Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 lipca 2013 r.
12:49
Edytuj ten wpis

Sąd wypuścił agresywną nastolatkę. Prokurator nie odpuszcza

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 33 A A
 (KWP Lublin)
(KWP Lublin)

Nastolatki, które zaatakowały parę młodych ludzi w centrum Lublina są na wolności. Starsza, żeby opuścić areszt musiała wpłacić zaledwie tysiąc złotych kaucji. Prokuratura składa zażalenie na postanowienie sądu w tej sprawie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Tylko tymczasowe aresztowanie zapewni prawidłowy tok śledztwa – przekonuje Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Tymczasem na mocy postanowienia Sądu Rejonowego, tymczasowe aresztowanie zastosowane wobec Karoliny K. uległo zmianie z chwilą wpłacenia kwoty 1000 zł poręczenia majątkowego.

Nastolatka trafiła pod dozór policji. Trzy razy w tygodniu musi stawiać się na komisariacie. W tej sytuacji prokuratura skieruje do Sądu Okręgowego zażalenie

Przypomnijmy. Do napadu doszło w czwartek w nocy. Dwie dziewczyny, w wieku 14 i 19 lat zaatakowały przechodzącą parę u zbiegu ul. Lipowej i Al. Racławickich. Jedna z napastniczek chwyciła dziewczynę za włosy, biła i ciągnęła po chodniku. Druga rzuciła się na towarzyszącego dziewczynie chłopaka.

Interweniowali świadkowie. Nastolatkom udało się jednak ukraść dziewczynie torebkę. Całe zajście zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Napastniczki uciekły na jedno z podwórek przy Krakowskim Przedmieściu. Ukryły się w piwnicy.

Chwilę później na miejscu był już patrol policji, który zatrzymał nastolatki. Obie były pijane, miały po 1,7 i 1,2 promila alkoholu w organizmie. Starsza trafiła do aresztu, a młodsza do izby dziecka.

Po przesłuchaniu została przekazana rodzicom. Jej 19-letnia koleżanka po wpłaceniu kaucji wyszła na wolność. Grozi jej nawet 12 lat więzienia. Młodszą z napastniczek zajmie się sąd rodzinny.


Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
sedzia kalosz / 4 grudnia 2013 o 18:01

i to jest sad..?  zero rozumu

Avatar
b / 8 sierpnia 2013 o 21:19

To coś widać były z towarzystwem. Co towarzystwo miało, że nikt tego nie ruszył?

Kim jest Iwan i York?

Czyją rodziną są te....

Avatar
kuba22 / 2 sierpnia 2013 o 12:17

Tylko ja mam wrażenie że jakby ten chłopak jednej i drugiej wypłacił sierpa to było by po zawodach ?

Ja osobiście za takie coś wobec swojej wybranki, znalazłbym cwaniare w tym maluczkim mieście i żałowałaby że jej na 3 miechy nie aresztowali. nie wiem czy nie spędziła by w szpitalu dłużej... bo łapki połamałbym w kilku trudnodostępnych miejscach

Avatar
Gość / 31 lipca 2013 o 15:52

Z całym szacunkiem ale skoro to był rozbój to postanowienie sądu jest niezrozumiałe.

Dlatego tusk musi odejść.

Avatar
asdf / 31 lipca 2013 o 11:40

Ktoś może napisać coś więcej o niejakim Yorku i Iwanie?

Avatar
Troll / 31 lipca 2013 o 08:38

Dziewczyny z getta na miasto się wypuściły i biedne nie wiedziały, że tu inne obyczaje panują niż u nich na dzielni. Dajcie spokój skąd miały wiedzieć, że ta druga nie umie się bawić!

Avatar
Gość / 31 lipca 2013 o 08:35

Z całym szacunkiem ale skoro to był rozbój to postanowienie sądu jest niezrozumiałe.

Avatar
hektor / 31 lipca 2013 o 07:58

Dokładnie tak, odwinąłbyś jednej czy drugiej w obronie to raz, że za chwilę by ten łysy i kaszkiet po tobie skakali a dwa że jeszcze na dokładkę za pobicie byś dostał ze 3 w zawieszeniu.

Naprawde, żal.pl polski wymiar sprawiedliwości. W tej chwili może tymczasowe aresztowanie (to tylko środek zapobiegawczy przed sprawą, utrudnia mataczenie w sprawie, zastraszanie świadków i ucieczkę podejrzanego)  to faktycznie przesada ale z drugiej strony - pewnie teraz gwiazdy paradują po dzielnicy i kpią z policji i sądu. Za rozbój (kradzież z przemocą) grozi od 2 do 12 lat, w artykule napisano, że w sprawie też dołącza jakieś kradzieże w sklepach więc chyba o okolicznościach łagodzących być mowy nie może. Chyba że w ogóle umorzą postępowanie a to już by w ogóle był kabaret ale chyba prokurator na to nie pozwoli..

A dziewczyna napadnięta ma traume do końca życia, podejrzewam że boi się z domu jeszcze wyjść. W artykule pisano że ma liczne obrażenia też. Mnie napadli kilka lat temu wytatuowani gówniarze (jak się okazało później po 20kilka lat jednak i policji dobrze znani) w biały dzień na ul. lubartowskiej niedaleko dworca, udało mi się uciec ale później też się bałem z domu wychodzić jeszcze z tydzień.

Więcej monitoringu na ulicach, na to środki muszą się znaleźć, bezpieczeństwo ważniejsze niż jakieśtam ograniczenie prywatności. Gdyby nie ta kamera gdzie widać kawę na ławę to jeszcze pewnie by wyszło że to napadnieta napadła tych zbirów!

Dokładnie tak, odwinąłbyś jednej czy drugiej w obronie to raz, że za chwilę by ten łysy i kaszkiet po tobie skakali a dwa że jeszcze na dokładkę za pobicie byś dostał ze 3 w zawieszeniu.

Naprawde, żal.pl polski wymiar sprawiedliwości. W tej chwili może tymczasowe aresztowanie (to tylko środek zapobiegawczy przed sprawą, utrudnia mataczenie w sprawie, zastraszanie świadków i ucieczkę podejrzanego)  to faktycznie przesada ale z drugiej strony - pewnie teraz gwiazdy paradują po dzielnicy i kpią z policji i sądu. Za rozbój (kradz... rozwiń

Avatar
Sebastian / 31 lipca 2013 o 01:23

A gdyby to była moja / TWOJA dziewczyna ( ta pobita) ?

JA PRZEWIDZIAŁBYM TO ŻE EWENTUALNY WYROK NIE UKAŻE ICH W RZADEN SPOSÓB:



PARĘ MOCNYCH LIŚCI I SZYBKI NOKAUT !!!!!



NIEWAŻNE ŻE POTEM BYM TO NA POLICJI WYJAŚNIAŁ !!!!!



GORZEJ CZUŁBYM SIĘ GDYBY MOJĄ BLISKĄ OSOBĘ TAK PONIŻONO W WOLNYM, SWOIM KRAJU W CENTRYM MIASTA WOJEWÓDZKIEGO !!!!!!!!!!



SĄD I WYPUSZCZENIE: ŻAL !



WARTOŚĆ KAUCJI: ŻAL !



ŚWIADKOWIE I ICH NIEPORADNOŚĆ: ŻAL !




aaaaaa:





PAMIĘTAJCIE: W POLSCE LICZYMY PRZEDE WSZYSTKIM NA SIEBIE ! NIE NA POLICJĘ, ŚWIADKÓW, BLISKICH, PROKURATURĘ, SĄDY !

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/e4/POL_Lublin_COA_1.svg/200px-POL_Lublin_COA_1.svg.png&imgrefurl=http://pl.wikipedia.org/wiki/Herb_Lublina&h=253&w=200&sz=42&tbnid=x0za5FjRWjEeSM:&tbnh=90&tbnw=71&zoom=1&usg=__6-FCQgj7ls4xG9yR9i_JTlHZpes=&docid=CEpwzRLSBBpvTM&sa=X&ei=jEr4UamMNaOM4ATqr4GgCg&ved=0CDsQ9QEwAQ&dur=281

A gdyby to była moja / TWOJA dziewczyna ( ta pobita) ?

JA PRZEWIDZIAŁBYM TO ŻE EWENTUALNY WYROK NIE UKAŻE ICH W RZADEN SPOSÓB:



PARĘ MOCNYCH LIŚCI I SZYBKI NOKAUT !!!!!



NIEWAŻNE ŻE POTEM BYM TO NA POLICJI WYJAŚNIAŁ !!!!!



GORZEJ CZUŁBYM SIĘ GDYBY MOJĄ BLISKĄ OSOBĘ TAK PONIŻONO W WOLNYM, SWOIM KRAJU W CENTRYM MIASTA WOJEWÓDZKIEGO !!!!!!!!!!



rozwiń

Avatar
Jan / 30 lipca 2013 o 23:52
Ja proponuje napisac do Mariusza Maxa Kolonko aby zajal sie ta sprawa a jak on sie tym zajmie to ta cala sprawa nie przycichnie tak szybko wiec ludzie piszcie ze mna do niego !
Avatar
sedzia kalosz / 4 grudnia 2013 o 18:01

i to jest sad..?  zero rozumu

Avatar
b / 8 sierpnia 2013 o 21:19

To coś widać były z towarzystwem. Co towarzystwo miało, że nikt tego nie ruszył?

Kim jest Iwan i York?

Czyją rodziną są te....

Avatar
kuba22 / 2 sierpnia 2013 o 12:17

Tylko ja mam wrażenie że jakby ten chłopak jednej i drugiej wypłacił sierpa to było by po zawodach ?

Ja osobiście za takie coś wobec swojej wybranki, znalazłbym cwaniare w tym maluczkim mieście i żałowałaby że jej na 3 miechy nie aresztowali. nie wiem czy nie spędziła by w szpitalu dłużej... bo łapki połamałbym w kilku trudnodostępnych miejscach

Avatar
Gość / 31 lipca 2013 o 15:52

Z całym szacunkiem ale skoro to był rozbój to postanowienie sądu jest niezrozumiałe.

Dlatego tusk musi odejść.

Avatar
asdf / 31 lipca 2013 o 11:40

Ktoś może napisać coś więcej o niejakim Yorku i Iwanie?

Avatar
Troll / 31 lipca 2013 o 08:38

Dziewczyny z getta na miasto się wypuściły i biedne nie wiedziały, że tu inne obyczaje panują niż u nich na dzielni. Dajcie spokój skąd miały wiedzieć, że ta druga nie umie się bawić!

Avatar
Gość / 31 lipca 2013 o 08:35

Z całym szacunkiem ale skoro to był rozbój to postanowienie sądu jest niezrozumiałe.

Avatar
hektor / 31 lipca 2013 o 07:58

Dokładnie tak, odwinąłbyś jednej czy drugiej w obronie to raz, że za chwilę by ten łysy i kaszkiet po tobie skakali a dwa że jeszcze na dokładkę za pobicie byś dostał ze 3 w zawieszeniu.

Naprawde, żal.pl polski wymiar sprawiedliwości. W tej chwili może tymczasowe aresztowanie (to tylko środek zapobiegawczy przed sprawą, utrudnia mataczenie w sprawie, zastraszanie świadków i ucieczkę podejrzanego)  to faktycznie przesada ale z drugiej strony - pewnie teraz gwiazdy paradują po dzielnicy i kpią z policji i sądu. Za rozbój (kradzież z przemocą) grozi od 2 do 12 lat, w artykule napisano, że w sprawie też dołącza jakieś kradzieże w sklepach więc chyba o okolicznościach łagodzących być mowy nie może. Chyba że w ogóle umorzą postępowanie a to już by w ogóle był kabaret ale chyba prokurator na to nie pozwoli..

A dziewczyna napadnięta ma traume do końca życia, podejrzewam że boi się z domu jeszcze wyjść. W artykule pisano że ma liczne obrażenia też. Mnie napadli kilka lat temu wytatuowani gówniarze (jak się okazało później po 20kilka lat jednak i policji dobrze znani) w biały dzień na ul. lubartowskiej niedaleko dworca, udało mi się uciec ale później też się bałem z domu wychodzić jeszcze z tydzień.

Więcej monitoringu na ulicach, na to środki muszą się znaleźć, bezpieczeństwo ważniejsze niż jakieśtam ograniczenie prywatności. Gdyby nie ta kamera gdzie widać kawę na ławę to jeszcze pewnie by wyszło że to napadnieta napadła tych zbirów!

Dokładnie tak, odwinąłbyś jednej czy drugiej w obronie to raz, że za chwilę by ten łysy i kaszkiet po tobie skakali a dwa że jeszcze na dokładkę za pobicie byś dostał ze 3 w zawieszeniu.

Naprawde, żal.pl polski wymiar sprawiedliwości. W tej chwili może tymczasowe aresztowanie (to tylko środek zapobiegawczy przed sprawą, utrudnia mataczenie w sprawie, zastraszanie świadków i ucieczkę podejrzanego)  to faktycznie przesada ale z drugiej strony - pewnie teraz gwiazdy paradują po dzielnicy i kpią z policji i sądu. Za rozbój (kradz... rozwiń

Avatar
Sebastian / 31 lipca 2013 o 01:23

A gdyby to była moja / TWOJA dziewczyna ( ta pobita) ?

JA PRZEWIDZIAŁBYM TO ŻE EWENTUALNY WYROK NIE UKAŻE ICH W RZADEN SPOSÓB:



PARĘ MOCNYCH LIŚCI I SZYBKI NOKAUT !!!!!



NIEWAŻNE ŻE POTEM BYM TO NA POLICJI WYJAŚNIAŁ !!!!!



GORZEJ CZUŁBYM SIĘ GDYBY MOJĄ BLISKĄ OSOBĘ TAK PONIŻONO W WOLNYM, SWOIM KRAJU W CENTRYM MIASTA WOJEWÓDZKIEGO !!!!!!!!!!



SĄD I WYPUSZCZENIE: ŻAL !



WARTOŚĆ KAUCJI: ŻAL !



ŚWIADKOWIE I ICH NIEPORADNOŚĆ: ŻAL !




aaaaaa:





PAMIĘTAJCIE: W POLSCE LICZYMY PRZEDE WSZYSTKIM NA SIEBIE ! NIE NA POLICJĘ, ŚWIADKÓW, BLISKICH, PROKURATURĘ, SĄDY !

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/e4/POL_Lublin_COA_1.svg/200px-POL_Lublin_COA_1.svg.png&imgrefurl=http://pl.wikipedia.org/wiki/Herb_Lublina&h=253&w=200&sz=42&tbnid=x0za5FjRWjEeSM:&tbnh=90&tbnw=71&zoom=1&usg=__6-FCQgj7ls4xG9yR9i_JTlHZpes=&docid=CEpwzRLSBBpvTM&sa=X&ei=jEr4UamMNaOM4ATqr4GgCg&ved=0CDsQ9QEwAQ&dur=281

A gdyby to była moja / TWOJA dziewczyna ( ta pobita) ?

JA PRZEWIDZIAŁBYM TO ŻE EWENTUALNY WYROK NIE UKAŻE ICH W RZADEN SPOSÓB:



PARĘ MOCNYCH LIŚCI I SZYBKI NOKAUT !!!!!



NIEWAŻNE ŻE POTEM BYM TO NA POLICJI WYJAŚNIAŁ !!!!!



GORZEJ CZUŁBYM SIĘ GDYBY MOJĄ BLISKĄ OSOBĘ TAK PONIŻONO W WOLNYM, SWOIM KRAJU W CENTRYM MIASTA WOJEWÓDZKIEGO !!!!!!!!!!



rozwiń

Avatar
Jan / 30 lipca 2013 o 23:52
Ja proponuje napisac do Mariusza Maxa Kolonko aby zajal sie ta sprawa a jak on sie tym zajmie to ta cala sprawa nie przycichnie tak szybko wiec ludzie piszcie ze mna do niego !
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 4 3

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 0

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 9 4

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 20 0

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 0

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 3

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 3 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra

Wschodnie rysy Maryi. Wystawa artysty z Szanghaju w Chełmie

Wschodnie rysy Maryi. Wystawa artysty z Szanghaju w Chełmie 1 0

W Chełmskiej Bibliotece Publicznej można oglądać wystawę obrazów Garego Chu Kar Kui. To artysta z Szanghaju, kilka lat temu ochrzczony w kościele katolickim

Nie żyje prezes OSP w Kurowie. Pracował przy wypadku, potrącił go samochód

Nie żyje prezes OSP w Kurowie. Pracował przy wypadku, potrącił go samochód 107 3

Nie żyje Witold Drążkiewicz, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kurowie (powiat puławski). 55-letni strażak zmarł dzisiejszej nocy. Był jedną z dwóch rannych osób w sobotnim wypadku w Bogucinie, kiedy to w pracowników służby drogowej wjechał kierowca audi.

Mają długą tradycję i wyjątkowy smak. Pączki ziemniaczane z różą

Mają długą tradycję i wyjątkowy smak. Pączki ziemniaczane z różą 0 0

Pączki ziemniaczane z nadzieniem różanym w wykonaniu Urszuli Bartoszcze z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej wygrały konkursu na „Najlepszy wypiek regionalny” o Puchar Prezesa Targów Lublin. Konkurs odbył się w ramach projektu Lubelska Majówka - Festiwal Aktywności Lokalnej. Miło było w jury pracować, słodkie dania były wyjątkowo udane.

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji 36 2

Kryminalni z Parczewa zlikwidowali uprawę konopii indyjskich w gminie Siemień. Na jednym z pól znaleźli ponad 30 krzaków tej rośliny.

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak"
24 maja 2018, 21:00

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 24 maja o godz. 21 na dziedzińcu KUL (al. Racławickie 14) odbędzie się premiera spektaklu Niebieski Ptak, będącego nową odsłoną widowiska plenerowego z 2005 roku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!