowadzić w Polsce przepis z USA o wjeżdżaniu rowerem na czerwonym chce rozwiązać problemy z korkami na ROWEROSTRADACH.pozdrawiam!!!!!!!

rozwiń
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2015 o 15:16
Jeszcze moze na autostrady, ekspresówki wprowadzic rowerzystów który nie znaja niechca znac przepisów to co jest u nas wyprawiane to jest szczyt głupoty nie posiadamy ani pieniazkow ani miejsc na takie wymysły Zorganizujcie sie ogarnijcie to nie zachód nawet to nie poczatek zachodu A jeszcze piesi którzy maja pierwszenstwo to juz szczyt debilizmu brawo brawo za nieudane pomysly Mysle za powinniscie zmienic miejsca pracy i zajac sie czyms co nie wymaga myslenia Dobra rada!!
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2015 o 13:39
Ciekawe czy im będzie lepiej jak zaczną ginąć potrąceni. Moim zdaniem to jakiś nieprzemyślany pomysł.
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2015 o 13:13
"Rower", jeśli masz zamiar dyskutować, to radzę Ci najpierw poczytać kodeks drogowy, dot. jazdy po chodniku. Życzę miłej lektury, a przy okazji zdobędziesz dużo nowej wiedzy. Pozdrawiam.
Avatar
Rower / 3 sierpnia 2015 o 12:37

codziennie rano w okolicach byłej cukrowni widzę młodą kobietę jeżdżącą pod prąd (do Stocka) ,na reagujacych na odpowiedź- środkowy paluszek. Kiedy odpowiednie służby zajmą się to kobieciną ?

A ja codziennie widzę kilku kierowców rozmawiających przez telefon, widzę zmieniających pasy bez kierunkowskazów, czasami widzę wymuszających pierwszeństwo i nie zwalniających przed przejściem dla pieszych. I nie słyszą gdy zwracam im uwagę. Czy mam rzucać kamieniami w szybę? Czy to poprawi bezpieczeństwo?

Przepisy i zasady są dla ludzi żeby było lepiej Jeśli babina jeździ nadal, znaczy że nie powoduje faktycznego problemu. To problem tylko dla tych, którzy przestrzegają przepisów nie z rozsądku, a ze strachu przed mandatem.

A ja codziennie widzę kilku kierowców rozmawiających przez telefon, widzę zmieniających pasy bez kierunkowskazów, czasami widzę wymuszających pierwszeństwo i nie zwalniających przed przejściem dla pieszych. I nie słyszą gdy zwracam im uwagę. Czy mam rzucać kamieniami w szybę? Czy to poprawi bezpieczeństwo?

Przepisy i zasady są dla ludzi żeby było lepiej Jeśli babina jeździ nadal, znaczy że nie powoduje faktycznego problemu. To problem tylko dla tych, którzy przestrzegają przepisów nie z rozsądku, a ze strachu przed ma... rozwiń

Avatar
Rower / 3 sierpnia 2015 o 12:32

jeszcze pozwólcie jeździć im po pijaku i będzie całkowity cyrk na kółkach :-)

Proponuję, żeby rowerzyści przesiedli się do samochodów. Dzięki temu będziemy mieli więcej korków. Bo chyba o to chodzi większości komentujących?

Avatar
Rower / 3 sierpnia 2015 o 12:30

jazda rowerem po chodniku jest zabroniona. Dlaczego więc w Lublinie tak wielu rowerzystów jeździ chodnikami a Straż Miejska i Policja udaje że tego nie widzi. Co do kontrpasów dla rowerzystów to jest totalna bzdura i zobaczycie ile będzie wypadków z udziałem rowerzystów.

No jeśli uważasz że tylu jest gamoni za kierownicą, to możesz mieć rację. Uważni sobie poradzą.

Avatar
Gość / 3 sierpnia 2015 o 10:53
Minister infrastruktury i rozwoju podpisała nowelizację przepisów ruchu drogowego, umożliwiającą wyznaczanie odcinków ulic, na których rowerzyści mogą jeździć pod prąd. Obecnie jest to możliwe, o ile na ulicy jednokierunkowej wyznaczony jest tzw. kontrapas, czyli oddzielony za pomocą znaków poziomych fragment jezdni, po którym mogą poruszać się rowery. Teraz możliwe będzie umożliwienie rowerzystom jazdy w przeciwnym kierunku za sprawą umieszczonej p od znakiem zakazu wjazdu tabliczki z napisem „Nie dotyczy rowerów”.
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2015 o 10:53
Już rowerzyści mogą jechać "pod prąd", teraz kolej na wypuszczenie zwierząt z ZOO i zwierząt gospodarskich na ulice. Tylko pytam po co są przepisy??? Uważam, że mają usprawnić i zabezpieczyć ruch pojazdów!!!! a nie wprowadzać zamieszanie!!!! Obecnie kierowcy są jak "małpy" skaczące wzrokiem po znakach drogowych, reklamach /których jest coraz więcej w obszarze dróg!!!/ niedługo bilbordy kandydatów, do darmowych i łatwych pieniędzy czyli na posłów i senatorów. Ciekawe, czy jeszcze coś można wymyślić wbrew zdrowemu rozsądkowi. POLAK POTRAFI.
Już rowerzyści mogą jechać "pod prąd", teraz kolej na wypuszczenie zwierząt z ZOO i zwierząt gospodarskich na ulice. Tylko pytam po co są przepisy??? Uważam, że mają usprawnić i zabezpieczyć ruch pojazdów!!!! a nie wprowadzać zamieszanie!!!! Obecnie kierowcy są jak "małpy" skaczące wzrokiem po znakach drogowych, reklamach /których jest coraz więcej w obszarze dróg!!!/ niedługo bilbordy kandydatów, do darmowych i łatwych pieniędzy czyli na posłów i senatorów. Ciekawe, czy jeszcze coś można wymyślić wbrew zdrowemu rozsą... rozwiń
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2015 o 17:46
Jest 18.00, 03.08.2015 r. Proszę policzyć rowerzystów, którzy dzisiaj pożegnali się z życiem. Jest ich dziesiątki.
Avatar
bicycl / 3 sierpnia 2015 o 17:12

Już rowerzyści mogą jechać "pod prąd", teraz kolej na wypuszczenie zwierząt z ZOO i zwierząt gospodarskich na ulice. Tylko pytam po co są przepisy??? Uważam, że mają usprawnić i zabezpieczyć ruch pojazdów!!!! a nie wprowadzać zamieszanie!!!! Obecnie kierowcy są jak "małpy" skaczące wzrokiem po znakach drogowych, reklamach /których jest coraz więcej w obszarze dróg!!!/ niedługo bilbordy kandydatów, do darmowych i łatwych pieniędzy czyli na posłów i senatorów. Ciekawe, czy jeszcze coś można wymyślić wbrew zdrowemu rozsądkowi. POLAK POTRAFI.

JAK EMERYCI DOPOMINALI SIĘ o podwyżki to zaproponowano im wchodzić na jezdnię bez patrzenia, na czerwonym świetle.Prawdopodobnie ten innowator co proponuje ,aby wprowadzić w Polsce przepis z USA o wjeżdżaniu rowerem na czerwonym chce rozwiązać problemy z korkami na ROWEROSTRADACH.pozdrawiam!!!!!!!

JAK EMERYCI DOPOMINALI SIĘ o podwyżki to zaproponowano im wchodzić na jezdnię bez patrzenia, na czerwonym świetle.Prawdopodobnie ten innowator co proponuje ,aby wprowadzić w Polsce przepis z USA o wjeżdżaniu rowerem na czerwonym chce rozwiązać problemy z korkami na ROWEROSTRADACH.pozdrawiam!!!!!!!

rozwiń
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2015 o 15:16
Jeszcze moze na autostrady, ekspresówki wprowadzic rowerzystów który nie znaja niechca znac przepisów to co jest u nas wyprawiane to jest szczyt głupoty nie posiadamy ani pieniazkow ani miejsc na takie wymysły Zorganizujcie sie ogarnijcie to nie zachód nawet to nie poczatek zachodu A jeszcze piesi którzy maja pierwszenstwo to juz szczyt debilizmu brawo brawo za nieudane pomysly Mysle za powinniscie zmienic miejsca pracy i zajac sie czyms co nie wymaga myslenia Dobra rada!!
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2015 o 13:39
Ciekawe czy im będzie lepiej jak zaczną ginąć potrąceni. Moim zdaniem to jakiś nieprzemyślany pomysł.
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2015 o 13:13
"Rower", jeśli masz zamiar dyskutować, to radzę Ci najpierw poczytać kodeks drogowy, dot. jazdy po chodniku. Życzę miłej lektury, a przy okazji zdobędziesz dużo nowej wiedzy. Pozdrawiam.
Avatar
Rower / 3 sierpnia 2015 o 12:37

codziennie rano w okolicach byłej cukrowni widzę młodą kobietę jeżdżącą pod prąd (do Stocka) ,na reagujacych na odpowiedź- środkowy paluszek. Kiedy odpowiednie służby zajmą się to kobieciną ?

A ja codziennie widzę kilku kierowców rozmawiających przez telefon, widzę zmieniających pasy bez kierunkowskazów, czasami widzę wymuszających pierwszeństwo i nie zwalniających przed przejściem dla pieszych. I nie słyszą gdy zwracam im uwagę. Czy mam rzucać kamieniami w szybę? Czy to poprawi bezpieczeństwo?

Przepisy i zasady są dla ludzi żeby było lepiej Jeśli babina jeździ nadal, znaczy że nie powoduje faktycznego problemu. To problem tylko dla tych, którzy przestrzegają przepisów nie z rozsądku, a ze strachu przed mandatem.

A ja codziennie widzę kilku kierowców rozmawiających przez telefon, widzę zmieniających pasy bez kierunkowskazów, czasami widzę wymuszających pierwszeństwo i nie zwalniających przed przejściem dla pieszych. I nie słyszą gdy zwracam im uwagę. Czy mam rzucać kamieniami w szybę? Czy to poprawi bezpieczeństwo?

Przepisy i zasady są dla ludzi żeby było lepiej Jeśli babina jeździ nadal, znaczy że nie powoduje faktycznego problemu. To problem tylko dla tych, którzy przestrzegają przepisów nie z rozsądku, a ze strachu przed ma... rozwiń

Avatar
Rower / 3 sierpnia 2015 o 12:32

jeszcze pozwólcie jeździć im po pijaku i będzie całkowity cyrk na kółkach :-)

Proponuję, żeby rowerzyści przesiedli się do samochodów. Dzięki temu będziemy mieli więcej korków. Bo chyba o to chodzi większości komentujących?

Avatar
Rower / 3 sierpnia 2015 o 12:30

jazda rowerem po chodniku jest zabroniona. Dlaczego więc w Lublinie tak wielu rowerzystów jeździ chodnikami a Straż Miejska i Policja udaje że tego nie widzi. Co do kontrpasów dla rowerzystów to jest totalna bzdura i zobaczycie ile będzie wypadków z udziałem rowerzystów.

No jeśli uważasz że tylu jest gamoni za kierownicą, to możesz mieć rację. Uważni sobie poradzą.

Avatar
Gość / 3 sierpnia 2015 o 10:53
Minister infrastruktury i rozwoju podpisała nowelizację przepisów ruchu drogowego, umożliwiającą wyznaczanie odcinków ulic, na których rowerzyści mogą jeździć pod prąd. Obecnie jest to możliwe, o ile na ulicy jednokierunkowej wyznaczony jest tzw. kontrapas, czyli oddzielony za pomocą znaków poziomych fragment jezdni, po którym mogą poruszać się rowery. Teraz możliwe będzie umożliwienie rowerzystom jazdy w przeciwnym kierunku za sprawą umieszczonej p od znakiem zakazu wjazdu tabliczki z napisem „Nie dotyczy rowerów”.
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2015 o 10:53
Już rowerzyści mogą jechać "pod prąd", teraz kolej na wypuszczenie zwierząt z ZOO i zwierząt gospodarskich na ulice. Tylko pytam po co są przepisy??? Uważam, że mają usprawnić i zabezpieczyć ruch pojazdów!!!! a nie wprowadzać zamieszanie!!!! Obecnie kierowcy są jak "małpy" skaczące wzrokiem po znakach drogowych, reklamach /których jest coraz więcej w obszarze dróg!!!/ niedługo bilbordy kandydatów, do darmowych i łatwych pieniędzy czyli na posłów i senatorów. Ciekawe, czy jeszcze coś można wymyślić wbrew zdrowemu rozsądkowi. POLAK POTRAFI.
Już rowerzyści mogą jechać "pod prąd", teraz kolej na wypuszczenie zwierząt z ZOO i zwierząt gospodarskich na ulice. Tylko pytam po co są przepisy??? Uważam, że mają usprawnić i zabezpieczyć ruch pojazdów!!!! a nie wprowadzać zamieszanie!!!! Obecnie kierowcy są jak "małpy" skaczące wzrokiem po znakach drogowych, reklamach /których jest coraz więcej w obszarze dróg!!!/ niedługo bilbordy kandydatów, do darmowych i łatwych pieniędzy czyli na posłów i senatorów. Ciekawe, czy jeszcze coś można wymyślić wbrew zdrowemu rozsą... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 8

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 69 34

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 317 21

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 193 43

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 16

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 3

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!