sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Różaniec bez granic. W Lubelskiem pomodlą się też w Porcie Lotniczym Lublin


Z kościołów m.in. w Kodniu, Dorohusku, Woli Uhruskiej, Hrubieszowie i Dołhobyczowie wyruszą w sobotę wierni, by modlić się przy granicy państwa. Modlitwę zaplanowano również w kaplicy Portu Lotniczego Lublin

– Nie przypuszczałam, że będzie aż takie zainteresowanie – przyznaje Grażyna Kolasińska, która razem z Maciejem Morawskim organizują wyjazd z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Lublinie.

Pielgrzymi z tej grupy będą się modlić w Świerży koło Dorohuska. – Początkowo myśleliśmy, że będzie to grupa około 30-osobowa. Tymczasem okazało się, że chętnych jest dużo więcej, ok. 70. Jedziemy dwoma autokarami. Osoby chętne mogą się jeszcze zgłosić.

– Wyjazdy organizują tylko parafie – zaznacza ks. Ryszard Podpora, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Archidiecezji Lubelskiej, koordynator akcji w archidiecezji lubelskiej, na terenie której są wyznaczone dwa kościoły, w których będą modlić się pielgrzymi. – Do Dorohuska jest zgłoszonych ok. 1,6 tys. osób, do Świerży – ok. 1,5 tys. – podlicza ks. Podpora.

Na ukraińską czy też białoruską granicę przyjadą nie tylko wierni z diecezji z naszego województwa, ale też z innych części Polski, m.in. z Radomia.

Celem zaplanowanej na sobotę ogólnopolskiej inicjatywy „Różaniec do granic” jest podjęcie modlitwy różańcowej wzdłuż granic kraju. „Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata” – podkreślają organizatorzy z Fundacji Solo Dios Basta.

7 października nie jest datą przypadkową. To święto Matki Bożej Różańcowej. Akcja odbywa się też na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich.

– Trudno nam szacować, ile osób weźmie udział w wydarzeniu „Różaniec do granic” w całym kraju – mówi Agnieszka Kminikowska z Fundacji Solo Dios Basta. – Widzimy ogromne poruszenie wokół tego wydarzenia. I patrząc na rosnące zaangażowanie, możemy myśleć o milionie osób modlących się na granicy w najbliższą sobotę.

Osoby biorące udział w „Różańcu do granic” o jednej godzinie – będzie to 14 – odmówią cztery części różańca. Wcześniej będą uczestniczyć w mszy świętej.

Modlitwę zaplanowano również na lotniskach, wśród nich jest Port Lotniczy Lublin. – Będzie to modlitwa wewnętrzna dla pracowników portu i podróżnych – mówi Ks. Krzysztof Czerwiński, opiekun lotniskowej kaplicy, proboszcz parafii pw. Św. Józefa w Świdniku.

KZ NSZZ
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(30) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

KZ NSZZ
KZ NSZZ "S" ORG. (4 października 2017 o 15:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
szukajcie na fb: Kz Nszz Solidarnosc Organistow 11 resztę obejmuje PiS – lamowska cenzura.
Rozwiń
Gość
Gość (4 października 2017 o 11:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oczywiście w modlitwie różańcowej nie ma nic złego, a nawet może być dużo dobrego. Ale taka forma jednoznacznie kojarzy się że pomysłodawca chciał stworzyć wrażenie jakiegoś magicznego kordonu wokół Polski, aby ją uchronić przed jakimś wyimaginowanym niebezpieczeństwie zewnętrznym ( np. islamskimi uchodźcami lub liberalnym zachodem) a zarazem w jakiś sposób wyizolować Polskę ze wspólnoty państw europejskich. Dlaczego nie możemy, się modlić "ponad granicami " ? Przecież, nie tylko Polska ma kłopoty z odradzającą się brunatną zarazą, która ma za nic szacunek do człowieka.
Rozwiń
Gość
Gość (4 października 2017 o 09:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kato licy wyznawcy okupanta z waty kanu, jakże jest wasza wątła wiara skoro potrzebujecie wysoko płatnych pośredników do Boga..?
Rozwiń
Gość
Gość (4 października 2017 o 08:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Typowe Polaczki, z tych co się kiwają do allacha to się śmieją, a sami jak to robią nie mają za grosz poczucia humoru.
Rozwiń
Gość
Gość (4 października 2017 o 08:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"...będą się modlić w Świerży koło Dorohuska" - chyba w Świerżach bo tak prawidłowo nazywa się ta wieś (Świerże). sama akcja jak akcja. ludzie chcą się modlić niech się modlą po co te wszystkie hejty?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (30)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!