poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Chełm

Rowerem przez wschodnią Polskę. Odcinek w Chełmie już otwarty

Dodano: 30 lipca 2015, 14:14

Szlak biegnie ulicami Ceramiczną i Szpitalną do ul. Lubelskiej w Chełmie (fot. Jacek Barczyński)
Szlak biegnie ulicami Ceramiczną i Szpitalną do ul. Lubelskiej w Chełmie (fot. Jacek Barczyński)

Gotowe jest już 5 kilometrów ścieżek w Chełmie, trasa ze Zwierzyńca do Szczebrzeszyna, szlaki na terenie powiatów włodawskiego i bialskiego. Cały, liczący 350 kilometrów lubelski odcinek rowerowej autostrady ma być skończony do końca września.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Biegnący przez Chełm 5-kilometrowy odcinek Tras Rowerowych Polski Wschodniej oficjalnie odebrano w środę. Szlak biegnie ulicami Ceramiczną i Szpitalną do ul. Lubelskiej (na zdjęciu). Tam łączy się z wcześniej wybudowanymi ścieżkami.

– Naszym zadaniem było nadzorowanie tej wartej ponad 3 mln zł inwestycji – mówi Krzysztof Tomasik, dyrektor ZDM w Chełmie. – Płatnikiem był ZDW w Lublinie.

Danuta Ulanowska, inspektor nadzoru w Wydziale Budowy ZDW w Lublinie uważa, że cały lubelski odcinek rowerowej autostrady będzie gotowy przed końcem września.

– W tym miesiącu praktycznie zakończono prace przy budowie ścieżki wzdłuż drogi wojewódzkiej ze Zwierzyńca do Szczebrzeszyna – mówi Ulanowska. – Dobiega też końca budowa ścieżek na terenie powiatów włodawskiego i bialskiego wzdłuż dróg wojewódzkich 816 i 812. Ten 25-kilometrowy odcinek wymaga jeszcze tylko prac kosmetycznych.

Drogowcy uporali się też z 1,5-kilometrowym fragmentem rowerowej trasy w podchełmskiej Pokrówce. Również ten odcinek został zbudowany poza pasem drogi przeznaczonej do ruchu samochodowego.

Jeśli chodzi o powiat chełmski to dopiero pierwsze ukończone zadanie. Na innych odcinkach, między innymi w Zagrodzie prace jeszcze trwają. Podobnie w powiatach bialskim i krasnostawskim.

W Lubelskiem rowerowy szlak prowadzi od granicy z województwem podlaskim, czyli od przeprawy przez Bug w miejscowości Gnojono w gminie Konstantynów przez miejscowości Terespol, Sławatycze, Włodawa, Wola Uhruska, Chełm, Krasnystaw, Szczebrzeszyn, Zwierzyniec, Józefów do granicy z woj. podkarpackim w miejscowości Maziły w gminie Susiec.

Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej

Tak zwana autostrada rowerowa liczy dokładnie 1980 km i będzie najdłuższą trasą rowerową w Polsce. Biegnie przez pięć województw: lubelskie (ok. 350 km), podkarpackie (ok. 430 km), podlaskie (ok. 590 km), świętokrzyskie (ok. 190 km) i warmińsko-mazurskie (ok. 420 km). Trasa została wyznaczona przez atrakcyjne obszary i ważne węzły. Zaplanowano modernizację ścieżek już istniejących, budowę nowych, wykorzystanie istniejących dróg o niewielkim natężeniu ruchu, utworzenie sieci miejsc postojowych i oznakowanie całego szlaku.

Łączna wartość projektu to ok. 274 mln zł. Koszt budowy trasy w Lubelskiem to ponad 44 mln zł (37 mln pochodzi ze środków unijnych)

Gość
Gość
Gość
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 sierpnia 2015 o 10:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przez Chełm biegnie ścieżka rowerowa, którą projektował jakiś cymbał co nigdy rowerem nie jeździł, w bardzo wielu miejscach nielogicznie i niebezpiecznie zaprojektowana... Poza tym to co napisał "Guest" to niestety prawda bo cała ta autostrada to jakiś kolejny wałek tyle że rozciągnięty na kilka województw... Chociażby te "żółto-czarne barierki" na parkingu przy cmentarzu komunalnym na ul. Wojsławickiej co to i do czego mają służyć... Złodziejstwo pełną gębą... Pozdrawiam jako emigrant już spakowany...
Rozwiń
Gość
Gość (2 sierpnia 2015 o 10:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wiecie jak ta trasa wygląda na tym odcinku !!! "Zwierzyniec, Józefów do granicy z woj. podkarpackim w miejscowości Maziły w gminie Susiec." Ze Zwierzyńca do Józefowa i Suisca jedziecie "normalną" drogą asfaltową bez oddzielnego pasa dla rowerów są tylko tabliczki na poboczu że to szlak rowerowy. Z Suisca do Tomaszowa Lubelskiego ( ale to nie ta trasa ) są wydzielone pasy dla rowerzystów 15km. Natomiast z Suisca do Maził jedziecie normalną starą, połataną drogą przez wsie Wólka Łosiniecka, Łosiniec do Maził . Żadnej nowej trasy rowerowej tam nie ma, ta co jest to zawsze tam była, to normalna, zwykła droga dla samochodów, maszyn rolniczych i rowerów. Postawili tabliczki z oznaczeniem szlaku rowerowego i udają w prasie i TV że wybudowali Szlak Rowerowy za 274 mln zł. !!! Ciekawe gdzie ta Forsa się POdziała !!!!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (31 lipca 2015 o 16:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

:ph34r: komu to potrzebne na kila miesięcy w roku a chodniki na LUBELSKIEJ w stanie z 1945 roku :D  :D

Rozwiń
Gość
Gość (31 lipca 2015 o 11:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Marszałek wie lepiej czego mieszkańcom potrzeba .Po co remontować drogi. Ścieżka wstęga   zdjęcie na rowerze.  To wojewoda sobie zrobi a to Grabczuk a to znów chłop Sosnowski .Życie  płynie autostrady odpłynęły Kolej do Lublina. Panowie bawią się władzą pozory niekompetencje.Niekompetencja  pozory. Co miesiąc 10000 tys  jest i coś się załatwi dla swoich

Rozwiń
Gość
Gość (31 lipca 2015 o 04:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ta ścieżka rowerowa nie biegnie przez Lubelszczyznę-spójrz na mapę.

Słusznie i naukowo, Lubelszczyzna, to Dąbrowica + okolica, liczy się kilka oczek wyżej.Reszta województwa, to najwyżej Lubelskie.Kpina z Lubelszczyzny, też prawda.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!