piątek, 26 maja 2017 r.

Lublin

Rzecznik u policjantów

Dodano: 17 marca 2002, 19:46
Autor: (kris)

Trzech przedstawicieli Biura Rzecznika Praw Obywatelskich przebywało od piątku w Lublinie. Ich wizyta związana była z ostatnimi wydarzeniami w lubelskiej policji. Przez dwa dni rozmawiali z policjantami z wydziału dochodzeniowo-śledczego KWP w Lublinie, z którego zginęło 8 tys. dolarów i 7 tys. złotych.
Pracownicy RPO spotkali się także z rodziną nadkomisarza Grzegorza S., który przed trzema tygodniami popełnił samobójstwo. Rozmawiali również z komendantem wojewódzkim Zbigniewem Głowackim.
– Po tragicznej śmierci policjanta wysłaliśmy apel m.in. do rzecznika praw obywatelskich o zbadanie tej sprawy – mówi Julian Sekuła, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Lublinie. – Uważamy, że stosunki międzyludzkie w lubelskiej policji pozostawiają wiele do życzenia. Mamy nadzieję, że interwencja rzecznika przyczyni się do ich poprawy. Poruszyliśmy także problem samobójczej śmierci funkcjonariusza z Chełma sprzed dwóch lat. W tym przypadku także jest, moim zdaniem, zbyt wiele niedomówień.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24