Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 listopada 2015 r.
11:59

Znany sędzia z Lublina prowadził po pijanemu? Wypadł z drogi. Miał 1,2 promila

0 67 A A

Jeden z najbardziej doświadczonych i znanych sędziów Sądu Okręgowego w Lublinie wpadł na jeździe po pijanemu. 53-letni Piotr R. miał w organizmie blisko 1,2 promila alkoholu. Grozi mu pożegnanie z zawodem

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę w Górze Puławskiej. Kierowca renault nie opanował auta i na zakręcie wypadł z drogi. Staranował barierki i wpadł do rowu. Jak się okazało, za kierownicą siedział sędzia Sądu Okręgowego w Lublinie.

– Mogę potwierdzić, że doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 53-letniego Piotra R. – mówi Renata Laszczka-Rusek, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji.

53-latek był pijany. Jak informują śledczy, sześć razy badano stężenie alkoholu w jego organizmie.

– Wynik za każdym razem oscylował wokół promila – mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Pierwsze badania przeprowadzone przez policjantów z drogówki wykazały maksymalnie 1,2 promila w organizmie sędziego.

– Wyniki były rosnące. To może oznaczać, że mężczyzna pił niedługo przed tym, jak usiadł za kierownicą – wyjaśnia Renata Laszczka-Rusek.

Sędzia miał tłumaczyć policjantom, że to nie on prowadził samochód. Świadek zdarzenia utrzymuje jednak, że autem podróżowała tylko jedna osoba.

– Prezes Sądu Okręgowego w Lublinie zarządził wobec sędziego Piotra R. natychmiastową przerwę w wykonywaniu czynności służbowych – informuje sędzia Dariusz Abramowicz, rzecznik prasowy SO w Lublinie. – Przerwa może trwać najwyżej miesiąc.

W tym czasie sąd dyscyplinarny musi zająć stanowisko w sprawie zawieszenia sędziego R. 53-latka czeka też postępowanie dyscyplinarne. Prezes SO w Lublinie złożył już odpowiedni wniosek w tej sprawie. Cała procedura może skończyć się dla Piotra R. nawet wydaleniem z zawodu. Sprawą zajmuje się również prokuratura Lublin Południe.

– Prowadzimy postępowanie w sprawie kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości przez sędziego – przyznaje rzecznik Syk-Jankowska. – Przesłuchano świadków. Analizujemy dowody. Po zakończeniu tych czynności zapadnie decyzja w sprawie wniosku o uchylenie sędziemu immunitetu.

53-latek sam może się go zrzec. Do tej pory jednak tego nie zrobił. Obecnie jest na zwolnieniu lekarskim.

Piotr R. to jeden z najbardziej doświadczonych i znanych sędziów Sądu Okręgowego w Lublinie. Orzekał m.in. w sprawie Sławomira P., oskarżonego o zamordowanie w styczniu 2006 roku na LSM w Lublinie dwóch kobiet: Danuty B. i jej córki Ewy. Sędzia R. rozstrzygał również w sprawie morderstwa kobiety, do którego doszło w lipcu 2013 r. w Chełmie. Okazało się, że zastrzelił ją były chłopak. We wrześniu Tomasz W. został za to skazany na 25 lat więzienia.

Piotr R. orzekał również w głośnej sprawie trzech mężczyzn, którzy bestialsko zgwałcili 23-latka. Użyli do tego butelki. Do gwałtu doszło podczas Lubelskich Dni Kultury Studenckiej. Najsurowszy wyrok, jaki zapadł w tej sprawie, to 9 lat więzienia.

W poniedziałek Piotr R. miał sądzić trzech byłych ochroniarzy z lubelskiego klubu Cream. Artur S., Piotr B. i Tomasz R. odpowiadają za zgwałcenie studentki, bawiącej się w klubie. Ich proces nie ruszył m.in. ze względu na nieobecność sędziego.

Czytaj więcej o:

Komentarze 67

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 listopada 2015 o 08:47
Mogą sędziego w dupe pocałować,,,,
Avatar
Gość / 19 listopada 2015 o 23:48
dlaczego nie ma zdjęcia tego pana?
Avatar
Gość / 19 listopada 2015 o 12:00
Kruk krukowi oka nie wykole.To przysłowie ma 100% zastosowanie w sędziowskiej sitwie.Dochodzenie bedzie trwało tak długo aż się przedawni.To jedna z możliwych wersji.
Avatar
Gość / 19 listopada 2015 o 09:25

Sędzia jest osobą publiczną i dodatkowo jest osobą szczególnego zaufania publicznego.

Jego obowiązkiem jest świecić przykładem.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę, a cała sprawa wyszła na jaw dopiero w środę (aż 4 dni później).

Czy ktoś obłatwia mu rozwodnienie całej sytuacji ?

Czy ten sędzia dlatego przebywa na zwolnieniu lekarskim żeby przygotowywać spokojnie swoją wersję wydarzeń i linię obrony ?

........................................................

Za jakiś czas może się okazać, że za kierownicą siedział ktoś inny (kto zezna to w Sądzie).  ;)

Sędzia jest osobą publiczną i dodatkowo jest osobą szczególnego zaufania publicznego.

Jego obowiązkiem jest świecić przykładem.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę, a cała sprawa wyszła na jaw dopiero w środę (aż 4 dni później).

Czy ktoś obłatwia mu rozwodnienie całej sytuacji ?

Czy ten sędzia dlatego przebywa na zwolnieniu lekarskim żeby przygotowywać spokojnie swoją wersję wydarzeń i linię obrony ?

........................................................

Za jakiś czas może się okazać, że za kierown... rozwiń

Avatar
Gość / 19 listopada 2015 o 09:25

Sędzia jest osobą publiczną i dodatkowo jest osobą szczególnego zaufania publicznego.

Jego obowiązkiem jest świecić przykładem.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę, a cała sprawa wyszła na jaw dopiero w środę (aż 4 dni później).

Czy ktoś obłatwia mu rozwodnienie całej sytuacji ?

Czy ten sędzia dlatego przebywa na zwolnieniu lekarskim żeby przygotowywać spokojnie swoją wersję wydarzeń i linię obrony ?

........................................................

Za jakiś czas może się okazać, że za kierownicą siedział ktoś inny (kto zezna to w Sądzie).  ;)

Sędzia jest osobą publiczną i dodatkowo jest osobą szczególnego zaufania publicznego.

Jego obowiązkiem jest świecić przykładem.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę, a cała sprawa wyszła na jaw dopiero w środę (aż 4 dni później).

Czy ktoś obłatwia mu rozwodnienie całej sytuacji ?

Czy ten sędzia dlatego przebywa na zwolnieniu lekarskim żeby przygotowywać spokojnie swoją wersję wydarzeń i linię obrony ?

........................................................

Za jakiś czas może się okazać, że za kierown... rozwiń

Avatar
Gość / 19 listopada 2015 o 09:16
....cokolwiek nie zrobia ten pseudo sędzia będzie otrzymywał wynagrodzenie z NASZYCH PODATKÓW...zresztą wkoło pełno pijaków za kierownicą - nie dalej jak wczoraj pijany kierowca renaluta LUB 21728 pod stokrotką na al. Warszawskiej taranował ludzi krzycząc że policja to może go cmoknąć...i no i pewnie może.../sądząc po stanie bezpieczeństwa na drogach/
Avatar
Henio / 19 listopada 2015 o 08:43

Jaki to byl sedzia to wiedza przelozeni lub karani przez tego pana.Byla kara 1-roku lub zawieszona na 3-lata.Pan sedzia jednak byl marnym kierowca gdyz wydmuchany wynik to cwiarteczka na osobe z mala przekaska.Bedac po takim spozyciu nalezalo jechac rozsadnie,uwaznie i bez specjalnej brawury.Napewno wrocilby bez klopotow do domu nie narazajac siebie na kpiny i male problemy.Troche wstyd i to jest najsprawiedliwsza kara.Pomoze immunitet,koledzy nie zrobia wielkiej krzywdy ale nauczka bedzie do konca zycia.

Po takim spożyciu to należało jechać...po upływie kilkunastu godzin :D

Ooo widzę, że platfusy lub koniczyny się ożywiły. Każdy temat dobry by plunąć na Prezydenta RP. Widzę, że kontynuują stary sprawdzony sposób. Ośmieszyć, oczernić, zdyskredytować jak za PRL ale nie tędy droga, bo ludzie głupie już nie są i waszym sztuczkom nie ulegną. Może coś nowego wymyślicie?

Nikt niczego nie musi wymyślać. Ten pan sam się skutecznie ośmiesza i dyskredytuje.

zego nie musi wymyślać. Ten pan sam się skutecznie ośmiesza i dyskredytuje.

rozwiń
Avatar
Gość / 19 listopada 2015 o 08:21

Nie wiem jaka z was banda debili ale istnieje coś takiego jak komisja dyscyplinarna na każdym szczeblu państwowych struktur więc nie obejdzie się bez kary. Ale wy szczekajcie dalej. I tak wiecie swoje wyznawcy tvn i radja maryśki ;)

 Wielka mi kara w formie upomnienia lub nawet nagany 

Avatar
obserwator / 19 listopada 2015 o 08:20

Skoro taki sędzia pisze wyroki na innych ludzi i. Policjantów niech teraz napisze wyrok na siebie co znaczy immunitet??

 Immunitet to nic innego jak ochrona przed odpowiedzialnością. Nikt tego nie zmieni bo kto podetnie gałąź na której sam siedzi.

Avatar
obserwator / 19 listopada 2015 o 08:19

Skoro taki sędzia pisze wyroki na innych ludzi i. Policjantów niech teraz napisze wyrok na siebie co znaczy immunitet??

 Immunitet to nic innego jak ochrona przed odpowiedzialnością. Nikt tego nie zmieni bo kto podetnie gałąź na której sam siedzi.

Avatar
Gość / 23 listopada 2015 o 08:47
Mogą sędziego w dupe pocałować,,,,
Avatar
Gość / 19 listopada 2015 o 23:48
dlaczego nie ma zdjęcia tego pana?
Avatar
Gość / 19 listopada 2015 o 12:00
Kruk krukowi oka nie wykole.To przysłowie ma 100% zastosowanie w sędziowskiej sitwie.Dochodzenie bedzie trwało tak długo aż się przedawni.To jedna z możliwych wersji.
Avatar
Gość / 19 listopada 2015 o 09:25

Sędzia jest osobą publiczną i dodatkowo jest osobą szczególnego zaufania publicznego.

Jego obowiązkiem jest świecić przykładem.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę, a cała sprawa wyszła na jaw dopiero w środę (aż 4 dni później).

Czy ktoś obłatwia mu rozwodnienie całej sytuacji ?

Czy ten sędzia dlatego przebywa na zwolnieniu lekarskim żeby przygotowywać spokojnie swoją wersję wydarzeń i linię obrony ?

........................................................

Za jakiś czas może się okazać, że za kierownicą siedział ktoś inny (kto zezna to w Sądzie).  ;)

Sędzia jest osobą publiczną i dodatkowo jest osobą szczególnego zaufania publicznego.

Jego obowiązkiem jest świecić przykładem.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę, a cała sprawa wyszła na jaw dopiero w środę (aż 4 dni później).

Czy ktoś obłatwia mu rozwodnienie całej sytuacji ?

Czy ten sędzia dlatego przebywa na zwolnieniu lekarskim żeby przygotowywać spokojnie swoją wersję wydarzeń i linię obrony ?

........................................................

Za jakiś czas może się okazać, że za kierown... rozwiń

Avatar
Gość / 19 listopada 2015 o 09:25

Sędzia jest osobą publiczną i dodatkowo jest osobą szczególnego zaufania publicznego.

Jego obowiązkiem jest świecić przykładem.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę, a cała sprawa wyszła na jaw dopiero w środę (aż 4 dni później).

Czy ktoś obłatwia mu rozwodnienie całej sytuacji ?

Czy ten sędzia dlatego przebywa na zwolnieniu lekarskim żeby przygotowywać spokojnie swoją wersję wydarzeń i linię obrony ?

........................................................

Za jakiś czas może się okazać, że za kierownicą siedział ktoś inny (kto zezna to w Sądzie).  ;)

Sędzia jest osobą publiczną i dodatkowo jest osobą szczególnego zaufania publicznego.

Jego obowiązkiem jest świecić przykładem.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę, a cała sprawa wyszła na jaw dopiero w środę (aż 4 dni później).

Czy ktoś obłatwia mu rozwodnienie całej sytuacji ?

Czy ten sędzia dlatego przebywa na zwolnieniu lekarskim żeby przygotowywać spokojnie swoją wersję wydarzeń i linię obrony ?

........................................................

Za jakiś czas może się okazać, że za kierown... rozwiń

Avatar
Gość / 19 listopada 2015 o 09:16
....cokolwiek nie zrobia ten pseudo sędzia będzie otrzymywał wynagrodzenie z NASZYCH PODATKÓW...zresztą wkoło pełno pijaków za kierownicą - nie dalej jak wczoraj pijany kierowca renaluta LUB 21728 pod stokrotką na al. Warszawskiej taranował ludzi krzycząc że policja to może go cmoknąć...i no i pewnie może.../sądząc po stanie bezpieczeństwa na drogach/
Avatar
Henio / 19 listopada 2015 o 08:43

Jaki to byl sedzia to wiedza przelozeni lub karani przez tego pana.Byla kara 1-roku lub zawieszona na 3-lata.Pan sedzia jednak byl marnym kierowca gdyz wydmuchany wynik to cwiarteczka na osobe z mala przekaska.Bedac po takim spozyciu nalezalo jechac rozsadnie,uwaznie i bez specjalnej brawury.Napewno wrocilby bez klopotow do domu nie narazajac siebie na kpiny i male problemy.Troche wstyd i to jest najsprawiedliwsza kara.Pomoze immunitet,koledzy nie zrobia wielkiej krzywdy ale nauczka bedzie do konca zycia.

Po takim spożyciu to należało jechać...po upływie kilkunastu godzin :D

Ooo widzę, że platfusy lub koniczyny się ożywiły. Każdy temat dobry by plunąć na Prezydenta RP. Widzę, że kontynuują stary sprawdzony sposób. Ośmieszyć, oczernić, zdyskredytować jak za PRL ale nie tędy droga, bo ludzie głupie już nie są i waszym sztuczkom nie ulegną. Może coś nowego wymyślicie?

Nikt niczego nie musi wymyślać. Ten pan sam się skutecznie ośmiesza i dyskredytuje.

zego nie musi wymyślać. Ten pan sam się skutecznie ośmiesza i dyskredytuje.

rozwiń
Avatar
Gość / 19 listopada 2015 o 08:21

Nie wiem jaka z was banda debili ale istnieje coś takiego jak komisja dyscyplinarna na każdym szczeblu państwowych struktur więc nie obejdzie się bez kary. Ale wy szczekajcie dalej. I tak wiecie swoje wyznawcy tvn i radja maryśki ;)

 Wielka mi kara w formie upomnienia lub nawet nagany 

Avatar
obserwator / 19 listopada 2015 o 08:20

Skoro taki sędzia pisze wyroki na innych ludzi i. Policjantów niech teraz napisze wyrok na siebie co znaczy immunitet??

 Immunitet to nic innego jak ochrona przed odpowiedzialnością. Nikt tego nie zmieni bo kto podetnie gałąź na której sam siedzi.

Avatar
obserwator / 19 listopada 2015 o 08:19

Skoro taki sędzia pisze wyroki na innych ludzi i. Policjantów niech teraz napisze wyrok na siebie co znaczy immunitet??

 Immunitet to nic innego jak ochrona przed odpowiedzialnością. Nikt tego nie zmieni bo kto podetnie gałąź na której sam siedzi.

Zobacz wszystkie komentarze 67

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów 1 0

Po kapitalnym meczu i niezwykle emocjonującej końcówce Szwajcaria pokonała w Kaliningradzie Serbię i jest bardzo bliska awansu do 1/8 finału mistrzostw świata

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej
23 czerwca 2018, 18:00

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na wspólne świętowanie Nocy św. Jana. 23 czerwca o godz. 18 na terenie Skansenu w sektorze Powiśle odbędzie się ciekawe wydarzenie kulturalne.

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość
23 czerwca 2018, 18:00

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się impreza na rozpoczęcie wakacji.

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium 4 3

Starosta puławski Witold Popiołek i cały zarząd powiatu w środę otrzymał absolutorium. Radni nie mieli poważniejszych zastrzeżeń, ale nie wszyscy zagłosowali „za”. Część opozycji symbolicznie wstrzymała się od głosu.

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy 0 0

W Cieleśnicy i Pratulinie odbywa się w ten weekend Święto Ziół. W piątek w pałacu w Cieleśnicy eksperci i zielarze rozmawiają o Ziemi Zielonej Planecie. W sobotę w Pratulinie czekają na was wykłady, występy muzyczne i stoiska z produktami ziołowymi zakończone puszczaniem wianków na Bugu. A w niedzielę w ogrodach i zielnikach cieleśnickiego pałacu odbędzie się wspólne gotowanie

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu
galeria

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu 0 0

Zapomniana i zaniedbana sprawa. 112 gmachów wartości z górą 20 mln zł stoi pustką i niszczeje. Martwe miasto o 22 ulicach... Niedokończone gmachy – mieszkaniem dla puszczyków.

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi 22 7

11 nowych pociągów elektrycznych zamawia samorząd województwa lubelskiego. To już drugie podejście do tego zakupu - za pierwszym razem przetarg unieważniono, bo oferowane pojazdy były zbyt drogie.

Asian Street Food Festiwal w Radości
23 czerwca 2018, 12:00

Asian Street Food Festiwal w Radości 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się Asian Street Food Festiwal, czyli impreza dla miłośników azjatyckiej kuchni ulicznej.

Taito w Stars Disco Club
23 czerwca 2018, 21:00

Taito w Stars Disco Club 0 0

W sobotę, 23 czerwca o godz. 21 w klubie Stars Disco (Krakowskie Przedmieście 40) wystąpi popularny Taito.

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł?

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł? 1 0

Losowanie Eurojackpot z 22 czerwca 2018 r. Sprawdź wylosowane liczby. Czy ktoś zgarnie dziś główną wygraną w wysokości 385 mln zł?

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej
film

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej 34 34

Podczas piątkowej konferencji w puławskim hotelu "Prima" oficjalnie zaprezentowano kandydata PO, Nowoczesnej, KOD-u, SLD i Komitetu Obywatelskiego na prezydenta Puław. Został nim Mariusz Cytryński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Powiśle".

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców 24 10

Nawet kilkaset złotych w ciągu kilku dni musieli wpłacić do szkół rodzice przerażeni tym, że jeśli tego nie zrobią ich dzieci nie dostaną w piątek świadectw. To opłaty za książki, z których dzieci korzystały przez minione dziesięć miesięcy.

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82 5 2

Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na drodze krajowej nr 82. Korki są spowodowane letnimi remontami cząstkowymi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!