sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Różaniec na ulicach Lublina (zdjęcia)

Dodano: 28 września 2015, 19:14
Autor: (aa)

Wierni z parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych byli jednymi z wielu osób, które w poniedziałek odmawiały koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Co roku, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny katolicy modlą się na skrzyżowaniach ulic miast i miasteczek. Zawsze jest to godzina 15. Wierni modlą się za swoje miasta, rodziny i osoby prześladowane.

W archidiecezji lubelskiej akcja Iskra Bożego Miłosierdzia trwa od czterech lat. Ludzie zbierają się na różaniec na wybranych skrzyżowaniach. Wczoraj poza parafią na Kalinowszczyźnie modlono się w kilkunastu innych miejscach Lublina.

Czytaj więcej o: Kościół
Gość
folkatka
niewierząca Mania
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 września 2015 o 12:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
sama młodziez 60+ gratulacje klechy
Rozwiń
folkatka
folkatka (30 września 2015 o 10:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rozumiem, ze jesteś niewierzaca, ale nawet to nie zwalnie Ciebie od elementarnej kultury. Mam wielu niewierzacych znajomych i przyjaciół, i zaden z nich nie okreslilby modlitwy w ten sposób jak Ty (czary-mary). Pozdr.
Rozwiń
niewierząca Mania
niewierząca Mania (30 września 2015 o 10:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

najpierw grube miliony wyciągają od starych babć na budowanie betonowych bunkróe zwanymi świątyniami a potem wyłąą na ulice i blokują by swoje czary mary uprawiać nie w betonowych molohach lecz na  ulicach.

Rozwiń
zgłoście osoby konające
zgłoście osoby konające (29 września 2015 o 23:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wiedz o tym, że łaska wiecznego zbawienia niektórych dusz
w ostatniej chwili zawisła od twojej modlitwy 
(Dz. 1777).

Te słowa, które Jezus powiedział do św. Siostry Faustyny, odnoszą się także do nas, bo i my możemy uratować kogoś na wieczność przez odmawianie z ufnością w jego intencji Koronki do Miłosierdzia Bożego.

Dzieło niesienia pomocy konającym

przez odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego ma swoje źródło w wydarzeniach i słowach Pana Jezusa, zapisanych w „Dzienniczku” św. Siostry Faustyny (m.in.: Dz809–810, 811, 828, 834–835, 8801035,1541, 15651639, 16841698, 1797–1798 i inne.). Ma ono na celu niesienie pomocy konkretnej, znanej z imienia osobie, która odchodzi z tego świata. Dziełu błogosławi bp Jan Zając, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Kto może włączyć się  w to dzieło?

Każdy mieszkaniec Polski, który pragnie w taki sposób współpracować z miłosiernym Bogiem i deklaruje się odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji osoby umierającej. Po otrzymaniu sms-a lub e-maila z imieniem osoby umierającej, winien odpowiedzieć w ciągu trzech minut sms-em lub w ciągu 15 minut e-mailem: „Amen”, które oznacza, przyjęcie informacji i odmówienie jeden raz Koronki do Miłosierdzia Bożego w jej intencji. W dziele tym mogą uczestniczyć także osoby mieszkające w innych krajach, ale tylko przez internet. Imiona konających otrzymują wówczas na swoje skrzynki e-mailowe i w ciągu 15 minut winni odpowiedzieć: „Amen”, po czym odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Jak włączyć się w to dzieło?

Osoby deklarujące wspieranie w ten sposób konających winny wypełnić formularz. Należy w nim podać nie tylko swoje imię, miejscowość, parafię, numer telefonu komórkowego, e-mail, ale także określić dzień i wybrać jedną z ośmiu stref czasowych, w której składana jest deklaracja wspierania konających. Można wybrać więcej niż jeden dzień. W wybranej strefie czasowej dana osoba jest tylko raz powiadamiana o potrzebie wspierania konającego. Po wypełnieniu formularza, siostra ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia potwierdza przyjęcie zgłoszenia do „Księgi wspierających osoby konające”. Istnieje możliwość rezygnacji z udziału w tym dziele przez wysłanie informacji zamieszczonej pod hasłem: „Wypis z Księgi wspierających osoby konające”. Automatyczny wypis z tej „Księgi” ma miejsce wówczas, gdy system obsługujący to dzieło nie otrzyma 3 razy odpowiedzi potwierdzającej odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego za osobę konającą (wysyłanej sms-em lub e-mailem ze słowem: „Amen”). Gdyby taka osoba chciała ponownie zaangażować się w to dzieło, musi jeszcze raz wypełnić formularz zgłoszeniowy. Za osoby uczestniczące w tym dziele jego inicjator i opiekun duchowy ks. Piotr Marks odprawia Mszę św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w każdą niedzielę o godzinie 18:00.

Udział w tym dziele wymaga pokrycia kosztów wysyłanych sms-ów z hasłem: „Amen” w takiej kwocie, jaka obowiązuje w sieci posiadacza komórki.

O Koronce do Miłosierdzia Bożego i Jezusowych obietnicach

Wpis do „Księgi wspierających osoby konające”

http://www.faustyna.pl/zmbm/koronka-za-konajacych/

Rozwiń
Karol
Karol (29 września 2015 o 19:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Miałam napisać to co gość z 08:31. Jestem zdumiona, że w kraju o głęboko katolickiej tradycji wiedza dziennikarza jest tak ograniczona. Nie trzeba być praktykującym katolikiem, by takie rzeczy rozróżniać - wystarczy być rzetelnym dziennikarzem.

nie przesadzasz ?

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!