Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 grudnia 2015 r.
9:28

Sędzia z Lublina zawieszony za promile. Co z pensją?

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 10 A A

Sędzia Piotr R. z Lublina został zawieszony w obowiązkach. Decyzję w tej sprawie podjął Sąd Apelacyjny w Warszawie. To skutek przyłapania 53-latka na jeździe po pijanemu.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Piotr R. to jeden z najbardziej doświadczonych sędziów w IV Wydziale Karnym Sądu Okręgowego w Lublinie. Już w listopadzie, kiedy jego problemy wyszły na jaw, przewodniczący wydziału zarządził wobec 53-latka przerwę w wykonywaniu obowiązków. Teraz sąd dyscyplinarny zdecydował o zawieszeniu Piotra R. Jednocześnie, na czas zawieszenia, zmniejszył jego pensję o jedną trzecią.

Wszystko przez incydent, do którego doszło w listopadzie w Górze Puławskiej. Piotr R. podróżował swoim samochodem. Auto wpadło do rowu. Nikt nie odniósł obrażeń. Sędzia miał jednak 1,2 promila alkoholu w organizmie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Piotr R. miał przekonywać policjantów, że nie podróżował sam i nie siedział za kierownicą. Jednak według wstępnych ustaleń śledczych, w samochodzie był tylko Piotr R.

Sędziego czeka teraz postępowanie dyscyplinarne. Karą może być zarówno upomnienie, jak i wydalenie z zawodu. Niezależnie od konsekwencji służbowych, 53-latkowi grozi odpowiedzialność karna za prowadzenie samochodu po pijanemu. Prokuratura wszczęła już stosowne śledztwo.

Przed wpadką z alkoholem, Piotr R. prowadził w swoim wydziale 19 spraw. Sześć z nich jeszcze nie ruszyło. Pozostałe procesy trzeba będzie przeprowadzić od początku. Zajmie się tym inny sędzia, orzekający do tej pory w III wydziale karnym Sądu Rejonowego Lublin-Wschód.

Czytaj więcej o:

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
iskjhcnjk / 18 grudnia 2015 o 22:35

Petru !!!!! następca Palikota znowu bedzie organizował marsz w obronie demokracji POlegającej na obronie przywilejów dla takich właśnie sędziów aby mogli pić i wydawać wyroki !!!!! bo według Petru demokracja polega na(Jak za króla Sasa,jedz pij i POpuszczaj pasa) a wszystko inne załatwi się samo ha,ha,ha -dobra bolszewicka szkoła

1. Jesteś przygłupem, ale nie przejmuj się, bo większość elektoratu to przygłupy.

2. Petru, ten wilk w owczej skórze, podpiął się do całkiem sensownej inicjatywy i na niej próbuje zbić polityczny kapitał, ale to wcale nie oznacza, że uczestnicy demonstracji popierają tego pana. Wielu będzie się lansować przy okazji marszów - nie tylko Rysiu syn Balcerka. Czy to oznacza, że należy przestać protestować przeciwko autokratycznym zapędom kieszonkowego prezesa?

Gorąca prośba do redachtura Michnika. Nie popieraj pan KODu, bo tylko szkód narobisz. Dasz pan oręż do ręki poplecznikom prezeska, bo uczciwy ani wiarygodny to panie redachturze nie jesteś.

1. Jesteś przygłupem, ale nie przejmuj się, bo większość elektoratu to przygłupy.

2. Petru, ten wilk w owczej skórze, podpiął się do całkiem sensownej inicjatywy i na niej próbuje zbić polityczny kapitał, ale to wcale nie oznacza, że uczestnicy demonstracji popierają tego pana. Wielu będzie się lansować przy okazji marszów - nie tylko Rysiu syn Balcerka. Czy to oznacza, że należy przestać protestować przeciwko autokratycznym zapędom kieszonkowego prezesa?

Gorąca prośba do redachtura Michnika. Nie popieraj pan... rozwiń

Avatar
Gość / 18 grudnia 2015 o 19:17
Tupecik to ma - jechał sam a przekonywał , ze nie on prowadził ! Na pewno tylko tyle miał promili? Bo widac , ze majaczył!
Avatar
Gość / 18 grudnia 2015 o 17:43
Petru !!!!! następca Palikota znowu bedzie organizował marsz w obronie demokracji POlegającej na obronie przywilejów dla takich właśnie sędziów aby mogli pić i wydawać wyroki !!!!! bo według Petru demokracja polega na(Jak za króla Sasa,jedz pij i POpuszczaj pasa) a wszystko inne załatwi się samo ha,ha,ha -dobra bolszewicka szkoła
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 16:32
Czyli bieże pensje czy nie proste pytanie ...
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 14:52
To dzisiaj poczuł się kobietą? Czy to ucieczka przed odpowiedzialnością, ta zmiana płci?
Avatar
Marika / 17 grudnia 2015 o 14:08

ZA SWOJE PIŁA !!!!!

Ale kto? Rozumiem że pan sędzia piła.

Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 13:10
ZA SWOJE PIŁA !!!!!
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 11:25
A może tu chodzi właśnie o to, żeby jakieś z tych 19 spraw się przedawniły i bohaterski sędzia za poświęcenie dla sprawy dostanie nagrodę, odznaczenie i etat w Trybunale Konstytucyjnym?
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 10:57
już my tego alkoholika przymkniemy miał dawać przykład a sam jak się zachowuje pozdrowienia z prokuratury
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 10:00
daję uciąć sobie mojego tralala że mu włos z głowy nie spadnie,no może "upomnienie" ale żadne tam wydalenie z zawodu czy coś takiego,policjanta złapanego po alkoholu można wydalić z zawodu i pozbawić wszystkiego ale nie sędziego w polsze,ktoś się chce założyć?
Avatar
iskjhcnjk / 18 grudnia 2015 o 22:35

Petru !!!!! następca Palikota znowu bedzie organizował marsz w obronie demokracji POlegającej na obronie przywilejów dla takich właśnie sędziów aby mogli pić i wydawać wyroki !!!!! bo według Petru demokracja polega na(Jak za króla Sasa,jedz pij i POpuszczaj pasa) a wszystko inne załatwi się samo ha,ha,ha -dobra bolszewicka szkoła

1. Jesteś przygłupem, ale nie przejmuj się, bo większość elektoratu to przygłupy.

2. Petru, ten wilk w owczej skórze, podpiął się do całkiem sensownej inicjatywy i na niej próbuje zbić polityczny kapitał, ale to wcale nie oznacza, że uczestnicy demonstracji popierają tego pana. Wielu będzie się lansować przy okazji marszów - nie tylko Rysiu syn Balcerka. Czy to oznacza, że należy przestać protestować przeciwko autokratycznym zapędom kieszonkowego prezesa?

Gorąca prośba do redachtura Michnika. Nie popieraj pan KODu, bo tylko szkód narobisz. Dasz pan oręż do ręki poplecznikom prezeska, bo uczciwy ani wiarygodny to panie redachturze nie jesteś.

1. Jesteś przygłupem, ale nie przejmuj się, bo większość elektoratu to przygłupy.

2. Petru, ten wilk w owczej skórze, podpiął się do całkiem sensownej inicjatywy i na niej próbuje zbić polityczny kapitał, ale to wcale nie oznacza, że uczestnicy demonstracji popierają tego pana. Wielu będzie się lansować przy okazji marszów - nie tylko Rysiu syn Balcerka. Czy to oznacza, że należy przestać protestować przeciwko autokratycznym zapędom kieszonkowego prezesa?

Gorąca prośba do redachtura Michnika. Nie popieraj pan... rozwiń

Avatar
Gość / 18 grudnia 2015 o 19:17
Tupecik to ma - jechał sam a przekonywał , ze nie on prowadził ! Na pewno tylko tyle miał promili? Bo widac , ze majaczył!
Avatar
Gość / 18 grudnia 2015 o 17:43
Petru !!!!! następca Palikota znowu bedzie organizował marsz w obronie demokracji POlegającej na obronie przywilejów dla takich właśnie sędziów aby mogli pić i wydawać wyroki !!!!! bo według Petru demokracja polega na(Jak za króla Sasa,jedz pij i POpuszczaj pasa) a wszystko inne załatwi się samo ha,ha,ha -dobra bolszewicka szkoła
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 16:32
Czyli bieże pensje czy nie proste pytanie ...
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 14:52
To dzisiaj poczuł się kobietą? Czy to ucieczka przed odpowiedzialnością, ta zmiana płci?
Avatar
Marika / 17 grudnia 2015 o 14:08

ZA SWOJE PIŁA !!!!!

Ale kto? Rozumiem że pan sędzia piła.

Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 13:10
ZA SWOJE PIŁA !!!!!
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 11:25
A może tu chodzi właśnie o to, żeby jakieś z tych 19 spraw się przedawniły i bohaterski sędzia za poświęcenie dla sprawy dostanie nagrodę, odznaczenie i etat w Trybunale Konstytucyjnym?
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 10:57
już my tego alkoholika przymkniemy miał dawać przykład a sam jak się zachowuje pozdrowienia z prokuratury
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 10:00
daję uciąć sobie mojego tralala że mu włos z głowy nie spadnie,no może "upomnienie" ale żadne tam wydalenie z zawodu czy coś takiego,policjanta złapanego po alkoholu można wydalić z zawodu i pozbawić wszystkiego ale nie sędziego w polsze,ktoś się chce założyć?

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kierowcy rozjeżdżają żółwie. " To gatunek narażony na wyginięcie"

Kierowcy rozjeżdżają żółwie. " To gatunek narażony na wyginięcie" 0 0

- Prosimy o rozważną jazdę na drogach, ponieważ żółwie błotne (samce) rozpoczęły swoją migrację - apeluje Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie

Wystawa "Mój Świat" w Galerii Krańcowej
21 kwietnia 2018, 12:00

Wystawa "Mój Świat" w Galerii Krańcowej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Krańcowa (DDK Bronowice, ul. Krańcowa 106) zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej XXIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Mój Świat. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 21 kwietnia o godz. 12.

Działkowicze wrócili nad jeziora, a śmieci do lasu
PROBLEM

Działkowicze wrócili nad jeziora, a śmieci do lasu 0 6

Gmina Ludwin Jak co roku, wrócił problem śmieci nad jeziorami. Nie wszyscy właściciele działek rekreacyjnych podpisali umowy na wywóz odpadów, więc śmieci wyrzucają do lasów i rowów.

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Rzut karny podciął im skrzydła

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Rzut karny podciął im skrzydła 9 8

PIŁKARSKA NICE I LIGA Zespół trenera Bogusława Baniaka mimo dobrej gry i kilku dogodnych okazji do zdobycia bramki przegrał w Tychach z tamtejszym GKS. Katem „zielono-czarnych” okazał się Kamil Zapolnik, który zdobył obie bramki dla gospodarzy

Przebudowa ważnego ronda stanęła pod znakiem zapytania. Poszło o pieniądze

Przebudowa ważnego ronda stanęła pod znakiem zapytania. Poszło o pieniądze 23 18

Pod znakiem zapytania stanęła przebudowa ronda przy Gali wraz z mostem na ul. Fabrycznej. W piątek okazało się, że w miejskiej kasie jest za mało pieniędzy na tę inwestycję. Najtańsza firma zażyczyła sobie prawie dwa razy więcej pieniędzy, niż ma do wydania Ratusz

Do menu wprowadza je coraz więcej restauracji. Modne makarony
KUCHNIA

Do menu wprowadza je coraz więcej restauracji. Modne makarony 7 0

Coraz więcej restauracji wprowadza makarony do menu. Na talerzach pojawiły się nowe, intrygujące gatunki. Od wspaniałego casarecce, przez rozkoszne pizzi po strozapretti

Program TV: Filmowy weekend 20 - 22 kwietnia. Co warto zobaczyć?

Program TV: Filmowy weekend 20 - 22 kwietnia. Co warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. Horrory, ciekawe dramaty, widowiskowe kino akcji, filmy familijne. W ten weekend każdy powinien znaleźć coś dla siebie w ramówce naziemnych stacji telewizyjnych. Przedstawiamy subiektywny wybór kilku filmów, które warto zobaczyć w tych dniach w telewizji.

Sprawdzili jakość paliw. Nie jest źle, ale może być lepiej

Sprawdzili jakość paliw. Nie jest źle, ale może być lepiej 4 6

Inspekcja Handlowa zakwestionowała w ubiegłym roku 2,34 proc. skontrolowanych próbek paliw płynnych u wybranych losowo przedsiębiorców. To minimalnie mniej niż w 2016 r.

Kolejna przysięga "terytorialsów" już w ten weekend

Kolejna przysięga "terytorialsów" już w ten weekend 0 8

W najbliższą niedzielę 54 ochotników Wojsk Obrony Terytorialnej złoży uroczystą przysięgę w Biłgoraju. Będą służyć w 2 Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”