poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Rusza budowa przedłużenia ul. Bohaterów Monte Cassino. Zaczęli wycinać drzewa

Dodano: 17 lutego 2017, 14:49
Autor: Dominik Smaga

Dziś zaczęła się wycinka drzew pod nowy fragment ul. Bohaterów Monte Cassino od Wojciechowskiej do al. Solidarności. Na usunięcie drzew zostało robotnikom tylko kilka dni, a później będą wyburzać domy mieszkalne i altanki działkowców.

Wycinka zaczęła się od strony węzła drogowego Sławin, czyli ronda położonego w szczerym polu tuż obok al. Solidarności. Właśnie do tego ronda doprowadzony ma być nowy, prawie 1300-metrowy odcinek ul. Bohaterów Monte Cassino.

Tuż obok węzła Sławin znajduje się dolina, nad którą będą poprowadzone dwa równoległe wiadukty: jeden o długości 151 metrów, drugi o 34 metry krótszy.

Dziś robotnicy usuwają drzewa rosnące na terenie leżących w dolinie ogródków działkowych. Z pracami będą się przesuwać w kierunku ul. Nałęczowskiej, aż dojdą do ul. Wojciechowskiej. Z wycinką muszą się uporać do końca lutego, później zaczyna się okres lęgowy ptaków i prace musiałyby być prowadzone pod nadzorem ornitologa.

W miejscu przyszłej drogi do wycięcia jest ponad 300 drzew mających co najmniej 35 cm obwodu pnia. Są też cieńsze drzewa i krzewy.

Po zakończeniu wycinki rozpocząć ma się rozbiórka altanek i pięciu budynków mieszkalnych. Zakończenie tych robót jest planowane na połowę marca, później ruszą prace ziemne.

Najbardziej skomplikowanym i zarazem najbardziej uciążliwym dla kierowców etapem prac będzie budowa wiaduktu, na który przeniesiona zostanie ul. Nałęczowska. W trakcie budowy wiaduktu ruch ma być prowadzony objazdem wytyczonym równolegle do ul. Nałęczowskiej. Szczegóły tego rozwiązania powinny być przedstawione po weekendzie przez wykonawcę robót, firmę Budimex.

Cała droga ma być ukończona najpóźniej w kwietniu przyszłego roku. Umowa z wykonawcą opiewa na 87,5 mln zł.

Użytkownik niezarejestrowany
gucio
Użytkownik niezarejestrowany
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (20 lutego 2017 o 14:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
co za kretyn pod każdym artykułem szczeka i jęczy na stadion ..
Rozwiń
gucio
gucio (18 lutego 2017 o 08:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Łukasz napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
O Matko! To skoro stadion zarobił 1,4 mln to może się podzieli z Lotniskiem albo nauczy menadżera z lotniska jak to się robi, żeby zarobić, bo oni ciągle kilkanaście baniek są w plecy :(
Lotnisko to nie sklep spożyczy, żeby od razu zaczęło na siebie zarabiać. Następnym razem najpierw pogadaj z jakimś ekspertem od lotnictwa, potem dopiero pisz. Inaczej dalej będziesz się kompromitować. ===============//////////////////// eksperci mówią , że jak lotnisko nie odprawi miliona pasażerów - nie zarobi na siebie nigdy
Rozwiń
Gość
Gość (18 lutego 2017 o 08:47) 1
Zaloguj się, aby oddać głos
Napiszcie o wprowadzonym ograniczeniu na Witosa do 30 jm/h To jest absrurd glowna droga dwupasmowka i 30!!!
Rozwiń
Gość
Gość (17 lutego 2017 o 22:58) -1
Zaloguj się, aby oddać głos
no i fajnie
Rozwiń
Gość
Gość (17 lutego 2017 o 22:45) 1
Zaloguj się, aby oddać głos
bezsensem wydaje sie brak zjazdu z ronda w kierunku aleji Warszawskiej
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!