piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Selfie, autografy i obietnice. Beata Szydło w Lublinie (wideo)

Dodano: 20 sierpnia 2015, 15:01

Ostatnia aktualizacja: 25 sierpnia 2015, 10:51

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej jest przykładem na to, że bardziej liczą się procedury niż dobro pacjenta. Na rozbudowę wydano ogromne publiczne pieniądze, żeby pacjenci mieli profesjonalną opiekę. Okazało się jednak, że zabrakło środków na to, żeby leczyć – podkreśliła na czwartkowej konferencji prasowej w Lublinie Beata Szydło, kandydatka PiS na premiera. – To pokazuje, że mamy ogromny chaos w służbie zdrowia. Chcemy doprowadzić do zmiany tej bylejakości – dodała.

Jedną z proponowanych przez PiS zmian jest likwidacja NFZ. – Chcemy, żeby odpowiedzialność za finansowanie służby zdrowia wzięło państwo – zaznaczyła Szydło. – Środki trafiałyby poprzez wojewodów do jednostek służby zdrowia. Państwo powinno stać po stronie pacjentów, a nie tworzyć nieludzkie procedury.

Kandydatka PiS na premiera odniosła się też do kwestii związanych z wrześniowym referendum. Stwierdziła, że nie podziela wypowiedzi marszałka Senatu Bogdana Borusewicza, który uważa, że prezydent nie ma prawa ingerować w już zarządzone referendum.

Beata Szydło na pl. Litewskim - obszerne fragmenty:

WIDEO

Chodzi o dopisanie dodatkowych pytań dotyczących m.in. obniżenia wieku emerytalnego i pójścia sześciolatków do szkoły. – Uważam, że pytania powinny być zadane Polakom, bo oni o to wnioskowali – podkreśliła. – To jest mój obowiązek jako polityka, żeby stanąć po stronie obywateli i zrobić wszystko, żeby mogli się wypowiedzieć w ważnych sprawach.

Szydło skrytykowała także podejście ministra rolnictwa do problemu suszy i pomocy dla rolników. – Rolnicy zostali pozostawieni samym sobie. Nie ma żadnej woli pomocy. Sformułowania ministra rolnictwa, który powiedział, że nie wie, kiedy rolnicy otrzymają pomoc, bo musi o to zapytać w Brukseli, są dla mnie nie do przyjęcia – zaznaczyła Szydło i dodała, że PiS domaga się dodatkowego posiedzenia Sejmu w związku z sytuacją w rolnictwie.

 

Szydło stwierdziła, że problem jest też ze spółkami Skarbu Państwa. – Mamy chaos i kompletny brak panowania nad tym, co dzieje się w tych spółkach. Odchodzi prezes LOT-u, a minister skarbu dziwi się temu i nie wie, dlaczego tak się stało – powiedziała Szydło.

W czwartek Beata Szydło wystąpiła też na pl. Litewskim w Lublinie. Spotkanie miało rozpocząć się o godz. 17, opóźniło się jednak o kilkadziesiąt minut. Na polityk czekało około tysiąca osób. Wiceprezes PiS mówiła m.in. o tym, że Polacy zaczną wracać zza granicy, a młodzi ludzie będą spokojni o pracę. Dodała, że trzeba naprawić to, "co zostało przez ostatnich 8 lat zepsute".

 - Nie wierzcie tym, którzy mówią, że nie zrealizujemy naszego wielkiego programu. My damy radę, zrobimy to - przekonywała.

Beata Szydło - konferencja przed COZL:

WIDEO

Gość
odbierachleb malarzom
Gość
(58) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 sierpnia 2015 o 20:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tomasz Elbanowski z zawodu jest historykiem. Przez wiele lat pracował jako lokalny dziennikarz w piśmie „To i Owo” z Legionowa. Z Karoliną, mają razem 7 dzieci. Takiej gromadki trudno dopilnować, więc pewnie nawet w wieku 8 czy 9 lat dla niektórych będzie za wcześnie. Dlaczego rodzice, którzy mają inteligentne dziecko uważają, że ono rozwija się w takim tempie jak biedne, zaniedbane dzieci z lat 60-tych czy 70-tych?

Państwo Elbanowscy jak mają problem z opóźnionym rozwoje swoich dzieci, to do poradni i przez kilka lat mogą ich odraczać.

Rozwiń
odbierachleb malarzom
odbierachleb malarzom (22 sierpnia 2015 o 18:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Już nie długo wyjdzie szydło z worka.

Narazie maluje szkoły dla 6-cio latków  bo mało którzy rodzice mają o to pretensję ,jedna rodzina chodzi za prezydentem bo dzieci trzymają się długiej  spódnicy tej pani,a mąż jakiś taki mikry.

Rozwiń
Gość
Gość (22 sierpnia 2015 o 18:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a sitwa sPiSkowa już w blokach startowych żeby się nachapać na tych stołkach?

Spieprzaj dziadu !!!

Rozwiń
POgromca komuchów
POgromca komuchów (22 sierpnia 2015 o 18:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dlatego! Mamy taniej niż u sąsiadów!!! http://www.cenabenzyny.strefa.pl/
 
Cen paliw w Polsce spadają!!! 
Każdy kierowca to zauważył!! Jest tanio jak w 2010r. http://moto.money.pl/ceny-paliw/#polska,0,olej_napedowy

Kilka dni kadencji nowego prezydenta i już mamy widoczne efekty a nie jak za tego Bula-fajansiarza,ma DUDA jaja a nie jak ta czerwona pisda.

Rozwiń
Gość
Gość (22 sierpnia 2015 o 17:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Już nie długo wyjdzie szydło z worka.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (58)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!