Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 grudnia 2017 r.
18:50

S19: Znamy budowniczych i projektantów odcinków na południu i północy regionu

Autor: Zdjęcie autora toma, p.p.
46 12 A A

Znamy firmy, które wybudują trzy odcinki drogi ekspresowej S19 między Lublinem i Kraśnikiem w ciągu przyszłej drogi Via Carpatia. Jest też pierwszy krok do przetargu na wykonanie S19 od granicy z woj. mazowieckim do Lubartowa. Trzy biura projektowe zajmą się przygotowywaniem dokumentacji projektowej dla tego odcinka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

S19 na południe od Lublina

Najkorzystniejszą ofertę, opiewającą na 312,2 mln zł na wykonanie ok. 12-kilometrowego fragmentu S19 od węzła Lublin Węglin do węzła Niedrzwica Duża złożyło konsorcjum Aldesa Constucciones Polska. Zrealizuje ono także trzeci z odcinków, czyli ok. 10-kilometrową obwodnicę Kraśnika. Za to otrzyma 319,5 mln zł. Najdroższy będzie „środkowy” fragment tej trasy między węzłami Niedrzwica Duża i Kraśnik Północ, który liczy ok. 20 km. Fima Mota-Engil Central Europe wyceniła jego powstanie na 498 mln zł.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wszystkie odcinki mają być zrealizowane w ciągu 34 miesięcy. Nie wlicza się w to okresów zimowych od 15 grudnia do 15 stycznia.

Przypomnijmy, że w sierpniu tego roku wybrano wykonawców S19 od obwodnicy Kraśnika do granicy z województwem podkarpackim. Trasa na tym odcinku ma być gotowa do 2021 roku. Nieco dłużej poczekamy na „dziewiętnastkę” na północ od Lublina. Tu przewidywany termin ukończenia prac to rok 2024.

S19 na północ od Lubartowa

Trzy biura projektowe zajmą się przygotowywaniem kolejnego etapu dokumentacji projektowej dla przyszłej drogi ekspresowej S19 od granicy z woj. mazowieckim do Lubartowa. Projektanci mają 23 miesiące na zrealizowanie koncepcji programowej, kolejne dwa na opracowanie dokumentacji przetargowej i dziesięć miesięcy na realizację obowiązków w trakcie przetargu na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych w trybie projektuj i buduj.

Przebieg przyszłej drogi, wskazany decyzją środowiskową, nie ulegnie już zmianie. – Projektanci zaproponują warianty rozwiązań węzłów czy też dróg do obsługi ruchu lokalnego, a także przeprowadzą badania geologiczne. W trakcie opracowywania dokumentacji przedstawią swoje rozwiązania podczas spotkań informacyjnych z mieszkańcami. To będzie czas na zgłaszanie uwag dotyczących w głównej mierze dróg serwisowych do obsługi ruchu lokalnego – wyjaśnia Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Ponad 81-kilometrowej długości odcinek podzielono na sześć krótszych. Biuro Projektowo – Badawcze Dróg i Mostów Transprojekt Warszawa opracuje dokumentację dla odcinka od granicy województw do węzła Międzyrzec Podlaski Północ oraz II etap obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego o łącznej długości 17,3 km. Wykonawca dokumentacji projektowej będzie musiał uzyskać także decyzję środowiskową na dobudowę drugiej jezdni na obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego. Wartość prac to blisko 3 mln zł. 

Dwoma kolejnymi odcinkami, od Międzyrzeca Podlaskiego do Radzynia Podlaskiego i dalej do Kocka, o łącznej długości 40,5 km, zajmie się konsorcjum firm S.T.I. Polska (lider), PProjekt oraz S.Te.P. z Włoch. Koszt dokumentacji to blisko 5 mln zł. Transprojekt Gdański opracuje koncepcje programowe dla II etapu obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej oraz dalszy ciąg S19 do węzła Lubartów Północ o długości 23,6 km. Tak jak w przypadku rozbudowy obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego wykonawca będzie musiał uzyskać decyzję środowiskową na budowę drugiej jezdni obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej. Wartość kontraktu to blisko 3,4 mln zł. Ten odcinek ma powstać w ciągu pięciu lat, w latach 2019-2024.

S19 na północ od Lubartowa
S19 na północ od Lubartowa

>>>

Zobacz także: Budowa S17 w stronę Warszawy. Powstaje droga z betonu

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 grudnia 2017 o 19:32
+1
jak nie liczyć wychodzi min. 20 ml za 1km. Czy to już jest ta tania budowa dróg według jedynie słusznej partii.
Avatar
Gość / 22 grudnia 2017 o 17:41
Kiedy to było, mądralo?
Avatar
Gość / 22 grudnia 2017 o 10:13
Tobia za to padła na oczy głupota ale to normalne dla pewnego elektoratu innego sortu. Powiedział to oczywiście Karpiński w reakcji na ciagłe olewanie przez rzad Polski wschodniej, co miłosciwie nam panujacy dalej kontynuuje, ba wrecz przesciga poprzedników. Żeby zrozumiec czyjąś wypowiedź warto przytoczyc ją całą, zamiast jedno zdanie wyrwane z konteksu ale komu ja to tłumacze :))
Avatar
Gość / 20 grudnia 2017 o 09:03
To brzmi jak wieść z piekła rodem ! Czyż ta banda nieudaczników pislamu zgłupiała kompletnie ! A gdzie obwodnica Niemiec ! Tam dzisiaj jest jak przysłowiowe jak na Krakowskim Przedmieściu ! Przejazd to minimum 45 minut lub dłużej ! Co da dalsza część jak tu się stoi ! Chyba Pan Bóg rozum tej sekcie odebrał bo inaczej nie da się tego wytłumaczyć !!!!!!!
Avatar
Gość / 20 grudnia 2017 o 08:36
"(...) Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wszystkie odcinki mają być zrealizowane w ciągu 34 miesięcy. Nie wlicza się w to okresów zimowych od 15 grudnia do 15 stycznia. (...)" Kaczka dzienikarska: winno być od 15 grudnia do 15 MARCA, drogi redaktorze
Avatar
Gość / 20 grudnia 2017 o 08:30
Trasa Lublin - Łęczna czyli S46 tzw. szlak staropolski po 2030 r jak Unia da...
Avatar
Gość / 20 grudnia 2017 o 08:13
Dawno już nie mieszkam w Lublinie ale zawsze mnie dziwiło kogo wybieraliście i jak oni mieli głęboko w d..pie was, Ludzi i konieczność budowy ekspresówki Lublin-Lubartów (przynajmniej od początku tego wieku).
Avatar
Gość / 19 grudnia 2017 o 21:31
a parczewskie mohery jak zwykle pominięte
Avatar
M4 / 19 grudnia 2017 o 21:11
A obwodnica Niemiec kiedy?
Avatar
Gość / 19 grudnia 2017 o 20:30
a kiedy droga Lublin-Łęczna po nowym sladzie bo ruch tam wiekszy niz na DK19 Lublin-Kraśnik
Avatar
Gość / 22 grudnia 2017 o 17:41
Kiedy to było, mądralo?
Avatar
Gość / 22 grudnia 2017 o 10:13
Tobia za to padła na oczy głupota ale to normalne dla pewnego elektoratu innego sortu. Powiedział to oczywiście Karpiński w reakcji na ciagłe olewanie przez rzad Polski wschodniej, co miłosciwie nam panujacy dalej kontynuuje, ba wrecz przesciga poprzedników. Żeby zrozumiec czyjąś wypowiedź warto przytoczyc ją całą, zamiast jedno zdanie wyrwane z konteksu ale komu ja to tłumacze :))
Avatar
Gość / 20 grudnia 2017 o 19:00
-1
Nienawiść padła ci na oczy i głowę: było dobrze przez 11 lat PO i PSL, a dopiero teraz PiS w czasie jednego roku zepsuł? Przypomnijmy, kto powiedział, że ch...j z tą Polską wschodnią? Jak mu było?
Avatar
Gość / 20 grudnia 2017 o 09:03
To brzmi jak wieść z piekła rodem ! Czyż ta banda nieudaczników pislamu zgłupiała kompletnie ! A gdzie obwodnica Niemiec ! Tam dzisiaj jest jak przysłowiowe jak na Krakowskim Przedmieściu ! Przejazd to minimum 45 minut lub dłużej ! Co da dalsza część jak tu się stoi ! Chyba Pan Bóg rozum tej sekcie odebrał bo inaczej nie da się tego wytłumaczyć !!!!!!!
Avatar
Gość / 20 grudnia 2017 o 08:36
"(...) Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wszystkie odcinki mają być zrealizowane w ciągu 34 miesięcy. Nie wlicza się w to okresów zimowych od 15 grudnia do 15 stycznia. (...)" Kaczka dzienikarska: winno być od 15 grudnia do 15 MARCA, drogi redaktorze
Avatar
Gość / 20 grudnia 2017 o 08:30
Trasa Lublin - Łęczna czyli S46 tzw. szlak staropolski po 2030 r jak Unia da...
Avatar
Gość / 20 grudnia 2017 o 08:13
Dawno już nie mieszkam w Lublinie ale zawsze mnie dziwiło kogo wybieraliście i jak oni mieli głęboko w d..pie was, Ludzi i konieczność budowy ekspresówki Lublin-Lubartów (przynajmniej od początku tego wieku).
Avatar
Gość / 19 grudnia 2017 o 21:31
a parczewskie mohery jak zwykle pominięte
Avatar
M4 / 19 grudnia 2017 o 21:11
A obwodnica Niemiec kiedy?
Avatar
Gość / 19 grudnia 2017 o 20:30
a kiedy droga Lublin-Łęczna po nowym sladzie bo ruch tam wiekszy niz na DK19 Lublin-Kraśnik
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybrzeże Gdańsk –  Speed Car Motor Lublin 43:47. Finisz godny lidera

Wybrzeże Gdańsk – Speed Car Motor Lublin 43:47. Finisz godny lidera 0 0

Speed Car Motor Lublin po fenomenalnej końcówce i podwójnych zwycięstwach w trzech z czterech ostatnich biegów, pokonał na wyjeździe Zdunek Wybrzeże Gdańsk 47:43.

Unikaj pozorów i nawyków. Wkrótce Międzynarodowy Dzień Tańca
MAGAZYN

Unikaj pozorów i nawyków. Wkrótce Międzynarodowy Dzień Tańca 0 0

To skomplikowane: Międzynarodowy Dzień Tańca będzie 29 kwietnia. Spektakl, którego nie można przegapić: 28 kwietnia. Ale już 26 kwietnia trzeba iść na projekcję. Generalnie: dużo tańczenia na różne sposoby!

Gwardia Opole – Azoty Puławy 25:23. Historyczny awans!

Gwardia Opole – Azoty Puławy 25:23. Historyczny awans! 5 1

Zespół trenera Daniela Waszkiewicza po meczu pełnym zwrotów akcji i emocji przegrał co prawda w Opolu, ale awansował do finału Pucharu Polski. O sukcesie gości zadecydował rzut Nikoli Prce cztery sekundy przed końcem spotkania

Lubelskie ma nowych Ambasadorów. Wśród nich jest gwiazda polskiej telewizji
ZDJĘCIA
galeria

Lubelskie ma nowych Ambasadorów. Wśród nich jest gwiazda polskiej telewizji 11 5

Grażyna Torbicka, Spółdzielnia Mleczarska Spomlek oraz Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej to nowi Ambasadorzy Województwa Lubelskiego. Tytuły przyznano podczas uroczystej gali w Targach Lublin. W jej trakcie ogłoszono także laureatów certyfikatu Marka Lubelskie.

Wisła Puławy – GKS Jastrzębie 0:1. Lider zbyt mocny

Wisła Puławy – GKS Jastrzębie 0:1. Lider zbyt mocny 1 0

Po dwóch zwycięstwach z rzędu Wisła musiała się pogodzić z porażką. Trzy punkty z Puław wywiózł lider tabeli GKS Jastrzębie. Goście po wyrównanym meczu wygrali 1:0

Malarstwo Jacka Malczcewskiego w Kazimierzu Dolnym
22 kwietnia 2018, 13:00

Malarstwo Jacka Malczcewskiego w Kazimierzu Dolnym 2 1

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) zaprasza na wernisaż wystawy Wielka sztuka jest jak ocean głęboką. Malarstwo Jacka Malczewskiego. Uroczyste otwarcie ekspozycji już w niedzielę, 22 kwietnia o godz. 13.

Premiera spektaklu "Czarodziejski imbryk" w Puławach
22 kwietnia 2018, 17:00

Premiera spektaklu "Czarodziejski imbryk" w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 kwietnia o godz. 17 w Puławskiej Galerii Sztuki (Dom Chemika, ul. Wojska Polskiego 4) odbędzie się uroczysta premiera spektaklu Czarodziejski imbryk Teatru Lalek Muchomor"

Ma pomóc w wykrywaniu raka. Przełomowa mikrosonda

Ma pomóc w wykrywaniu raka. Przełomowa mikrosonda 0 0

Szybszą i lepszą diagnostykę nowotworową ma zapewnić mikrosonda, nad którą pracują badacze z SDS Optic. Badania będą prowadzone w nowoczesnym laboratorium, które niedawno zostało otwarte.

Motor lepszy od JKS Jarosław

Motor lepszy od JKS Jarosław 41 9

Piłkarze Motoru po dwóch remisach z rzędu tym razem zgarnęli komplet punktów. Nie było łatwo, ale żółto-biało-niebiescy pokonali ostatecznie ostatni w tabeli JKS Jarosław 1:0. Dzięki temu udany debiut w roli pierwszego trenera zaliczył Piotr Zasada, który we wtorek zastąpił Marcina Sasala.

Henry No Hurry! Koncert na Trzecim Księżycu
21 kwietnia 2018, 20:00

Henry No Hurry! Koncert na Trzecim Księżycu 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 kwietnia o godz. 20 na Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1) odbędzie się koncert Henry No Hurry!

Hetman Zamość - Stal Kraśnik 3:0. Dostali nową porcję tlenu

Hetman Zamość - Stal Kraśnik 3:0. Dostali nową porcję tlenu 4 16

Mecz na szczycie dla Hetmana. Zespół z Zamościa pokonał Stal Kraśnik 3:0. Podopieczni Jacka Ziarkowskiego zagrali bardzo dobre zawody, ale trzeba też dodać, że goście praktycznie całą drugą połowę grali w dziesiątkę. A ostatnie 25 minut nawet w dziewiątkę.

Przed nami kolejna niedziela bez handlu, ale w tych sklepach zrobisz zakupy
LISTA

Przed nami kolejna niedziela bez handlu, ale w tych sklepach zrobisz zakupy 14 10

Jutro kolejna niedziela wolna od handlu, ale w niektórych sklepach zrobimy zakupy. Ustawa pozwala na to, żeby właściciele stanęli tego dnia za ladą. Sklepy wymieniliśmy w naszej liście.

Chełmianka – Orlęta 1:2. Stracili fotel lidera

Chełmianka – Orlęta 1:2. Stracili fotel lidera 3 10

Zespół trenera Artura Bożyka dość niespodziewanie uległ na własnym stadionie Orlętom Spomlek Radzyń Podlaski 1:2. Przegrana z lokalnym rywalem kosztowała drużynę z Chełma utratę pozycji lidera

Lublinianka – Kłos Chełm 1:2. Sobotnie mecze IV ligi

Lublinianka – Kłos Chełm 1:2. Sobotnie mecze IV ligi 24 2

Zawodnicy z Wieniawy przegrali na własnym stadionie z ekipą z Chełma 1:2. Głównym architektem wyjazdowej wygranej Kłosa był Alan Chmiel – strzelec dwóch bramek.

Chcieli kupić e-papierosa od 17-latka. Napadli go, gdy nie zgodził się na niższą cenę

Chcieli kupić e-papierosa od 17-latka. Napadli go, gdy nie zgodził się na niższą cenę 14 0

Policjanci z Ryk zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za rozbój na 17-latku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!