czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Ruszyły zapisy na 38. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Kolejka chętnych

Dodano: 26 lipca 2016, 07:24

Dziesiątki chętnych już w pierwszym dniu przyjmowania zapisów na 38. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Pod sekretariatem pielgrzymkowym przed lubelską archikatedrą ustawiła się wczoraj spora kolejka.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

– Nie mogłam pojechać na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa i dlatego pomyślałam, że pójdę na pielgrzymkę – mówi 17-letnia Ania Głowacka, którą spotkaliśmy wczoraj przed archikatedrą. – To dobry moment żeby się zbliżyć do Boga i poznać wielu wspaniałych ludzi, ale też ogromne wyzwanie. Podobno trzeci dzień jest najgorszy, ale później pójdzie już łatwiej. Zresztą mam już trochę wprawy, bo razem z rodzicami trzy razy chodziliśmy na pielgrzymki do Wąwolnicy – dodaje.

Trzech pątników zapisała wczoraj Bronisława Dedi (na zdjęciu). Pani Bronisława mieszka na co dzień za granicą. W Polsce spędza wakacje.

– Pójdę z 15-letnim synem i 21-letnim siostrzeńcem. Dla nich to będzie pierwszy raz, na który zresztą bardzo się cieszą. Ja szłam pieszo do Częstochowy, kiedy miałam 18 lat. Po kilkudziesięciu latach chcę powtórzyć to doświadczenie. Wtedy nie było trudno. Liczę, że i teraz nie będzie problemów chociaż kondycję trzeba jeszcze poćwiczyć. Ale na pewno damy radę! – śmieje się pani Bronisława.

Pielgrzymi z Lublina wyruszą na Jasną Górę 3 sierpnia. Dwa dni wcześniej na szlak wyjdą wierni z Chełma, a pątnicy z Zamościa - 2 sierpnia. We wszystkich miastach trwają już zapisy.

– Zgłoszenia przyjmowane będą codziennie do 3 sierpnia w godz. 10-17 w sekretariacie pod archikatedrą lubelską – mówi ks. Mirosław Ładniak, przewodnik lubelskiej pielgrzymki. – W tym roku pielgrzymi oprócz osobistych intencji przez 12 dni dziękować będą za dar spotkania z papieżem Franciszkiem i prosić o trwałe owoce Światowych Dni Młodzieży.

Ci, którzy wyjadą w grupach zorganizowanych do Krakowa na ŚDM, na pieszy szlak do Częstochowy mogą wybrać się bez wnoszenia opłaty. Inni zapłacą 75 zł.

Tradycyjnie, ci którzy iść nie mogą mają możliwość duchowego pielgrzymowania płacąc na fundusz „Idę z Tobą”. To pomysł dla osób, które chcą wesprzeć osoby w trudnej sytuacji materialnej, i złożyć swoją intencję, którą na Jasną Górę zaniesie obdarowany.

Z diecezji zamojsko-lubaczowskiej, która w tym roku pielgrzymować z Zamościa będzie po raz 34., wpisowe na pielgrzymkę wynosi 100 zł. Ale, gdy z jednej rodziny na pątniczy szlak wybiera się więcej osób, wysokość wpłat zmienia się – druga osoba płaci 70 zł, a pozostałe - 40 zł.

– Zapisów dokonać można u księży proboszczów, a także w sekretariacie pielgrzymki przy Katedrze Zamojskiej przy ul. Kolegiackiej 1. Zapisy będą tam prowadzone do 1 sierpnia w godz. 10-14 – informuje ks. Michał Moń, dyrektor pielgrzymki. Jak dodaje, chętni mogą dołączyć i zapisać się już na trasie pielgrzymki.

W pielgrzymce na Jasną Górę mogą wziąć udział osoby, które przyjmują religijno-pokutny charakter pielgrzymowania oraz zobowiązują się przestrzegać kilku zasad, w tym: włączania się we wspólną modlitwę, codzienne uczestniczenie we mszy świętej, znoszenie z cierpliwością niewygód na trasie i noclegach; powstrzymywanie się od picia alkoholu i palenia tytoniu oraz noszenie skromnego stroju. Dzieci do lat 15 muszą pielgrzymować w towarzystwie osoby dorosłej, a młodzież w wieku 16-18 lat musi mieć pisemnego zezwolenie rodziców albo prawnych opiekunów.

jasnowidz
GŁUPICH CORAZ MNIEJ
spłuczka pisuarowa
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

jasnowidz
jasnowidz (27 lipca 2016 o 09:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dumaj nie dumaj z tym rozumem,"Carom nie budziesz"=Jak słusznie zauważyłeś/aś/ "głupich coraz mniej".I przestają "belkotać."
Rozwiń
GŁUPICH CORAZ MNIEJ
GŁUPICH CORAZ MNIEJ (26 lipca 2016 o 17:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
spłuczka pisuarowa napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Gość który się wpisał jest chory, pewnie były UBek lub zwolennik PełO.Kto był choćby raz wie jakie to przeżycie pielgrzymka  i o co chodzi. Pozdrowienia dla wszystkich pielgrzymów, módlcie się za nas na rekolekcjach w drodze i za tego pomylonego bliźniego, który pielgrzymkę pomylił z kasą. Szczęść Boże.
Nie PEŁO ani UB-ek tylko z pisuarów bo tu co drugi to absolwent WIECZOROWEGO UNIWERSYTETU MARKSIZMU I LENINIZMU PZPR na czele z KARRRAMBA taki chudy co krzyczy na POSŁÓW narazie nie używa wzchlarza. Co to za belkot ??? Chyba sam siebie nie rozumiesz.
Rozwiń
spłuczka pisuarowa
spłuczka pisuarowa (26 lipca 2016 o 16:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Gość który się wpisał jest chory, pewnie były UBek lub zwolennik PełO.Kto był choćby raz wie jakie to przeżycie pielgrzymka  i o co chodzi. Pozdrowienia dla wszystkich pielgrzymów, módlcie się za nas na rekolekcjach w drodze i za tego pomylonego bliźniego, który pielgrzymkę pomylił z kasą. Szczęść Boże.
Nie PEŁO ani UB-ek tylko z pisuarów bo tu co drugi to absolwent WIECZOROWEGO UNIWERSYTETU MARKSIZMU I LENINIZMU PZPR na czele z KARRRAMBA taki chudy co krzyczy na POSŁÓW narazie nie używa wzchlarza.
Rozwiń
GŁUPICH CORAZ MNIEJ
GŁUPICH CORAZ MNIEJ (26 lipca 2016 o 16:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
W temacie KASY: symboliczna opłata za ubezpieczenie, transport bagażu , toalety na każdym postoju ... I gadżety też . Pozdrawiam niewtajemniczonych.
Ciemnotę to można wciskać ciemnocie. Pozdrawiam wtajemniczonych .
Rozwiń
pielgrzym
pielgrzym (26 lipca 2016 o 15:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Coś taki ułomny,że aż musisz czekać na sierpień i pielgrzymkę.Polecam-idź,ale na szaleństwo i zaniedbany....sex nie masz co liczyć.:)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!